Hallo dames Mijn zoon krijgt al vanaf 4 maanden bijvoeding. Morgen is hij alweer 6 maanden oud! Het is een flinke knul van nu ongeveer 71 cm en rond de 8 kilo. Zijn schema nu: 80:30 - 180+6 fles 11:00 - fruit ( ong 150 gram) 12:30 - 180+6 fles 16:30 - 180+6 fles 18:00 - groente ( ong. 150 gram) 20:30 - 180+6 fles Af en toe krijgt hij een koekje oid. Een paar weken terug kreeg hij ook rijstebloem in 1 fles maar dit vind hij niet lekker dus ben ik ermee gestopt. Dit schema gaat voir nu prima maar wanner moet ik van 4 naar 3 flessen en hoe doe ik dat?? En wanneer is het tijd voor brood? Hoe ziet jullie 6 maanden schema eruit? Alvast bedankt xxx
Hey! Hier praktisch hetzelde schema! Hooguit alles een half uurtje later. Alleen maak ik flesjes van 210+7, moet ik morgen nog even overleggen met cb, of dat niet te veel is. Ik vraag me ook af wanneer brood? Hier krijgt meneer ook bijvoeding vanaf vier maanden al, en s ochtends wel rijstbloem in de fles. Liefs,
Hier het schema van mijn zoontje, even gekopieerd uit een ander topic. Heb bij hem al met 5 a 5,5 maand de 4e fles eraf gehaald omdat hij bij elke fles wel minstens 50cc liet staan. Maar hier is het dus ongeveer zo: 8.00 180/6 9.30 fruithap 10.00-12.00 slapen 12.30 boterham 13.30 180/6 14.30 - 16.30 slapen 17.30 groente 19.30 180/6 + een beetje rijstebloem Kan per dag wel wat verschillen, vanmorgen werd hij bv om 8.30 pas wakker dus schuift alles wat op, maar vaak trekt het aan het eind van de dag wel weer recht en komt hij weer op 19.30 uit voor z'n laatste fles en dan tussen 20.00- 20.30 naar bed tot de volgende ochtend.
Ik ben er hier vorige week mee begonnen. Af en toe had hij al wel aan een korstje gesabbeld, maar dit gooit hij na 2 tellen op de grond. Dus nu gewoon in de kinderstoel, boterham met een dun laagje boter en in hele kleine stukjes gesneden. Meneer eet al de hele boterham op, behalve de bovenste korst. Niet dat hij hem niet wil, maar ik vind het een beetje eng om die te geven, ook omdat hij zich al regelmatig verslikt in de onderste korst Het gaat steeds beter, dus als hij z'n hele boterham eet zonder te verslikken of kokhalzen dan begin ik ook aan de bovenste korst
Ik ben er hier vorige week mee begonnen. Af en toe had hij al wel aan een korstje gesabbeld, maar dit gooit hij na 2 tellen op de grond. Dus nu gewoon in de kinderstoel, boterham met een dun laagje boter en in hele kleine stukjes gesneden. Ik doe het dan met een vorkje in z'n mond en hij helpt graag zelf mee, hij weet al precies waar de vork heen moet Meneer eet al de hele boterham op, behalve de bovenste korst. Niet dat hij hem niet wil, maar ik vind het een beetje eng om die te geven, ook omdat hij zich al regelmatig verslikt in de onderste korst Het gaat steeds beter, dus als hij z'n hele boterham eet zonder te verslikken of kokhalzen dan begin ik ook aan de bovenste korst.
Mijn dochter heeft afgelopen week zelf 'geregeld' dat ze van 4 naar 3 flessen ging. Ze at gewoon 2 dagen haar avondeten bijna niet meer en dronk ook de laatste fles niet meer leeg. Ze zat gewoon zo vol van alle flessen en voeding overdag, dat ze niets meer wilde. Ben dus sinds afgelopen dinsdag haar voedingsschema aan gaan passen en ze eet nu in de middag een hele boterham. En vooralsnog lijkt ze het er heel goed op te doen, ze eet nu 'gewoon' weer haar avondeten en ook de laatste fles drinkt ze weer zo goed als op. Het schema is nu ongeveer zo (kan een halfuurtje afwijken): 07.15 uur fles 210 cc 10.15 uur fruit 100/ 150 gram 12.15 uur hele boterham met boter (stukjes kauwt ze op en op de korstjes sabbelt ze) 14.30 uur fles 180 cc 17.00 uur avondeten 120 gram (aardappels met groente, soms wat vis erbij) 19.15 uur fles 210 cc (drinkt ze niet helemaal leeg)
Brood kan je beter niet in kleine stukjes snijden want hoe kleiner, hoe sneller ze verslikken. Ook niet in melk dopen oid. Gewoon in grote stukken aanbieden dan scheuren ze vanzelf een stuk af. Kokhalsreflex is bij gezonde kinderen gewoon aanwezig.
Ik denk dat dat ook een beetje per kindje verschilt. Mijn zoontje wil brood namelijk niet afhappen, zit er alleen maar mee te spelen en gooit het dan op de grond. Terwijl hij een soepstengel of liga o.i.d. wel gelijk in z'n mond stopt en er net zo lang op sabbelt tot hij heel het stuk op heeft. Dus vandaar, brood in stukjes en met een vorkje in z'n mond, op deze manier eet hij zo een hele boterham. Dus ik zeg altijd, kijk naar wat voor jouw kindje het beste werkt