wat zouden jullie doen (kindje te koud gekleed bij opvang)

Discussion in 'De lounge' started by tuc, Dec 11, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. laravelk

    laravelk Fanatiek lid

    Oct 8, 2010
    2,970
    2
    38
    Ik vind het ook niet jouw verantwoordelijkheid maar ik kan zo slecht tegen kindjes die het zichtbaar koud hebben dat ik toch zo ingrijpen, het kindje kan er niks aan doen dat zijn ouders het domweg niet snappen dat ze het in de tas moeten stoppen.
    Ik zou ze voorstellen dat ze mogen kiezen. Of ze doen de spullen in het tasje of een envelopje met geld zodat jij naar de zeeman kan. Ultimatum stellen, als ik het hier zo lees, ben jij het gewoon zat. Een keer vergeten kan, dan is het fijn als je reserve hebt liggen maar structureel dingen niet meegeven is gewoon vervelend.
     
  2. Mireia

    Mireia Actief lid

    Jan 11, 2013
    361
    0
    16
    NULL
    NULL
    Ik vind dit echt sneu voor dat kindje. Zou iets van mezelf om.zn nekje doen. Geloof niet echt dat ie thuis n setje heeft. Misschien nalatig dat ze t nog moet kopen en steeds maar niet van komt ofzo.
     
  3. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,293
    16,695
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Pff wat een eindeloze discussie over een paar wanten,sjaal en muts.
    Mocht ik zelf go zijn en ik zou een kindje hebben wat iedere keer te koud gekleed komt en ik zou al meerdere malen de ouders hebben aangesproken en die doen daar vervolgens niets mee dan kan ik kiezen uit 2 dingen.
    Ik doe het kind iets aan wat ik nog van mijn eigen kinderen heb liggen of ik doe een ritje naar de zeeman om voor 5euro een muts sjaal en wanten te kopen.
    Probleem opgelost.
    Waarom moeilijk doen als het makkelijk kan?
     
  4. penseel

    penseel Niet meer actief


    Aangevallen verschil van meningen.

    Ik vind het apart dat iemand die kinderen opvangt totaal geen extra spullen in huis heeft daar schaar ik een sjaal muts en wantjes wel onder. Maar dat wist je al.

    Een jas wat ik eerder schreef is wat extremer en toch ook weer niet op het kdv waar dochter zat hadden ze ook extra jasjes voor nood gevallen.

    Dat je als ga daar niet op in speelt van uit je zelf wel een voeten zak maar geen extra kleding? Neem aan dat je dat wel hebt buiten de tasjes van de kinderen??

    En het gaat toch niet alleen om dit kindje stel een andere ouder vergeet zijn tasje mee te nemen wat altijd kan gebeuren. Heb je niks reserve?

    Daar val ik over. En meerder met mij.

    Pas na 20 pagina.s stem je er mee in om een sjaal muts en wandjes aan te schaffen?? Dat vind ik vreemd.

    Dat had je al lang zelf kunnen bedenken. Die ouders zijn ( fout) als ze het kind te koud kleden. En je bent zelf ook( fout) is een groot woord dat je geen maatregelen hebt genomen voor het geval dat.

    Mensen keken je aan op straat en je vond zelf ook dat het te koud gekleed was. En toch ga je er mee de straat op. Je bent toch creatief in gesteld toch?

    Stel die gastouders lezen je topic. Wat moeten hun er wel niet van denken.?? Ja misschien geven ze nu wel warme kleding stukken mee.

    Het gaat er ook om dat je het kind verwijt wat de ouders na laten en dat is zo fout in mijn ogen. Het kind is de onschuldige in deze wat de ouders ook doen. En in mijn ogen is een gastouder op het moment van opvangen de verantwoordelijke en als je van uit je eigen gevoel al vind dat het te koud is zorg je daar voor.

    Achter af ga je met de ouders verder aan de slag. Of ze hebben een blok beton voor hun hoofd of het zijn chaotische mensen die het standaard vergeten.

    Alles kan.
     
  5. K0pjeThee

    K0pjeThee Bekend lid

    Nov 18, 2011
    990
    52
    28
    mh
    Dit is inderdaad wel iets waarvan ik denk, dat mag een gastouder ook wel in huis hebben voor het geval dat een ouder een wintersetje vergeet. Ik zou dan ook niet de kou in gaan met de dunne of te weinig kleding. In het geval je niets had heb je even geen keus, maar voor de keren daarna kan je zo'n extra setje aanschaffen. Gaat maar om een paar euro en zowiezo kunnen andere ouders het ook vergeten, dus het is nooit een zinloze aanschaf. Wel vind ik dat je de ouders duidelijk mag maken dat je hier mee zit en dat je je niet prettig voelt over het feit dat de kleding die hij draagt veels te koud is, ookal zal hij dunnere kleding gewend zijn en dat het niet prettig is zonder wantjes en sjaal achterop de fiets te zitten in de kou of met buiten spelen.
     
  6. twoboys

    twoboys Fanatiek lid

    May 30, 2013
    3,707
    35
    48
    Zorg.
    Zeeland.
    Als ouder gezien zou ik zorgen dat het tasje van mijn kinderen altijd gevuld is met alles wat nodig is. Dwz met dit weer muts (wanten zitten met touwtjes aan de jassen dus kunnen we niet vergeten) in de tas en reserve kleren, je zou in een plas kunnen stampen en zeiknat zijn bv.

    Als go zou ik het na een paar keer opgeven en zelf (wat ik al gedaan zou hebben voor het vragen) zorgen dat het dan maar een dikke trui van mijn kind aankreeg onder een dun jasje en mutsen en sjaals in alle soorten en maten hebben we ook in huis, geen enkel probleem. Maar ik vind het van de ouders ook niet echt slim. Maar goed misschien zijn ze wel erg warmbloedig ;)

    Op de opmerking dat mutsen en wanten nog niet nodig zijn...

    Mijn middelste heeft paar weken terug heel de weg auw auw auw geroepen toen hij op het plankje van de kinderwagen stond en de duwstang vasthield met zijn blote handjes. Handjes waren gewoon paars. Hij moest zo huilen van de pijn dat ik hetzelf gewoon voelde.

    De oudste op zijn fiets heeft ook last van koude handen en dus ook zijn handschoenen aan.

    Mijn middelste droeg met de vorst (en ja hier heeft er nu inmiddels een paar nachten gevroren, vorige week en week ervoor) een warme muts. De oudste droeg zn cappuchon.

    Baby ligt in skipakje zonder dekens in de kinderwagenbak onder het afdekje. Als het vriest met de wandjes aan.

    Wij wonen aan zee en het is hier af en toe echt water koud en guur.

    ZO raar is het niet om ze nu goed in te pakken, beter wat uit doen omdat ze het warm hebben, dan huilen omdat de vingers of het hoofd pijn doen.
     
  7. Elegance

    Elegance VIP lid

    Nov 13, 2008
    5,478
    2
    38
    Ik heb weinig verstand van opvang en go.. en heb al helemaal geen zin om d3 discussie te gaan lezen.. ik wil gewoon antwoord geven op de vraag..

    Ik vind dat de verantwoording bij beide ligt. Als de mussen van het dak zouden vriezen❄zou ik ouders terugsturen of het kind niet aannemen als het in een dun jasje zou komen zonder muts en sjaal.. dan maar een kind minder.. maar aan kindermishandeling werkte ik niet mee..

    Bij het weer van afgelopen week vind ik het een twijfelgeval.. het was koud, maar de mussen vlogen nog.. dan zou ik ouders blijven attenderen op warme kleding.. helpt dit niet zou ik er een gesprek over willen, wat hun reden is en wat zij vinden van het weer en de kleding.. wat dragen ze zelf voor een jas? Is die net zo koud of warmer? Dragen ze een warmere jas.. even hun empatische vermogen aanslingeren.. dragen ze zelf een dun jasje, misschien zijn ze wel heel warmbloedig ;)

    Daarnaast vind ik dat je bij wel/niet weer zelf een reserve setje moet hebben.. soms loop je buiten en heb je je zo vergist in het weer.. maar zoals ik al zei.. bij echt vriesweer terugsturen.. dat is onverantwoord..

    Maar als mensen je aanstaren omdat er een kind een dun jasje aanheeft? Lijkt mij sterk overdreven.. mijn kids hebben soms thermo aan met een fleece en een truitje en een vestje omdat ik dat gewoon heel leuk vindt.. ik vraag me af wat daar mis mee is.. je weet toch niet wat een kind daaronder aan heeft? Dat is meer je eigen gevoel verantwoorden omdat jou gevoel vindt dat het niet klopt. Pas als iemand je zegt hij heeft het koud, kun je daarvan uitgaan.. voor het zelfde geld was het een bekende van het kindje die even twijfelde of het dat kindje wel was en hem daarom verbaasd aankeek en toen dacht huh dat is hem toch niet.. hij heeft een andere mama.. oh nee dat is de go natuurlijk en staarde je nog eens aan..

    ik bedoel, dat is slechts een scenario.. oerwoudverhalen en denken te weten wat een ander denkt heb je niks aan.. als je slim genoeg bent dan relativeer je deze situatie en maak je het niet jou issue..
     
  8. Manoya

    Manoya Niet meer actief

    Mijn ervaring hiermee is inderdaad altijd extra kleding hebben (een jas gaat wel ver maar niet onverstandig zo blijkt).
    Ouders blijven attenderen en klinkt hard, maar ik zou op een gegeven moment zeggen sorry op deze manier kan en wil ik niet verantwoordelijk zijn voor u kind want hij/zij moet mee naar buiten.

    Op een kinderdagverblijf kunnen ze zeggen nah dan blijft Pietje vandaag maar binnen (ook niet correct, maar de mogelijkheid is er) maar jij kan dat gewoon niet.
    Jij hebt hier geen aandeel aan, maar zou er wel iets mee doen.
     
  9. misa

    misa Niet meer actief

    Ik denk dat sommigen echt geen idee hebben wat je allemaal als gastouder in huis hebt. Ik heb hier een bolderkar, wandelwagen, draagzak, 4 bedjes, extra beddengoed en slaapzakken, 3 extra kinderstoelen, speelgoed in alle leeftijden, box, wipper, schommelstoel, boxkleden, babygym, fietsjes, buitenspeelgoed en ga zo maar door. Natuurlijk zou daar mss wel een extra paar wanten bij kunnen. Maar dan moet je ook weer regenponchos hebben, laarzsn, skibroeken, jasjes en in alle maten ook nog? Waarom zou een go wel ladingen extra kleding moeten hebben, terwijl ouders zelf toch oom best twee setjes mee kunnen nemen? Jouw kind is niet de enige.
    Ondanks dat ik het ws wel zou doen, snap ik het punt van tuc echt wel. Ouders kunnen zo makkelijk zijn. Waarom bij de go neerleggen.

    Tuc, kun jij extra kosten declareren? Misschien dan de kosten van een goedkoop setje bij hen declareren?
     
  10. tuc

    tuc Niet meer actief

    ja je haalt mij de woorden uit de mond...sommigen hebben geen idee. En 1x5 euro voor een setje lijkt niks,maar er zijn nog meer kinderen. Nou goed, ik ga dus sowieso niks kopen, ik heb navraag gedaan bij mensen en dat zal het moeten zijn. En ik ga de zolder nog eens goed uitspitten.
    Je moet gewoon al zoveel hebben dat het qua kopen een keer ophoudt.

    Daarbij geloof ik pertinent niet in vergeten wanneer jij vindt fat je kindjes dat nodig hebben voor de kou. Dan trek je ze dat nl s ochtends vroeg al aan. Ik wel tenminste. En wanneer ouders het zelf niet nodig vinden....tja.

    Ik ga dus dingen verzamelen maar niet kopen.
     
  11. Sammie1

    Sammie1 Fanatiek lid

    Feb 14, 2012
    3,494
    2
    38
    Ik zou het dus nogmaals aankaarten bij de ouders, en als dat niet helpt je bemiddelingsmedewerker vragen om een evaluatie gesprek te plannen.
     
  12. K0pjeThee

    K0pjeThee Bekend lid

    Nov 18, 2011
    990
    52
    28
    mh
    Als zelfstandige heb je dat overal mee met bepaalde dingen waarvan je denkt, waar ligt de grens,maar het is toch nuttig om te hebben. Dit soort dingen zijn in jou geval toch ook gewoon aftrekbaar bij de belasting? Net als alle overige zaken..
    Bij de kinderopvang hebben ze ook altijd extra kleertjes e.d. liggen,terwijl ze ook kunnen zeggen,laat de ouders maar een extra set kleding meegeven voor het geval ze een natte broek krijgen. Maar er kan altijd een ouder zijn die het vergeet.
    Als je niet van plan bent om een nieuwe set aan te schaffen als je niks hebt gevonden op zolder dan zou ik duidelijk zijn tegen de ouders dat dit een van jou regels is, dat ze extra kleding meegeven. Het kind zelf kan niks aan de keuze van zijn ouders doen, dus met te dunne kleren naar buiten zou ik zowiezo echt niet aan meewerken. Je eigen grenzen duidelijk maken dus.
     
  13. Boekenwormpje

    Boekenwormpje Bekend lid

    Feb 1, 2014
    903
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zou demonstratief een setje kopen bij de Zeeman en de bon aan hun geven, met de boodschap dat je het graag verrekend wilt hebben.
     
  14. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    Apr 16, 2013
    4,184
    1
    0
    Kan je het overigens niet overleggen met het gastouderbureau dat jij het koopt, maar zij het gewoon op de volgende rekening zetten?
    Of dat zij het gesprek aangaan met de ouders? Misschien dat ze dan wel eindelijk luisteren.
     
  15. tuc

    tuc Niet meer actief


    Dat laatste ga ik iig wel doen. Niet even tussen neus en lippen door maar echt duidelijk dat ik het dus wel nodig vind en ik weet hoe het voelt als we buiten lopen en minder vrijblijvend dus.
    En mochten zij aangeven dat ze dat allemaal niet nodig vinden dan ga ik met het gob bespreken wat daarmee te doen.
     
  16. alamea

    alamea Fanatiek lid

    Jan 15, 2013
    1,270
    0
    0
    Ik zie het bij velen hier en ook bij jou. Jullie beseffen niet dat gastouders zelfstandigen zijn. Ze zijn ondernemers, ingeschreven in de KVK, en hebben plichten net zoals elke eenmanszaak (want dat ben je dan officieel). Het gaat niet alleen om 1/3e belasting die eraf moet, ze moeten namelijk ook geld opzij houden voor:
    - hun eigen pensioen, want dat krijgen ze niet
    - hun eigen ziekte, want ze worden niet doorbetaald en krijgen geen uitkering
    - hun vrije dagen en vakantie, want ze krijgen niet doorbetaald en ontvangen geen vakantiegeld
    - rekening houden met de officiële feestdagen, want meeste ouders zijn dan vrij, en veel gastouders kiezen ervoor om op die dagen ook geen opvang te bieden
    - investeringen van de artikelen die nodig zijn om hun beroep uit te oefenen, na een tijdje zijn die namelijk versleten en aan vervanging toe

    Dus, die zogenaamde 500 euro per week die overblijft na belastingaftrek is nog altijd niet het nettobedrag dat een gastouder te besteden heeft aan privé vaste lasten.

    Eenmalig 3 euro kunnen de ouders van een opvangkind veel beter missen.
     
  17. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    Sep 23, 2013
    4,559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Je vergeet de algemene heffingskorting en arbeidskorting.

    Gaan emmeren over EENMALIG 3 euro is echt dieptriest!
     
  18. K0pjeThee

    K0pjeThee Bekend lid

    Nov 18, 2011
    990
    52
    28
    mh
    Dit geldt voor iedere zelfstandige. Maar nogmaals, dit soort dingen kun je , lijkt mij, gewoon aftrekken van de belasting aangezien het voor zakelijke doeleinden wordt gebruikt.
     
  19. Mams136

    Mams136 VIP lid

    Jun 26, 2007
    22,837
    0
    0
    achterhoek
    En lang niet alle gastouders zijn bij de KVK ingeschreven of hebben meerdere dagen in de week 5 kindjes in de opvang...
     
  20. tuc

    tuc Niet meer actief

    Nou iedereen kan weer rustig slapen vanavond;)

    Met het uitspitten van de zolder een kindersjaal en muts gevonden en een gevoerd vest in die maat dus als zn ouders weer niks bij hebben kan die dat op en onder zn jas aan
     

Share This Page