kleuren voor volwassenen, wat zegt dit over jou?

Discussie in 'De lounge' gestart door einad, 2 jan 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Het lijkt wel een nieuwe rage het kleuren.
    Maar ik vind het heerlijk en ontspannend..
    Nu vroeg ik me af, gewoon voor de fun.
    Zouden er mensen zijn die aan de hand van bv de kleuren die gebruikt zijn en hoe er gekleurd is kunnen zien wat voor karakter iemand heeft of misschien nog wel meer er uit kan halen :)

    Ik zal mijn tekening hieronder plaatsen ;)






    Bekijk bijlage 436656
     
  2. troetjuh

    troetjuh Fanatiek lid

    21 okt 2010
    2.654
    34
    48
    Niks
    Op een mooie plekje
    een heel liefde vol persoon 😉
     
  3. Vitamientjuh

    Vitamientjuh Fanatiek lid

    3 dec 2011
    3.069
    1.124
    113
    Vrouw
    Je bent denk ik geen perfectionist (te zien aan de golven in de blaadjes).
     
  4. Sun01

    Sun01 Fanatiek lid

    10 dec 2014
    2.029
    227
    63
    Je lijkt me een heel rustig en nauwkeurig persoon! Iemand die niet snel buiten de lijntjes kleur (letterlijk dus :p iemand die eerder voor save gaat dan echt gekke dingen doet)

    Ik vind het trouwens helemaal niks, ik heb het geprobeerd maar word er helemaal zenuwachtig van haha
     
  5. Grappig, ik ben wel lief denk ik.. chaotisch ook (niet perfectionistisch).
    En hou toch wel soms van gekke dingen doen ;)

    Meer mensen die hun kleurplaat willen delen?
     
  6. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    oh, ik heb er pas 1 gemaakt, maar omdat ik het niks vond (heb te weinig geduld, maar MOET het wel af maken van mezelf :() heb ik mijn kleurboek aan mijn kinderen gegeven....Die hebben er flink doorheen gekrast :( doe ik ook eens mijn best ....:p
     
  7. Haha mamabri!
     
  8. Eline88

    Eline88 Niet meer actief

    Van mijn moeder heb ik een kleurboek gekregen voor kerst. Ik werd al moe van het kijken naar de plaatjes. Heb de meest simpele kleurplaat uitgezocht en alleen de grote vlakken ingekleurd. En nu ben ik eigenlijk wel klaar met dat hele gekleur :D
     
  9. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Als creatief therapeut beeldend zie ik hier een aantal dingen opvallen:
    je kleurt niet heel erg netjes, dus je bent iig geen perfectionist.
    Je kleurt vrij licht. Als je dat met al je tekeningen zou doen, zou ik me af vragen of je moeite hebt met assertiviteit/ruimte innemen.
    De keuze voor kleurplaten laat wat mij betreft in z'n algemeen zien dat je een vast kader prettig vindt, dat zoiets je veiligheid/houvast geeft. Mede omdat je zelf langs de randen nog extra 'kaders' maakt.

    Maar da's even heel erg uit de losse pols, want op basis van 1 tekening kun je niet zomaar even iemand analyseren :) Daar moet je altijd meerdere tekeningen voor hebben EN iemands eigen verhaal.
     
  10. linde90

    linde90 Niet meer actief

    Hier die van mij.
    Ik ben benieuwd
     

    Bijgevoegde bestanden:

  11. justme1974

    justme1974 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    3.822
    2.003
    113
    Je kunt volgens mij veel uit techniek halen, kleur keuze, nauwkeurigheid en alles. Maar wat ik me afvraag; het inkleuren van een kleurplaat geeft toch al een begrenzing aan?

    Ehm.. @rozemarijke, kun jij dat toelichten? Want ik vraag het me werkelijk af. Ik vind het ongekend interessant namelijk.
     
  12. justme1974

    justme1974 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    3.822
    2.003
    113
    Oké.. het is geen kleurplaat, maar ik ben wel heel benieuwd naar een "analyse".

    211220133302.jpg
     
  13. Bambi93

    Bambi93 Fanatiek lid

    4 apr 2013
    1.173
    0
    36
    Ik zie.....



    Dat jullie 100x meer geduld hebben dan mij. Ik wordt er helemaal opgejaagd door.
     
  14. Mooie Lara!
    Ik denk dat je een lief en enthousiast/spontaan persoon bent.
    Netjes en opgeruimd, en dat je heel duidelijk kan zijn als het moet.
     
  15. Katja77

    Katja77 Fanatiek lid

    8 jan 2011
    1.998
    885
    113
    Groningen
    De kleurplaten vind ik vrij eentonig. Krijg er ook hoofdpijn van als ik naar de platen kijk. Ik teken liever zelf. Dat doe ik al jaren voor ontspanning. Ik teken graag met aquarelpotloden.
     
  16. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Klopt: kleurgebruik, (fel, bont, vaal, somber, vrolijk, enz enz), techniek, materiaalkeuze, (kies je voor iets zachts, voor iets kliederigs, voor iets hards of iets wat veel weerstand geeft? Dat soort dingen).
    Hoe je materiaal hanteert, zegt ook een hoop. inkleuren kun je heel pietje precies doen, of veel slordiger, en ook dat zegt weer een heleboel :)

    Kleurplaten zijn begrensd van zichzelf en vaak zie je dat mensen die houvast halen uit vaste structuren en het moeilijk vinden om zelf helemaal iets te initiëren, voor dat soort dingen kiezen.
    Of mensen die neigen naar perfectionisme, die kiezen ook eerder voor afgebakende activiteiten, schone materialen, (van potlood en viltstift wordt je doorgaans niet vies :)).

    Maar: dat kun je op basis van 1 kleurplaat eigenlijk niet concluderen. Daarvoor zou je dingen echt terug moeten zien komen en zich moeten zien herhalen.
    En: kleuren kunnen voor verschillende mensen hele verschillende betekenissen hebben. Soms wordt gezegd dat rood dan een bepaalde betekenis heeft, of groen weer een andere. En daar kun je eigenlijk weinig algemeens over zeggen weer: dat heeft ook weer zoveel te maken met persoonlijke ervaringen, dat je daar geen algemene theorieen op los moet laten.
     
  17. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Ik denk dat je wel een aardige perfectionist bent en/of control freak, vanwege het strakke kleurgebruik. Je houdt van opgeruimd en netjes.
    Je kiest heldere kleuren, en dat zou kunnen betekenen dat je over het algemeen vrolijk en optimistisch bent.
     
  18. FB1984

    FB1984 VIP lid

    17 jul 2010
    7.586
    0
    36
    Zuid-Holland
    Welke potloden kan je het beste hiervoor kopen?

    En waar kan ik zo een kleurboek kopen?
    (In de winkel)
     
  19. Elena22

    Elena22 VIP lid

    10 feb 2010
    8.108
    1.795
    113
    Kraamverzorgende
    Leuk! Ik ben benieuwd wat die van mij zegt. Ik ben er nog mee bezig dus hij is nog niet af.
     
  20. Vitamientjuh

    Vitamientjuh Fanatiek lid

    3 dec 2011
    3.069
    1.124
    113
    Vrouw
    Jij bent een dromer :p.
     

Deel Deze Pagina