Dag dames vandaag groei echo gehad, Ben 33 wk 4 dagen zwanger. Buikje en bovenbeentje komt de berekening op 33wk 0 dgn uit. Het hoofdje echter op 35 wk 2 dagen. Nu ben ik toch licht in paniek dat ons ukje of een groot hoofd heeft ( bevalling ) of misschien wat anders ik weet het niet. De babys gewicht werd geschat op 2200 gram nu. Nu vraag ik me af, krijg ik een mega baby of 'trekt het nog allemaal bij' ? Ik weet niet zo goed naar welk antwoord ik nou precies op zoek ben. Heeft iemand ervaringen? Alvast bedankt Liefs
Hier andersom, het hoofdje loopt 2-3 weken achter kwamen we achter met de pret echo. Al een aantal weken lopen we te sukkelen met de vk tussen wel/niet/wel niet goed groeien, en vanavond kwam ze toch wel tot de conclusie dat er waarschijnlijk een groeiachterstand aanwezig is. En sprak ze haar zorgen en twijfels uit. Nu wachten we nog 1 malig twee weken af, en anders gaan we verder kijken als het niet is bij te getrokken. Onze vk kijkt trouwens niet heel veel naar groei echos aangezien dat echt millimeter werk is, en voelen vind ze zelf betrouwbaarder. ( Bij onze dochter klopte haar bevindingen altijd,zonder enige groei echo kon ze bij de bevalling op de gram af vertellen wat het gewicht zal worden.) Maar nu gaat de groei dus achteruit en is er wel rede voor groei echos dat was bij mijn dochter niet zo. Krijg je nog meer groei echo's? Vk zei wel dat de kindjes in fases groeien, dus ene week de buik,dan hoofd enz enz nooit alles tegelijkertijd. Daarom wilde ze het hier steeds nog een week aan kijken maar het lijkt niet bij te trekken nu.
Bedankt voor je antwoord! Bij mijn oudste zoon, kreeg ik ook een groei echo, oh oh een grote baby! Zeker 4,5 kilo enz. Als ik met 39 weken niet was bevallen dan inleiden, ik beviel met 38 wk 6 dagen, meneertje woog 3005 gram en 47 cm. Mini dus. Zaten er flink naast. Nu zitten ze redelijk op de lijn behalve enkel het hoofdje. Alle angstige scenarios zijn door me heen gegaan, alleen de gyn lijkt zich niet druk te maken haha. 30 dec weer groeiecho, en hij zei het hoofdje kan er nu makkelijker uit omdat de weg al vrij is. Dus ben zeer benieuwd of andere zoiets hebben mee gemaakt. Spannemd allemaal he, hoop dat jij ook snel duidelijkheid mag krijgen! Liefs
Jaa snap je angst wel hoor haha Hopelijk klopt de verhouding bij de volgende echo weer. Zeker spannend hoop dat alles goed mag blijven gaan
Ehm ik wil je echt allesbehalve dan bang maken maar ik zou het in gaten houden. Bij mij werd met de groeiecho van 37 weken door de gynaecoloog ivm bloed in urine geconstateerd dat t hoofdje van mijn zoontje 3 weken voorliep. Ik dacht dat is iets om aan de vk door te geven. Deze wimpelde t af met t feit dat ik me geen zorgen maken moest en het is me eerste blabla. Ergens in me achterhoofd wist ik dat het niet ok was want tja ik moet nog ook gaan bevallen.. ik was 4 dagen overtijd en bevalling begon. Nou meid ik heb een gekneusde schaambot opgelopen. En nu 6 weken later loop ik nog met pijn tussen me benen. Woedend was ik want volgens vele had ik eerder ingeleid moeten worden. Terwijl de vk nog zei je moet tot 42 weken wachten als de bevalling niet spontaan komt! Bij consultatie bureau steekt t hoofdje bij het opmeten boven gemiddeld uit. Dus meid aankaarten als je t verdacht vind
Mijn verloskundige laat alleen groei echo's maken bij ernstige twijfel en op verzoek. Ze zijn niet 100%betrouwbaar namelijk. Ik zou mij er dus niet druk om maken. Daarbij kun je er toch weinig aan doen. Al zijn de verhoudingen niet 100%gemiddeld, niet iedereen is gemiddeld. Zou een saaie bedoening zijn als iedereen er hetzelfde uit zag
Het hoofdje loopt hier 3 weken voor! Zat al op ruim 40 weken, en ik ben 37+1. Hier verwachten ze wel een flink kind! Gister al op 7 pond geschat en bij 40 weken ruim 8 pond. Ze doen er verder niets mee! Bij elke groei echo loopt hij 3 weken voor.
Wat raar dat ze er niets mee doen.. Ik zou het wel aankaarten bij je vk of gynaecoloog dat ze er niets mee doen daar kunnen zij lekker makkelijk over praten. Tuurlijk is elke bevalling anders maar toch! Qua gewicht daar geloof ik zelf niet veel van kleine hier schatte ze tussen de 4 en 5 kilo ik kreeg continu te horen dat ik een dik kind zou baren. Zelfs een keer te horen gekregen dat ik zelf ook zo flink was en groot! Ik ben 1.66 en weeg normaliter 65 kilo gram dus waar haalde ze de onzin vandaan. Nou J woog gewoon iets meer als gemiddeld. 3660 gram en 52 cm klinkklare onzin dus van de vk dat ie groot en dik is. Zn hoofdje was wel groot dus de groeiecho klopte wel van het ziekenhuis
Hier ook een hoofd dat voorliep op de rest. Het zou een 'wat groter' kind worden. Iets van 3700 gram. Uhum... Bevallen met 39.3 (spontaan). Beeb was 8,5 pond!!! Dat vond deze mama met haar iele 55 kilo toch best heftig (beide dochters waren een kilo lichter).
Hier loopt het hoofdje 2 dagen achter en de rest 6,5 week voor in groei. Met 36 weken woog ze al 4200 gram en 52 cm. Morgen ben ik 37 weken. Zal dus rond de 9 pond zijn nu. Bij dochter zeiden ze ook dat ze een te klein bolletje zou hebben nou dat was dus juist niet het geval. Was 39 cm.
Love my kids, maar jij hebt toch zwangerschapssuiker? Dan wordt het meestal daaraan gelinkt ook wel logisch. Ik had helemaal niets en toch een groot hoofd had ie
Ik heb geen zwangerschaps suiker Was dat maar waar. Ik heb helaas sinds een jaar zelf suikerziekte type 2. En mijn andere Kids hadden ook een groot hoofd en daar helemaal geen suiker bij maar die waren ook al erg groot bij hun geboorte. is gewoon erfelijk bepaald. ik heb zelf ook geen kleine hoofd en hun vader ook niet.
Hier bij m'n eerste was ook te zien op de echo's dat hij een groot hoofdje had, liep daarmee twee weken voor op schema. Ook werd hij ruim 9 pond geschat met 38 weken zwangerschap. Ivm stuitligging heb ik met 39 weken een ks gehad en daar kwam ons kereltje....3410 gram, mooi gemiddeld dus! En een heel klein koppie! Zelfs bij alle metingen op t cb bleef zijn hoofdje iets kleiner! Ze kunnen er dus flink naast zitten, maar t blijft wel iets om in de gaten te houden.
Hier bij de twintig weken echo een groot hoofdje gemeten. Alles liep wel een weekje voor ongeveer, maar het hoofdje kwam boven de curve uit. Dus nu met 30 weken weer een groeiecho. Mijn oudste had ook zo'n groot hoofd (en nog), maar bij de bevalling helemaal geen last van gehad. Daar zou ik me niet druk om maken! Maar laat ze het maar in de gaten houden, ver overtijd lopen is dan mss niet heel fijn!
Woensdag mag ik weer op controle en 30 dec weer een groeiecho. Van de ene kant voel ik wT paniek, van de andere kant bij mijn oudste zoon werd gezegd dat het een flinke was! Geboren met 38.6 en 3010 gram. Niks flink dus. Ik hoop dat bij de volgende echo gewoon blijkt dat hij wat ernaast heeft gezeten met meten. De rest van het lijfje liep een paar daagjes achter dus droom nu al van de raarste mini lichamen met mega hoofdjes. :s
Ik heb bij de jongste een aantal groei-/ liggingsecho's gehad aangezien hij overdwars lag. De echoscopiste was bij ons heel duidelijk: de groei van de lichaamsdelen mag bij die termijn gerust 1 tot 2 weken voor of achterlopen zonder dat er sprake is van zorg. De metingen zijn om te beginnen al niet helemaal 100% betrouwbaar. Dan gaat het om gemiddelden en die zijn altijd gebaseerd op heel veel metingen waarbij er grotere en kleinere bij zitten. En ten slotte kan de groei ook nog van week tot week wat verschillen. Ik zou dus proberen een beetje blanco de volgende echo in te gaan. Is er weer een 'afwijking' van meer dan een week vergeleken met het gemiddelde, zou ik echt even aan degene die de echo maakt vragen wat dit precies betekent en of jij je zorgen moet maken. Dan kunnen ze je waarschijnlijk precies uitleggen hoe en wat. De echoscopisten / gynaecologen maken bijna dagelijks echo's en voor hun zijn sommige dingen zo normaal en vanzelfsprekend, dat ze misschien niet goed genoeg in de gaten hebben dat jij het wel erg spannend vind en je zorgen maakt. Als je doorvraagt kunnen ze wat duidelijker zijn.