Belastingdienst

Discussie in 'De lounge' gestart door Tacita, 4 jan 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Tacita

    Tacita Fanatiek lid

    20 okt 2014
    1.365
    0
    36
    NULL
    NULL
    Als je ongetrouwd bent en op hetzelfde adres ingeschreven staat

    Ga je tijdens het jaar ongetrouwd samenwonen en voldoe je aan één van de andere voorwaarden voor fiscaal partnerschap (zie hierboven)? Je fiscaal partnerschap begint op het moment dat je allebei op hetzelfde adres staat ingeschreven in de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens.
    <UL> Stond je al vóór 1 januari samen ingeschreven? Dan ben je fiscale partners vanaf 1 januari.
    </UL>
    Dus ze bekijken het elke keer per 1 januari?
     
  2. Tacita

    Tacita Fanatiek lid

    20 okt 2014
    1.365
    0
    36
    NULL
    NULL
    Sluit je dit jaar een notarieel samenlevingscontract, krijg je samen een kind of erkent één van jullie een kind van de ander, koop je samen een eigen woning of meld je je partner in 2012 of 2013 aan voor jouw pensioen? Dan ben je vanaf dat moment fiscale partners.
    Sta je het hele jaar samen ingeschreven op hetzelfde adres? Dan ben je het hele jaar fiscale partners.


    Dus als ik het van die jaren al zo lees, zouden ze idd vanaf 1 januari dit jaar tellen als fiscale partners en tellen de jaren hiervoor niet mee?
     
  3. Dufel

    Dufel VIP lid

    10 sep 2014
    5.833
    1.469
    113
    Klopt. Wij krijgen ook beide zorgtoeslag maar krijgen in mei een baby. Dus dan zouden we alles weer terug moeten betalen. Wij gaan het dus ook uit voorzorg laten stopzetten. Geen zin om straks terug te moeten betalen
     
  4. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.155
    8.129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Ben je niet gewoon vanaf dat je samenwoont elkaars toeslagpartner als je een gezamenlijke huishouding voert? Toen mijn vriend en ik gingen samenwonen werd hij meteen mijn toeslagpartner en halveerde gelijk alle toeslagen.



    Of heb ik het mis? Kan ook zijn dat dat komt omdat ik een minderjarig kind heb. Wij hebben namelijk verder geen contract of whatever. We hebben nu samen een koopwoning en dus sowieso elkaars toeslagpartner en fiscaalpartner,
     
  5. Zinaa

    Zinaa Fanatiek lid

    28 mei 2010
    3.719
    22
    38
    Volgens mij ook Devilschase.

    Ik ben een aantal jaar geleden halverwege het jaar gaan samenwonen. Maar wat bleek? We werden elkaars toeslagpartner vanaf het begin van dat jaar. Dus moest mijn man alle huur- en zorgtoeslag terugbetalen wat hij had ontvangen in de periode dat ik nog helemaal niet bij hem woonde. Ik weet nog dat ik dat zo raar vond. Ik had immers daarvoor nog mijn eigen huis en kosten.
    Toch een enorme terugbetaling toegestuurd gekregen.
     
  6. sierra

    sierra Actief lid

    22 jul 2013
    325
    0
    16
    Zuid Holland
    Stopzetten.... En je kan altijd bij de volgende belasting aangifte nog terugvragen mocht je er nog recht op hebben.
     
  7. Zinaa

    Zinaa Fanatiek lid

    28 mei 2010
    3.719
    22
    38
    Kijk dit is interessante info. Dan is dat dus gewijzigd. Ik heb het ook al over 2009 of 2010.
     
  8. Tacita

    Tacita Fanatiek lid

    20 okt 2014
    1.365
    0
    36
    NULL
    NULL
    Haha ik weet het nou ook niet meer dames... :( Mijn adviseur geeft aan dat ik nog geen actie moet ondernemen rondom de zorgtoeslag en dat we (nog) geen toeslagpartners zijn (over fiscaal partners is niets geschreven). Grrrrr belastingdienst, word er gek van!
     
  9. Moppiemuis

    Moppiemuis Fanatiek lid

    6 okt 2014
    1.996
    232
    63
    Ergens in het midden
    Ik zou het niet stop zetten maar jullie inkomens zo hoog doorgeven dat je geen recht hebt op toeslagen, dan kun je aan het eind van het jaar alle juiste informatie doorgeven, en merk je wel of je nog wat krijgt of niet.

    Zou zeker wel actie ondernemen want toeslagpartners ben je biet voor een deel van het jaar, maar voor een heel jaar wel of niet.
     
  10. Moppiemuis

    Moppiemuis Fanatiek lid

    6 okt 2014
    1.996
    232
    63
    Ergens in het midden
    Van de belastinsgdienst
    Duidelijker wordt het niet lijkt me hè?!

    Ik krijg later in het jaar een toeslagpartner

    U bent elkaars toeslagpartner vanaf het moment dat u trouwt of geregistreerd partner bent. Of vanaf het moment dat 1 van de 8 situaties hierboven geldt.

    Let op!
    Woont u al op hetzelfde adres en wordt u later in het jaar elkaars toeslagpartner? Dan bent u elkaars toeslagpartner vanaf de dag dat u op hetzelfde adres woont. Woonde u al vóór 1 januari op hetzelfde adres? Dan bent u toeslagpartner vanaf 1 januari.

    Voorbeelden
    U woont vanaf 1 februari 2015 samen met iemand die nog niet uw toeslagpartner is. Op 1 juli trouwt u. Dan bent u elkaars toeslagpartner vanaf 1 februari 2015.

    U woont op 15 november 2014 samen met iemand die nog niet uw toeslagpartner is. Op 1 augustus 2015 sluit u een samenlevingscontract bij de notaris. U bent dan elkaars toeslagpartner vanaf 1 januari 2015.

    Toeslagpartner
     
  11. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.155
    8.129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    #31 Devilschase, 5 jan 2015
    Laatst bewerkt: 5 jan 2015
    Jouw situatie als ik het goed begrijp:

    Samenwonend
    Geen samenlevingscontract of geregistreerd partnerschap
    Hebben beide nog geen kinderen
    Zwanger en uitgerekend in september 2015
    Huurwoning (neem ik aan want bij een koopwoning ben je toeslagpartner en fiscaal partner tenzij het huis op 1 naam staat)

    Fiscaal partner:
    Pas vanaf het moment dat jullie kind geboren is. Fiscaal partnerschap is namelijk niet automatisch voor het hele jaar. Hier kan je voor kiezen, dit kan namelijk voordelen hebben. De Belastingdienst geeft je de keuze bij de aangifte van de inkomstenbelasting of je wilt kiezen voor een heel jaar fiscaal partnerschap of pas vanaf, in jullie geval, september 2015. Dit is dan van toepassing voor de inkomstenbelasting over 2015, die je in januari 2016 moet doorgeven.

    Toeslagpartner
    Kies je voor een heel jaar fiscaal partnerschap, dan ben je ook elkaars toeslagpartner voor het hele jaar. In september 2015 voldoe je aan 1 van de 8 criteria voor een toeslagpartner. Dit geld dan vanaf 1 januari omdat jullie toen al samen stonden ingeschreven.

    Als je elkaars fiscale partner bent, ben je namelijk ook automatisch elkaars toeslagpartner. Andersom niet.

    Snap je het?

    Oftewel. Als jullie kind in september 2015 wordt geboren ben je voor het hele jaar elkaars toeslagpartner. Ik zou de toeslagen dus maar alvast stopzetten (in de zin van inkomens hoger opgeven tt de minimale toeslagen) of doorgeven dat je een kind verwacht in september en elkaars toeslagpartner worden. Anders kan je straks alles terugbetalen.
     
  12. Tacita

    Tacita Fanatiek lid

    20 okt 2014
    1.365
    0
    36
    NULL
    NULL
    Haha nou de adviseur belde me net hoogstpersoonlijk op, ik had gelijk en hij vond het top dat ik zelf zo alert was :D Hij heeft zelf met de belastingdienst gebeld en de situatie uitgelegd. We worden vanaf in ons geval september dan idd toeslagpartners (zijn we nu nog niet, wijzigt als je een kind krijgt samen) en dan word heel 2015 zo gezien. Met als gevolg, zoals we voorspeld hadden: alle zorgtoeslag terug betalen vanaf januari.
    Actie is dus nu om ons vanaf 01-01-2015 toeslagpartners te laten verklaren (en al doorgegeven dat we een kind 'hebben', ben je daar meteen klaar mee). Daarmee komen we met gezamenlijke inkomen (ook meteen wat hoger gezet) boven bovengrens zorgtoeslag uit en komt het te vervallen. Januari heb je al gekregen en ze hebben 8 weken de tijd om de wijziging door te voeren. Dus kan zijn dat je tot 4 maanden toch nog zorgtoeslag hebt gekregen voor het stopt. Maar nu weet je het en kun je er alvast naar leven, zodat je het bij de verrekening meteen af kunt lossen. (En ja dat klinkt zo simpel, maar 78 euro is ineens een grote inkrimping :$).

    En, weet niet of iemand die dit leest er wat aan heeft, maar ook word aangeraden om altijd kinderbijslag en kindgebonden budget op moeders naam te zetten. MOCHT je uit elkaar gaan, en uit de praktijk blijkt toch dat kind vaak bij moeder komt te wonen, dan krijgt je anders het grootste ge-emmer als dit niet zo is. Was een persoonlijke tip van mijn adviseur, ga het toch meegeven hier...

    Hoe dan ook, blij dat alles nu duidelijk is; word ons nog meer aanpassen financieel, maar nu geen onzekerheid meer...!
     
  13. Tacita

    Tacita Fanatiek lid

    20 okt 2014
    1.365
    0
    36
    NULL
    NULL

    Jep jij had hem helemaal goed, 10 punten :D
     
  14. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.155
    8.129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland

    ik moet denk ik mijn werkzaamheden gaan verbreden :') haha

    Gelukkig is het opgelost. Belastingdienst weet je het nooit. Wij hebben het gezamenlijke inkomen 8000 euro per jaar hoger opgegeven dan dit daadwerkelijk is. Zo hoef ik nooit terug te betalen.

    De Voorlopige aanslag inkomstenbelasting hebben we ook zelf gedaan ivm aankoop van een huis dit jaar. Hopelijk is dit goed gegaan, het geld hebben we al gehad en dat is behoorlijk wat maar wel reëel.. We gaan deze maand de normale aangifte doen. Het geld laten we op de spaarrekening staan en wachten tot de definitieve aanslag in Juli. Just to be safe.
     
  15. Tacita

    Tacita Fanatiek lid

    20 okt 2014
    1.365
    0
    36
    NULL
    NULL
    Klopt, ik heb het nu ook wat hoger gezet, het wijzigt bij ons altijd maar minimaal en we verdienden toch al 'teveel' samen. Maar mijn adviseur zei ook dat hoger altijd goed is omdat je dan idd toch al geen toeslagen meer krijgt ;)

    Maar top van je uitleg en ik zet het geld ook altijd apart, heb sowieso geld waar ik nooit aan kom maar voor noodgevallen... Dus weet dat ik per maand het geld hard ga missen (maar des te meer reden om nu al zo zuinig mogelijk te gaan leven, met een kleine moeten we dat al dus goede oefening). Maar kan het tegen die tijd oplossen.

    Jaaaaa het gaat nog een rare tijd worden die sinds een paar dagen begonnen is :$
     
  16. Lyso

    Lyso Fanatiek lid

    3 jul 2009
    1.081
    2
    36
    Dit doe ik dus ook! Ik heb een heel wisselend inkomen, en bij twijfel zet ik het ook omhoog. Bij stopzetten, kun je op een gegeven moment te laat zijn met aanvragen. Bij geen recht op (door te hoog inkomen bv) en dat blijkt later niet te kloppen, komt dat altijd bovendrijven bij de definitieve berekening. Dit duurt soms een jaar of wat, maar ach, dat is dan een leuk spaarpotje :)
     
  17. Dufel

    Dufel VIP lid

    10 sep 2014
    5.833
    1.469
    113
    Zo heb ook even gebeld. De meneer die ik aan de lijn kreeg snapte het niet helemaal geloof ik "maar u heeft er nu toch recht op mevrouw"

    Ja alleen vanaf mei niet meer en kan ik alles gaan terugbetalen ;)
     
  18. Tacita

    Tacita Fanatiek lid

    20 okt 2014
    1.365
    0
    36
    NULL
    NULL
    Goed dat je even gebeld hebt! Ja als je er zelf niet alert op bent... :x
     
  19. Sun01

    Sun01 Fanatiek lid

    10 dec 2014
    2.029
    227
    63
    Ik kom zojuist tot de conclusie dat als mijn vriend en ik een huis gaan kopen (momenteel huren we, hebben gesprekken bij de bank lopen om een woning te kopen) dat we dan ook toeslagpartners worden. Stel we kopen in maart ons huis, dan zijn we ook al vanaf januari toeslagpartners en moeten we terug betalen.

    Dus dat betekent ook dat ik nu al de zorgtoeslag stop moet gaan zetten?
     
  20. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Ja gewoon doen! Je kunt beter terug krijgen dan dat je moet betalen :D
     

Deel Deze Pagina