Hoelang gaf jij borstvoeding en waarom?

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door Daantje57, 2 nov 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

Hoelang gaf jij borstvoeding?

  1. Ik ben nooit begonnen met borstvoeding.

  2. Een paar weken tot 3 maanden

  3. 6 maanden

  4. tussen de 9 maanden en 1 jaar

  5. langer dan 1 jaar

Meerdere stemmen zijn toegestaan.
De resultaten zijn alleen zichtbaar na stemmen.
  1. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Oudste 9 maanden volledig en nog 2 maanden 2 voedingen per dag.

    Jongste drinkt nu nog 2 keer per dag, maar heeft wel vanaf een maand of 4 regelmatig een flesje kv erbij gekregen. Hij is geen effectieve drinker en ik had niet genoeg. Het is echt ontzettend hard werken geweest om het vol te houden.

    Als mijn ervaringen andersom waren geweest (eerst moeilijk dan makkelijk) dan had de oudste niet zo lang bv gekregen. Dan zou ik met 3 maanden gestopt zijn. Maar bij de oudste liep het gewoon goed en vond ik het super leuk. Maar ik moest veel kolven ivm werk en dat was ik op een gegeven wel zat. Bij de jongste wilde ik gewoon hetzelfde geven als wat zijn broer had gekregen. En rond een jaar begon het echt leuk te worden, dus zijn we nog niet gestopt.
     
  2. Me26

    Me26 Fanatiek lid

    29 sep 2012
    4.746
    719
    113
    Paar dagen aan de borst toen wilde ze niet meer, was te ongeduldig ze viel ook veel af. Begonnen met kolven. Dat gedaan tot ongeveer week 7. Ze is dus niet meer aan de borst gaan drinken en dat kolven en dan flesje geven vond ik heel erg vermoeiend.
    Volgende kindje ooit zal ik t wel weer proberen maar ook sneller overstappen op flesvoeding als t niet lekker loopt.
     
  3. Mienemuisje

    Mienemuisje Fanatiek lid

    17 feb 2013
    1.161
    0
    0
    Vandaag precies 1 jaar!
    Einde komt nu wel in zicht... Verder drinkt ze ook nog maar 1 a 2 keer per dag.
     
  4. manamana

    manamana Fanatiek lid

    30 apr 2014
    1.372
    22
    38
    het Noorden
    Inmiddels ruim 16 maanden en dochter drinkt nog steeds een paar keer per dag bij mij.
    Waarom borstvoeding? Omdat het voor mij natuurlijk is, een logische keuze. Ik maak melk, dus waarom poedermelk geven?
    Kolven op het werk zag ik eerst ook niet zitten, maar dat viel echt reuze mee. En omdat het voeden zo goed ging, ben ik toch maar gaan kolven. Afbouwen leek me zo jammer.
    Waarom zo 'lang'? Ik had in eerste instantie een maand of 9 voeden in mijn hoofd. Maar ik zag dat mijn dochter het erg goed deed op mijn melk en dat het erg makkelijk was, dus ben ik doorgegaan. En sinds ik ben gestopt met kolven (rond 1 jaar), is het helemaal makkelijk.
     
  5. Jolina

    Jolina Niet meer actief

    Geef nu voor de derde keer bv.

    Heb altijd tot rond 1 jaar bv gegeven ... Dan is het ook meestal de tijd dat mijn kinderen zelf niet meer willen...
     
  6. teigetje1

    teigetje1 Fanatiek lid

    18 jun 2009
    2.299
    116
    63
    Zuid-oost brabant
    Ook ik geef voor de derde keer bv.

    onze oudste heeft ruim 9 maanden bv gedronken en is toen zelf gestopt.
    onze middelste heeft ruim 6maanden bv gedronken en is toen ook zelf gestopt.
    de jongste drinkt nog steeds heerlijk een stuk of 6x per dag. Ben benieuwd hoe lang het deze keer gaat lukken.

    en waarom zo redelijk lang... het is het beste wat je je kindje kan geven, voor de fijne kroel en troostmomenten en vooral... het is buiten de deur zooooo makkelijk.

    Wij zijn ivm hondenshows heel vaak in de weekenden de deur uit. Ik hoef dan niet te slenteren met flesjes en poeder en een magnetron of zo die ik dan ook nog eens moet zien te vinden of warm water vragen.. Gewoon stoel omdraaien zodat de menigte niet alles ziet en hop... voeden maar, ideaal. Ik voed ook heel makkelijk buitenshuis, maakt niet uit waar ik ben.
     
  7. tjiptjap

    tjiptjap Bekend lid

    24 okt 2014
    950
    0
    0
    Ik geef nu bijna 5 maanden borstvoeding en als mijn productie het toelaat wil ik graag 12 maanden geven. Als ze tandjes krijgt zie ik het niet zitten, dan ben ik van plan om te kolven.

    Buiten de gezondheidsvoordelen enzo vind ik het vooral erg makkelijk en goedkoop. Helaas ben ik niet zo precies met afmeten en soms een beetje vergeetachtig en bij borstvoeding heb je geen zorgen met overvoeding, geen geknoei met poeders en water en het is vooralsnog altijd in huis.
     
  8. nijntje87

    nijntje87 Fanatiek lid

    8 okt 2010
    1.256
    1.178
    113
    Vrouw
    Noord Holland
    Ik heb een maand bv gegeven.. Helaas:(:
    De eerste week na twee dagen met bijvoeding, mijn kleine meid dronk slecht aan de borst.. Ze hapte niet goed aan of viel in slaap. Ze viel bijna 10% af. Lactatiekundige er nog bij gehad en toen deed ze het natuurlijk best goed! Haha maar goed ik ben gaan kolven en heb het uiteindelijk een maand volgehouden! :cool:
    Weerhoud mij er niet van om bij de volgende het gewoon weer te proberen! ;)
     
  9. Ntje

    Ntje Fanatiek lid

    11 nov 2012
    3.720
    90
    48
    Almere
    Ik heb bijna 3 maanden lang full time gekolfd (iedere 2/3 uur dag en nacht, dag in dag uit) en het kwam maar niet goed genoeg op gang wat ik ook deed, toen ben ik bijna in een pnd beland en toen ben ik eindelijk gestopt.

    Ik heb daar nog vaak veel moeite mee, juist omdat ik het zo graag wilde doen.. Kan d'r nog verdrietig van zijn (stom eigenlijk om over zoiets je zo druk te maken xD)
     
  10. MamaVanAnne

    MamaVanAnne Fanatiek lid

    21 jul 2013
    1.164
    0
    36
    NULL
    NULL
    8 maanden volledig en toen gaan afbouwen. Vond het heerlijke momentjes, ook al had ik in het begin veel te veel melk. Dit werd met vier maanden en een vriezer vol melk eindelijk beter. Met 8 maanden had ze niet meer zo,n zin want de wereld was zo interesant en toen ben ik gaan afbouwen, met negen maanden kwamen er tandjes en toen heb ik met de kolf de laatste paar weken afgebouwd.

    Was een hele leuke tijd en mis het nog wel is, maar vind het ook fijn dat je u wat vrijer bent.
    Vond het heel fijn voor de hechting. Dat je het altijd bij hebt, geen gedoe om hoeveelheden. Lekker goedkoop, ook al was die kolf wel duur.

    Er komt bij ons waarschijnlijk geen tweede vanwege mijn gezondheid, maar anders zou ik het weer doen.

    Vind wel dat er betere begeleiding zou moeten zijn omtrent borstvoeding. Ieder mag zijn keuze maken, maar als je voor borstvoeding kiest en er is in die eerste week geen goede begeleiding strand het vaak terwijl dat niet zou hoeven, dat vind ik jammer voor die vrouwen.
     
  11. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.181
    16.516
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    De oudste 6 weken maar was een drama.Prematuur en moeizame drinker.
    De middelste 4 weken.
    De jongste 8 maanden.
    Ik ging weer werken en vond het welletjes moet ik zeggen.
    Vind zo'n grote baby ook geen gezicht aan de borst.
    Vond het wel een mooie ervaring.
     
  12. oxbow

    oxbow Niet meer actief

    De oudste en de derde 2 jaar, beide jongens omdat het hele slechte eters waren en we het eigenlijk nog niet zat waren.
    De oudste is zelf gestopt omdat ik zwanger was van onze tweede, bij onze derde heb ik nog 2 weken aan tandemvoeden gedaan, maar hij wilde toen niet meer.

    De tweede heeft 9 maanden bv gehad, moest toen stoppen vanwege medicatie waarbij ik geen bv mocht geven.

    Bij de vierde 7 maanden, ik moest van de kinderarts kv bij gaan geven vanwege slechte groei, maar toen liep de bv zo terug dat ik stoppen moest.

    onze jongste is nu ruim 8 maanden en we genieten nog beide van de bv momenten en zolang we dat beide hebben gaan we door,
     
  13. Babbel81

    Babbel81 Fanatiek lid

    22 mrt 2010
    2.901
    0
    0
    Zuidholland
    Ik kan nog niets invullen, maar wilde wel even bedanken voor het topic.
    Nu net klaar met bv geven en dit topic is dan wel een geweldige motivatie!!
    Bv loopt goed, heb wel kloofjes..maar ook goede begeleiding erin gehad. Dus ik hoop de 6 mnd in ieder geval te halen, daarna zien we wel weer
     
  14. Raket78

    Raket78 Fanatiek lid

    7 dec 2011
    3.002
    1.139
    113
    Vrouw
    Canada
    Langer dan een jaar. Hoeveel langer, dat weet ik nog niet. Totdat mijn dochter of ik (of allebei) het beu wordt denk ik. ;)

    Het was in het begin zeker niet makkelijk. Raketje verloor 13% gewicht binnen 24 uur (waarschijnlijk door een vertekend geboortegewicht wegens infuus laat in de bevalling), mijn melk kwam later dan gemiddeld goed op gang, ik kreeg een tepelkloof nadat ik was ingedut tijdens een voeding (zeer, zeer pijnlijk) en later kreeg ik beginnende borstontsteking door plotseling doorslapen van Raketje, mijn inmiddels rijkelijk producerende borsten konden dat niet goed in 1 keer verwerken.

    Maar bovenstaand was dan ook alles qua nadelen en vielen al gauw in het niet bij de voordelen. Ik heb genoten -en geniet nog- van de intieme band die het schept met mijn dochter en puur van het feit dat ze eerst alleen van mijn melk groeide, en nu nog steeds een behoorlijk percentage van haar voedingsstoffen via mijn melk krijgt. Ik ben blij dat ik toen heb besloten door te gaan! :)
     
  15. tompoes

    tompoes Bekend lid

    12 okt 2014
    979
    0
    0
    Centrum
    Geen bv gegeven.
    Heel veel om veroordeeld omdat ik de kleine "geen bescherming meegaf". En "vandaar de darmkrampen". :x

    Heb mij lang schuldig gevoeld.
     
  16. Jolina

    Jolina Niet meer actief

    Zal even mijn waarom aanvullen;)

    Daar kan ik heel kort over zijn, omdat het te beste is voor mijn kinderen en omdat ik het graag wilde.

    Als ik zie hoe fijn ze het vinden om lekker bij mama te eten, want het is zoveel meer dan alleen eten.
     
  17. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    Ik heb wel BV gegeven en ons kleintje heeft ook darmkrampjes gehad. Laat die mensen lekker kletsen :)
     
  18. Me26

    Me26 Fanatiek lid

    29 sep 2012
    4.746
    719
    113
    Ik snap t wel. Ik ging ook maar doormeten kolven, tot bijna twee maanden. Dat doe ik nooit meer. Hoe goed bv ook is. Ik vind achteraf dat ik die tijd en energie gewoon aan kindje moest geven door te knuffelen. Nu was het fles geven, even knuffelen, maar daarna moest ik toch echt weer kolven. Ik werd er onrustig van. Had veel liever na flesje lekker met haar willen blijven zitten. Ik hoor in me heen zoveel ellende met bv dat ik niet persé van mening ben dat het beste is.
     
  19. MamaVanAnne

    MamaVanAnne Fanatiek lid

    21 jul 2013
    1.164
    0
    36
    NULL
    NULL
    Het is het beste qua voeding. De ellende zit hem in de begeleiding. Iedereen 'pusht' om borstvoeding te gaan geven, maar vervolgens lopen er nog zoveel kraamhulpen rond die voor mijn gevoel maar wat aan prutsen. Er wordt vaak al snel een fles gegeven in plaats van fingerfeeding toegepast. En ook ga dan maar kolven. Ja soms is dat als het echtniet anders kan een methode, maar er zijn weinig vrouwen die een half jaar kolven en dan met de fles geven trekken, en dat is zeer begrijpelijk. Want dat is gewoon super zwaar!

    Dus als je het geprobeerd hebt met goede begeleiding en het lukt dan echt niet om wat voor reden dan ook zou je je ook nooit schuldig hebben hoeven voelen. Maar nu is het vaak zo dat vrouwen achteraf denken had ik maar betere adviezen gekregen (daar hoort overstappen op kv ook bij omdat dat soms beter is voor de moeder. Terwijl er dan vaak nog te lang wordt door geploeterd)
     
  20. Cato1981

    Cato1981 Actief lid

    23 apr 2013
    422
    3
    18
    #80 Cato1981, 3 nov 2014
    Laatst bewerkt: 3 nov 2014
    12 maanden volledig ben gestopt omdat ik van baan wisselde, kolfde toen nog 2 liter per dag, afbouwen was dan ook een ramp :D

    Waarom, omdat ik denk dat bv het beste is voor je kindje, bij bv bepaald een kind zelf wat hij of zij nodig heeft dat regelt de natuur geen gedoe met cc etc.
    Makkelijk, nu zit ik elke ochtend te rommelen met een fles terwijl mijn zoontje zeurt om eten, zo vervelend. Ook het aantal cc, dan wil hij meer dan weer minder, pff geef mij maar bv.
    De antistoffen, merk dat sinds ik geen bv meer geef mijn zoontje veel langer en sneller ziek is. Het verband kan ik niet bewijzen uiteraard maar mijn huisarts gaf dit ook aan.
    Krampjes heeft mijn zoontje nooit gehad, dat wil niet zeggen dat kinderen met bv geen krampjes krijgen maar de kans is kleiner.
    Niets mooiers is dan je kind tegen je aan drinkt en soms lekker weg valt.
    Bv ook een de eerste maanden een goede troost is.


    Iedereen moet zelf bepalen of zij kv of bv geeft, vind het ook echt rot voor moeders als het niet lukt maar moeder het wel willen geven, zou mij daar alleen niet schuldig om voelen, je doet er niets aan.
    Begrijp zelf niet waarom sommige tijdens de zwangerschap al bepalen geen bv "want fv is veel praktischer". Misschien stoot ik nu mensen tegen de borst maar ik vind bv het beste en meest natuurlijke voor een kindje daar kies je niet voor uit praktische overwegingen maar voor het beste voor je kindje en uiteraard moet het ook het beste voor jou zijn, want heel eerlijk bv vergt ook veel van moeder zeker in de eerste drie maanden als je ook geen gekolfde melk geeft (of kind de fles weigert) dan valt alles op moeder. Maar als reden praktisch? Wist niet dat een kind praktisch moest zijn?
     

Deel Deze Pagina