dank je ze zijn ook echt lekker. Als je nu eerst het brood uit je vriezer opmaakt nadat je boodschappen hebt gedaan, en dan op de dag dat je het laatste brood eruit hebt gehaald brood bakt is dat een optie? want als ik het maak dan laat ik het afkoelen en doe ik het in de vriezer. We halen het savonds rond 22 uur eruit en dan is het de volgende dag de hele dag lekker vers. Ik weet niet hoelang het duurt voordat het oud is. Het recept staat hier in dit topic, maar ik wil het nog wel een keer opschrijven: per brood gebruik ik 350 bloem 300 ml lauw water 7 gram gist 1,5 eetlepel suiker een kleine eetlepel bakkerszout maar gewoon zout kan ook 150 gram meel een scheut olijfolie. doe alle ingrediënten bij elkaar behalve het water suiker en gist. Laat het suiker en gist een paar minuten oplossen in het lauwe water. doe daarna alles door elkaar. zorg voor een niet te koude omgeving, ongeveer kamertemperatuur. je kunt het met de hand kneden ongeveer 10 minuten, maar ik doe het 5 a 10 minuten in de keukenmachine, mijn mixer is kapot gegaan, die kon niet goed tegen deeg kneden. 40 minuten a 1 uur laten rijzen onder een vochtige doek. daarna het lucht eruit kneden dan 40 minuten in de vorm opnieuw laten rijzen dan 40 minuten in de oven op 180-190 graden dan een uur laten afkoelen alvorens te snijden.
@ons kleintje: ah wat zonde! Mijn koekjes mislukken altijd dus ik zal je niet van goedbedoelde adviezen voorzien. Bij mijn mixer zitten deeghaken die ik altijd gebruik als ik appeltaart bak. Zou je die ook voor het deeg van brood kunnen gebruiken. Op mijn broodbakmachine kon ik geen functie voor alleen kneden vinden. Al zal die er ongetwijfeld op zitten. Heb een AFK. Frites: maakt volgens mij niet uit dat ze kruimig zijn hoor. Gewoon schillen en de frites snijden of door de patatsnijder (hebben wij) halen. @Nijntje1990: ik bedoelde absoluut niet dat je geen lijstjes meer moet plaatsen hoor! Vind ik juist leuk! Dat van de Nutella was meer een tip. Overigens snap ik heel goed dat boodschappen doen voor jou lastig is met 3 kleintjes.
Bij Jumbo neem ik de zelfscan en dan zie ik dadelijk of het juist is of niet. 1x voor gehad dat het niet de correcte prijs scande, maar aangegeven aan de kassa en hebben ze het daar geregeld. Reken steeds de prijs af die op mijn zelfscan staat. Ons Kleintje: Oei, dan maar iets minder multitasken volgende keer Overkomt je maar 1x Wel zonde natuurlijk van de koekjes. Veel plezier met lading 2 Rosa Canina: Ik heb het speculaasdeeg gekneed met de kneedhaken van de mixer. Maar mixer had er toch erg moeite mee. Heb het laatste, toen de boter er al goed onder zat, met de hand verder gekneed. Alle ja, zoonlief samen met dochter. Dochter telkens kleine stukjes, maar ze kneedde goed hoor! En zoonlief ook! Dus misschien voor het begin alles ondereen te krijgen, maar denk dat je dan verder moet met de hand. Eefje: Als je geen frietaardappelen hebt kan het zijn dat je frieten vetter worden of bruiner bakken. Maar dat is niet altijd het geval, wij hebben dit ook al voor gehad met frietaardappelen uit de winkel.
Hier in B wordt dat wel nog standaard meegegeven. Vind dat wel een goed systeem, vragen of je een bon wil of niet.
Sorry dames. Zit niet lekker in mn vel momenteel. Man ziek geweest, ik ziek, man nu weer ziek. Zit dus al paar weken thuis. Geen inkomen. Alweer 6 weken geleden dat ik ongesteld was. ***pcos. Zit er maar op te wachten. Relatie niet helemaal lekker. Allebei te druk met dingen dus leven erg langs elkaar heen. Tijd voor elkaar is er niet. Weet dat mn boodschappen goedkoper kunnen baal er zelf ook van. Maar het ontbreekt me echt aan tijd om bijv zelf pastasaus te maken of aardappelpurree. Woensdags is dochter naar de gastouder dan ren en vlieg ik de hele dag door het huis om alles weer aan kant te maken. Zie erg tegen januari op als ik weer 2,5 dag ga werken. Krijg nu al amper alles rond laat staan dan. Maar vooruit heb mn eten weer op, en ga weer door. We overleven het wel weer. Iemand vroeg naar mn menu: Boerenkool met worst. Mexicaanse ovenschotel (krieltjes, pastasaus, groentes, gehakt) Spinazie Vrijdag onbekend (2 boten halen) Zaterdag (ivm bovenstaande onbekend) anders chicken tonight Zondag wortels/doperwten.
Zo pff wat hebben jullie veel geschreven zeg ons weekend was Maandag: ham/preitaart Gisteren: spaghetti carbonera Vandaag: babi pangang Donderdag: wortelschotel (van forum) Vrijdag: pizza (zelfgemaakt) Zaterdag: soep Zondagatat Zodat was het weer pin elke week 100 euro heb nu nog 20'euro over Grt
Persoonlijk vond ik kinderen krijgen een grotere relatietest dan gaan samenwonen. Bij ons meisje ging dat beter omdat manlief wist wat er te wachten stond en hij nam toen grotendeels de zorg van zoonlief over. Maar bij jullie zijn er nu 2 kleintjes bij, dat scheelt ook heel wat. Als de jongens wat groter zijn gaat dat weer veel beter gaan. Ik weet nu niet hoe de relatie met je ouders nu is, maar anders eens vragen of zij (of een vriendin/buur) pastasaus ofzo voor je willen maken? Jij bezorgt hen de ingrediënten en zij maken de saus voor je. Zo heb je goedkopere, verse saus en toch tijd. En als je voldoende portie laat maken, kan je saus nog invriezen. *knuffel*
Bedankt voor de kruidentips. Ik heb al wat inspiratie. Zo kijken of ze het idd ook hebben in hun kruidenassortiment. Nijntje, wat vervelend dat je niet goed in je vel zit. kunnen jullie het nog wat redden qua financiën nu je man geen inkomen heeft? En idd groot gelijk dat je gauw door de winkel sjeest. Is er niet iemand die jullie wat kan helpen? Vlgs mij had je eerder al eens over gehad dat dat niet zo was. Mss boodschappen laten bezorgen? Bedankt voor de tip hoe ik het beste de groene thee klaar kan maken. Mijn moeder moest ergens nog een thee ei hebben dus dat moet goed komen. Bedankt voor het aanbod van de theezeef. Heel lief. Ik woon trouwens in de regio Drachten. Wat ziet dat er gezellig uit. Die kinderhandjes in het deeg Lappie, hier is ook iemand die goedkoop zelf pamperdoekjes maakt. Mss is dat ook een iets voor jou? Kan me voorstellen dat het er hard doorgaat en je zult ze ook wel moeten blijven gebruiken. Onze zoon heeft een lichamelijke beperking en hij zit op speciaal zwemmen. Bij hem in het bad is dan ook een jongen van vlgs mij over de 30 die lichamelijk en geestelijk beperkt is. Als ik hem zie genieten van dat wekelijkse zwemuurtje en de mensen die bereid zijn om als vrijwilliger met hem (en onze zoon en andere kinderen) in het water te gaan, maakt mij altijd zo blij. Gaat jouw zoon ook wel eens te zwemmen?
Nijntje, hoe gaat het nu met de kinderen? Gaat het drinken nu nog goed? En hoe bevalt de vaatwasser, Elena?
Ja mijn zoon gaat ook regelmatig zwemmen ja, vindt hij heerlijk. Begin deze maand voor het eerst naar 'familiezwemmen' geweest met oudste en jongste zoon samen. Wat zooooo super! Oudste is 6 december jarig en dan gaan we frikandellen met patat eten en zondag 7 december weer met het gezin lekker zwemmen (voor zijn verjaardag). Ook op zijn dagverblijf zwemt hij 2 keer per week en op de zaterdagopvang waar hij 2x p.m. heen gaat zwemt hij. Doekjes zelf maken zal ik eens opzoeken. Jullie zoon gaat dus met vrijwilliger het water in? Of zwemmen jullie ook wel zelf met hem?
@Nijntje: ik denk dat iedereen het wel snapt, hoor! Ik kon het in elk geval al wel tussen de regels doorlezen dat het gewoon allemaal een beetje teveel wordt. * Dikke knuffel * Het komt vast allemaal wel weer goed, wees niet te streng voor jezelf!!
hee dames wat een leuke topic niet eerder gezien, probeer nu zelf ook alles een beetje bij te houden want merk dat ik net rond kom elke maand. vooral nu we een 2de krijgen en we nog zoveel spulletjes nodig hebben ik heb deze week voor het eerst boodschappen voor een maand gedaan.. tenminste de houdbare dingen limonade melk wc papier koekjes zoete beleg en zo.. nu hoef ik alleen elke week fruit groente en brood te halen dat scheelt tog weer hoop ik. en ik ben maar weer aan de weekmenus. deze week.. maandag koeskoes met groente maak lekker veel vries het in. dinsdag nasi voor mij en de kleine maar manlief aan de groente, woensdag aardappelschotel met prei wortels doperwten donderdag pizza vrijdag spaghetie of ingevroren koeskoes. zaterdag patatjes shoarma. zondag spaghettie heeft iemand een handige site waar je een soort van kasboek kan bijhouden
Mijn lijstje van de AH Pakjes drinken 1.19 Melk 0.69 Shoarmavlees 3,50 Blik.perzikken 0.94 Hotdogs 0,82 Risottorijst 1.43 Melk 0.69 Sour cream 0.37 4 chocoletters 4.00 Yakult flesjes vit C 2.99 Kikkererwten 1.05 Courgette 0.89 Paddenstoelenmix 2.49 Ah shampoo 0.80 3x bamisoep 1.35 Deodorant 1.59 Halvarine 0.59 Danoontje ah 0.62 Leverworst 0.42 Cherrytomaatjes 1.39 Shampoo 0.80 Ah rozijntjes 1.29 Basic rozijnen 0.95 6 bananen 0.99 Quinoa 3.45 Stokbrood 0.39 Pittabroodjes 0.69 Bruin brood 0.79 Totaal: 39.64 Best weer netjes dacht ik zo zitten zelfs 4 cadeautjes bij
Nijntje: sterkte. Probeer toch even tijd voor jezelf te maken zodra het kan. En samen-tijd. Hard nodig! Vandaag: speklapjes met gekookte aardappelen en sla Morgen: pasta met tonijn, paprika, courgette, rode ui en kruidenkaas Vrijdag: uiensoep met hartige zuurkooltaart Zaterdag: zelfgemaakte pizza Zondag: indisch (verschillende gerechten maken ) Maandag: boerenkool ( uit eigen tuin!!) met spekjes en gehaktbal Dinsdag: boerenkool met spekjes en karbonade Colruyt Verse roomkaas 0,69 Kruidenkaas 2 x 1,28 Roomboter 0,89 Bayonneham 1,66 5 kg sinaasappelen 3,74 5 kg aardappelen 1,69 Komkommer 0,69 Bier 14 x 4,05 3 x liter melk 1,77 1 kg suiker 0,84 2 x tonijn 1,98 Bouillonblokjes 0,35 Tomatenketchup 0,78 Bakken & braden 500 gram 0,69 Bloem 2 x kg 0,70 1 tomaat 0,15 Koffie 2,39 Kg bananen 0,84 Totaal 25,18 AH Bladerdeeg 0,93 2 x bruinbrood 1,49 Paprikachips 0,54 2 rollen mariebiscuit 0,60 Liter volle yoghurt 0,79 Kokosbrood 0,95 Spekreepjes 1,29 Halvarine 0,59 Donkere basterdsuiker ( voor zelfgemaakte speculaas vrijdag. Spijs maak ik ook zelf, van noten uit de tuin) 0,86 Plakjes jonge kaas 400 gr 1,74 Totaal 9,77 Had nog voorraad, en natuurlijk ook nog heel veel fruit van de markt over Alles samen deze week: 34,95