beetje olijfolie erdoor, of zelfs olijfolie op een lepeltje geef ik wel eens, en dat vinden ze nog lekker ook Ik zou er wel wat jus bij de aardappels doen. Mocht het vaker voorkomen ga dan even naar de bij de huisarts, die kan lactulose voorschrijven. Ik weet niet waar je gelezen hebt dat wortels en aardappels verstoppend werken, maar naar mijn idee is dit niet juist. Obstipatie baby: de bron van informatie over obstipatie bij baby's
Lactulose kun je zo los kopen en werkt echt goed. Als je dat een tijdje gebruikt kun je het weer langzaam afbouwen. Ik heb het na de bevalling ook een tijd moeten gebruiken en nu gestopt. Stoelgang blijft nu normaal. Aardappels is heel verschillend. Bij mij atopt het wel een beetje, bij mijn man laxeert het juist. Verder voldoende laten drinken en veel vezels. Al kan dat dus ook averechts werken. Als ik veel vezels eet dan ga ik juist aan de diarree. Maar zo te lezen heeft hij daar geen last van. Appels en peren zitten veel vezels in. Om ze wat lichter verteerbaar te maken kun je ze stomen voor je er een fruithap van maakt. Fruithapjes met kiwi zijn ook goed. Kiwi wordt ook aangeraden voor een betere stoelgang bij volwassen. Gemengd met mango ging dat hier als koek naar binnen. Ons kleintje: ik zet er ook geen druk op hoor. Ze is inderdaad erg jong. Maar potje die heb ik weggezet. Ze is ontzettend lang voor haar leeftijd dus op dat potje zit ze bijna met haar knieen tegen haar kin. Qua luiermaat heeft ze nu al maat 6 en ze is nog geen 2,5. Ze weegt 17 kilo namelijk maar haar gewicht past bij haar lengte. Groter is er niet dus ook daarom wil ik ze graag zindelijk hebben.
Olijfolie zou ik ook doen. Een paar druppels door iedere fles en anders een lepeltje. Haha Ons Kleintje, mijn man heeft dus een oom die wel eens een glas olijfolie zo opdrinkt.
Nee... Mijn brood is lekker luchtig, ook weer niet té, gewoon zoals brood van de winkel/bakker zeg maar. Het kan dat je te weinig gist hebt gebruikt of dat het niet lang genoeg heeft gerezen (naar het deeg kijken is belangrijker dan naar de klok kijken).
Brrr een glas olijfolie. Haha Ik zou ook een lepeltje olijfolie proberen. Mss heb je alleen volkoren meel gebruikt voor het brood? Dan krijg je toch ook een compact brood?
Lactulose: heeft hij in het begin gehad, maar kreeg die ernstige buikkrampen van. Toen van de kinderarts Forlax gekregen. Dat ging iets beter, maar nog heel veel huilen. Uiteindelijk ging het goed, op een gegeven moment zelfs zonder medicatie. Iedereen blij. Maar nu helaas dus weer keiharde ontlasting. Bedankt voor de tip met betrekking tot olijfolie. Dat ga ik proberen, zal vast niet kwaad kunnen. @Islah: ik denk dat het brood niet goed heeft gerezen. Ik had de oven aangezet voor 2 minuten en dan de oven als rijskast gebruikt. Had dat op een instructiefilmpje gezien van een man die zelf brood ging bakken en dat leek me wel handig. Tijd heb ik ruim genomen. Volgende keer doe ik het toch in een kom onder een afgedekte vochtige doek. Gebruiken jullie een theedoek?
Ja, ze hebben in mijn schoonfamilie ook veel olijfbomen, maar dat is het niet hoor, want hij is echt de enige die dat doet. Miranda, pas nadat ik m'n post over dat brood had geplaatst dacht ik daar inderdaad ook aan: Van alleen volkorenmeel krijg je inderdaad geen luchtig brood. Altijd een beetje bloem erdoor doen (tenzij je dat niet wil en een compact brood voor lief neemt natuurlijk), al is het een kwart of derde deel. Dus bv. 500 gram volkorenmeel en 250 gram bloem.
Ik laat het inderdaad gewoon onder een doek in een kom rijzen (of als ik 2 broden tegelijk maak laat ik de bol deeg op een groot bakblik rijzen, omdat het anders teveel de kom uit rijst. Soms leg ik nog een fleecedekentje over de doek, afhankelijk van de kamertemperatuur. Hoe warmer het is hoe beter het rijst.
@ons kleintje: had op Google gezocht op groenten die verstoppend werken en die laxeren. Kwam op verschillende sites tegen dat wortel bij sommige baby's verstoppend werken, net als aardappels en bloemkool. Maar bloemkool is een koolsoort en je zou toch juist denken dat die laxeren Ik heb nog wel een pompoen, die schijnt boordevol vezels te zitten dus daar ga ik straks maar groentehapjes van maken. Bedankt voor de link trouwens. Brood: ik had 350g bloem en 150g volkoren tarwemeel gebruikt. Had het recept hier gevonden. Volgens mij van ons kleintje. Denk dat het rijzen toch niet helemaal goed is gegaan. Volgende keer beter
Schillen, eventueel snijden en in het bovenste deel van een stoompan leggen. Gas aan en water in onderste pan laten koken. Even wachten en klaar.
Lekker veel gekletst. Wij gaan ook zo boodschappen doen. Wil vandaag graag iets van een cake bakken. Bak eigenlijk nauwelijks meer. Vindt man heel jammer haha. Dus straks even iets maken.
Er wordt echt veel gekletst hier, hou het bijna niet bij . Gezellig! Ff snel tussendoor: net de groenten geoogst voor de komende 2 dagen dus die ga ik vast wassen en snijden. Verder alvast een pizza gemaakt voor vanavond. Hebben vanmiddag sinterklaasfeest dus dan hoef ik het alleen nog maar in de oven te schuiven. Bodem van zelfgemaakt witbrood deeg. Saus van verse tomaten (coeur de boeuf, laatst kilo's geplukt in de kas van de zorgkweker, 50 cent per kilo), gele courgette uit de tuin, italiaanse kruiden, ui en veel knoflook.
Oh ja heb dubbel recept witbrood deeg gezet dus ook 1 witbrood in de oven voor straks. Ga nu ff boerenkool wassen Pizza...
Vandaag nog even de rest van de boodschappen gedaan. Gister natuurlijk al bij de markt geweest en inkopen gedaan, nu even de rest van de spullen en voorraad dingen bij de lidl ingekocht. kosten bij lidl : 17,79 euro kosten bij hoogvliet: 8,14 euro 2 kokosmelk 1,56 hoogvliet grote pot witte bonen 0,89 hoogvliet pindakaas 1,39 lidl potje pesto 0,89 lidl 2 penne 1,10 lidl pitabroodjes 0,69 lidl nep sultana's 1,29 lidl bananen 0,79 lidl tomaten 0,95 lidl afbakbroodjes 0,39 lidl beschuit 0,45 lidl 3 geraspte kaas 2,97 hoogvliet 2 smeerkaas 1,18 hoogvliet crème fraiche 0,45 hoogvliet bus slagroom 1,09 hoogvliet melk 0,59 lidl vla 0,69 lidl vanille yoghurt 0,89 lidl 6 roomyoghurt 1,50 lidl cake 0,97 lidl bladerdeegkoekjes 0,99 lidl 2 choc chip koekjes 1,44 lidl cake 1,39 lidl wafels melk hazelnoot 1,39 lidl Deze week eten wij: Zondag: sperziebonen, gebakken aardappels, vlees en salade Maandag: snijbonen, aardappel, vlees Dinsdag: surinaamse kool, surinaamse witte bonen met rijst Woensdag: wraps met groenten, crème fraiche, sla en kaas Donderdag: surinaamse gele rijst met groenten en zure komkommer vrijdag: soep met broodjes en salade zaterdag: nog even kijken maar voldoende in de voorraad
Ik hou het ook niet altijd bij hoor Vandaag hebben we sinterklaas gevierd en ik heb veel bakspulletjes gekregen... Dus wordt veel bakken de komende tijd
Bernadet: je vroeg nog naar kruiden die een must have zijn. Ik gebruik veel: Peper (4 seizoenen, witte en zwarte) Zout Thijm Oregano Rozemarijn Chilipeper Peterselie Basilicum Paprikapoeder Kerrie Kaneel Knoflook Komijn Gember/gembersiroop Bouilionblokjes Ketjap Qua mixjes heb ik: Kip pikant Aardappelkruiden (af en toe over de patat) Kip en gehaktkruiden zonder zout Speculaaskruiden Bbq van verstegen die gooien we over de kooltjes bij een bbq. Erg lekker