Wie heeft het wel eens meegemaakt? Tijdje terug had ik bij dr oetker een klacht ingediend dat de cupcakevormpjes niet bleven plakken. Kreeg toen een pakket met dr oetkes spullen Later bij dr oetker een klachtingediend omdat er bij de kwarktaart geen bakvellen bij zaten dag later kreeg ik de bakvellen en paar dagen later een pakket met dr oetker spullen. En gisteren mailde ik met de klantenservice van babyborn dat onze pop de arm eraf had of er wat mee gedaan kon worden want had geen bon meer. Moest een en ander via foto laten zien en vandaag kregen we een nieuwe pop.
Ik heb twee keer een nieuwe fles van Difrax gekregen na klachten. Die staat nu klaar voor de tweede want ik was inmiddels overgestapt naar een ander merk.
Ja hier van Nutricia een x een pakket gehad. Zat stukje hard plastic in het eten. En een x van koopmans een pakketje. Had pannenkoekmix gekocht z'n kant en klare schudfles maar de pannenkoeken mislukte allemaal. Had alleen maar gevraagd of er meer klachten waren geweest omdat het altijd goed ging.
hier ook een nieuwe difrax fles omdat hij steeds lekte, was een fout blijkbaar. en van quinny gordel verlengers voor in de zitting van de wandelwagen. vorig jaar winter paste de gordels niet meer dicht door zn winterjas en voetenzak.
Heb ooit ovenfrites gekocht die volgens de reclame zo krokant zouden worden dat je elkaar niet meer kon verstaan van het gekraak. Bleken die dingen hartstikke slap te blijven. Heb ik over gemaild en kreeg 5 euro opgestuurd :')
Ja serieus weet je hoe irritant als je cakejes wil maken en op tafel wil zetten en de vormpjes blijven er niet mooi om? Staat ook niet netjes. Had hetzelfde gedaan als we altijd doen met cupcakejes maken
Wij krijgen nooit iets 4 maanden terug een klacht ingediend bij de lidl omdat mijn zoontje zijn tand had gekneusd door iets hards in de ontbijtgranen, kort daarna vonden we een glasscherf in een bak ijs. Nooit meer iets van gehoord. Dat vind ik wel echt heel slecht.
Handig topic, weet ik precies bij welke bedrijven ik moet klagen als ik iets gratis wil krijgen Ik heb alleen in restaurants gehad dat we iets gratis kregen als een bestelling verkeerd ging oid
Haha nee, alleen een gratis menu bij McDonalds omdat mijn man en ik voedselvergiftiging hadden opgelopen (lag niet aan McDonalds, volgens hen, omdat ze verder geen klachten hadden gehad. Maar we hadden verder niets hetzelfde gegeten die dag)
Dochterlief had hard gespaard voor een lalaloopsy huis (kostte 50,00) Wij waren in de veronderstelling dat alle poppetjes en attributen die op de doos stonden erbij zaten. Eenmaal thuis, zat alleen het huis met 1 poppetje. Totaal de 50,00 niet waard. Ik heb toen een klacht ingediend. We hebben toen een tafeltje met stoeltjes, een bed met een paar poppetjes en een lalaloopsy vrienden boekje gekregen.
Ik had ooit van Lu een pakje koekjes die scheef gesealed waren waardoor ze niet te eten waren. Nummers opgeschreven, klacht ingediend en binnen 2 weken had ik een heel koekpakket. Bij bonduele een soortgelijk iets.
Ja ik heb bij LIGA wel eens een klacht over evergreen ingediend. Ik had uit een doos meerdere verpakkingen met liga's waar bijna geen krenten in zaten... tja dan zou je bijna baby liga's kunnen eten. Ik kreeg toen stuk of 3 verschillende LIGA's. Erg netjes. Ook van Mona toetje waarbij de chocolade mousse geen mousse meer was, was nog niet over de datum. Kreeg toen iig mijn aankoopbedrag terug. En nog een keer iets waarvoor ik een bloemenbon kreeg. Ik doe het eigenlijk altijd wel! Niet zozeer om iets te krijgen maar wle om hen erop te wijzen.
Voor sommige dingen zou ik toch niet klagen... Nee, ben niet zo'n klager, maar ook wel vergeetachtig. Heb wel eens gedacht: dit zou de fabrikant toch wel moeten weten, zal deze week eens mailen of bellen. Nou ja, je weet hoe dat gaat...
Ik had een keer een rol stophoest, die nergens naar smaakte. Die heb ik opgestuurd en kreeg een waardebon van 5 euro en een begeleidende brief dat er een ingrediënt miste. Verder klaag ik niet zo snel maar er zijn helaas ook mensen die een klacht insturen terwijl ze het product niet eens hebben gekocht.
Had een x bij de Mac een happy meal besteld voor m'n dochter met mcnuggets maar er zat een hamburger bij. Ben toen met de hamburger terug gelopen en heb het gezegd toen kreeg ik en de mcnuggets en mocht de hamburger ook houden.
Ja eens bij de playgro een stuk speelgoed wat kapot ging met hele kleine onderdelen. Kreeg 2 vervangende stukken speelgoed en een lange excuusbrief en of ik het op kon sturen naar het lab met een antwoordnummer zodat ze konden nakijken of het een productiefout betrof.
Bij Mattel, mijn dochter had een rapunzel pop met van die kralen om de haren aan elkaar te klikken, maar naar nogal druk kammen zat er bijna geen haar meer in die kraal. Dus ik had ze netjes gemaild om te vragen of ik wat extra haar ergens kon bijbestellen. Nou, echt super service, mijn dochter kreeg een hele nieuwe pop, leuk briefje er bij echt super!