Verkoop makelaar neemt ons niet serieus..

Discussion in 'De lounge' started by Froetsel, Oct 28, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    Jun 14, 2013
    5,350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)
    TS is buitenlandse komaf niet net uit het buitenland dat staat er niet.. ze denkt dat ze aan discriminatie doen op basis van afkomst / huidskleur.

    Ik heb ook wel eens gehad hoor bv bij de Mercedes dealer, kwamen mijn moeder en ik samen (in werkkleding) om nieuwe auto uit te zoeken (daar hebben de mannen geen tijd voor) ze zeiden dat we maar met onze mannen moesten terugkomen LOL je kan dus wel raden wie een week later geen baan meer had en bos bloemen naar ons gestuurd (want wij waren daar al jaren vaste klanten) vooroordeel is snel gemaakt niet alleen op basis van huidskleur.

    Ik praat dat niet goed dat mag niet, je moet elke klant als koning behandelen zelfs als ze zelf niet goed weten maar het hoeft dus op niet op huidskleur gebaseerd te zijn probeer ik te zeggen ;)

    In het algemeen als iemand ons voor een tennisbaan opbelt en gaat lopen zeuren om de kosten van de ballen die gebruikt bij het tennissen zal ik me wel afvragen of ie wel weet wat een tennisbaan kost ;) Maar goed ik zal iedere klant wel hetzelfde behandelen alleen ken genoeg die dit niet doen (helaas)
     
  2. Froetsel

    Froetsel Fanatiek lid

    Sep 11, 2012
    1,154
    0
    36
    NULL
    NULL
    Het is heel normaal om dit te vragen. Het is niet dat ze het moeten uitrekenen of wat dan ook. Wij stelde de vraag hoeveel ze ongeveer daar aan kwijt waren toen zei ze dat ze het niet wist ze zou ons een brochure sturen. Omdat er A geen brochure bij zat..
     
  3. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    Dus ze sturen niet eens de brochure op? dan zou ik nog 1 x bellen of ze het huis net willen verkopen, jullie daarwerkelijk geintreseerd zijn en komt er geen actie. Lekker naar de huidige bewoners gaan en aangeven hoe of wat .
     
  4. Froetsel

    Froetsel Fanatiek lid

    Sep 11, 2012
    1,154
    0
    36
    NULL
    NULL
    Ga er even uitgebreid op in.

    Kadaster klopte voor geen meter daar stond bv dat het huis 164m was terwijl het toch echt 224m was.

    Brochure hebben ze niet op funda staan, normaal kan je het daar in vinden. Vandaar dat ze het ons zou toe sturen..


    Betreft buitenlandse komaf wij zijn beide hier geboren maar door onze buitenlandse uiterlijk kijken ze daar niet na.

    Verder we zijn nog heel jong ik zelf ben nog maar 22 en thuis blijf mama. En mijn man is 30. Maybe ligt het daar ook aan.

    Dit wordt onze tweede huis en hopen hier onze kids op te laten groeien. .

    We hebben haar proberen te bellen maar was niet bereikbaar dus heeft een collega een notitie gemaakt. dus ben benieuwd.
     
  5. Froetsel

    Froetsel Fanatiek lid

    Sep 11, 2012
    1,154
    0
    36
    NULL
    NULL
    De bewoners waren er helaas zelf niet bij. Wat we hebben begrepen van de makelaar woonde er een oudere stelletje van 55. Kids uit huis kortom huis was te groot voor hun, hun willen verhuizen na een appartement.

    De eerste keer toen we belde vertelde ze ook ja hij staat er net weer op hij was verkocht maar iemand kreeg de financiële plaatje niet rond. Dus lijkt mij weer wel dat ze al bezig waren met een andere huis en wel weg willen..
     
  6. dawnie

    dawnie Actief lid

    Oct 26, 2008
    420
    0
    16
    Zou het kunnen dat er later iets is aangebouwd? Wellicht dat daarom het woonoppervlak bij t kadaster niet klopt. Correct me if I'm wrong maar volgens wordt het namelijk niet meer aangepast na een verbouwing.
     
  7. Froetsel

    Froetsel Fanatiek lid

    Sep 11, 2012
    1,154
    0
    36
    NULL
    NULL
    Als ik een grote uitgave doe boven de 400. Dan wil ik wel weten hoe en wat. Omdat er heel veel dingen niet duidelijk waren. Kadaster info klopte niet, geen brochure, ze kon me niks vertellen over de buren..

    Ik denk meer dat ze ons niet serieus neemt omdat we a buitenlanders zijn en omdat we nog zo jong zijn.

    Over dat tennisbaan jij vraagt toch ook voordat je een tennisbaan aanschaft hoeveel de maandelijkse onderhoud kost.
    Ja het een dure uitgave maar je wilt ook wel weten hoeveel extraatjes je nog moet betalen na het aanschaffen, de onderhoud etc .
     
  8. Froetsel

    Froetsel Fanatiek lid

    Sep 11, 2012
    1,154
    0
    36
    NULL
    NULL
    Kan best maar dat kon de makelaar ons ook niet vertellen..
     
  9. KimK

    KimK Niet meer actief

    Ik begrijp dat toegeven dat je opmerking wellicht niet zo slim was heel moeilijk voor je is maar deze vergelijking slaat toch echt helemaal nergens op? Tennisballen bij een tennisbaan of energie/water etc. kosten bij een huis...
     
  10. novaa

    novaa Fanatiek lid

    Dec 28, 2009
    3,286
    0
    36
    Het klinkt mij als discriminatie in de oren. Ik denk dat ze vooroordelen hebben over jou en je partner.
     
  11. wuppie 01

    wuppie 01 Fanatiek lid

    Jun 1, 2007
    1,817
    10
    38
    Ik zou contact opnemen met de verkopers, desnoods een briefje door de bus gooien met telefoon nr, of langs rijden en de buurt bekijken, heel opvallend zodat ze het zien.
    Ik heb wel eens megemaakt dat een makelaar een vriend had die een huis heel graag wilde en alle andere afhield,zodat de prijs zakte.
     
  12. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Dit is een hele grote aanname/ vooroordeel die je velt. Bij iedereen kunnen er achterliggende redenen zijn waarom iemand op 1 of 2 salarissen sluit en of ze dit kunnen dragen (ook in de toekomst). Dat ligt helemaal aan de situatie van diegene.
     
  13. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    Jun 14, 2013
    5,350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)
    #33 Tigermommy, Oct 28, 2014
    Last edited: Oct 28, 2014

    Ik zeg dat het onverstandig is (algemeen sprekend en niet tegen TS) al jezelf helemaal vast in een hypotheek stopt in deze tijd (dat lijkt mij heel redelijk hoor) dat starters dat moeten is al heel kwalijk maar die kunnen niet anders.. Maar goed dat zei ik ook al in mijn bericht ;)

    Als je een huis van 4 ton kan hypotheken net aan met zijn tweeën is het verstandiger (zeker in deze tijden) om dat niet te doen maar ervoor te kiezen om kleiner te gaan wonen.
     
  14. Tigermommy

    Tigermommy VIP lid

    Jun 14, 2013
    5,350
    1
    0
    Thuisblijfmama van (bijna) 3 kindjes :)
    Ja en dat zoek ik zelf onafhankelijk dan uit dat vraag ik niet aan degene die het product verkoopt (die cijfers zou ik nooit alleen vertrouwen) er zijn zoveel instanties waarbij je dat wel betrouwbaar kunt opvragen.

    EN ook verbouwingen moeten worden aangegeven behalve als deze bv binnen een bepaalde formaat blijven maar je kan zelf ook wel zien of er later iets is aangebouwd als je een onderzoek laat doen natuurlijk. Dat is altijd verstandig om te laten doen... een bouwkundig onderzoek hierin staan nog veel meer nuttige dingen.

    Als je dit soort dingen niet goed snapt (of beter uitgezocht wilt hebben) is het altijd raadzaam om dan maar een aankoopmakelaar in te schakelen (dat geld haal je altijd eruit)
     
  15. Froetsel

    Froetsel Fanatiek lid

    Sep 11, 2012
    1,154
    0
    36
    NULL
    NULL
    Als er geen contact is vanuit de makelaar kunnen we er ook geen bouwkundige onderzoek laten uitvoeren.

    Mijn partner vond het raar en stelde de vraag omdat het mogelijk aan is uitgebouwd de makelaar kon ons daar niks over vertellen.

    Betreft de hypotheek we zijn slim genoeg om te weten wat we kunnen lenen en niet het maximum lenen. We hebben ook nog ons spaargeld.
    En op 1 salaris, tis niet dat we een dure huis gaan wonen terwijl we het ons niet kunnen veroorloven.

    Ik zit namelijk gewoon thuis met de kids.
     
  16. Linn84

    Linn84 Fanatiek lid

    Nov 2, 2010
    3,489
    1
    38
    Dat klinkt inderdaad alsof ze jullie niet serieus nemen.
    Is het een idee om dat de makelaar op de man (of vrouw) af te vragen? "Goh, wij hebben het idee dat u ons niet serieus neemt als potentiële kopers. Is dat gevoel terecht?"
     
  17. Thunder

    Thunder Bekend lid

    Apr 30, 2014
    811
    0
    0
    NULL
    NULL
    #37 Thunder, Oct 28, 2014
    Last edited: Oct 28, 2014
    Ik vind het eerlijk gezegd nogal kort door de bocht om meteen uit te gaan van discriminatie op grond van afkomst. Welke aanwijzingen heb je daar dan voor? Dat de makelaar vreemd doet is wel duidelijk, maar dat kan allerlei redenen hebben. Zo gebeurt het bijvoorbeeld ook regelmatig, zeker in de afgelopen tijd, dat mensen hun huis helemaal niet willen verkopen. Ze moeten het dan bijvoorbeeld te koop zetten van de bank. Maar eigenlijk willen ze het liever bewaren tot ze het over een tijd als de markt weer echt aangetrokken is voor een beter bedrag kunnen verkopen. In de tussentijd verhuren ze het dan of runnen er een B&B in of iets dergelijks.

    Lijkt me niks mis mee om het direct aan de makelaar te vragen of jullie wel al potentiële kopers gezien worden omdat je het gevoel krijgt van niet door ...(voorbeelden noemen).

    Overigens hadden wij bij de koop van dit huis ook zo'n vreselijke makelaar. Snapten we toen ook geen bal van. Ook totaal geen moeite voor de bezichtiging, kortaf tegen ons en allerlei negatieve dingen zeggen of op vragen zeggen dat ie het niet wist. Hele lakse en domme houding nam ie aan. Terwijl het huis toch echt al 5 jaar te koop stond! Ik denk dat het in ons geval kwam omdat hij dacht dat ie toch geen deal zou kunnen sluiten door een aantal factoren. Het feit dat wij een ander huis om de hoek ook hadden bezichtigd dat een ton lager in prijs lag (dus hij dacht denk ik..dit kunnen ze niet betalen), het feit dat de verkopers de afgelopen jaren al goede biedingen hadden afgeslagen en niet wilden zakken in prijs, feit dat wij ons huis nog te koop moesten zetten en (dit bleek achteraf) de verkopers (gescheiden stel) constant ruzie maakten over het huis en er niet mee te communiceren viel. Uiteindelijk zetten wij ons huis te koop, binnen een week verkocht, bod hierop gedaan, onderhandeld en het was rond. Overigens deed ide makelaar tijdens de onderhandelingen nog steeds super lomp tegen ons met loze beloften en al, maar dat bleek achteraf dus gevoed te worden door de ruziënde verkopers.
     
  18. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    Apr 16, 2013
    4,184
    1
    0
    Ik zou nog 1 keer bellen, duidelijk laten blijken dat jullie interesse hebben, maar dan echt willen kijken en die kosten willen zien.

    Sturen ze dan nog niks door en mogen jullie het huis nog altijd niet zien ... dan is 't pech voor hen. Op zo'n manier zal 't huis toch écht niet verkocht raken!

    Of de huidige eigenaars het nu willen of niet ... het huis staat wel te koop. Als je dan niet wil dat het huis daadwerkelijk verkocht wordt, werk dan niet met een makelaar en zet het ook niet op funda.
    Maar hang dan gewoon een miezerig klein bordje aan de deur.
     
  19. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Wat verstandiger is ligt aan de situatie van diegene/het stel. Nogmaals daar kun jij niet over oordelen.
     
  20. Froetsel

    Froetsel Fanatiek lid

    Sep 11, 2012
    1,154
    0
    36
    NULL
    NULL
    Even een update
    Gisteren middag maar weer gebeld en aangegeven dat we het idee hebben dat we niet serieus genomen worden. We kregen een collega aan de lijn, die stelde gelijk voor om een andere makelaar erop te zetten. we hebben aangegeven dat dat niet nodig was maar dat we wel geintresseerd zijn en we tot nu toe de enige zijn die de financiele gedeelte rond krijgt dus dat we serieus zijn.
    Er bleek ineens helemaal geen bieders te zijn wel andere kijkers..

    Hij zou ons vandaag weer bellen met de nodige informatie bleek dus dat ze de informatie niet hadden? Terwijl de makelaar had aangegeven dat ze hem wel had..

    Ben heel benieuwd!
     

Share This Page