Hoe kan ik mijn dochter helpen weer in slaap te vallen na nachtelijk plassen?

Discussion in 'Peuter en kleuter' started by Inge88, Nov 14, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    Jul 4, 2011
    2,225
    2
    0

    Maar ze maakt haar kind ook niet wakker. Hier heeft zoontje een potje naast zijn bed. Nou hoeft hij in de nacht nooit te plassen maar plast wel altijd meteen in de ochtend als hij wakker is. Wij slapen dan vaak nog (tot hij na het plassen in zijn blote billen naar onze kamer komt).
     
  2. Ona

    Ona Fanatiek lid

    May 8, 2011
    1,469
    1
    36
    Ok, dan neem ik mijn woorden terug. Ik heb er nog niet zoveel verstand van maar weet dat een nicht van mij nog lang 's nachts de luier aan liet vandaar. Wij zijn net een beetje overdag begonnen en het vordert nog niet echt. Goed in ieder geval dat het gelukt is om haar op het potje te krijgen, hopelijk de start voor jullie voor nog meer van dit soort nachten! :)
     
  3. Inge88

    Inge88 Fanatiek lid

    Mar 22, 2011
    2,264
    0
    0
    Nee idd s0fietje, wij maken haar niet wakker! Ze wordt zelf wakker omdat ze moet plassen. We hebben 1x geprobeerd om haar te laten plassen voor we zelf gingen slapen (dus 1x wakker gemaakt) en dat had niet het gewenste effect dus nooit meer gedaan.

    We gaan vannacht weer potje proberen! Hopelijk weer minstens net zo goed als vannacht dan ben ik al een stuk blijer!
     
  4. Inge88

    Inge88 Fanatiek lid

    Mar 22, 2011
    2,264
    0
    0
    Helaas weer drama vannacht :( Ondanks op het potje plassen, 5 keer er uit geweest vannacht van 00 uur tot 4 uur. De eerste keer echt geplast, daarna heeft ze 2x gezegd dat ze moest plassen maar dat hoefde ze niet en nog een keer omdat ze haar tutdoekje niet kon vinden (lag echt naast haar hoofd gewoon) en weer een keer omdat er een haar op haar speen zat.. Zo vermoeiend dit! En als ik dan aan haar vraag waarom ze zelf niet even in haar bed kijkt voor haar tutdoekje of zelf even de haar van haar speen haalt (kan ze namelijk prima) dan geeft ze geen antwoord. Misschien is het toch aandacht? Maar hoe moet ik dit dan oplossen? Ik zorg er echt voor dat ze overdag ook haar alleen tijd krijgt zeg maar en het avond ritueeltje is ook altijd duidelijk en gezellig en het verhaaltje voor het slapen doen we echt voor haar alleen op haar kamer..
     
  5. belize

    belize VIP lid

    Feb 25, 2009
    11,105
    203
    63
    middagslaap? slaapt ze nog in de middag?
     
  6. Inge88

    Inge88 Fanatiek lid

    Mar 22, 2011
    2,264
    0
    0
    Soms wel, soms niet.. Sinds vorige week slaat ze het slaapje wel eens over. Maar of ze nu slaapt of niet, of het nu lang of kort is, ze blijft 's nachts spoken..
     
  7. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    Jul 4, 2011
    2,225
    2
    0
    Ik persoonlijk denk dan ook dat het om aandacht gaat. Heel lastig omdat ze ook moet plassen. Kan ze alleen en zelf plassen of heeft ze jullie hulp nodig? Hier word zoontje nooit in de nacht wakker om te plassen. Hij gaat in de ochtend dan zelf maar heeft wel hulp nodig om zijn broeken weer aan te doen. Hij hoeft dan ook niet meer te gaan slapen. Ik zou het anders ook niet weten. Misschien geen aandacht meer geven. Laten plassen en meteen weg (geen aandacht geven dus). En gaat ze dan huilen, dit ook negeren denk ik. Duidelijk aangeven dat je alleen helpt met plassen en meer niet meer.
     
  8. Inge88

    Inge88 Fanatiek lid

    Mar 22, 2011
    2,264
    0
    0
    Ja zo had ik het ook bedacht.. Denk dat ik haar vanavond al voor het slapen vertel dat ik haar best wil helpen met plassen, maar dat ze daarna gewoon moet gaan slapen net als alle andere kindjes. Dat mama echt niet meer komt voor wat anders.
    Vind dat alleen zo lastig. Want wat als ze dan weer begint te roepen dat ze moet plassen? Dat hoeft ze eigenlijk nooit wanneer ze al eens is wezen plassen, maar wat als het nu wel zo is? Ik vind dit zo lastig! Ik denk dat ze zelf ook héél goed snapt dat we wel komen voor plassen/poepen en dat ze dit dus 'misbruikt'.

    Ze kan zelf plassen en afvegen, maar wil dit niet altijd. Ik was al bezig om haar overdag ook gewoon zelf te laten plassen. Ze kan haar broek gewoon naar beneden doen en omhoog, zeker een pyjamabroek. Maar als ik dit haar 's nachts zelf wil laten doen, dan zal ze lamp en alles aan moeten doen. Ik kan de weg wel vinden naar het potje met de deur op een kiertje, ik denk dat zij dit niet kan. En met lamp aan wordt ze weer zo wakker denk ik?

    Haha tjee wat een ellende allemaal :p
     
  9. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    Jul 4, 2011
    2,225
    2
    0
    Thomas heeft zo'n klein nachtlampje van de Ikea, die draadloos kan, bij zijn bed of in zijn bed en die kan hij zelf aandoen. Is heel weinig licht maar net genoeg om de pot goed te kunnen vinden. Hij heeft het lampje meestal aan als hij gaat slapen en ik maak het een uur later uit. Dan is hij de hele nacht uit of aan als hij hem zelf aan zou doen. Het is zo weinig licht dat ik het prima zou vinden als hij dan aan zou blijven. Misschien heb je daar iets aan? Maar als ze 1x is geweest dan zou ze het wel moeten redden idd. Dan toch verder negeren en idd van te voren goed met haar praten dat je dat zo gaat doen.
     
  10. Lynx

    Lynx VIP lid

    Jul 19, 2008
    8,716
    2,519
    113
    Onze dochter heeft er ook een handje van, maar vaak helpt het wel om heel duidelijk te zijn. 'Dit is de laatste keer dat mama komt, dus lekker in bed liggen nu'. Hier helpt dat wel.
     
  11. Inge88

    Inge88 Fanatiek lid

    Mar 22, 2011
    2,264
    0
    0
    Sofietje ze heeft een heel subtiel nachtlampje, altijd aan maar dat is net te weinig licht. Maar zo'n lampje als jij noemt hebben we ook nog ergers! Zo'n kabouter lampje van beaba geloof ik. Zal morgen eens zoeken.

    Ik ben straks heel duidelijk geweest dat ik haar wel wil helpen om te komen plassen maar dat ik daarna niet meer kom. Dat ze een grote meid is en best zelf haar tutdoekje kan vinden of haar muziekje aan kan zetten. Ze vroeg of ze een sticker kreeg als ze goed zou slapen en hier heb ik natuurlijk ja op gezegd. Maar goed de sticker beloning hadden we natuurlijk al geprobeerd ;)

    Ik ben benieuwd!
     
  12. Inge88

    Inge88 Fanatiek lid

    Mar 22, 2011
    2,264
    0
    0
    Het was weer drama :( Nog erger dan anders. Ik heb vanaf 2 uur niet meer geslapen (tja van 5 tot 6 een uurtje) en mijn vriend vanaf 3. En die moest om 5 uur weer de auto in naar zijn werk :(

    Ik heb geprobeerd haar te negeren, maar dit lukte me echt niet. Na een kwartier kon ik het niet meer aanhoren. Ze heeft een kwartier lang zo vervelend en irritant zeurend gehuild.. En dan kom ik boven en dan blijkt dat ik haar knuffel in moet stoppen. Zo waren het iedere keer weer smoesjes.. Denk dat ik vanavond maar oordoppen in doe en haar echt gewoon laat huilen. We trekken dit allebei zo niet lang meer! Daarbij is het voor mijn vriend ook ronduit gevaarlijk om zonder slaap een dik uur in de auto te moeten zitten (en dan te bedenken dat hij om 17 uur weer zo'n 1,5 uur terug naar huis moet :(
     
  13. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    Jul 4, 2011
    2,225
    2
    0
    Jeetje wat vervelend zeg. Hier hebben we ook niet veel geslapen maar dat komt door de hand voet en mondziekte zie zoonlief sinds gister heeft. En erg jeukende voeten.

    Ik denk dat ze wel weet dat je toch wel komt idd. Echt lastig en ze moet weer opnieuw leren zelf in slaap te vallen. En erbij liggen? Helpt dat? Misschien idd oordoppen in en laten gaan? Lastige is dat je dat pas kan doen als ze geplast heeft. Anders hoor je dat ook niet.

    Tot hoe laat slaapt ze goed? Ik zou voor de komende nachten heel vroeg gaan slapen zodat als het begint je wel goed geslapen hebt en het aan kunt horen en dan toch negeren. Of zelf als ze moet plassen niet gaan. Eens kijken wat ze doet als ze het zelf moet doen. Ik weet ook niet dus noem maar wat op. Sterkte voor komende nacht iig!
     
  14. Inge88

    Inge88 Fanatiek lid

    Mar 22, 2011
    2,264
    0
    0
    Ohjee ook vervelend voor jullie sofietje! Beterschap!

    Ja idd, ik kan de oordoppen pas na het plassen in doen. Ik hoop écht dat ik ze niet nodig ga hebben. Vandaag uitvoerig over gehad en nu zei ze ineens dat ze bang was. Dus uitgelegd dat ze echt niet bang hoeft te zijn etc etc. We zullen zien vanavond.. Ik ga in ieder geval alvast naar bed nu :D
     
  15. Snoeki

    Snoeki Fanatiek lid

    Jan 30, 2014
    2,334
    258
    83
    Precies, gezien haar leeftijd lijkt me dat zo gek niet gedacht nee. En hier iemand die ook regelmatig zelf moet plassen s'nachts . Maar je reactie wel begrijp
     
  16. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    Jul 4, 2011
    2,225
    2
    0

    Heel veel succes deze komende nacht! Ik duim dat je een goede nacht gaat hebben. Hier is zoontje goed gaan slapen na een kort havermout/zemelenbad. Hopelijk blijft dat zo.
     
  17. Snoeki

    Snoeki Fanatiek lid

    Jan 30, 2014
    2,334
    258
    83
    En als je haar eens in de hoek zet s'nachts? Als ze zo zeurderig gaat doen. Hebben wij ook eens gedaan.. We gingen er altijd heen om te troosten als ze wakker werd, op een gegeven moment werdt het steeds vaker na het troosten zeuren om meer aandacht. We zijn toen duidelijk geweest en hebben gezegd dat we dat niet nodig vonden. Toen werd ze erg boos en driftig en we hebben haar uiteindelijk na een kwartier in de hoek gezet. Dit was een keer nodig en sindsdien gaat ze fijn braaf slapen na het troosten als ze wakker word.
     
  18. frannie82

    frannie82 VIP lid

    Nov 28, 2010
    10,407
    2
    38
    Heb geen eerdere reacties gelezen maar mijn oudste slaapt al tijden met een cd'tje heel zachtjes aan. Die gaat ook weer aan als ze in de nacht om wat voor reden dan ook wakker is. En ik zeg dan dat het midden in de nacht is en dat als de cd afgelopen is zij weer gaat slapen of al slaapt. Dit werkt perfect.
     
  19. Carino

    Carino Fanatiek lid

    Feb 2, 2011
    4,277
    0
    36
    Ik zou toch sterk adviseren om geen oordoppen in te doen. Ook in de hoek zetten is onzin.

    Je dochter van twee (!) jaar heeft moeite de slaap weer te vatten 's nachts. Ze wordt wakker van het plassen en om een reden kan ze niet slapen. Misschien is ze gewoon te wakker, of, zoals ze zelf aangeeft, is ze bang. Een keertje zeggen dat die angst niet reëel is, neemt de angst niet weg. Zij is bang. Jij als ouder zult haar moeten helpen die angst weg te nemen. Dat gebeurt niet met beargumenteren dat ze niet bang hoeft te zijn, dat doe je door haar serieus te nemen.

    Oordoppen in en alleen laten in angst of slapeloosheid, is gewoon sneu. Hoe zou jij het vinden als je bang bent en iedereen die je vertrouwd, negeert je. Wat leert ze ervan?

    Ik snap dat je moe bent, maar dat hoort er soms bij. Je kind maar alleen laten en jezelf voor laten gaan vind ik gewoon zielig. Ook bereik je niet dat ze rustig weer in slaap valt. Ze leert dat je haar gevoel niet serieus neemt en dat je er niet voor haar bent. Verder valt ze misschien uiteindelijk in slaap, met angst.

    Ik bedoel het niet bot maar ik begrijp dit gewoon niet.
     
  20. Inge88

    Inge88 Fanatiek lid

    Mar 22, 2011
    2,264
    0
    0
    Nou je komt anders érg bot over. Had een heel stuk getypt maar bij nader inzien laat ik het gewoon langs me heen gaan ;) IK ken mijn dochter uiteraard het beste en heb altijd alles voor haar over. Laat ik het daar maar bij houden.
     

Share This Page