Het doen met elkaar.

Discussie in 'De lounge' gestart door penseel, 21 okt 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Marlijn82

    Marlijn82 Fanatiek lid

    28 mrt 2012
    1.968
    0
    0
    Overijssel
    Indd hier helemaal mee eens. Applaus voor tommo ik denk namelijk niet dat er veel opvoeders zijn die alles op zouden geven en gaan emigreren alleen om hun kinderen een rustig en stabiel leven te geven. Juist omdat we liever in het hokje blijven waar we in geplaatst worden

    Ot. Haakje op de deur penseel en je oudste is echt niet gek en red zich wel. Je zegt eigenlijk geen tijd te hebben, tja dan zul je er tijd voor moeten maken.
     
  2. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    Tsja, daar verschillen we dus van mening (;)) over. Ik vínd het wél slechter. Mensen kunnen van alles doen en soms met de beste bedoelingen, maar dat maakt nog niet dat wat zij doen/hun keuzes a) boven kritiek verheven zijn en b) dat het altijd goed en/of ongevaarlijk is.
     
  3. Allesofniets

    Allesofniets Niet meer actief

    Zonder regels opvoeden is ook niet mijn ding, en ik kan idd alleen maar de 'slechte' dingen er in zien.. Beren op de weg en heel negatief.
    Dus ik snap wat hilly zegt wel..



    TS geef je zoon meer vrijheid, zelf drinken pakken en laat hem zijn problemen zelf oplossen.. (Limo smaakt niet lekker)
    Zoals eerder aangegeven, jouw slaapkamer is van jouw, heeft je zoon zonder toestemming niets in te zoeken..
     
  4. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    Dat ben ik zeker met je eens. Maar mijn ervaring is dat dat samenzijn een andere lading krijgt als je 'het' niet meer deelt samen... Wat ik belangrijk vindt in een liefdesrelatie en wat die anders maakt dan vriendschap is voor mij juist ook het elkaar aanraken, knuffelen, zoenen, fysiek dichtbij elkaar zijn. En het elkaar mooi, aantrekkelijk en opwindend vinden en daar uiting aan geven. Naast dus het liefdevol, attent, zorgzaam en betrokken zijn bij elkaar.
     
  5. Marlijn82

    Marlijn82 Fanatiek lid

    28 mrt 2012
    1.968
    0
    0
    Overijssel
    Jij zou je kinderen in tommo's geval lekker makkelijk in een tehuis laten plaatsen (ook zo'n lekkere kort door de bocht zonder te weten wat er aan de hand is uitspraak). a)Ze is niet boven alle kritiek verheven maar als je de situatie niet kent moet je gewoon je mond houden. b) Misschien is in haar geval de traditionele vorm van opvoeden wel gevaarlijk.

    Zullen we nu weer on topic gaan en ts proberen te helpen om "het" weer met elkaar te laten doen.
     
  6. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    #66 lovewinnie, 22 okt 2014
    Laatst bewerkt: 22 okt 2014
    Hier liggen de kinderen standaard half 8 op bed. Ook in de vakantie. Wel mogen ze in de vakantie film kijken of tv. Ze slapen dan dus pas rond 9 uur. Ze krijgen petfles water mee naar boven en of het nu smaakt of niet, anders dan water krijgen ze niet naar bed. Zodra ze uit hun kamer komen gaat de tv uit. Ze blijven dus wel op hun kamer :). Ze mogen er alleen uit om te plassen. Ze zijn nu 5 en 7 en deze regel is er vanaf dat de jongste na school ging .

    Ben heel vrij met opvoeden en met bijv eten mogen ze zelf beslissen hoeveel en dergelijke. 1 hapje of 10 maakt niet uit. Kook apart groente als iemand een bepaalde soort niet lust en zelfs vaak 2 soorten vlees. Wat ze kopen van hun zakgeld staan ze ook vrij in. Met wie ze spelen en wat ze aan doen is ook hun keuze. Vind tijd voor ons samen gewoon belangrijk en de kinderen vinden een paar vaste rituelen als hou vast ook wel fijn .
    Hoelaat we eten, wanneer naar bed, wanneer douchen bepaal ik. Over de rest valt te onderhandelen.

    Snap niet wrm kinderen in de vakantie ineens later naar bed moeten . Uitslapen doen ze hier toch niet en zelf dit ik sowieso 7 uur wel beneden ook in vakantie omdat vast ritme belangrijk is. Tuurlijk mogen ze hier wel is opblijven tot laat maar dat is met oud en nieuw, verjaardag of feestje.
    Savond na half 8 hebben we dus tijd voor elkaar. Paar jaar terug slot op onze deur gezet omdat ja het toch kinderen zijn en je echt niet betrapt wil worden :).
     
  7. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    Over regels: kinderen hebben regels nodig. Ze moeten botsen. Daar groei je van op en ontwikkel je je van. Ik weet dat er mensen zijn die daar anders tegenaan kijken en andere theorieën hebben. Maar ja, er zijn ook mensen die geloven dat kanker geneest van ingestraald water of die geloven in complottheorieën en dingen als 'chemtrails'... :cool:

    Ouders die hun kinderen niet opvoeden en niet de confrontatie over regels/grenzen/consequenties aangaan (of aandurven) ontnemen hun kind zijn/haar ouders én hun kans om normaal mee te draaien in de samenleving. Want in de samenleving zijn er nu eenmaal regels, grenzen en consequenties. Afspraken maken en nakomen, je aanpassen aan een ander, leren dat de wereld niet enkel om jou draait, leren omgaan met verwachtingen en soms ook eisen die er aan je gesteld worden. Je verantwoordelijkheid leren voelen én nemen. Allemaal es-sen-tieel. En dat leer je niet door volledig grenzenloos en buiten de samenleving opgevoed te worden.
    Zo zie ík het.
     
  8. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    In een tehuis plaatsen? Waar komt dat nou weer vandaan?

    Enne... Tommo was degene die zelf er iets over zei in haar post. Dáár reageer ik op. Niks meer of minder.
     
  9. alamea

    alamea Fanatiek lid

    15 jan 2013
    1.270
    0
    0
    Ik denk dat jij (en andere meepraters) de eventuele gevolgen iets te veel dramatiseren. Ik neem aan dat de belangrijkste regels (waarvoor je bij schending als volwassene achter de tralies belandt) toch echt wel worden meegegeven. En beweren dat deze kinderen de regels van de maatschappij nooit zullen kennen is in mijn ogen klinkklare onzin. Is er wetenschappelijk onderzoek die jouw beweringen ondersteunen en aantonen dat Tommo's manier van opvoeden inderdaad zulke onaangepaste volwassenen fabriceert? Je brengt het namelijk als feiten en situaties die gegarandeerd zullen gebeuren, en tot die briljante conclusie ben je gekomen zonder enige vorm van verder onderzoek.

    En dan iemand anders die gelijk maar kindermishandeling roept, man man man, ik heb goed gelachen :)

    Enige wat ik dacht toen ik dat las van Tommo, was: "oh, wat interessant, ben benieuwd hoe dat gaat". Dat zal de alternatieveling in mij wel geweest zijn.
     
  10. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Penseel, ik zou gewoon even aan tafel gaan met je zoon, en hem uitleggen dat het bijvoorbeeld vanaf 22.30 uur "bedtijd" is, en dat hij jullie niet meer moet storen, tenzij er echt iets aan de hand is.
    Hij is er oud genoeg voor, daar is een haakje op de deur echt niet voor nodig.
    Over het intieme gebeuren, daar moet je wel echt tijd voor vrij maken, want het is wel heel belangrijk in een relatie.
    Misschien is een hotelletje zo'n slecht idee nog niet.:p
     
  11. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    Hilly, misschien moet je wachten tot je er zelf mee te maken krijgt? Sowieso snap ik niet dat je een bepaalde opvoedingsnorm gewoon kindermishandeling durft te noemen. Wacht maar tot je zelf aan opvoeden komt, dan zul je zien dat het allemaal niet zo vanzelfsprekend. En ja, wij hanteren hier wel regels en ik sta dus ook niet achter Tommo's manier van doen, maar wat maakt dat uit? Zolang de kinderen daar geen last van hebben, who cares?

    Ontopic; gewoon lekker om 10 uur naar bed en de deur op slot. Geen slot. En wat anderen al zeiden; ze hebben jouw toch niet nodig om een slokje water te drinken of nr de wc te gaan?
     
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.818
    113
    Fijn voor je dat jij het zo ziet.... verdiep je de volgende keer eerst eens in de situatie voordat je uitspraken als kindermishandeling gaat doen, heel triest.

    T: gewoon naar bed gaan rond 21.30 uur. Je oudste kan zelf wel naar bed en de jongste kan ook zelf wel een bekertje water pakken lijkt me.
     
  13. ShampooL

    ShampooL Niet meer actief

    Geweldig!! :D
     
  14. disaro

    disaro Fanatiek lid

    18 aug 2014
    2.036
    251
    83
    Ik heb een oprechte vraag aan Tommo, je geeft je kinderen thuis onderwijs maar mogen ze dan ook zelf weten of en wanneer ze iets maken?
    Mijn vraag komt eigenlijk omdat ik op dit moment een thuiszitter heb en werk maken echt een crime is.

    Sorry voor de vraag die hier niet thuis hoort maar als we het dan toch over Tommo hebben.

    En voor penseel ik denk dat je jongste savonds laat wel slaapt en ik denk dat je je zoon wel kan uitleggen dat er ook momenten zijn dat je even samen wil zijn en dan op z,n kamer wil blijven of iets dergelijks.
     
  15. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief


    Joh fijn dat dat jouw mening is en dat jij het zo ziet. . Het leven draait niet om jou en jouw mening!! Dus probeer dat ook een beetje te nuanceren. Je kunt best zeggen wat je vind. Maar niet alleen maar en keer op keer..

    Ontopic. Ik denk dat je de kinderen duidelijk moet maken dat jullie slaapkamer van jullie is. Maak daar savonds tijd voor elkaar. Of smorgens. Of als de kinderen weg zijn..
     
  16. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Lovewinnie, jij snapt weer niet dat kinderen in de vakantie later naar bed moeten, anderen zullen weer niet snappen dat jij meerdere djngen kookt etc.
     
  17. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Misschien ook beseffen dat er kinderen geboren worden die nou eenmaal niet denken en functioneren volgend 'de norm'.
     
  18. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.541
    3.057
    113
    Ts, je kan gewoon naar bed gaan en hoeft toch niet te wachten tot je zoon slaapt?
    Deur dicht en zachtjes doen ;)

    Je zoon red zich wel hoor
     
  19. Vlinderbloem

    Vlinderbloem VIP lid

    27 mrt 2008
    8.128
    1.682
    113
    @Hilly1980

    Blijkbaar heb je nogal veel te zeggen en te vinden over dit onderwerp, misschien is het handig om er dan zelf een topic over te openen in plaats van dit topic (over iets compleet anders) te kapen.

    (je zegt tegen mij "zo werkt een forum nou eenmaal".. maar ga jij ook in een volle kamer naast mensen staan die het over een bepaald onderwerp hebben en gooit dan midden in de discussie even jouw mening uit over iets compleet ongerelateerds? En ook nog op een manier die zeer ongenuanceerd, ongefundeerd en behoorlijk kwetsend is? Voor mij werkt een forum dus absoluut niet zo, je hebt ook nog iets als normale omgangsregels. OOK op fora.)
     
  20. Tommo

    Tommo Fanatiek lid

    3 jul 2013
    1.741
    1
    36
    NULL
    NULL
    Allemachtig, ik ga even slapen en kom terug op dit topic. Moet wel lachen om de meeste reacties hoor.
    Om even in te gaan op jouw vraag Disaro, ja onze kinderen zijn geheel autonoom in hun educatie. Wij verzorgen de middelen waar ze om vragen, en zij kiezen zelf wat ze willen leren. Zoals ik zei was zoon gisterenavond bezig met de vikingen, daar had hij wat over op tv gezien. Dit is een mooie manier om geschiedenis, taal (want lezen), tijdsbesef, aardrijkskunde en kunst te verwerken.
    De middelste is op dit moment schelpen aan het sorteren, gebruikt deze om te rekenen, en wil er straks een knutselwerk mee maken. Komen ook vragen uit voort waarom is de zee zout? Komt het zout in ons eten ook uit de zee? Zo ja, hoe dan?

    Beide zonen lopen ver voor op hun leeftijdsgenoten (ondanks hun beperkingen) en voor ons werkt dit uitstekend.
    Heeft een tijdje geduurd want ze waren ernstig beschadigd door school en er was op dat moment ook geen wil om te leren (nee natuurlijk niet, de traditionele manier werkte niet) maar ondanks dat hebben ze in die periode heel veel geleerd door te ervaren ipv uit een werkboekje te werken.

    Voor mensen met interesse en goede kennis van het Engels, dit is een hele goede site Unschooling
     

Deel Deze Pagina