Hier draait de afwasmachine om de dag. Hij is dan vol en vind langer laten staan ook niet hygienisch, krijg je wel heel veel bactiervorming. Ik gooi er een all in blokje (meestal van de Lidl) in en verder geen zout of glansspoel (het is tenslotte all-in ). Ik kan niet veel programma's kiezen maar wel altijd het warmste (70 gr) programma anders wordt het niet altijd schoon. Het is een zuinige (A++) machine.
Hallo dames, Ik wilde me ook graag aansluiten in dit topic. Nu, met inmiddels 2 kinderen vliegt het geld eruit. (Ik ben ook gewoon te makkelijk met uitgaven moet ik eerlijk bekennen) Daarom wil ik kijken of ik zoveel mogelijk op mijn boodschappen kan besparen. Inmiddels heb ik een account aangemaakt op Reclamefolder.nl - Alle reclame folders en winkel actie aanbiedingen zodat ik de folders met aanbiedingen van verscheidene winkels in kan zien. Zo heb ik gisteren voor 49 cent per 500g broccoli bij de AH gekocht. En vandaag een zak aardappels van 5kg voor 1.79 bij de Coop. Hopelijk kan ik het volhouden, maar wellicht is dit topic een extra steuntje in de rug. Wat ik mij wel afvraag; Hebben jullie een bepaald budget per week? Hoe hoog is dat? En pinnen jullie een keer in de week een contant bedrag waar jullie die week mee moeten doen? (zoals altijd in het programma 'Een dubbeltje op zijn kant' te zien valt) Alvast bedankt voor de reacties!
@Nijntje; Oh dat is echt heel ouderwets haha. @Vaatwasser; Ik weet niet welk merk blokjes we erbij hebben gekregen (zat in een andere doos en zonder merknaam op het papiertje) maar het zijn simpele blokjes dus denk niet dat ze all in one zijn. Op het korte programma is de vaat overig stralend schoon geworden Hier met drie personen, zo te lezen is het wel normaal als de machine om de dag aangaat. @Rosa; Welkom! Succes met het besparen! Gaat vast goed komen. Waren de aardappels van de Coop deze keer goed? Vorige aanbieding waren ze al helemaal uitgelopen in de winkel. @Budget; Normaal gesproken is ons budget 300 euro per maand voor alles (voeding, verzorging en huisdieren). Ik doe een keer per maand de maandboodschappen en de rest van het budget is voor verse groenten en fruit in de overige drie weken van de maand. Aankomende maand wordt wat krapper door extra rekeningen en de feestdagen dus is ons totale budget 250 euro.
Hier is het budget 450 euro per maand voor alles. Of eigenlijk 100 euro per week en 50 euro per maand voor extra aanbiedingen. Wij hebben dan ook drie kinderen in de luiers en twee in de flesvoeding. Dat alleen is al 55 euro van het budget. Redt het niet altijd omdat het nog een beetje zoeken is met de tweeling nu maar het is wel de bedoeling.
@Elena: de aardappels van de Coop heb ik nog niet geprobeerd. Ga ik vandaag doen. Helaas is de Coop de enige supermarkt hier in het dorp. Wel ga ik eens per week naar een dorp 10 minuten verderop. Daar is een AH en een Aldi. Groenten en fruit haal ik overigens nooit bij de Coop. Dat is echt slecht! @Nijntje: 450 euro per maand met 3 kleine kinderen (en daarvan twee in de luiers en flesvoeding) vind ik echt heel netjes hoor. Ik heb er een in de luiers en flesvoeding en de oudste heeft alleen in de nacht en bij het poepen een luier om, maar volgens mij geef ik meer uit. Dat moet dan ook nodig teruggeschroefd worden. Afgelopen maand kon het gastouderbureau namelijk geen geld afschrijven omdat ik weer eens te makkelijk was geweest. (toen hebben we geld van de spaarrekening gehaald) En dit is absoluut niet nodig met ons inkomen! (we zijn gewoon middenstanders hoor, maar hebben het zeker niet slecht)
@wasmachine en afwasmachine denk ik beide om de dag. @rosa welkom. Hier een weekbudget van 50,00 per week inlc luiers en voeding (nog 2 per dag) we zijn met zn drieen en ik houd 50,00 per maand achter voor extra toiletspullen die niet in t weekbudget passen. Dus maandelijks 250 Afgelopen twee dagen ziek geweest dus ff niet gepost. Woensdag boodschappen gedaan, dit was mn lijst. Lidl; Appels 0,74 Paprika rood 2 0,63 Peren 0,75 Kiwis 2,75 Ijsrepen 1,89 Yoghurt met vrichten 0,99 Griekse feta 1,75 Boerenkool 1,15 Cervelaat 0,99 Kipfilet brood 1,09 Kruidenkaas 0,65 Melk 0,59 Zonnebloemolie 1,09 Ketchup 0,79 Margarine 0,75 Cheddar kaas 0,79 Rookworst 1,19 Hagelsag 1,69 4 Tomatenpuree 0,99 Saucijzenbroodjes 0,99 Afbakbroodjes 0,39 Kidneybonen 0,69 Tijgebrood 0,95 Toiletpapier 3,09 Kerstvinken 2,79 Kipfilet 3,29 Totaal 34,53 DA Elmex kindertandpasta 2,99 Plus: Kippenvleugel hapkjrs 5,36 Speculaasreepjes 1,49 Taco kruiden 0,78 Smak 0,69 Totaal 8,52 Totaal totaal 46,03 dus netjes binnen budget
Dit was overigens mijn weekmenu. Wordt wat verschoven ivm ziekte. Woensdag:macaroni met rode saus en courgette Donderdag: stamppot boerenkool met worst (niets gegeten, dl kreeg een potje vriezer) Vrijdag: gehakt met chilibonen en tortilachips ( wordt stamppot) Zaterdag: macaroni(eet zelf bij vriendin) Zondag: tortilla schotel Maandag: aard met kip en doperwtjes wortels Dinsdag: restje stamppot uit vriezer Gehaktballetjes met couscous schuiven dus door. Weet iemand of er binnenkort weer een luieractie is bij Lidl ?
Voor het weekmenu had ik de volgende dingen op voorraad macaroni aardappels Frisdrank/ranja/thee gehakt uien courgette luiers Opvolgmelk. en uiteraard boter voor op brood
@ukkie: Pin je dan 50 aan het begin van de week? Of doe je alles met pin bij de betreffende winkel? En welk merk luiers gebruik je? Ik vind het in ieder geval erg knap 50,- Wat bij ons wel een voordeel is, is dat we 3x in de week bij schoonouders eten. Wonen hier vlakbij en hebben we beiden een zeer goede band mee. Overigens doen we dat niet om te besparen hoor, we vinden het gewoon reuzegezellig. Ik nodig ze hier ook wel uit hoor, zo komen ze vanavond eten. En het is leuk om voor ze te koken. Ze lusten alles (in tegenstelling tot man) en vinden het fijn dat er voor ze gekookt word. Dankbare eters dus. Vanavond eten we alleen niet heel bijzonder; boerengehaktrol, broccoli en ik ga zelf gebakken aardappels maken. Het weekend eten we bij schoonouders. En dan heb ik al eten voor maandag en dinsdag. Ga maandag boodschappen doen met de aanbiedingen van die week. Maandag: Boerenkool met rookworst Dinsdag: Slagersburger, rode kool met appel en aardappels
Ik heb deze week lekker boodschappen gedaan van de AH 12,50 cadeaukaart die we vd postcode loterij hebben gehad. Erg leuk! Daarnaast 55 euro bij de Lidl uitgegeven. Weer netjes gedaan toch. We eten: Kip Piri piri Risotto 3e dag de restjes van bovenstaande gerechten Pizza doperwten/ bonen/ vega burger een aardappels Spaanse maaltijd soep met brood en smeersels Spinazie, vis en rijst
vaatwas: Spoelmiddel doen we er steeds in, anders is de vaat niet droog en moeten we alles met de hand afdrogen. Heb nu eens spoelmiddel van bij Aldi en die is toch niet zo goed als die van Sun. Zout deed ik met de suntabletten (die ik dan met 1+1 gratis haal bij Jumbo) er niet meer in, maar mijn moeder heeft mij 2 zakken van Dreft gehaald met 60% korting en bij die moet ik wel zout erbij doen. Anders krijg ik aanslag op mijn glazen ed. Wij hebben wel heel veel kalk in het water, heeft daar ook wel mee te maken. Hier staat hij een keer of 5 per week aan, ook steeds op 70° om alles goed proper te hebben. als we nu een feestje hebben, en heb alleen borden en servies, doe ik het wel op het snelle programma. Baking soda, waar vind je dat eigenlijk? Had hier de tip gekregen om dat in meisje haar schoenen te doen voor de geur van haar zweetvoeten, maar vind het niet...
ja dat dacht ik ook toen ik het las, gezien de 2x groenten. @bakingsoda kun je bij de Tuinen kopen, het is vrij prijzig maar je kunt er wel lang mee (mits je het niet gebruikt in de vaatwasser ) Backingsoda heet ook wel zuiveringszout.
Scheelt toch weer een slok op een borrel! Wij gaan morgen ook met onze AH cadeaukaart shoppen. Ik kreeg van mijn moeder trouwens 60 euro boodschappen tegoed van jumbo in mijn schoen Komt goed van pas voor onze verjaardagsboodschappen! Ik ga Mexicaanse tomatensoep (Vega) maken met nachochips uit de oven en allerlei lekkers om de soep mee op te pimpen; avocado, feta, tomaatjes, chiliyoghurt en limoen. En Mexicaans belegde stokbroden. En toe mole-chocoladetaart versierd met roze of blauwe muisjes Schoonvader en vriendin komen apart en krijgen een lunch met beschuit met muisjes erbij
wat zal ik vandaag eens gaan maken.. Zweetgeur uit schoenen: je kunt de schoenen ook een nacht in de vriezer leggen in een plastic zak. Bakingsoda in het water tijdens het eieren koken, zorgt ervoor dat je veel gemakkelijker de schil kun pellen.
Ah ok, bedankt voor de info! Ik gebruik het idd niet in de vaatwasser Als het vrij prijzig is ga ik het misschien toch op bicarbonaat houden. Dat valt mee in prijs en is ook voor de geur. Dat had ik nu gebruikt. 's Morgens was het wel aan't klonteren gegaan, maar dat zal zijn omdat het vocht opgenomen heeft. 1 ding staat vast, geen lakschoenen meer voor ons dametje
Bicarbonaat is baking soda. En online is het stukken voordeliger. Ook goed te gebruiken voor het schoonmaken van koelkastrubbers met schimmel. Hebben het hier ook op schimmel op de muur gesmeerd. Doet wonderen!
Ik leer hier elke dag bij Dan kan ik het beter bij de bicarbonaat houden, die haal ik gewoon in de supermarkt hier in B. Bedankt voor de opheldering!