Eerder weeen dan de datum van de geplande keizersnee?

Discussie in 'De bevalling' gestart door anieska, 3 jan 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. anieska

    anieska Actief lid

    24 apr 2014
    447
    0
    0
    Hey allemaal,

    Zoals de titel al zegt, bij wie begonnen de weeen voor de datum van de geplande keizersnee, en hoe ging het verder?
    Ik krijg over 2,5 week mijn geplande gentle sectio, en ben dan 39,1 w.
    Nou vroeg ik me af wat er gebeurd als ik weeen krijg, ga ervanuit dat ik als de wiedeweerga naar het zh moet, maar dan?
    Meiden met ervaring?
     
  2. Sunbeam

    Sunbeam Niet meer actief

    Hm, mijn schoonzusje zou een keizersnede krijgen i.v.m. stuitligging van de baby. Toen ze 37 weken zwanger was braken thuis op de bank ineens haar vliezen. Ze zijn daarop gelijk naar het ziekenhuis vertrokken. Vlak voor ze naar de o.k. gebracht zou worden toucheerden ze haar nog en bleek zal al op 8 cm ontsluiting te zitten. Te ver voor een keizersnede en is ze dus uiteindelijk vaginaal bevallen.

    Als de ontsluiting van mijn schoonzus. nog niet zo ver gevorderd was hadden ze gewoon een keizersnede gedaan. Nu had zij voor een 1e echt een mega-snelle bevalling, meestal loopt het zo'n vaart niet en zullen ze vast voldoende tijd hebben om de keizersnede gewoon uit te voeren.

    Als je je er zorgen om maakt zou ik je vraag trouwens gewoon voorleggen aan de gynaecoloog.
     
  3. Nala1981

    Nala1981 Lid

    11 mei 2014
    29
    0
    0
    NULL
    NULL
    Idd voorleggen aan je gynaecoloog.

    Hier ook geplande keizersnede, bij breken vliezen moet ik direct bellen, bij regelmatige weeen om de 5 minuten ook.
     
  4. Coekie

    Coekie Actief lid

    8 dec 2014
    176
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ikzelf niet maar mijn bij mijn schoonzus braken haar vliezen en begonnen de weeen een week voor haar geplande keizersnede. Zij heeft toen het ziekenhuis gebeld en is (rustig aan) naar het ziekenhuis gegaan (eerst nog gedoucht, spullen gepakt enz). Daar werd ze onderzocht en klaar gemaakt voor de ingreep.
     
  5. ester77

    ester77 Actief lid

    6 sep 2009
    127
    0
    0
    Bij mijn eerste met 36,4 weeen gekregen en met 7 cm ok in gereden met een noodgang vanwege stuitliging. Nu krijg ik weer een geplande keizersnede, mocht baby eerder komen en goed liggen en gaat het weer zo snel dan gewoon bevallen, ben dus erg benieuwd ....
     
  6. Elly1982

    Elly1982 Actief lid

    27 okt 2012
    177
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier met vermoeden van beetje vruchtwater verlies naar ziekenhuis gegaan getest en het was vruchtwater intussen kreeg ik ook al weeën toen lag ik heel snel op de ok.
     
  7. anieska

    anieska Actief lid

    24 apr 2014
    447
    0
    0
    Hey meiden,
    Bedankt voor jullie reacties! Ik moet do weer naar de gyn dus ga het ook zeker voorleggen...
    Hoop maar dat ons meisje gewoon blijft zitten tot DE datum, wel zo makkelijk hihi.
    Ik vroeg me ook af als het spoed word, of ik dan mijn gentle sectio nog krijg? Het moet met spoed natuurlijk allemaal wat sneller, en ligt denk ik ook aan of er genoeg personeel is?
    H eb het er wel met de anesthesist over gehad, en die zei wel dat ze het zouden proberen!
     
  8. taartje

    taartje Bekend lid

    6 mei 2012
    625
    0
    0
    Kapster en mama
    Overijssel
    Hier ook eerder bevallen dan dat de geplande keizersnee gepland stond,hij stond op 8 januari 2013 gepland, maar in de nacht van 4/5 januari braken mijn vliezen,
    Ziekenhuis gebeld, ik mocht rustig aan die kant op komen, dus eerst nog even lekker gedouched, de spulletjes gepakt en die kant op gereden,
    Eenmaal daar eerst ctg gehad en nog wat andere dingetjes onderzocht , gelijk alvast het infuus gekregen, en twee uur later lag ik op de ok, en verliep alles eigenlijk net zoals mijn eerdere geplande keizersnee bij mijn eerste kindje,
    Wel een apparte ervaring trouwens om midden in de nacht op een ok te komen, alles was donker, mensen moesten van thuis opgeroepen worden voor mijn keizersnee, al met al een positieve ervaring!

    Liefs taart.
     
  9. vlekje1986

    vlekje1986 Actief lid

    18 sep 2011
    221
    0
    0
    NULL
    NULL
    hier ook bij mijn zoontje ook een geplande keizersnede stond gepland voor 18 oktober. 15 oktober s'nachts om 2 uur een krampje naar het ziekenhuis gegaan daar was ik om half 3 toen al volledige ontsluiting en pers weeen alleen vliezen nog niet gebroken.toen weeenremmers gehad en om kwart voor 4 is ons zoontje geboren dmv een keizersnede
     
  10. oktober91

    oktober91 Fanatiek lid

    22 mei 2013
    1.121
    398
    83
    Waarom? Ik had 10 cm. ontsluiting en had al een tijdje geperst en kreeg ook een keizersnee, wel spoed uiteraard. Maar het lijkt mij dat ze dan met 8 cm ook wel een keizersnee kunnen doen toch? Of ligt dat aan de stuitligging?
     
  11. Sunbeam

    Sunbeam Niet meer actief

    Hm, ja, dat weet ik eigenlijk niet precies. Mijn zusje heeft ook een spoed keizersnede gehad ivm een aangezichtsligging en die was toen ook al in de persfase. Maar bij mijn schoonzus hebben ze er dus voor gekozen om haar niet meer naar de ok te brengen. Mijn schoonzus was er achteraf gezien overigens hartstikke blij mee dat ze geen keizersnede heeft gehad. De bevalling ging supervlot en toen ik op kraamvisite kwam (3 dagen na de bevalling) was ze alweer gewoon "up and around" en kwam ze er gezellig beneden bij zitten.
     
  12. LianneJJ

    LianneJJ Lid

    20 jul 2014
    71
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik had ook een geplande keizersnede staan op de 8ste bij mjn dochter. Ik was helemaal ingesteld op deze datum en niwt bij stil gestaan dat t ook eerder kon.
    De 1ste werd ik om 02:00 uur wakker van weeen.
    ik heb ff aangevoeld en toen mijn man wakker gemaakt. Hij heeft t ziekenhuis gebeld en die verzocht ons om rustig te komen.
    Om 04:15 uur waren we aangekomen.... ctg gekregen en gekeken hoeveel cm. Idd weeen en 2 cm.
    Ze hebben ons toen aangeraden om te wachten tot 07:00 uur dat de ochtendploeg binnen zou zijn en ik dan als eerste een keizersnede zou krijgen op de "normale" manier.
    Als ze snachts iedereen moesten oproepen viel het hier onder spoed keizersnede.
    Om 09:33 uur was onze dochter rustig en volgens plan geboren.
    Ik ben achteraf blij dat we even moesten wachten al kijk ik er nog op terug als sneltrein vaart maar je hebt iig even tijd om te verwerken wat er allemaal gebeurd!
     
  13. anieska

    anieska Actief lid

    24 apr 2014
    447
    0
    0
    Hey meiden,

    Bedankt voor alle reacties!
    Gisteren een gesprek gehad met de gyn.Als ik weeen krijg, of mijn vliezen breken moet ik verloskamers in het ziekenhuis bellen, daar 24 uur per dag iemand. Daar gaat het dan mee in overleg hoe verder, ws komen en dan kijken wat er aan de hand is, ligt idd aan de situatie of het een spoed wordt, of dat er afgewacht wordt tot de volgende dag.
    Ben zo benieuwd of ik de datum ga halen....ze lag al wel helemaal vast gisteren maar dat zegt natuurlijk ook niks..
     
  14. Sneeuwmees

    Sneeuwmees VIP lid

    11 feb 2010
    11.066
    166
    63
    Mijn zoontje is ook 6 dagen eerder geboren dan de geplande keizersnede. De vliezen braken om 5.00 uur en toen hebben we het zkh gebeld. We moesten die kant op komen en dan zou de keizersnede vervroegd worden. Ik begon echter al snel weeën te krijgen en toen ik in het ziekenhuis aankwam rond een uur of 6, wilden ze mij rekken om me over de wisseling van ploegen te tillen. Om half 9 kwam de gynaecoloog van de nieuwe ploeg me vertellen dat ze me zo klaar zouden gaan maken voor de OK. Ik had al flinke weeën, maar wist niet wat normaal was. Maar terwijl ze in de kamer stond, kreeg ik een persgevoel. Dus toen getoucheerd en bleek ik 9,5 cm ontsluiting te hebben. Dus toen moest ik eraan geloven en is mijn zoontje binnen een 15 min. via een natuurlijke bevalling geboren. Was echt even heftig om dat allemaal een plekje te geven, maar achteraf een mooie ervaring. Heb nu beiden meegemaakt (mijn oudste is via een geplande keizersnede geboren en de jongste dus op de natuurlijke manier).
     
  15. xbabyxdx

    xbabyxdx Niet meer actief

    Ik mocht absoluut niet vaginaal bevallen. Dus als dit het geval was bij mij, dan hadden ze weeënremmers gegeven, en gauw een plekje gereserveerd op de O.K. Ik was er ook zo angstig voor. Maar ze zeiden dat ze het op die manier zouden doen. En mocht ik echt 10cm ontsluiting hebben en persweeën, tja dan was het misschien een ander verhaal geweest.
     
  16. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    4 jul 2011
    2.225
    2
    0
    Bij mij zijn de dag voor de geplande keizersnede mijn vliezen om 18 uur gebroken. Toen zh gebeld en moest komen. In de auto kreeg ik langzaam de weeën. In ziekenhuis aangekomen controle en inderdaad vruchtwater liep eruit ik had nog geen ontsluiting. Omdat ik rugpatient ben (geopereerd en ook een neurostimulator in mijn rug) moest de ruggenprik door een ervaren iemand gezet worden. Anders werd het narcose. Hierdoor gingen we proberen om de nacht door te komen en de geplande tijd te halen. Die hebben we gehaald en heb bijna 16 uur weeen gehad voor de geplande keizersnede. Zoontje is toch op de geplande tijd met een ruggenprik geboren.

    Het grappigste was dat ik al puffend de ok in gereden werd en alle gezichten daar elkaar vragend aankeken waarom ik weeën. Dit was toch een geplande keizersnede werd gezegd.
     

Deel Deze Pagina