We hebben samen een studieschuld van vijf cijfers, maar verder gelukkig niets, ook geen hypotheek. De maandelijkse aflossing kunnen we makkelijk betalen en af en toe wat extra.
Bij het uwv een bedrag van 5 cijfers. Ontzettend voorgelogen door onze coach. Helaas hun woord tegen het onze en kunnen er niets tegen doen. Aankomende vijf jaar nog wel aan het afbetalen daarop. Mega rente zit erop.
Alleen hypotheek. Die zie ik toch ook als schuld. Gelukkig de studieschuld (waar we een splinternieuwe auto van hadden kunnen kopen) afbetaald.
Same here. Ik vind studieschuld trouwens niet heel anders dan een hypotheek, met een studie investeer je enorm in je leven, tenzij je veel te veel geleend en uitgegeven hebt aan onzin. Ik zag het als hypotheek op mijn ontwikkeling, in ieder geval, en gaf zeker in die tijd echt weinig om een toekomst met een eigen huis of veel geld (ik had ook nooit het idee dat ik een gezin wilde, en heb tussen mijn 20ste en 30ste alles in mijn loopbaan geinvesteerd). Ik had 2 studies en daardoor langere studieduur, mijn man ook. Wij werkten tot voor kort allebei projectmatig, dus een koophuis ging sowieso niet. Een hypotheek is net zo goed een schuld: je koopt iets wat je niet kan betalen en lost dat maandelijks af met rente. Dus ik vind het ergens vreemd dat dat niet meegerekend hoeft te worden en een studieschuld wel. Hoeveel mensen die hier 0,0 zeggen hebben hun huis wel afbetaald dan? Wij zijn over een paar jaar in ieder geval klaar met de schuld van mijn man. Maar we zijn het gewend, het is gewoon deel van ons inkomen dat daar heen gaat nu, en wat later automatisch naar onze spaarrekening gaat. Dat zal een heeeeerlijke tijd zijn haha! Zeker omdat het ook nog samenvalt met het moment dat er geen kinderdagverblijf rekening met zoveel cijfers voor de komma op de mat ligt, elke maand. Dahag, salaris.
Studieschuld van mij is afbetaald gelukkig. Voor mijn mans studie hebben we 5000,- geleend. Zelf keihard gespaard ondertussen zodat we de laatste twee jaar zelf kunnen betalen. Na zijn studie resteert ons dus 5000,- om terug te betalen.
Ik denk dat sommigen de hypotheek niet als een schuld zien (volgens mij stond in openingspost ook dat de hypotheek niet genoemd hoefde te worden) of er geen hebben, kan natuurlijk ook.
Maar dat is precies het punt, waarom wordt hypotheek niet als schuld gezien? Je hebt net als bij andere dingen waar je schulden door krijgt immers geld uitgegeven dat je niet hebt. Voor een huis vinden we dat doodnormaal, maar waarom? De huizencrisis moet je toch leren dat de waarde van een huis niet bepaald vast is, gezien de hoeveelheid huizen die er momenteel onder water staan...
Nou hypotheek is ook gewoon schuld! Je betaald er immers ook rente over en als jij deze schuld niet aflost dan komen ze echt wel een keer een bezoekje brengen! Hier dus een flinke "schuld", maar we hebben dan ook 3 huizen waar 3 hypotheken op staan.....
Ik had een studieschuld van 10000 euro, die is afbetaald. Vriend heeft een veel hogere schuld, hij betaalt nog steeds een bedrag per maand, maar weet zo 123 niet wat.
Ik vind de hypotheek nog meer een schuld dan een studieschuld eerlijk gezegd. Het is niet, omdat zoveel mensen een hypotheek hebben dat dat geen schuld is.
Ja dat snap ik ook niet. Iemand zei in dit topic volgens mij ook, ik heb geen schulden, maar wel een lening voor de auto. Eh.. lijkt mij toch hetzelfde. En of je nou een onderpand hebt, of het voor persoonlijke ontwikkeling is of voor een luxe uitgave, als je aan iemand anders (bank, duo etc) vraagt of ze het kunnen voorschieten, heb je een schuld toch?
Ik vind een hypotheek ook gewoon een schuld, maar niet meer een schuld dan een studieschuld, door het simpele feit dat je bij een hypotheek altijd een onderpand hebt. In de meeste gevallen is het huis nog wel het overgrote deel van de hypotheek waard. Dit is bij studieschulden natuurlijk nooit het geval, het wordt nooit tastbaar gemaakt.
Alles waar je de hulp van een ander bij nodig hebt om het te kunnen betalen, vind ik een schuld. Wij hebben een hypotheekschuld, that´s it.
Hier geen schulden. Ik ben opgegroeid met het motto: als je geen geld hebt dan kun je het ook niet uitgeven. In theorie en praktijk kan dat natuurlijk wel. Maar mijn man en ik hebben geleerd te sparen voor nieuwe dingen. Garage heeft ons gewaarschuwd dat onze auto binnen een paar jaar afgekeurd word. Dus daar houden wij nu al rekening mee. We zullen dan nooit lenen voor een auto.