Landelijke ophokplicht voor kinderboerderijen vanwege vogelgriep - Nieuws - Vereniging Samenwerkende Kinderboerderijen Nederland Alle kinderboerderijen gaan ook tot woensdag dicht. Ik hoop dat ze het snel onder controle hebben. Kan mij nog beelden herinneren op het nieuws dat die arme doden dieren zo vrachtwagens werden ingetilt.
Op het jeugdjournaal zeiden ze trouwens dat het voor mensen wel besmettelijk is maar dat je hoogstens wat hoofdpijn, keelpijn, koorts of last van vermoeidheid kunt krijgen. Is het nou gevaarlijk of niet?
Het is volgens mij erg besmettelijk en gevaarlijk voor kippen (of gevogelte), maar voor mensen niet. Alleen bij intensief contact kun je een soort griep krijgen. Als hij nu gaat muteren met gewone griep dan is het een ander verhaal schijnbaar. Paniek! Vogelgriep Hekendorp gevaarlijk voor mensen | www.dagelijksestandaard.nl Volgens mij was h5n1 toch de gevaarlijke variant?
Ophok plicht is opgeheven. Pluimvee mag weer vervoerd worden maar wel onderstrenge eisen. Dit sinds 6 uur vanavond
mijjn vader is vrachtwagen chauffeur in onder andere pluimvee. Hij ligt nu stil en kan allen het overige vervoeren maar dit betekend nog niet eens een halve week. Dus hopelijk is het gauw weer voorbij..
Nu geruimd in Ter Aar, das hier 6 km vandaan. Vind het echt heel erg voor die kippen! Ik ben zo blij dat ik bijna geen vlees eet! Als we met z'n allen een dagje in de week geen vlees eten, zouden er niet zoveel dieren hoeven te zijn in erbarmelijke omstandigheden. Maar goed, dat is een heeeeel andere discussie, die ik zeker niet wil gaan voeren
Er is wel een run op eieren ontstaan. Wij hebben zaterdag 1000 eieren opgehaald bij de boer en ze zijn bijna op. Duimen dat het niet te lang duurt allemaal
Derde geval vogelgriep ontdekt bij bedrijf in Kamperveen | NU - Het laatste nieuws het eerst op NU.nl Is hier vlakbij. Half uurtje rijden.
Zo!!! dat hebben jullie snel gedaan! Maar wat moet je in hemelsnaam met 1000 eieren? Alleen een vers ei is lekker. Vind ik.
Het is nu zo dat al het pluimvee binnen een kilometer van het getroffen bedrijf preventief geruimd moet worden. Verder is het vervoersverbod en ophok plicht van alle vogels nog steeds van kracht. Het is niet gevaarlijk voor mensen, je krijgt er hooguit wat griep verschijnselen van Het wordt voornamelijk overgedragen voor over vliegende watervogels. En vervolgens besmetten ze elkaar. Is net een pers conferentie geweest.