Waarom breng jij je kind/kinderen wel of niet naar de peuterspeelzaal

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door D83, 8 dec 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. misa

    misa Niet meer actief

    Nee daar ben ik niet zo snel bang voor. Ik denk dat je gewoon altijd goed moet opletten en je gevoel moet volgen. Dat zijn wel uitzonderingen hoor. En sommige situaties waar je w.s. op doelt, waren ook wel bijzondere situaties volgens mij.
     
  2. piccolina

    piccolina VIP lid

    5 mrt 2012
    7.199
    5
    0
    Hier 1xkdv vanaf 1 jaar en 1x psz straks met 2 jaar
    Veel toegevoegde waarde is het niet eigenlijk geen behalve samen spelen. Doet ze ook op kdv omdar in groep met oudere kindjes zit maar wat ik voordelen vind is:
    - als je fulltime thuis dan zeker doen en wel 2х per week
    - als dat zit in schoolgebouw waardoor meer contact/communicatie
    - signalerig van ontwikkeling is beter dan bij kdv of dat je zelf kan inschatte waardoor het doorstromen en aanpassingen beter verlopen in school
    Verder tja meer waarde is het niet. Thuis en op kdv krijgt ze nu al veel meer dat op psz.

    Nadeel in onze geval (stad) is dar er super kleine riimtes zijn voor 16 kids. En 3 uur voor 16 kids is erg wienig wat kan je daar doen bijzonders. Ze eten, spelen, zingen, spelen, klaar.
    Dus ze gaat met 2 jaar maar als ik dat niet waard vind van 45 euro extra uitgeven haal ik haar weg.
     
  3. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Mijn dochters gaan straks naar de peuterspeelzaal omdat ik het belangrijk vind dat ze gaan leren om met andere kindjes te spelen.
    Daarbij vind ik het een goede voorbereiding op school.
    Een stukje uitdaging telt ook mee.
    Verder vind ik het fijn als ik af en toe wat meer tijd voor mezelf ga krijgen.
     
  4. D83

    D83 VIP lid

    17 jun 2012
    7.948
    2
    36
    Aan Zee
    Eerlijk n duidelijks reacties
    Krijg er steeds meer een goed gevoel bij
     
  5. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Mijn dochter vroeg er zelf om toen ze 2,5 was ( Ik ook school toe? ) als we langs de basisschool liepen. Ze is toen 1x wezen kijken bij de speelzaal en vond het geweldig. Mn zoon is gegaan omdat hij al vanaf 1,5 huilend mee naar huis kwam als we zijn zus gingen brengen. Hij ging vanaf 2 jaar, dochter vanaf ruim 2,5 dat vond ik zelf fijner als ze wat ouder waren.
     
  6. D83

    D83 VIP lid

    17 jun 2012
    7.948
    2
    36
    Aan Zee
    Waarom is t fijner met 2.5 jaar? Jullie ervaringen?
     
  7. FB1984

    FB1984 VIP lid

    17 jul 2010
    7.586
    0
    36
    Zuid-Holland
    Ik twijfelde altijd of ik het wel wilde.
    Maar iets voor zn 3e verjaardag merkte ik gewoon dat hij er aan toe was.
    Hij heeft t super naar zn zin. Leert heel veel. Zelfs dingen die je niet verwacht. En ze zien ook steeds meer kinderen die weggaan naar de basisschool. Mijn zoontje kan nu ook niet wachten tot hij er heen mag

    Ik denk dat je het kan doen als je er zelf achter staat en als je kindje er aan toe is.

    Bij ons ook een meisje van net 2 (erg jong) die er absoluut niet aan toe is. Elke week een groot drama. Al maanden lang!!
     
  8. Jenala

    Jenala Fanatiek lid

    16 apr 2010
    1.906
    60
    48
    Mijn dochter was 2 jaar en 2 maanden toen ze naar de psz ging. De eerst tijd was het drama als ik haar kwam halen. Ze wilde niet mee naar huis, haha.
    Ze heeft het nog steeds erg naar haar zin, en ze kan niet wachten tot ze naar de kleuterschool mag.

    Ze is vorig jaar wel naar een andere psz gegaan, ten eerste omdat we zijn verhuist en ten tweede omdat het drama bleef met ophalen. Bij psz 1 gingen ze eind vd ochtend buiten spelen, en dan werden de kinderen opgehaald terwijl ze buiten aan het spelen waren.
    Nu gaan ze na het buiten spelen eerst naar binnen en dan in de kring de ochtend afsluiten. Dit vind ik veel beter. En voor mn dochter werkt dit ook goed. Ze gaat er met plezier naartoe en weer vrolijk mee naar huis.
     
  9. Tommo

    Tommo Fanatiek lid

    3 jul 2013
    1.741
    1
    36
    NULL
    NULL
    Mijn kinderen zijn niet geweest, wij woonden ten tijde van de oudste twee niet in Nederland en daar was geen peuterspeelzaal. Had het overigens ook niet gedaan denk ik, ik ben geen voorstander van het schoolsysteem, schools leren etc etc. Mijn oudste had overigens geen echte problemen toen hij wel naar school ging.
    Nu wonen we met de jongste ook niet in Nederland (tussendoor wel) maar onze oudste 2 gaan ook niet meer naar school, en zullen net als dochter ook niet naar school gaan.
    Wij doen wel heel veel met workshops, dochter komt op peuter groepen, dansles, we komen bij veel andere groepen waar verschillende leeftijden aanwezig zijn, en hebben dus enorm veel sociale contacten.
     
  10. Ligero

    Ligero VIP lid

    1 aug 2011
    6.823
    1.533
    113
    Onze dochter gaat 2 dagen naar de gastouder en daarnaast 2 dagdelen naar de psz.
    De psz is wat schoolser dan de GO. Ik merk dat ze er veel van opsteekt. En ze vindt het leuk dat er zoveel kindjes zijn om mee te spelen.

    Hier betalen we 43euro pm.

    Angst dat ons kindje iets 'overkomt' als in misbruik ofzo, heb ik niet gehad. Niet bij de GO en ook niet bij de PSZ.

    Hier mogen ze pas vanaf 2,5 jaar. Maar met 2 jaar hebben we wel ingeschreven ivm de wachttijd. Ik had haar meegenomen met inschrijven en sinds die dag kon ik niet meer langs de psz lopen zonder dat ze krijsend op de grond ging liggen dat ze er ook heen wilde :D
     
  11. Ligero

    Ligero VIP lid

    1 aug 2011
    6.823
    1.533
    113
    Oja, en hier thuis zit dochter ook niet langer dan 10sec stil hoor. Wat ik ook probeer met liedjes zingen, boekjes lezen etc etc.
    Maar op de psz blijft ze netjes zitten net als de andere kindjes.
     
  12. Luppy

    Luppy VIP lid

    1 dec 2007
    7.170
    2.283
    113
    Mijn jongste zal er niet heen gaan. De dagen waarop hij naar het kinderdagverblijf gaat, zijn niet te combineren met de dagdeelcombinaties van de peuterspeelzaal.

    Bij mijn tweede was dat ook al zo, en die heb ik toen alsnog laten gaan. Dan werd hij door het kdv naar de psz gebracht en door de psz weer terug naar het kdv. Hij vond het wel prima, maar ik vond het toch wel een gedoe en ook wel duur, want ik had gewoon dubbele kosten hierdoor. De psz was niet zo heel duur, ca 45 euro per maand, maar ik moest het kdv ook gewoon betalen, terwijl hij daar dan dus 2,5 uur per keer niet was. Logisch, maar het liep wel in d epapieren zo.

    Nu betaal ik 1100 euro per maand voor de opvang, dus ik vind het wel genoeg zo, dan maar geen psz.
     
  13. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.064
    1.296
    113
    Nederland
    Onze zoon ging met 2 jaar en 3 maanden naar de PSZ. Meerdere redenen: ontwikkeling, voorbereiding op de basisschool en ook een beetje "los" komen van papa en mama, spelen met andere kinderen.

    Hij vindt het erg leuk en leert veel.
     
  14. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.558
    530
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Onze kinderen gaan naar Kindergarten, is beetje mengeling van kleuterschool, peuterspeelzaal en KDV. :D

    de oudste is vanaf haar derde verjaardag naar KiGa gegaan, mede door prive omstandigheden (partner hartinfarct en revalidatie)... het was de bedoeling dat ze pas met 3 jaar en 4 maanden ofzo zou gaan.
    Haar eerste jaar is ze trouwens ook naar KDV geweest, maar sinds ze een dik jaar was, is ze thuis bij papa.

    De jongste ging met 2 jaar en 3 maanden naar Kiga... zij was er écht aan toe :D
     
  15. MommieD

    MommieD Fanatiek lid

    6 nov 2011
    1.496
    0
    0
    NULL
    020
    Mijn oudste gaat 3 ochtenden sinds ie 2 is en vindt het geweldig. Ik ben ook tbm en wat ik ook voor hem verzin, met andere kindjes spelen vindt ie toch het leukst (logisch!). Tel daarbij op dat ze heel veel leren, het een goede voorbereiding is op school en ik die 3 ochtenden wat extra tijd voor huishouden en baby heb. Het is wat ons betreft elke cent waard.
    En ook erg leuk om te horen dat de juffen dol op hem zijn hihi. Laatst hadden ze kinderyoga (tja ze doen de gekste dingen) en de juf vertelde dat ie zo aandachtig had geluisterd en meegedaan (normaal zit ie geen moment stil), zo leuk om te horen.
    Hier btw ook midden in de stad maar een ruim en hoog lokaal en 2 buitenruimtes. Ook hebben ze uitjes naar de bieb of kinderboerderij.
    Echt een aanrader!
     
  16. Ellen291982

    Ellen291982 Niet meer actief

    Onze oudste is er heen geweest. Ze vond het heel leuk. Ze had ook een superlieve juf waarbij mijn man zelfs als peuter in de klas had gezeten e ik had stage bij haar gelopen. We kenden haar dus al.
    Door bezuinigingen en gezeur moest ze er mee stoppen, wat ik nog steeds erg vind. Ook andere werknemers moesten er gedwongen mee stoppen.
    Er is heel lang onduidelijkheid geweest overhoe het verder zou gaan. In die tijd zou de jongste heen gaan.
    Hebben we dus niet gedaan ook omdat er opeens hoge kosten betaald moesten worden.

    Volgend jaar gaat ze naar de kleuterschool. Ze zou nu al wel willen. Ze ziet haar grote zus natuurlijk ook altijd op school met wegbrengen en ophalen. Ik maak me daar geen zorgen over :)
     
  17. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.092
    3.875
    113
    Mijn kinderen zijn allebei geweest, de oudste met net 2 jaar, de jongste met 3 jaar, allebei twee dagdelen in de week en ze vonden het erg leuk. Ik vond het goed voor ze om iets zonder mij te doen, leren in een groep te zitten, want dat moeten ze op school ook. Daarnaast vond ik het ook prima dat ze daar veel knutselden, dingen met klei en verf deden en ik niet thuis met die zooi zat :D , maar dat was een bijzaak hoor, ze vonden het gewoon heel leuk en dat was het belangrijkste.
     
  18. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    Zoon is beginnen op peuterspeelzaal ( net 2 ), daarna kinderdagverblijf omdat ik ging werken ( hij mocht trouwens als het rustig was met de kinderen van de psz spelen) en van daaruit naar school. daarna stopte ik met werken.

    Dochter is op kinderdagverblijf begonnen en is met bijna 3 naar 2 dagdelen psz gegaan toen ik stopte met werken. en nu de laatste 4 maanden doet ze 3 dagdelen psz omdat ze er aan toe is.

    Zonder iets van voorbereiding was de basisschool een hele grote schok geweest en het is al zoveel wat ineens op ze afkomt.
     
  19. DeeDeeBowtie

    DeeDeeBowtie Fanatiek lid

    20 jan 2011
    3.890
    0
    36
    Hier gaat zoonlief sinds hij twee jaar en drie maanden was naar de psz en eerlijk gezegd als het had gemogen had ik hem al eerder laten gaan. Hij was er echt zo aan toe. En wat heeft hij enorm veel geleerd in amper een jaar tijd. Binnen 1 maand al begon hij ineens echt stukken beter te praten. Ik krijg veel complimenten over zijn spraak en ik merk gewoon dat hij zijn ei daar helemaal kwijt kan. Goede keuze geweest dus.
     
  20. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Hier niet omdat het voor ons geen voordelen heeft, (geen problemen met taalontwikkeling of op andere gebieden, in eigen omgeving genoeg gelegenheid om lekker met andere kinderen te kunnen spelen).
    Daar tegenover staat dat het voor ons dan eigenlijk alleen maar nadelen oplevert: duur, lastige tijden die niet matchen met de slaapjes en ook al niet met de schooltijden van de oudste en dus veel geregel, gewacht en/of heen en weer sjouwen tussen huis en school/PSZ.

    Oudste is ook nooit naar PSZ geweest, kwam met bijna een jaar taalvoorsprong op school, (getest omdat de voorsprong zo opviel), voegde zich heel snel naar de structuur en het ritme op school, terwijl ze dat dus nooit gewend was.
    Al die voordelen die altijd genoemd worden van voorbereid zijn op school, zie ik hier absoluut niet.

    Als ik weer een baan vind, gaat Caitlyn naar een gastouder en meer niet :)
     

Deel Deze Pagina