Vraag buren

Discussion in 'De lounge' started by Jatobe, Nov 20, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Jatobe

    Jatobe Fanatiek lid

    Jun 9, 2013
    1,868
    2
    38
    Ik heb even iets wat ik jullie wil voorleggen. Wij zijn in het voorjaar in dit huis komen wonen. De buren hebben twee kindjes, wij hebben 1 zoontje. Mijn zoontje is vrij makkelijk (nu even wat minder sinds hij op school zit..;):p), maar over het algemeen gaat het goed. Wij zijn ook wel heel consequent. Maar goed, dat terzijde.

    Buurmeisje is hier een paar keer binnen geweest, omdat ze door de struiken glipt in de tuin, dat was in de zomer. Was leuk, aardig meisje. En ze zal ook best haar streken hebben. Maar: het is daar dag in dag uit huilen, krijsen, weer huilen. Het gaat me door merg en been. Beide ouders zijn een beetje hautain, tenminste zo komen ze over op mij, ondanks dat ze vriendelijk zijn. Het meisje heeft nog een jonger zusje, het meisje zelf wordt over drie maanden vier jaar en het zusje is denk ik anderhalf. Ik dacht dat de moeder zelf werkt met adolescenten die vraagstukken in hun leven hebben, iets dergelijks.

    Maar wat moet ik nou hiermee? Moet ik er iets mee? Want ik besef me echt wel dat we een 'redelijk makkelijk kind' hebben en dat er ook andere opvoedingsmethodes zijn, waardoor bijv. mensen hun kind maar even in hun sop gaar laten koken oid. bij niet luisteren.

    Maar dag in dag uit dat gekrijs, gegil en gehuil. Ik vind t zo zielig. Het gaat niet de hele dag door hoor, maar het is wel iedere dag een heel aantal keer. Soms 's ochtends vroeg al bij het opstaan.

    Wat wil ik hiermee? Weet ik niet. Ik bedoel dit topic goed hoor, ik verwijt niemand wat op dit moment, want ik weet niet wat er speelt. Maar ik vind t gewoon zo zielig voor het meisje...:(
     
  2. birds86

    birds86 VIP lid

    May 13, 2013
    5,305
    2,002
    113
    Female
    Je zegt zelf dat je niet weet wat er speelt dus dan zou ik er niks mee doen. Misschien heeft de kleine meid wel een bepaalde structuur nodig die voor haar heel belangrijk is en die onderbroken is ofzo. Je kan hier alles op verzinnen...het beste is om eens een praatje te maken en je buren beter te leren kennen.
     
  3. Zweden

    Zweden Bekend lid

    Nov 14, 2011
    711
    79
    28
    hmm, misschien heeft het meisje van bijna 4 even een lastige fase? Als ik zo eens meelees in de topics over kinderen die bijna 4 zijn dan valt me op dat ze vaak thuis niet zo makkelijk in de omgang zijn omdat ze gewoon toe zijn aan school. Misschien dat dat meisje daar ook last van heeft? Ik denk dat je er niet veel mee kunt, tenzij je echt het idee hebt dat het kind mishandelt wordt ofzo. Maar misschien vindt je zoon het leuk om af en toe eens met haar te spelen? Dus een speelafspraakje maken? Als je iets leuks voor haar wilt doen dan zou dat misschien iets zijn. En als je de ouder wat beter zou leren kennen dan kun je natuurlijk best eens vragen hoe het gaat met dat meisje omdat je wel een wat hoort. Wij hebben buren met twee dochters waarvan de jongste rond 2 jaar vreselijke driftbuien had die gerust een half uur aanhielden. En wij konden uitgebreid meegenieten :(. Nu klets ik regelmatig met die moeder en dan komt het gesprek al gauw op de kinderen. Ze vertelde me hoe lastig het was met hun jongste en dat ze hulp had, enz. Dat maakt het verhaal meteen anders en ik maakte me dan ook niet zo'n zorgen. Ook kun je de herrie dan beter hebben. Dus misschien investeren in de relatie met de buren?
     
  4. mammievan2

    mammievan2 Fanatiek lid

    Mar 31, 2012
    1,207
    0
    36
    Mijn dochter huilt ook erg snel. Niet elk kind is het zelfde.
    Dat merk ik zelf bij me 2 kids.
    Je kan er dus niks aan doen
     
  5. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Nou daar zou ik niks mee doen hoor. Je weet niet wat er speelt, waar de kindjes last van hebben, in welke fase ze zitten, of ze sowieso snel huilen...

    Ik woon in een appartement en met een huilend babytje met extreme darmkrampen en verborgen reflux ben ik allang blij dat de buren er ook niks van gezegd hebben. Terwijl ik soms echt wel dacht de buurman móet nu wel gek worden!

    Kijk als je echt vermoeden hebt dat er iets ''ergs'' is oké maar anders denk ik dat die ouders zich er al vervelend genoeg bij voelen.
     
  6. novaa

    novaa Fanatiek lid

    Dec 28, 2009
    3,286
    0
    36
    Ik zou mij er niet mee bemoeien. En ookal zeg je dat je het verder goed bedoelt, ik vind je topic erg 'hautain'.

    Maak eens een leuk praatje met je buurvrouw en probeer ze wat beter te leren kennen. Weet jij veel wat er speelt.
     
  7. MZS

    MZS Fanatiek lid

    Mar 7, 2014
    1,605
    0
    0
    Home sweet home
    ik zou er niks mee doen, je weet niet wat er aan de hand is en waarom het meisje precies huilt.
    mijn zoontje kan ook behoorlijk krijsen als hij zijn zin niet krijgt
    je zou eens kunnen proberen om een praatje te maken met de buurvrouw als het je echt niet loslaat.
     
  8. Luvv

    Luvv Fanatiek lid

    Oct 27, 2010
    2,803
    3
    38
    Hier ook een driftige dochter die snel huilt als ze haar zin niet krijgt en ook regelmatig een enorme driftbui heeft. Heb ook wel s gedacht, de buren zullen wel denken dat ik haar mishandel ofzo. Zo kan ze soms tekeer gaan. Dus ja ik zou er niks mee doen....
     
  9. LoveAim

    LoveAim Niet meer actief

    Misschien dat je eens op een luchtige manier een gesprek kunt beginnen met de buren om te polsen hoe het bij hun thuis is, maar meer dan dat zou ik echt niet doen. Ben het met mijn voorgangsters eens.

    Als je het idee hebt dat de kinderen echt mishandelt worden vind ik het wat anders, maar als het 'alleen' om geschreeuw gaat vind ik het niet jouw zaak. Onze buren zijn ook veel luidruchtiger dan wij, over en weer wordt veel geschreeuwd en gehuild (de ouders onderling ook!), maar dat moeten ze toch echt zelf uitzoeken. Als dat hun manier van communiceren en met elkaar omgaan is, best, de mijne is het niet, maar dat is niet mijn zaak.

    Mijn dochter moet ik af en toe ook echt laten uitrazen, hoe meer ik me ermee bemoei hoe 'fouter'. Ik hoor trouwens van anderen (oppas, kdv) dat ze het daar niet doet, dus het kan best dat kinderen thuis wel gillen en huilen en dit bij een ander niet doen.

    Het woord 'hautain' moest ik eerst even google'en. :D
     
  10. tuc

    tuc Niet meer actief

    hier moet je helemaal niks mee denk ik. Mijn zoontje is ook een driftkikker, als hij zn zin niet krijgt gaat het alarm af, zo´n 20 keer per dag, helaas voor hem een consequente moeder die niet onder de indruk is. Mijn buren zullen dat zeker horen, jammer dan. Op straat of in winkels wordt dit absoluut niet geaccepteerd en daar doet hij het dus ook niet. Maar thuis, tja dat moet hij weten, hij weet dat ik pas luister als er normaal gepraat wordt.

    En zielig voor hem, nee hoor, zielig voor mij als ik in dat gekrijs zit.
    Mijn oudste was goed af te leiden, probeer je dat bij mijn zoontje dan wordt hij nog bozer
     
  11. Jatobe

    Jatobe Fanatiek lid

    Jun 9, 2013
    1,868
    2
    38
    Novaa, ik vind dat een belachelijke reactie van jou. Waar slaat dat op? Geef maar eens aan wat jij hautain noemt dan.
    Het enige wat mij hier bezighoudt is het meisje. Daar is niets hautains aan. Jammer dat je zo reageert. De fase duurt nu wel lang, het is eigenlijk sinds we hier wonen. Maar ik denk dat het inderdaad met verschillende karakters te maken heeft, waarschijnlijk is het meisje gewoon anders van karakter. Ik denk dat jullie daar gelijk in zouden kunnen hebben en dat stelt me wel gerust. Ik heb geen zin om hier ook nog verwijten te krijgen, terwijl ik het alleen goed bedoel, dus van mij mag het topic wel dicht. Ik word tegelijk boos en verdrietig van zo'n reactie als van Novaa. Blijkbaar mag je je overpeinzingen hier al niet meer delen.
     
  12. Jatobe

    Jatobe Fanatiek lid

    Jun 9, 2013
    1,868
    2
    38
    #12 Jatobe, Nov 20, 2014
    Last edited: Nov 20, 2014
    Haha Tuc, ja dat is het ook zeker, zo kan het natuurlijk ook zijn. Het is gewoon wat moeilijk zo door de muur heen. Maar ik zal er eens aan denken als ik het weer hoor ;) Iedereen bedankt voor de reactie.:)
     
  13. Eefje00

    Eefje00 Fanatiek lid

    Oct 27, 2014
    1,556
    666
    113
    Hier ook een dochter wat erg snel kan krijsen. Soms begint dat al meteen bij het opstaan. Ik vind dat je niet meteen van iets ergs moet uitgaan.
     
  14. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Hier word ook dagelijks wel wat afgejankt, zou het even afwachten tot ze naar school gaat.
     
  15. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    De jongste hoor je niet trouwens?
     
  16. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Hehe eens, ik heb ook zo'n draak.
    En die kon ( nu is hij wat ouder en rustiger, thank god ), ook makkelijk 20 keer per dag ' af gaan '.
    Ja jammer joh, doe dat maar fijn op de gang of op je kamer.
    Ik wil niet weten wat onze buren soms dachten (denken), en het interesseert me ook geen hol om eerlijk te zijn.
     
  17. novaa

    novaa Fanatiek lid

    Dec 28, 2009
    3,286
    0
    36
    Ik heb even iets wat ik jullie wil voorleggen. Wij zijn in het voorjaar in dit huis komen wonen. De buren hebben twee kindjes, wij hebben 1 zoontje. Mijn zoontje is vrij makkelijk (nu even wat minder sinds hij op school zit..), maar over het algemeen gaat het goed. Wij zijn ook wel heel consequent. Maar goed, dat terzijde.

    Buurmeisje is hier een paar keer binnen geweest, omdat ze door de struiken glipt in de tuin, dat was in de zomer. Was leuk, aardig meisje. En ze zal ook best haar streken hebben. Maar: het is daar dag in dag uit huilen, krijsen, weer huilen. Het gaat me door merg en been. Beide ouders zijn een beetje hautain, tenminste zo komen ze over op mij, ondanks dat ze vriendelijk zijn. Het meisje heeft nog een jonger zusje, het meisje zelf wordt over drie maanden vier jaar en het zusje is denk ik anderhalf. Ik dacht dat de moeder zelf werkt met adolescenten die vraagstukken in hun leven hebben, iets dergelijks.

    Maar wat moet ik nou hiermee? Moet ik er iets mee? Want ik besef me echt wel dat we een 'redelijk makkelijk kind' hebben en dat er ook andere opvoedingsmethodes zijn, waardoor bijv. mensen hun kind maar even in hun sop gaar laten koken oid. bij niet luisteren.

    Maar dag in dag uit dat gekrijs, gegil en gehuil. Ik vind t zo zielig. Het gaat niet de hele dag door hoor, maar het is wel iedere dag een heel aantal keer. Soms 's ochtends vroeg al bij het opstaan.

    Wat wil ik hiermee? Weet ik niet. Ik bedoel dit topic goed hoor, ik verwijt niemand wat op dit moment, want ik weet niet wat er speelt. Maar ik vind t gewoon zo zielig voor het meisje...


    Zie dikgedrukt, vandaar mijn reactie. Je post komt op mij zo over: Ik doe het goed met mijn opvoeding, maar mijn buurvrouw (die zelfs werkt met probleemjongeren) die doet het niet goed want mijn buurmeisje krijst de hele dag door.

    Je hebt zo veel informatie gegeven over je buren die helemaal niet van belang is.
     
  18. Macabre

    Macabre Actief lid

    Nov 10, 2014
    194
    0
    0
    ✖
    Ik ben het eens met Novaa.

    Mijn kinderen hebben ook periodes waarbij ze echt keihard gillen.
    Naar mijn idee is dit vooral grenzen opzoeken bij mij. Ik ga ze echt niet wel een snoepje geven zodat de buren zich dan geen zorgen gaan maken hoor.. :p
     
  19. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    May 29, 2008
    20,418
    3,298
    113
    Mijn dochter lijkt ook voor iedereen een makkelijk kind gisteren op school vertelde de juf zelfs dat ze een voorbeeldig kind is :D, maar thuis heeft ze regelmatig haar buien als ze haar zin niet krijgt of haar iets niet aan staat en dus ook vroeg in de ochtend want ze houdt totaal niet van vroeg opstaan. Ik laat haar dan gewoon uitrazen want dat werkt het beste bij haar.

    Dus nee ik zou er niets mee doen.
     
  20. Koningsgezin

    Koningsgezin Fanatiek lid

    Jan 24, 2014
    1,689
    110
    63
    Zit het meisje onder de blauwe plekken? Is het schuw? Is ze ook enthousiast als ze haar ouders ziet? Zijn er naast het gekrijs nog meer signalen dat je denkt dat er wat mis is?

    Ik zou niet te snel conclusies trekken. Mijn bloedeigen moeder heeft mij, naast dat ze mij bedreigd had te vermoorden, ook gezegd dat ze voor ons het amk en jeugdzorg heeft ingeschakeld. Waarom? Ik heb geen idee. Maar ze heeft er wel voor gezorgd dat ik enorm bang ben mijn kinderen kwijt te raken, terwijl iedereen die angst ongegrond vindt. Ik voel mij daarom ook weer een hele onzekere moeder en heb zelfs weer hulp van stevig ouderschap gekregen. Het heeft mij enorm geschaad, ondanks dat mijn omgeving zegt dat mijn moeder niet helemaal 100 is. En mijn vader is geen haar beter.

    Net wat anderen zeggen, misschien zit het kind in een lastige fase? Mijn dochter is een pittige tante van 2 jaar die niet op haar mondje is gevallen en mijn zoon is heel erg toe aan school. Wij horen de buren soms ook en dat is andersom ook zo.
     

Share This Page