Gisteren had zoonlief trouwens uitgedeeld op zijn nieuwe school. Ik had speltmuffins met wortel, havermout en rozijnen gemaakt. Vrolijk vormpje en prikker erin en klaar. Had alle ingrediënten in huis dus had er niks extra's aan uitgegeven. Voor de juffen had ik chocozoenen (nog over van zijn verjaardag vieren) en dezelfde muffins maar dan in mini vormpjes. Lekker goedkoop en gezond en toch een leuke traktatie.
Elena, ik heb nu ook havermout gekocht. Ook weer ah basic, voor 40ct. Maar je moet die laten weken toch? Ik heb het nog niet geprobeerd eerlijk gezegd, maar klinkt lekker. Ik eet nu vaak brinta, is dat een beetje hetzelfde qua smaak. En ja, die kerel van mij eet wat weg op een dag, maar gelukkig heeft hij ook een snelle stofwisseling. Hij is namelijk behoorlijk slank. Is interieurbouwer inderdaad, dus veel zware meubels etc. tillen. Hij heeft nu ook ons babykamertje helemaal zelf gemaakt. Super stevig en mooi! (*trots*)
@broodbeleg: hier vaak kaas/ worst zowel plakjes als smeer. soms een keer een beschuit met hagelslag voor mezelf. Ontbijten doe ik met thee of koffie en twee stuks fruit of wat vla/yoghurt dus geen brood. Smiddags wel of alleen een soepje op het werk. Ml ontbijt niet en krijgt lunch op t werk. Heel soms neemt ie brood mee. In t weekend vind ik een afbakbroodje lekker met kruidenkaas. of wanneer we nog boterhamvlees over hebben even met een uitje en of prei bakken. Wat knoflookpoeder sambal en ketjap. Mmm broodje warm vlees. @ clubje gaat dat door? Ik vind clubjes zelf persoonlijk miet zo handig in gebruik op een forum maar als iedereen gaat.. ik denk dat hier toch wel veel mensen mee lezen voor tips maar niet meeschrijven. Die kunnen dus niet meer mee lezen straks?
@ukkie; het staat gewoon in algemene clubs dus iedereen kan meelezen en ik zal hier ook blijven schrijven.
Broodbeleg: eten wij roomkaas naturel vd Lidl. Vind ik echt lekker fris een beetje joghurtachtig en we hebben altijd 1 of 2 soorten vleeswaren in huis. Maar wat hier niet aangesleept kan worden is oude kaas. Voornamelijk door mijn man en die gewoonte heb ik er nog niet uitgekregen Stiertje, Welke app gebruik jij voor het kasboek? Ik schrijf nu alles zelf op in notities in mijn telefoon, maar een app is vast handiger. Drinken: ik drink eigelijk het liefste citroen of winterglow. Heerlijk met dit herfstweer. Verder water of koffie. Mijn man drinkt wel van die ice tea v de Lidl en aanmaaklimonade. De kinderen drinken Diksap en water. Biologisch: wel een poos gedaan, maar vind ik te duur. Wij eten wel alles vers en zelfgemaakt. Geen pakjes en zakjes. Weinig vlees en veel groente en fruit. Ik heb afgelopen woensdag de weekboodschappen al gehaald bij Lidl en jumbo. Vandaag moet ik eigelijk nog even naar de emte, voor de aanbieding v robijn wasmiddel. Weekmenu: Don: verse erwtensoep Vrij: schoonouders Zat: verjaardag bij vrienden Zon: stoofvlees ( ouders komen eten) Ma: erwtensoep Din: patat Woe: zelfgemaakte wedges, kippenbouten en broccoli Don: wraps
Wat gaan jullie hard!! Haha Broodbeleg, hier meestal ham en iets van snijworst. Verder gebruiken we veel appelstroop, pindakaas, hagelslag, Zelfgemaakte schuddebuikjes , jam en (nageltjes) kaas. Toevallig gister tonijnsalade gemaakt van een blikje tonijn. Zoon vindt het heerlijk. Elena, jij doet het ook met makreel? Ben ik ook gek op maar heb daar nog nooit een salade van gemaakt. Doe je dat op dezelfde manier als met de tonijn? Jam maak ik trouwens ook zelf. Bedankt voor de tips voor ovengerechten. Die tip van Nijntje klinkt me wel lekker maar ook de kip piri piri. Ga ik uitproberen! @ clubje, wat voor dingen delen we daar? Of is het hetzelfde als dit topic?
Wat voor luchtdichte glazen voorraad potjes gebruiken jullie? Voor bijvoorbeeld zelfgemaakte jam. Of bijvoorbeeld mijn vriendin koopt in het seizoen wanneer tomaatjes het lekkerst en goedkoopst zijn tomaatjes in en dan gaat zie die in kleine blokjes snijden daarna kookt ze het tien minuutjes zonder iets. Beetje olijfolie erdoorheen. Vult glazen potjes ermee en dat gebruikt ze dan voor sauzen etc. Ze heeft er tijdje terug weer 30 potjes mee gevuld en dat is volgens haar voldoende voor de winter tot tomatenseizoen weer start. Alleen ze gebruikt er de bon mamman jam potjes voor. Daar heeft ze veel van. Ik twijfel of dat dan luchtdicht is maar ze doet het al jaren zo. Geen bederf verder.
Elena, dadels stoom ik gewoon in de couscous/stoompan (niet zo'n elektrisch ding) tot ze zacht zijn. Ligt een beetje aan het soort, de ene zijn sneller zacht dan de andere. Weken kan dacht ik ook (minstens 12 uur) maar dat heb ik nog nooit geprobeerd.
Hier ontbijt ik ook met havermout. Meestal met Griekse joghurt vd Lidl of in overnight oats of een snelle muffin uit de magnetron. Allemaal super lekker en gezond.
HIer drink ik veel thee. Maar niet erg gezond haha. Lekker fruitiger met suiker jammie. Ik maak wel een hele pot thee van zo n 1 kops theezakje. Phoe, 14 stukken brood. Mijn man eet er ongeveer 9 op een dag. Ik lust zelf geen Brinta of havermout. Jammer want het is erg goedkoop. Muesli vind ik wel erg lekker maar eet het zelden. Meer uit gemak omdat ik toch al voor iedereen brood aan t smeren ben. Bovendien ben ik een echte broodfan haha. Beschuit met kaas of jam, crackers krentenbolletjes. Enhet brood vd Aldi is erg lekker. Was laatst ook nog genoemd, meer vezels en minder zout. Heerlijk met tonijnsalade.
Tonijnsalade maak ik ook zelf met een bosuitje en beetje yoghurtmayonaise. Super lekker. Kan ik havermout ook eten zonder het voor te weken?
Laat ik ook eens een reactie plaatsen, in plaats van alleen maar meelezen Vandaag 1 november en tijd om serieus te gaan bijhouden wat onze valkuilen zijn. Het bonnetje net overgetypt en op zich is het wel duidelijk, te veel luxeproducten. Maar de jodekoeken moesten we kopen voor de kinderen omdat school om de verpakkingen gevraagd heeft. De andere luxekoeken zijn voor de jongens voor school (ideetje van hun papa) Tuc paprika is een extra'tje voor het weekeind. Kipfilet 1,19 Crispino 2,52 Jodekoek 1,77 DE koffie 2,73 Finesse kookroom 1,12 Verkade schoolkoek 1,36 Jodekoek 1,45 Lu prince mini schoolkoek 1,32 De koffie 2,73 Handzeep 0,69 Hamreepjes 2,73 Scheermesjes 19,99 Handzeep 0,69 Appels 1,81 Kast.champignon 1,99 Tomaten 0,53 Macaroni 0,91 Ah ger.kaas 1,89 Tuc paprika 0,89 Wortels 2,59 Roerbakmix 1,99 Courgette 0,89 Chiquita 1,56 Tuc 0,89 Aardappeltjes 2,18 Scharrelei 1,69 Tijger bruin 1,19 Bonus 10,07 Totaal 51,22
Ovenschaal naar keuze vullen met een laag in stukjes gesneden appel vermengd met 3 el suikers gemengd met kaneel. Rozijntjes kan je naar keus toevoegen. Bedekken met een crumblelaag; gelijke delen roomboter, bloem, suiker en havermout die je hebt gekneed tot een crumble deeg. Op 180 graden afbakken tot het de gewenste kleur heeft +/- een half uur.
Dadels stomen? Waarom doe je dat? Worden ze daar lekkerder van? Elena: sterkte meid, wat vervelend allemaal weer! Hier ook weer financiële tegenvaller. Ik ga nu eind van deze maand ongeveer 200 euro tekort komen eigenlijk heb ik dus helemaal geen boodschappengeld meer, maar dat kan natuurlijk niet. Zit behoorlijk in de rats. Zal wel weer eens mijn boodschappen bonnetje plaatsen. Niet gelukt met 50 euro, maar wel weer minder dan vorige week uitgegeven. 2 x2 baguettes 0.78 biscuitjes 0.49 bleek 0.39 ham 1.50 likkepot 0.39 bolletjes vanillevla 1.25 chips 0.85 citroen 0.35 zoutjes 0.65 2x cola incl statiegeld 1.50 cream crackers 0.99 12 eieren 2.29 cervelaat 1.50 griekse yoghurt emmer 1.55 melk 2 l 1.29 2 x huishoudhandschoenen 1.82 haribo voor 11 nov 2.00 huzarensalade grote bak 1.59 geraspte kaas 1.39 kaki fruit 1 kg 1.50 4blikjeskattenvoer 1.80 kinderbananen 0.50 kattenbrokjes 1.75 komkommer 0.99 kruidenboter 0.59 lasagnebladen 1.00 leverworst 1.00 muesli 2.00 2 kg aardappels 0.60 ontbijtkoek 0.48 2 x ontbijtspek 3.00 goodies squeezy 0.85 kg peren 1.14 braadboter 1.35 grote pompoen 1.50 1 prei 0.33 blikje ragout 1.25 3 x brood 3.00 kg rundergehakt 4.00 1.5 kg sinaasappels 2.27 ijsbergsla 1.25 snoeptomaten 1.00 toiletpapier 1.50 800 gr tomaten 2.22 3 x tomatenblokjes 1.17 4 x drinkontbijt 2.00 kruidenroomkaas 0.89 winterpenen 0.79 300 gr witlof 0.37 65.72 Hier moest eigenlijk nog 0.75 af voor parkeerkaartje en nog emballage, maar wegens omstandigheden ben ik dat allemaal vergeten. Hond heeft inmiddels zijn dieetvoer. 65 euro voor 3 weken Dat is dus een van de redenen dat we zo in de knel zitten deze maand. En ongeluk komt altijd in 3 he dat betekent dat we verder niks meer hoeven te verwachten We eten: Vanavond gourmet bij mijn ouders Morgen: nasi Maandag: soep en brood Dinsdag: weer nasi met een gebakken ei Woensdag: lasagne met sla Donderdag: weer lasagne Vrijdag: gehaktbrood met kikkererwten-tomatensaus met komkommer en tomaat
Om er dadelpasta van te maken... Je kan daar bv. ook koekjes mee vullen. Erg lekker. Maar wij hebben nu sowieso 15 kilo dadels in huis (op vakantie gekocht) dus daar weet ik wel raad mee haha. Toen mijn oudste een baby was maakte ik ook vaak gestoomde fijngemalen dadels voor haar. Mengen met een beetje water of melk. Vond ze héérlijk! Helaas vindt de jongste daar niks aan.
Dit ga ik morgen maken. Wij krijgen visite en heb je weer eens wat anders. Vet je de ovenschaal ook in