Assertief zijn naar je naasten!

Discussion in 'De lounge' started by tukker, Jan 5, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. tukker

    tukker Fanatiek lid

    Dec 1, 2009
    2,980
    17
    38
    Ik heb het net gedaan naar mijn goede vriendin..

    Oei oei wat is dit moeilijk en heb er een knoop in mijn maag van..

    Het ging om een gevalletje van het om de beurt rijden naar de fitness.

    Ik appte haar vanavond of ze van de week mee ging.

    De laatste afgelopen 2 keer heb ik gereden.En weer vroeg ze of ik haar kwam ophalen. Ik was er de afgelopen keer al iets geïrriteerd.

    Maar nu heb ik dus terug gestuurd dat ik het nu wel prettig vond dat zij mij kwam ophalen. En er dus ook bij gezegd dat ik in het verleden ook regelmatig haar een paar maal achter elkaar heb opgehaald.

    Poeh...Lastig zeg zo'n discussie..maar ze komt mij as keer dus ophalen.

    Ik wil niet pietje precies zijn. Het gaat er gewoon om dat het wat concreter is en dat ze bij zich zelf ten rade gaat. (je laat jezelf niet 3x achter elkaar ophalen) En het gaat er mij om dat ze uit zich zelf had gezegd dat ze mij wel kwam ophalen.
     
  2. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Tja, ik kan er niet over oordelen natuurlijk, maar misschien vind ze rijden in het donker vervelend? Mijn beste vriendin heeft haar rijbewijs en auto en wil ook best rijden als het moet. Maar ik weet dat ze een beetje angstig is en eigenlijk liever niet rijdt. Zeker in het donker vind ze het eng. Dus als ze eronder uit kan komen, doet ze dat :D Als we ergens heen gaan rij ik dus altijd.

    Maar als het uit luiigheid is, heb je groot gelijk hoor.
     
  3. Butterfly1109

    Butterfly1109 Fanatiek lid

    Jan 3, 2015
    1,620
    43
    48
    Vaak hebben de andere partijen dit soort 'kleine' irritaties helemaal niet door, dus het beste is het om het op een vriendelijke manier te benoemen, en dat heb je volgens mij gedaan!
     
  4. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    Jun 25, 2007
    15,230
    6,091
    113
    Tja ik zou daar dus totaal geen probleem mee hebben, als het een goede vriendin is. Maar ik ben niet zo van het afmeten:) als je dat moet doen in een vriendschap dan zit er al iets scheef vind ik.

    Vind het wel goed dat als je je irriteert, je het bespreekbaar maakt. :) En je hebt het gewenste resultaat toch? Communicatie is heel belangrijk.
     
  5. adi

    adi Niet meer actief

    Tegen je naasten kun je dat soort dingen gewoon zeggen vind ik.
    Ik zou het ook niet ' formeel' uitleggen, maar gewoon terugappen: rij jij vanavond?
    Dan maak je het niet groter dan het is.
     
  6. tukker

    tukker Fanatiek lid

    Dec 1, 2009
    2,980
    17
    38
    Dat is het dus niet! Ze rijd zelf pittiger dan ik. Rijd met gemak overal naar toe. Ik ben soms juist een angst haas met grote afstanden in het donker. In eigen omgeving totaal niet.

    Ik hoop nu ik het bespreekbaar maak dat het haar ook aan het denken zet. En het dus dit jaar zonder afmeten en irritaties gaat.:)
     
  7. tukker

    tukker Fanatiek lid

    Dec 1, 2009
    2,980
    17
    38
    Klopt..maar juist naar mijn naasten voel ik mij wat meer verantwoord voor een wat onderbouwende reactie.
     
  8. Eline88

    Eline88 Niet meer actief

    Prima gedaan toch? Als het jou irriteert kun je er beter nu op een luchtige manier wat van zeggen dan dat het een steeds groter irritatiepunt wordt.
     
  9. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ik snap je helemaal. Mijn vriendin vraagt mij ook wel of ik wil rijden (en soms zegt ze ook: zal ik rijden?) Maar ik neem meestal het rijden op me omdat ik weet dat ze het niet prettig vind...Ze heeft me ooit eens compleet in huilen en paniek gebeld omdat ze onderweg was naar mijn vakantiebestemming en ze kon het niet vinden, ging helemaal verkeerd. Toen ben ik haar op gaan halen. Vind ik ook niet erg, kan ze niets aan doen. In haar geval is het niet omdat ze niet wil, maar omdat het haar soms niet lukt.
     
  10. tukker

    tukker Fanatiek lid

    Dec 1, 2009
    2,980
    17
    38
    Mamabri..super van je! En ik zal er ook geen problemen mee hebben Als iemand bang is of een probleem heeft. Dan sta ik er ook hoor.
     
  11. Eefje00

    Eefje00 Fanatiek lid

    Oct 27, 2014
    1,555
    666
    113
    Zo zou ik het idd ook hebben gedaan.
     
  12. Estha

    Estha Actief lid

    Nov 12, 2008
    487
    4
    18
    Tja, als het echt een goede vriendin is zou ik hier zeker geen probleem van maken.
    Maar ik zou ook niet gelijk door zoiets denken dat een GOEDE vriendin op deze wijze misbruik van mij zou maken.
    Al zou het om een wekelijks ritje op en neer naar Groningen zijn, tja dan is het een ander verhaal.

    Maar goed, jij zit er blijkbaar wel mee en dan heb je het toch op een nette manier duidelijk gemaakt, toch?
     
  13. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Nee, precies, er zit een groot verschil tussen niet willen en niet durven.
     
  14. elsie22

    elsie22 Niet meer actief

    Goed dat je er wat van gezegd hebt hoor!

    Ik had op oudejaarsdag een flinke discussie met mijn schoonmoeder, mijn oma die 96 is geworden was die dag er voor overleden, en ik voelde me raar en verdrietig, en toen zei zij je hoeft niet verdrietig te zijn want ze was al oud, en toen begon ze nog over haar moeder dat die ineens dood in haar stoel zat, dat is veel erger, ja tuurlijk voor haar, maar dit was mijn oma en dat zal ze altijd blijven, en niemand beslist of je daar verdrietig om bent of niet.
     
  15. tukker

    tukker Fanatiek lid

    Dec 1, 2009
    2,980
    17
    38
    Dames er is wel een mini discussie..en ben er nog niet helemaal lekker onder.

    Omdat ze heeft terug gestuurd dat ze niet zo precies is..en mij dus wel kwam ophalen.

    Maar wat ik soms mis is dat ze soms te onduidelijk is mbt tot afspraken maken. Als zij mij heeft opgehaald en we overleggen welke eerstvolgende keer en hoe laat dan zeg ik meteen van. Ik kom je om 19:15 ophalen. Dat doet zij dus niet..ze laat het vaak in het midden..van we appen erover.

    Ik zal dit ook zeker naar haar benoemen (wanneer ik haar de volgende keer in het echt spreek)..dat ik van concrete afspraken hou.

    Mijn man zit in ploegen..vandaar dat we maar per week kunnen bekijken bespreken.

    En vaak lees ik ff de app terug van wie er toen heeft gereden. En daar speel ik op in.
     
  16. Novastar

    Novastar Fanatiek lid

    Jan 9, 2014
    4,538
    1,171
    113
    Female
    Pedagoog
    Noord-Brabant
    Groot gelijk heb je. Heb je dit tegen haar gezegd? Mijn schoonmoeder presteerde ook zoiets toen een vriendin van mij en mijn vriend (nu man) verongelukt was. Toen ik erg moest huilen zei ze kortweg: ja, zo is het leven. Dat vond ik zo'n erge opmerking maar ik durfde er toen niks van te zeggen (ik was 19). Nu denk ik wel dat ze het zelf ook moeilijk vond en dat ze niet wist wat ze moest zeggen maar als er nu zoiets voor zou vallen zou ik er echt iets van zeggen. Het was nogal hard, namelijk.
     
  17. adi

    adi Niet meer actief

    Hoe lang zijn jullie goede vriendinnen?

    Want ik lees hier twee totaal verschillende karakters, die (nog? ) niet op elkaar afgestemd zijn. Je hebt mensen zoals jij die een week van tevoren willen afspreken om een exacte tijd en plaats, en je hebt mensen die dat gewoon niet kunnen.

    Als je mij zou vragen hoe laat ik je volgende week maandag kom ophalen, op kwartier nauwkeurig zou ik dat
    A: echt niet kunnen zeggen
    B: helemaal kriebel van worden
    C: je dag van te voren alsnog even bellen om af te spreken, want ik weet 7 dagen vooruit echt niet wat er allemaal op mij af komt volgende week maandagavond.

    Hetzelfde gevoel zou ik hebben als ik ook nog eens van je moet bijhouden wie wanneer heeft gereden. Het klinkt allemaal zo zakelijk in mijn ogen....
     
  18. Biny

    Biny VIP lid

    Feb 10, 2011
    17,556
    5,653
    113
    Female

    Jeeetje dit inderdaad...

    Ik denk dat je een beetje moet relaxen hoor ts...

    Als iemand aan mij vraagt hoelaat ik dinsdagavond paraat sta heb ik daar ook geen antwoord op hoor...
    Ja ik kan een schatting maken... Maar pin me daar niet
    Op vast en ik zou dus ook zeggen ik app je nog
    Wel...

    Hetzelfde mrt het rijden, ik zou er echt niet na 2x wat van zeggen...

    Ik denk dat je van een mug een olifant maakt en dit zou je nog wel eens je vriendschap kunnen kosten
     
  19. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    Jul 29, 2008
    11,656
    230
    63
    Eens! 😅
     
  20. tukker

    tukker Fanatiek lid

    Dec 1, 2009
    2,980
    17
    38
    We kennen elkaar op 6 jaar na ons hele leven.

    Als wij op bijvoorbeeld maandag gaan sporten.

    En we drinken na die tijd bij elkaar een bakkie en we spreken af voor de donder dag of vrijdag avond. En ze zegt ik kan wel op die avond..en het is dan haar beurt om te rijden..dan verwacht ik dat ze dus zegt van.

    Ik kom je rond 19:15 ophalen.

    En nee het hoeft ook niet exact op de klok af etc.

    En wil juist niet zakelijk zijn..zij is juist vaak wat zakelijker.

    Ook ben ik idd wel wat berekenend, en wil graag weten waar ik aan toe ben. En ik houd ook graag rekening met anderen.

    Het moet wederzijds zijn..maar dat is het voor mijn gevoel heel vaak niet met een heleboel dingetjes in mijn omgeving..dus niet alleen dit "gevalletje".
     

Share This Page