Weinig Boodschappengeld: Wat eten? Deel 4

Discussie in 'De lounge' gestart door Saar22, 3 jul 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    27 mrt 2012
    6.134
    1
    0
    @bolkje hoe was jullie etentje? Lekker even qualitytime :)

    @mamachantal dat ziet er lekker uit, en die vulling klinkt heerlijk!

    @nijntje, ik vind het knap hoor met jullie budget en alleen al die vaste kosten. Doe je goed!

    @onskleintje succes nogmaals!

    @elena dat brood ziet er jammie uit!!

    @hier staat de boerenkool voor morgen op. Moet hele dag werken dus heb morgen geen zij meer om te koken :D
    De boerenkool was ietsje over datum maar heeft in de koelkast gelegen en zag er nog prima uit en rook nog goed. Kun je nog wel eten dan nog toch? Volgende x moet ik het gewoon in de vriezer bewaren, dom.

    Zo, ik ga even een weekmenu maken voor de boodschappen woensdag..
     
  2. MamaDeluxe5

    MamaDeluxe5 Fanatiek lid

    26 sep 2014
    1.304
    0
    0
    Hoi allemaal!

    Ik lees nu al een tijdje mee, maar nu wil ik het jaar goed beginnen en dus ook wat meer op gaan letten, gewoon om te kijken of het echt veel scheelt.

    Wat zouden jullie als budget aanhouden voor een gezin zoals ons;

    2 volwassenen, waarvan 1 een grote eter, 4 kinderen in de leeftijd van 8, 7, 7 en 2,5 jaar. Jongste nog luiers.

    Ik ben benieuwd wat een reëel budget zou zijn.

    Ik ben al begonnen met een weekoverzicht voor het avondeten en vandaag daarvoor de boodschappen gedaan, was 55 euro bij de Lidl kwijt, maar daar zat wel een bidon van 5 euro bij en 10 euro bij de AH.
    Elke dag wel een vers brood halen en zal nog wel wat kleine dingetjes zijn vergeten.

    Ik ben benieuwd, alvast bedankt!
     
  3. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    27 mrt 2012
    6.134
    1
    0
    Hoi mamadeluxe, welkom hier.

    Het ligt er een beetje aan. Wil je consessies doen met merken dan kun je veel besparen...
    Brood van de lidl of ah huismerk vind ik zelf erg lekker.
    Luiers van lidl €5 per pak in de aanbieding (bevalt hier super)
    En zo zijn er nog veel meer voorbeelden te noemen..

    Wij hebben met 2 volwassen en een tweejarige €50 per week. Gezien je niet alles direct dubbel hebt zou ik denk ik voor jullie €100 rekenen, maar dan zul je denk ik wel met andere merken boodschappen moeten doen..kan me voorstellen dat er bij jullie bv veel brood en melk door heen gaat met zoveel kids :)

    Misschien kun je je boodschappenlijstje hier plaatsen dan kunnen wij tips geven.
     
  4. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.563
    3.067
    113
    Ik probeer hier aan de 75 te houden
    2 volwassenen en 2 kids waarvan 1 in de luiers.
    Ml is een grote eter en echt een zeikerd met eten
    lust bijna niks..
    Dl en ik zijn heel makkelijk dus eten we goedkoop als ml niet mee eet.
     
  5. MamaDeluxe5

    MamaDeluxe5 Fanatiek lid

    26 sep 2014
    1.304
    0
    0
    Voordeel is dat mijn man alles eet, als het maar gezond is haha.

    Luiers blijven Pampers, heb andere merken geprobeerd, maar dan heeft ze binnen no time uitslag.. de luiers kopen we eens in de zoveel tijd groot in, dus dat hoeft niet in het weekbudget.

    boodschappenlijstje Lidl;

    Gebraden rosbief - 2,27
    Achterham - 1,75
    Bananen - 0,76
    Appels - 1,85
    Cherry tomaten 2x - 1,58
    Druiven - 1,99
    Prei 2x - 0,38
    Courgette - 0,59
    Paprika mix - 0,99
    Sperziebonen - 1,19
    Diepvries fruit - 2,49
    Diepvries fruit - 2,49
    Magere melk 2x - 1,14
    halfvolle melk 2x - 2,38
    Magere kwark 2x - 1,38
    Achterham - 1,79
    Gouda jong plakken - 2,89
    Rijst wit 1 kg 2x - 2,78
    Bewust light (boter) - 0,69
    maaltijdmix bami (4 zakjes) - 1,29
    Maaltijdmix nasi (4 zakjes) - 1,29
    macaroni 500 gr. 2x - 0,90
    spaghetti - 0,55
    Smeerkaas light - 0,89
    Pindakaas - 1,39
    Scharreleieren - 1,25
    Tomatenpuree - 1,29
    Grenadine siroop - 1,49
    Garfield kinderkoekjes - 1,29
    Teddy's chips - 0,83
    voorgebakken broodjes - 0,39
    ribbelchips paprika - 0,68
    Kaiserbroodjes 2x 1,18
    maisbrood (om een keer te proberen) - 1,49
    gehakt - 1,99
    Bidon - 4,99

    totaal: 54,56

    Weekmenu:

    ma: tosti (had nog een heel brood over van, van het weekend)
    di: kipkrokant schnitzels, boontjes en aardappelpuree (kipkrokant en aardappelpuree uit de voorraad)
    woe: nasi (kipfilet uit de vriezer)
    do: Macaroni
    vrij: spaghetti
    Zat: iets makkelijks
    zon: Rijst met gele curry
     
  6. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    27 mrt 2012
    6.134
    1
    0
    Ik vind het op zich een prima lijstje! En als je luiers niet hoeft mee te tellen kom je denk ik met €75 ook makkelijk uit.

    Wel vind ik het veel eenpansgerechten,nasi, spagetti, macaroni en dan nog iets makkelijks. Maar misschien is het een vooroordeel van mij hoor :) dus ik bedoel het verder niet aanvallend..
     
  7. minon

    minon Niet meer actief

    Mijn menu:
    Gehakthachee (van blog elena) was erg lekker!
    Broodje shoarma met rauwkost
    Macaroni
    Zoetzure kip met spitskool
    Nasi met spitskool
    Ovenschotel kip met ui, citroensap, ketjap en oregano. met wortels/doperwten
    Lasagne
    Ovenschotel wortels/doperwten met pittig gehakt
    Boerenkool met worst

    Boodschappen:
    2 brood
    Turkse pide
    Kipfilet op brood
    Boterhamworst op brood
    Kilo kipfilet
    Kilo mandarijnen
    5 kg aardappels
    4 zakken roerbakgroenten
    2x boerenkool
    Spitskool
    20 eieren
    Kruidnagel
    Laurierblaadjes
    Tex-mex kruiden
    2 tomatenpurree
    Reep chocolade
    3x kroepoek (aanbieding)
    1 keer chips
    1x japanse mix
    1x zoute stokjes
    Koffie
    2 pakken koekjes
    2 melk
    1 yoghurt
    1 aardbeienvla
    6 kinderkwarkjes
    Nutriton
    3 doosjes frikandellen
    1 kilo kaas
    Hela kruidencurry
    Zakje nasimix
    2x rijst
    Blikje mais
    2 kg uien.
    Koopzegels. Dat was dus 65 nogwat.
     
  8. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    27 mrt 2012
    6.134
    1
    0
    Mijn weekemnu vanaf woensdag wordt:

    Woensdag: risotto met filofeegpakketjes
    Donderdag: spagetti bolognese met komkommersalade
    Vrijdag: wokgroente met rijst en rundersaucijs
    Zaterdag: eten we bij vrienden
    Zondag: zelfgemaakte gevulde tomatensoep met ciabatta
    Maandag:zuurkool in de oven met aardpuree en gehakt
    Dinsdag: nasi met spekjes en gebakken ei
     
  9. MamaDeluxe5

    MamaDeluxe5 Fanatiek lid

    26 sep 2014
    1.304
    0
    0
    Misschien moet ik er bij vermelden dat we pasta als volgt eten
    Pasta, saus, gehakt, en verse groente.

    Macaroni is een eenpans gerecht.

    De nasi is met kipsate en een gebakken eitje en wat rauwkost.
     
  10. MamaDeluxe5

    MamaDeluxe5 Fanatiek lid

    26 sep 2014
    1.304
    0
    0
    Ik heb nog wel wat boodschappen nodig o.a.

    Melk en en elke dag gaat er hier een heel brood doorheen.

    Ik denk dat ik met 100 euro een heel eind kom.
    Lijkt me een mooi streven!
     
  11. minon

    minon Niet meer actief

    MamaDeluxe5: als ik naar je lijstje kijk vallen mij het diepvriesfruit op, maar weet uiteraard niet met welke reden je dat koopt. Toch 5 euro. En de plakken kaas. Een stuk kaas is goedkoper dan plakjes.
    Verder weet ik niet wat je met groenten doet , of je dat bijvoorbeeld nog op voorraad hebt, maar de prei, courgette en paprika en sperziebonen lijken aan de prijzen te zien een beetje karig voor de hele week?
     
  12. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    27 mrt 2012
    6.134
    1
    0
    Maar dan heb je nog bijna €50 voor een week melk en brood. Lijkt me dat dat wel goedkoper kan aangezien je je menu eten al hebt gekocht toch? Of zie ik iets over het hoofd?
     
  13. @Ukkie 1985: het uit eten gaan was erg gezellig. We hadden weer even echt tijd voor elkaar zonder dat Tobias elke keer tussendoor kwam. Dat was wel erg fijn! Dus ons voornemen voor 2015 is om wat vaker samen iets te doen ook...
     
  14. MamaDeluxe5

    MamaDeluxe5 Fanatiek lid

    26 sep 2014
    1.304
    0
    0
    Het diepvries fruit is voor mij, voor door mijn magere kwark en om een smoothie te maken voor na het trainen, ik train zelf 4 tot 5 keer in de week dus heb dan een 'maaltijd' extra. Dus dan doe ik een banaan en wat diepvriesfruit in de smoothiemaker
    Ik moet nog groente voor de macaroni en de pasta halen, maar durfde dat niet meteen mee te nemen, omdat ik bang ben dat het niet goed blijft tot dan :(

    De plakken kaas waren voor op de tosti :)

    Ik heb nog een hoop te leren, dank jullie wel!
     
  15. Annedore

    Annedore VIP lid

    17 feb 2010
    7.338
    836
    113
    Vrouw
    Flevoland

    Ik gebruik ook altijd diepvriesfruit voor mijn smoothies :)
    Tip: overrijpe bananen kopen na afprijzing en thuis in plakjes invriezen. Ook super voor de smoothies, maar maakt met een lepeltje pindakaas of notenboter erdoor ook een heerlijk bakje ijs!
     
  16. minon

    minon Niet meer actief

    Plakken kaas van een stuk passen ook op een tosti :D
    Je kan ook je groentes snijden en invriezen. De zakjes voorgesneden groente uit de supermarkt kan je tenslotte ook invriezen. Als je ze dan wilt gebruiken gooi je ze het beste bevroren in de pan. Als je ze eerst laat ontdooien wordt het een beetje snotterig. Zo kun je bij goede aanbiedingen van groente of op de markt groot inslaan, snijden en in porties in de vriezer doen. Nu hebben wij wel een tweede vriezer. Als je die niet hebt wordt het wat lastiger maar kan het alsnog wel. Door al je vlees uit de doosjes en bakjes te halen kun je al veel beter stapelen en dus meer kwijt in je vriezer.
     
  17. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ik maak tosti's ook altijd gewoon met plakken geschaafde kaas hoor.
     
  18. kris8

    kris8 VIP lid

    17 aug 2009
    8.032
    3
    36
    Oh goede tip !! Nog nooit aan gedacht ga ik doen ..
     
  19. MamaDeluxe5

    MamaDeluxe5 Fanatiek lid

    26 sep 2014
    1.304
    0
    0
    hihi ik lust geen kaas, dus nooit bij stil gestaan om een stuk te kopen :cool:

    Ik heb vanaf deze week een 2e vriezer, die staat in het huis wat we aan het bouwen/verbouwen zijn. Dus dan kan ik ook meer invriezen.

    Moet ook wel want ml, neemt zo'n 4 keer per week een bakje mee voor op de zaak.

    Dank je wel voor de tips!

    Hoe doen jullie dat met verzorgingsspullen, zoals tandpasta, deo enz. Wij gebruiken bepaalde merken en dat is regelmatig in de aanbieding en sla ik dan groot in, zo ben ik juist bij de kruidvat geweest voor de deo van mijn man en voor tandpasta, beide in de aanbieding. Doen jullie dit dan ook van jullie weekbudget?

    Wat een vragenvuur, sorry! :$
     
  20. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    27 mrt 2012
    6.134
    1
    0
    @bolkje, kan me voorstellen dat dat genieten was met zn tweetjes. Je herinnerd me eraan om weer iets te gaan plannen. heb zelf wel zin in een hapje en een filmpje ofzo :D morgen even sm vragen wanneer dl mag komen logeren ;)

    @Annedore dat klinkt ook lekker zeg! Ga ik onthouden van de rijpe bananen.

    @mamadeluxe, mocht je gesneden groente halen voor je macaroni etc, dan kun je die zak ook gewoon in een keer in de vriezer gooien hoor. Ik vind dit zelf prettiger, want
    1. je hoeft maar 1x naar de winkel en komt dus niet in de verleiding
    2. mocht je met een dag willen wisselen dan blijft je groente gewoon goed in de vriezer.

    Wat betreft die andere spullen, ik vind de basic shampoo en douchegel van de AH heerlijk ruiken. Daarnaast zijn wij niet merk bewust en koop ik tandpasta gewoon ah basic of bij de lidl als we daar de boodschappen doen. Enige is wel dat ml een bepaald merk haarlak wil ;) dus die koop ik bij de plus/Ah/action wanneer die in de aanbieding is.
    Luierdoekjes gaan ook van het weekbudget af en koop ik bij de action, gebruik die dingen voor echt alles haha!

    Dames, jaja kom ik weer. Ik vond gisteren nog een pak cakemix in de kast, van december 2014. Dat kan toch nog wel he? Pak is helemaal dicht en stond in een donkere kast.
    Wil m morgen met dl gaan maken namelijk.
     

Deel Deze Pagina