Zorgverzekering als je zwanger wilt worden

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door water27, 12 nov 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. water27

    water27 Fanatiek lid

    11 jan 2013
    2.733
    189
    63
    Top ga ik even naar kijken dank je wel
     
  2. Koraal82

    Koraal82 Fanatiek lid

    17 jul 2013
    3.282
    1.443
    113
    Normaal gesproken kun je gedurende het jaar niet switchen van pakket. Misschien bij sommige verzekeringen wel maar bij de meeste niet. Ik had in het jaar dat ik zwanger was ook een duurdere aanvullende verzekering omdat je dan een kraampakket krijgt en vaak een deel van de eigen bijdrage van de kraamhulp vergoed krijgt (en bij sommige verzekeringen ook cursussen voor baby of EHBO).

    Een tip is nog om te kijken naar de vergoeding voor kraamhulp als je baby in de couveuse heeft gelegen (dan zijn de normale dagen kraamhulp al voorbij omdat je kind in het zkh heeft gelegen). Omdat ik een duurdere AV had kreeg ik dit betaald en dat heeft me heel veel gescheeld. Je denkt van te voren natuurlijk dat je dat niet nodig zult hebben maar het kan zo maar wel zijn. Ik bereken altijd wat een duurder pakket meer kost en dan kijk ik wat ik daarvan nodig denk te hebben.

    Nog een laatste tip. Zorg dat je ook altijd een reisverzekering hebt als je op vakantie gaat!! Je wilt niet weten hoe dure rekeningen je kunt krijgen als je iets overkomt als je op vakantie bent. Zeker als je zwanger hebt. Dit wordt dan vaak niet als spoedhulp gezien (omdat je wist dat je zwanger bent en je neemt zelf dus het risico om toch op vakantie te gaan). Spoedhulp wordt vergoed uit de basisverzekering maar geen spoed niet (wel vaak uit de aanvullende verzekering maar dan maar voor 80%, vanuit de reisverzekering 100%)
     
  3. water27

    water27 Fanatiek lid

    11 jan 2013
    2.733
    189
    63
    Dank je wel voor de tips!
     
  4. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief

    Ik zit al jaren bij interpolis. Vorig jaar heb ik bij hun het duurste aanvullende pakket genomen. Ik betaal 107 euro per maand. En ik krijg kraamzorg compleet vergoed. Ook de 4 euro die je normaal als eigen bedrijf betaald. En een ziekenhuis bevalling zonder medische indicatie wordt oom vergoed zonder eigen risico.

    Dit jaar hoop ik dat hun pakket hetzelfde blijft voor ongeveer hetzelfde bedrag. Dan blijf ik gewoon.
     
  5. Dufel

    Dufel VIP lid

    10 sep 2014
    5.833
    1.469
    113
    Ik zit nu bij fbto. Nu alleen basis. Maar denk eraan om dat extra pakket erbij te nemen.
    Ga mezelf er wel nog even goed in verdiepen. Dus tips zijn welkom :)
     
  6. Lies30

    Lies30 Fanatiek lid

    1 nov 2014
    1.019
    28
    48
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Zuid-Holland
    Ik zit bij Anderzorg, betaal dit jaar €117 p.mnd voor aanvullende verzekering. Kraamzorg is wettelijk geregeld, je krijgt max 10 dagen thuis met een eigen bijdrage van €4 per dag. Verloskundige zorg en 20wkn echo is vergoed, bevallen in zh zonder medische indicatie €336.

    Houdt iedereen er verder rekening mee dat je sowieso je jaarlijkse eigen risico hebt? Poliklinische afspraken zijn niet meer 100% vergoed zoals vroeger en medicatie wordt eerst op je eigen risico verhaalt.
    Verder weet ik uit eigen ervaring dat bloedwerk via de huisarts een paar €uro per buisje kost, geen idee of dit ook geldt als je via het zh laat prikken.
     
  7. MnnW

    MnnW Fanatiek lid

    10 jun 2013
    3.245
    2.363
    113
    Vrouw
    Ik zit bij VVAA, valt onder ONVZ..

    En ik ben er vandaag achter gekomen dat ik zwanger ben van de tweede, dus ga in december de pakketten maar weer eens naast elkaar leggen!
     
  8. MnnW

    MnnW Fanatiek lid

    10 jun 2013
    3.245
    2.363
    113
    Vrouw
    De eigen bijdrage voor kraamzorg is 4 euro per uur, niet per dag (dus ongeveer 200 euro totaal)
    En alle verloskundige zorg valt buiten het eigen risico (verloskundige, echo's, standaard bloedonderzoek door de verloskundige, controles bij gynaecoloog), maar ambulancevervoer niet. Ik moest na de bevalling even op en neer naar het ziekenhuis en kreeg een dikke rekening voor de ambulance van 743 euro (waarvan ik mijn eigen risico zelf moest betalen, helaas had ik die wat hoger ingesteld als het verplichte..)
    Ook medicatie die je thuis gebruikt valt onder je eigen risico, ook als je het nodig hebt als gevolg van je zwangerschap. Als je tijdens een ziekenhuisopname medicijnen nodighebt worden die wel vergoed

    Je kunt er maar het beste rekening mee houden dat je het eigen risico kwijt bent in het jaar dat je bevalt, dan kan het alleen maar meevallen..
     
  9. Silvana85

    Silvana85 Lid

    16 sep 2014
    97
    1
    8
    NULL
    Coevorden
    Interessant topic, ik wilde me hier ook net in gaan verdiepen. Ik verwacht de komende maanden niet meteen zwanger te worden dus de kans dat ik dan in 2015 beval lijkt me ook klein. Maar het kan natuurlijk wel (en dat hopen we ook natuurlijk).

    Ik heb de visie dat je niet onnodig moet verzekeren. Ik zie in mijn omgeving dat mensen allerlei verzekeringen afsluiten terwijl ze dan achteraf meer kwijt zijn aan de premie dan dat de vergoedingen hen hebben opgeleverd. Anderzijds is verzekeren natuurlijk niets anders dan risico's afdekken, dus ik begrijp wel dat sommige mensen graag wat meer betalen om de zekerheid te hebben dat ze niet voor hoge kosten komen te staan.

    Kan iemand mij vertellen op welke kosten ik moet rekenen tijdens zwangerschap en bij de bevalling op het moment dat ik geen aanvullende verzekering afsluit? Ik denk dan aan kosten van (regelmatige) echo's, kraamzorg, bevallen in het ziekenhuis, eventuele cursussen, etc. Heeft iemand daar toevallig al eens een compleet overzichtje van gemaakt die dat hier wil delen? :)
     
  10. lorreke

    lorreke VIP lid

    10 sep 2013
    5.300
    394
    83
    kraamzorg etc zit in basisverzekering.
    alleen je betaald er wel een eigen bijdrage voor.
    Maar verder zit het alemaal in de basisverzekering

    Kraampakket krijg je meestal pas in aanvullend pakket, maar die kan je ook zo kopen bij een babywinkel of alles los is dan vaak goedkoper als via zorgverzekering.

    Cursussen worden vaak niet vergoed
     
  11. Lies30

    Lies30 Fanatiek lid

    1 nov 2014
    1.019
    28
    48
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Zuid-Holland
    Bedankt voor je aanvulling ;).
    Oei dat was idd niet handig dat je eigen risico verhoogd was :S.
    Zie op de site van mijn verzekering ook dat eerst je eigen risico wordt opgemaakt.. :(
     
  12. water27

    water27 Fanatiek lid

    11 jan 2013
    2.733
    189
    63
    Gefeliciteerd!! Super leuk!:D

    Laat je weten welke je kiest?

    Een gezonde zwangerschap toegewenst!
     
  13. water27

    water27 Fanatiek lid

    11 jan 2013
    2.733
    189
    63
    Iedereen bedankt voor alle reacties heel fijn!
     
  14. Vrouwtje1983

    Vrouwtje1983 Bekend lid

    21 sep 2014
    537
    1
    18
    NULL
    NULL
    Energiek.nl heeft goed aanvullend voor 17,50 euro en met code 1633 krijg je altijd ruim 10 euro korting zie ik! En goede ervaringen te vinden op internet.
     

Deel Deze Pagina