Is er voor jou gespaard door je ouder(s)?

Discussie in 'De lounge' gestart door Eliza78, 16 dec 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. vonnie73

    vonnie73 Fanatiek lid

    22 aug 2008
    1.898
    0
    36
    in un schwon huiske
    Hier geen gevulde spaarpot, geen rijbewijs gekregen, studie voor een deel zelf moeten betalen. Maar ik mocht in het huis van mijn grootouders wonen en door mijn ouders een lage hypotheek kunnen afsluiten. Ik ben als kind wel gruwelijk verwend, ik had een eigen pony en zat bij een ponyclub.
     
  2. Koningsgezin

    Koningsgezin Fanatiek lid

    24 jan 2014
    1.689
    110
    63
    Ja en dat hebben ze opgemaakt om hun status in de wijk te verhogen. Vind het wel best, moeten ze lekker zelf weten.
     
  3. tompoes

    tompoes Bekend lid

    12 okt 2014
    979
    0
    0
    Centrum
    Mijn ouders hebben wel gespaard gelukkig.
    Kon toen ik het huis uit ging, alles bekostigen.
     
  4. Jazziepooh

    Jazziepooh Niet meer actief

    Nee, er is niet gespaard voor me, maar ik ben wel flink verwend. Mijn high school jaar in Amerika is Door mijn moeder betaald (6.000), evenals mijn rijbewijs, eerste studie. Ow en heb 1 jaar op een particuliere school gezeten om mijn havo diploma te halen, wat rond de 10.000 kostte.. En ik kreeg heel veel zakgeld.

    Ik vind het wel heel fijn wat mijn moeder allemaal heeft betaald voor me, maar ik moet zeggen dat ik nu niet echt heel goed met geld om kan gaan.. haha.
     
  5. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek
    Er was wat spaargeld ja...Dat hebben we besteed aan onze eerste meubels toen we gingen samenwonen.
     
  6. gitaartje

    gitaartje Fanatiek lid

    12 nov 2013
    1.983
    1.251
    113
    Nee. Maar mijn oma spaarde elke maand €5 per kleinkind. Mijn ouders hebben mij wel leren sparen: vanaf m'n 13de heb ik bijbaantjes gehad en daarvan moest ik altijd de helft op de spaarrekening zetten, dat ben ik blijven doen toen ik op m'n 18de zelf beschikking kreeg over al m'n geld. Veel werken en toen ik 20 was en trouwde (4jr geleden) had ik zo'n 20.000 euro.
    Ouders betaalden m'n studie en de helft van m'n rijbewijs. Hoefde ook geen kostgeld oid te betalen maar verder alles zelf, kleding ed.
     
  7. Tese

    Tese Niet meer actief

    Mijn opleiding is door mijn ouders betaald en een gedeelte van mn rijbewijs. Toen ik ging werken betaalde ik kostgeld wat ik toendertijd uiteraard vreselijk oneerlijk vond haha.
    Toen ik ging samenwonen kreeg ik al dat geld weer terug. En daar was ik toen natuurlijk weer heel blij mee.
    Voor beide kinderen sparen we per maand 50€. Dit is om een goede buffer te hebben als ze aan hun opleiding beginnen. Die gaan wij helemaal voor hun betalen. Ik vind het niet de verantwoordelijkheid voor een kind om een opleiding te moeten betalen. Daar ben je als ouder verantwoordelijk voor.
    Een kind hoort zulke lasten en zorgen nog niet te hebben.
    En nee ik veroordeel daarmee niet de ouders die niet kunnen sparen daarvoor. Dan is hèt mooi dat er studieleningen enz bestaan.
     
  8. Charise

    Charise VIP lid

    9 nov 2011
    5.664
    5
    38
    Zwanger zijn van een prachtig meisje!
    Zuid-Holland
    Vroeger was er weinig ruimte om te sparen. M'n vader dronk alles op.

    Wat later is er wel wat gespaard door m'n vader, maar vervolgens toen we zelf beheer konden krijgen over die rekeningen besloot hij dat we te jong waren voor dat geld en heeft hij het zelf uitgegeven. Nooit meer iets van gezien en gehoord.

    Mijn moeder heeft wel 10 rijlessen betaald, de rest zelf gedaan, zo ook studiegeld en ziektekostenverzekering e.d. Was geen ruimte voor meer en vond ik ook niet erg.

    Wij sparen nu wel voor onze dochter, en ook voor de andere kleine straks.
     
  9. Kellebel1987

    Kellebel1987 Fanatiek lid

    20 mrt 2013
    2.583
    16
    38
    NULL
    NULL
    waaaaauw ik wou ook altijd zo graag een eigen pony maar nooit gekregen :( ik wilde ook heel graag een skelter en zelfs die kreeg ik ook niet! *jeugdtrauma* ;) het 'mooie' was ook nog eens dat wij gewoon paardenstallen aan huis hadden!! :$
     
  10. Jonon

    Jonon Fanatiek lid

    9 feb 2012
    1.319
    0
    0
    In m'n huuske
    Ja, voor mijn zusje en ik hebben mijn ouders 15.000 euro gespaard. Dit kregen we toen we ons eerste huis kochten.

    Voor onze dochter sparen wij zelf 25,- per maand. Daarnaast sparen mijn ouders ook voor haar.

    We hebben allemaal nieuwe meubels kunnen kopen toen mijn man en ik gingen samenwonen. Heel erg fijn.
     
  11. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ja. En dat geld konden wij besteden in ons eerste huis. Was erg fijn :)
    Wij konden zeggen wat we nodig hadden en dan kregen we daar geld voor.
     
  12. Slaapkop

    Slaapkop Actief lid

    25 aug 2014
    187
    0
    0
    NULL
    NULL
    Nee ze hebben wel mijn rij cursus en eerste auto betaald.
    Hier sparen we wel voor beide, een spaarpot waarvan het bedrag wordt verdeeld door twee.
    Zoontje heeft wel wat meer omdat hij ouder is en dus eerder zijn begonnen met sparen.
    Wie weet vullen we met de tijd die van haar wel aan.
     
  13. Knapie

    Knapie Fanatiek lid

    5 nov 2013
    1.524
    0
    0
    Ja... en dat hebben ze ook weer opgemaakt aan zichzelf. Heb er nooit iets van gezien.
     

Deel Deze Pagina