Ik werk 3 dagen. Dan breng ik ze om 7.30u naar de opvang en haal ze om 16.45u weer op. De andere 4 dagen ben ik gewoon met ze thuis. In princiepe zou ik niet hoeven te werken, we zouden het kunnen redden met het inkomen van mijn man. Maar dan zouden we toch wel veel dingen moeten laten. En dat wil ik niet. Daarnaast ben ik gewoon een leukere moeder omdat ik werk. Moet er niet aan denken om elke dag thuis te zijn met de kinderen, wordt dan gillend gek.
Helaas is het bij heel veel werkgevers niet mogelijk om je uren zo in te delen. Ik heb het ook aardig goed kunnen regelen gelukkig, maar er zijn heel veel stugge werkgevers helaas...
Ik zie ze bijna de hele dag (en soms ook nacht haha). Ik werk 16 uur op kantoor verspreid over 3 dagen, 2 halve en 1 hele. En nog 8 uur werk ik vanuit huis maar dan zijn mijn kinderen gewoon bij me.
Maandag 3 uur Dinsdag 3 uur Woensdag 10 uur (de rest slaapt hij ) Donderdag 3 uur Vrijdag 10 uur Zaterdag 10 uur Zondag 10 uur Zie hem 49 uur per week Dus 'mis' 21 uur per week van zijn wakkere tijd Voor mijn man is dat 35 uur per week missen Van de 70 uur dus ziet hem 35 uur per week Vind dit nog vrij netjes geregeld gezien het feit dat we toch moeten werken om eten te kunnen kopen
Op werkdagen 1,5 uur in de ochtend en in de avond 2 uurtjes en op mijn vrije dagen in de ochtend 1,5 uur voordat hij naar school moet, tussen de middag een uurtje en na school tot bedtijd ongeveer 4 uurtjes. En in het weekend de hele dag behalve met slapen of als hij bij opa en oma is
Klopt hoor, mijn opmerking gold ook niet voor mijzelf. Wij zouden in principe van 1 salaris kunnen leven, maar wij kiezen daar niet voor. Ik wil graag blijven werken en vindt het heerlijk om mij niet druk te hoeven maken als ik een keer wat wil doen qua geld. Echter zie ik hier ook gezinnen die beiden werken en dan nog niet meer dan 2000 netto binnenbrengen, nou dan heb je echt weinig keus volgens mij.
Ik zou niet kunnen stoppen met werken ivm een lening. We zouden dan structureel in de - komen. Ik werk 16 uur op papier en vaak wordt het 20 uur en vaak 's avonds 4 uurtjes. Ik zie mijn dochter dus best vaak overdag.
En dan denk ik dat het voor sommige thuisblijmoeders ook makkelijk oordelen is om te zeggen dat het een keuze is om van 1 salaris te leven, jullie mannen (of jullie zelf in het geval van thuisblijfvaders), zitten, ook gezien het aantal reacties in sommige topics, vast wel een behoorlijk stukje boven het modale loon.
Ik werk 20 uur per week, de rest van de week zie ik mijn dochter. Voor mij heel fijn zo Mijn man werkt 40 uur, dus hij alleen 's avonds en in het weekend. Dat is wel jammer, maar hij doet haar ook regelmatig even in bad en geeft haar alle aandacht als hij thuis is.
Wij vinden een liefdevolle stabiele thuiszitten ook belangrijk. En daarom werk ik 3 dagen en mijn man 4. Onze school heeft een continue rooster wat betekent dat ze 3 dagen in de week gezellig samen met klasgenoten luncht. Speelt 2 dagen in de week op de NSO, onze jongste dan op het KDV. Wat ze beiden super leuk vinden. Andere omgeving, vriendjes en vriendinnetjes, heerlijk kind zijn. Op maandag is het 'mama speeldag' op woensdag mag er ook lekker met vriendinnen gespeeld worden of lekker thuis knutselen. Vrijdag net zo maar dan met papa en in het weekend lekker samen. Oh en dan brengt papa ze ook nog weg en 5 dagen in de week brengen we ze samen op bed. Een mooie combinatie dus met een mama en papa maar ook veel tijd vrienden. En in het donker weg gaan en thuis komen? Ik denk dat mijn kids op zo'n dag meer het daglicht zien dan jouw 'lekker lui voor de tv' kind. Zo. En nu graag wat meer respect voor elkaars keuzes. Dank!
ja dat zeg ik ook eerlijk, maar ik weet bv van mensen om ons heen die dat ook verdienen of zelfs nog iets meer en die blijven ook "zeuren" dat ze dat 2e salaris nodig hebben....ja met hun uitgaven begrijp ik dat Ik wil ook totaal niet zeggen dat wij te klagen hebben, maar kunnen zeker ook niet alles doen en laten wat we willen.
Begrijp je punt..maar feit blijft dat veel functies niet part-time uitgeoefened kunnen worden en/of veel zakenreizen vereisen. En die functies moeten toch echt wel uitgevoerd worden anders zou de hele maatschappij en economie omver donderen. En tja, dat tweede salaris kan ik mij best voorstellen als je je kinderen/gezin net wat extra's wilt geven.
En dat is ook prima maar dan moet je niet klagen dat je zonder dat niet KAN rondkomen. Je weet dan dat je werkt voor luxe niet noodzaak.
Zie ze alleen niet als ze op school zitten en verder altijd. Voorheen werkte ik partime en gingen ze 4 uur per dag naar de opvang (3dg per week) en later dochter naar school. Heb altijd gewerkt van 9 tot 1 dus kon ze ophalen en brengen. Nu zie ik ze dus heel veel wat wel lekker is maar mis het soms wel om te werken. Even mezelf zijn ipv alleen mama. Partner werkt fultime in 3 ploegen. 1x per 9 weken ziet hij ze heel de week niet ivm avond dienst. Gaat dan om half 2 smiddags van huis en komt half 12 savonds thuis. Nachtdienst ziet hij ze smorgens vanuit zijn werk en eind van de middag avond. Zo'n 4 uur per dag. Ochtend dienst ook zo'n 4 uur per dag Weekenden zijn we samen thuis en een keer per 3 wk werkt man op zaterdag. Hobby's etc doe ik onder school tijd. Ik denk dat een kind meer heeft aan een ouder die hij regelmatig ziet en flink wat gesprekken aan tafel en geknuffel dan aan luxe artikelen om liefde te kopen. Ik kom uit een gezin waar mijn vader kei hard moest werken om zijn gezin groot te krijgen en moeder was altijd thuis. De weekenden genoten we intens van onzevader en gingen ook altijd leuke dingen doen met het gezin. Dit was een goede combinatie. Mijn vriend zag zijn vader amper, moeder was nooit thuis en voeden hun zelf op. Zo kregen ze sleutel mee naar school, moesten ze zelf naar school en naar huis en niemand die ze bracht, was er niemánd na school om je op te wachten etc. Samen eten was uitzondering. Wel kreeg hij alles wat hij wilde van zowel vader als moeder om liefde te kopen zeg maar. Hij had dus heel veel maar echte liefde , knuffelen en ouders die van hun kinderen kunnen genieten en een dikke knuffel dat kende hij niet
Heb trouwens niks tegen veel werken, als je de uren maar aan het gezin besteed die je niet werkt. Dus leuke dingen doen en echt tijd voor de kinderen. Maar vader was altijd druk met werken maar kwam thuis wel met zijn gezin eten en ging daarna weer aan de slag. Even klein momentje samen en etenstijd vind ik nu nog het gezelligste moment van de dag
Ik zit trouwens niet bewust thuis, ik wil graag werken maar momenteel 100% afgekeurd om te werken. Hoop na de operatie volgend jaar weer te werken en waarschijnlijk gaan dit eerder 3 volle dagen worden ipv 5 halve. Ze zullen dan ook 3 dg na de naschoolse opvang moeten of na mijn zus. Dit is dan wel een keuze die ik maak maar vind het heerlijk om te werken en ze zullen er van zelf aan wennen. De woensdag blijft hun dag en ga ik zeker niet werken . Deze dag zal nog specialer worden. Het liefst een zaterdag of zondag erbij zodat ze mijn man bij ze thuis is. Hoe ik het ga doen dat weet ik nog niet maar werken wil en ga ik zeker weer doen. Ben thuis zitten zo beu ondanks dat ik continu bezig ben en heel veel afspraken heb die mijn agenda vullen. Fysio voor mezelf, Fysio voor zoon, Logepedie voor zoon, zwemles, turne, controles onderzoeken ggz voor zoon etc. Hij heeft waarschijnlijk een vorm van autisme. Nee verveel me niet maar het is zo elke dag het zelfde. Ivm mijn beperkingen kan ik niet heel veel, ivm beperkingen zoon zitten we vast een een vast rooster en structuur/