Alvast sorry voor het lange verhaal; ik zit hier om 3 uur 's nachts heel stom een potje te grienen. Heb echt even advies nodig 10 IUI's achter de rug, waarvan 4 met medicatie. Normaal gesproken slik ik Clomid, dan de Pregnyl injectie en dan na de IUI gebruik ik Utrogestan. Deze cyclus besloten we de Clomid/Pregnyl/IUI een keer over te slaan omdat ik vorige maand zo'n last had van de bijwerkingen. Zelf proberen, maar wel met Utrogestan (vanwege luteale fase problemen). Op dag 12 een echo gehad, links zat niks, rechts een kleintje van net aan 11mm. Er zat wat vocht in m'n buikholte. Waarna de gyn zei dat ze de indruk had dat ik al een ovulatie gehad had. Ik was op z'n zachtst gezegd verbaasd. Zo vroeg een eigen rijp eitje is voor mij ongehoord. Bloed laten prikken, m'n LH was 17, maar m'n progesteron was 1. De gyn wist niet wat ze daar nou mee aan moest, dus adviseerde ze om de Utrogestan achterwege te laten. Waarschijnlijk waren we de ovulatie al lang voorbij of was het een fail Gisteravond (dag 15) kreeg ik opeens uit het niets heel sterk het gevoel dat ik even een ovulatietest moest doen. Die was dus hartstikke positief. Ik schrok me rot... Nog één van een ander merk gedaan, ook positief. Zouden er twee ovulaties hebben plaatsgevonden? Kan dit door vorig Clomid gebruik komen misschien? Of dat m'n lichaam van slag is door al het hormoongebruik van de afgelopen maanden? Een vals positieve test? Ik weet even niet wat ik hier nou mee aan moet. En of ik nu toch maar Utrogestan moet gebruiken. En zo ja, wanneer
Denk dat dit je echt lh piek is...klussen dus! En over een week progesteron laten prikken. Dan weet je het zeker. Ik denk dat je een pracht cyclus hebt van 30 dagen deze ronde, vanaf over morgen zou ik utro gaan gebruiken. Kun je eventueel voor een iui vandaag, zou ik zeker even over bellen.
Twee aparte eisprongen in één cyclus kan niet, dat is medisch gezien onmogelijk. Ik denk dat je nu je eisprong hebt en daarmee moet gaat rekenen. Succes!
Inderdaad. Een dubbele eisprong tegelijkertijd kan wel, maar twee eisprongen met dagen ertussen is echt onmogelijk. En gezien je progesteron 1 was, is je eisprong echt nog niet geweest. Binnen 24 tot 48 uur na een positieve ovulatietest vind je eisprong plaats, dus ik zou je gynaecoloog even bellen wat te doen nu.
Dat kan zeker (in tegenstelling tot wat de 2 hierboven zeggen)! Kan inderdaad door Clomid gebruik komen. Is wel zeldzaam, maar het kan! Zou zeker even met je arts in gesprek gaan! Good luck girl! Toi toi toi.
Hummeltje5 Twee aparte eisprongen is echt niet mogelijk. Je lichaam houdt een tweede eisprong tegen, anders zou je niet zwanger kunnen worden. Bij TS zouden er vijf dagen zitten tussen twee eisprongen, aangezien de ovulatie 24-48 u na een positieve ovulatietest is. En dat kan medisch gezien gewoonweg niet. Een gelijktijdige dubbele eisprong kan wel.
Bedankt voor de reacties! Ik gebruik nu toch Utrogestan, met de goede hoop dat de ovulatietest de echte naderende ovulatie toonde. Twee ovulaties leek me al onmogelijk, maar als je gaat Googlen lees je veel tegenstrijdige berichten. Wat een verwarring zeg... Vooral ook omdat m'n cervixslijm niet overeenkwam met een vruchtbare periode rond dag 15 (zo droog, blehh). Op dag 10 had ik dat namelijk wel + een nogal trekkerig gevoel links. Afwachten dus maar
Wanneer ben je met de Utrogestan begonnen? Als je dat voor je eisprong neemt, kan het de eisprong juist tegenhouden.
+/- 40 uur na de ovulatietest (Dacht eerst 48 uur, moest even beter terugrekenen ) Vooraf heb ik voor alle zekerheid (lees: eigen gemoedsrust) eerst nog een ovulatietest gedaan, deze was negatief.
Een negatieve ovulatietest betekent niet dat je eisprong voorbij is, alleen dat je LH-piek is geweest. Je had beter ietsjes langer kunnen wachten. Wij hadden de IUI altijd zo'n 40 u na de Pregnyl. Dus dan ben je rond je eisprong begonnen in plaats van duidelijk erna. Hier moest ik altijd de avond van de punctie/eisprong met de Utrogestan beginnen, terwijl de punctie/eisprong 's ochtends of aan het begin van de middag was. Maar ik neem aan dat het de eisprong niet meer tegenhoudt, als je een fractie voor de eisprong zou beginnen. Ik had begrepen dat je bij beide eisprong-mogelijkheden ovulatietesten had gedaan, vandaar dat ik het vroeg. Maar alleen de tweede keer, lees ik nu.