Je mag mij wel een PB sturen als je wilt Ik weet een organisatie die wel urgentie verleend maar dan moet je dus wel aan de hulpverlening.. In iedere geval succes ! Heb zelf ook in zo'n situatie gezeten dus ik weet hoe stressend het is allemaal
Ik heb 2 jaar geleden wel een soort van urgentie gekregen. Nadat ik bij mijn ex weggegaan ben en met 3 kids op straat stond, kwam ook in een geheime opvang te zitten en via hun uiteindelijk een huisje gekregen. Maar via de normale weg en woningbouw kreeg ik niks. Ondanks de indicatie voor de geheime opvang en de reden van relatiebreuk ..
Allemaal heel knullig natuurlijk, maar ik snap het wel. Anders wonen er binnen de kortste keren allemaal zwangere tieners uit de Bijlmer op de mooiste plekjes in de Jordaan, enkel omdat ze zo 'slim' zijn geweest om zwanger te raken. Ik sta zelf al langer dan 10 jaar ingeschreven in de gemeente Amsterdam en maak nog steeds vrijwel geen kans, alleen omdat de mensen die een urgentie telkens voor gaan. En die urgenties zijn in het verleden echt veel te makkelijk gegeven. Ik ben helemaal voor een urgentie verklaring voor zwangere vrouwen of vrouwen die in een lastig pakket zitten, maar dan wel buiten de populaire steden. Als het echt zoveel spoed heeft, dan moet je maar genoegen nemen met een appartement in een wat kleiner dorp. Helaas pindakaas.
IPinky ik snap je punt, je hebt ergens ook zeker gelijk, alleen je laatste zin niet. Soms is het niet handig uit een sociale omgeving getrokken te worden. Sommige functioneren dan helemaal niet meer, en dat is een probleem. Daarom vind ik niet dat je altijd overal genoegen mee moet nemen als de nood hoog is.
Het ligt aan de stad waar je woont denk ik. Toen ik bij mijn ex wegging en mij liet uitschrijven bij de woning, werd mij nadrukkelijk gevraagd of ik wel een verblijfsplaats had. Ik heb aangegeven destijds naar mijn ouders terug te gaan. Anders had ik zeker urgentie gekregen! En dan was ik kinderloos. Dit was wel 15jaar geleden en er moet natuurlijk genoeg aanbod zijn. Bij schaarste en lange wachtlijsten moeten ze helaas streng zijn (aan de andere kant, als ze dat niet doen, moet je langer wachten als je geen recht op urgentie hebt). Misschien dat je (tijdelijk) een leuke woning particulier kunt huren? Op Funda kun je nakijken of er woningen in de buurt onder de huursubsidiegrens vallen.
Nou ipinky, ik ben het niet met je eens. Ik woon net buiten Amsterdam en onlangs hebben ze een stokje gestoken voor al die stadsvernieuwing klanten uit jou stad. Ik denk dat al verbouw projecten (na oplevering minder woningen en dan nog vrije sector) voor een schaarste zorgen en niet zozeer een tiener moeder uit de Bijlmer. Ik ben blij dat we gekocht hebben omdat de wachttijden door Amsterdammers giga is opgelopen. Via sommige sites zijn nog wel leuke huizen te vinden, echter kan je er vaak niet lang blijven. Ik zag nog een leuke woonboot en chalet voor nog geen 400 pm. Goed genoeg voor tijdelijk en zo wachttijd op te bouwen.
Besef je wel dat bijna de helft van het totale aanbod van sociale huurwoningen in Amsterdam gaat naar mensen met een urgentieverklaring? Urgentieverklaringen die, in het verleden, voor de meest stompzinnige redenen zijn afgegeven. Natuurlijk zijn er ook nog allerlei andere dingen mis met het sociale huurstelsel. (Scheefwonen is daar een voorbeeld van en wordt nog steeds niet aangepakt.) Maar het is natuurlijk te absurd voor woorden dat er zoveel mensen uberhaupt afhankelijk zijn van sociale huur. (Een gewoon appartement is vrijwel niet meer te betalen, huren in de vrije sector is tegenwoordig duurder dan kopen!) Dus wat dat betreft snap ik wel dat ze het sociale woningaanbod willen verminderen en meer een vrije marktwerking willen creëren. Maar buiten dat vind ik niet dat mensen door onzorgvuldige planning voorrang moeten krijgen op mensen die wel gewoon netjes plannen en hun zaakjes op orde hebben. Als ze dan zo omhoog zitten, dan kunnen zij toch ook gewoon particulier huren? Heb ik ook moeten doen tijdens mijn studententijd, terwijl ik voor een koek en ei fulltime stage heb moeten lopen en dus maximaal heb moeten bijlenen. En 'even ergens tijdelijk wonen en zo wachttijd opbouwen'. Tegenwoordig sta je in Amsterdam niet eens in de top 10 als je niet minimaal 20 jaar wachttijd hebt opgebouwd. Behalve als je een urgentieverklaring hebt uiteraard... Wees maar blij dat je hebt kunnen kopen, want het kan allemaal nog veel erger.
Nou 13 jaar geleden kreeg ik anders ook geen urgentie in Amsterdam na dat mijn pa mij het ziekenhuis in geslagen had. Ik was 18 en had dus geen wachttijd, wel een baan trouwens, en particulier huren was geen optie in Amsterdam. Zelfs vanuit de daklozenopvang hebben ze me geen urgentie gegeven.
Daar snap ik echt niets van en ik vind dat heel erg sneu, want zoiets zou voor mij nou één van de weinige redenen zijn om wel urgentie te verlenen. Puur en alleen omdat je zelf niet voor die situatie gekozen hebt en er zonder hulp op 18-jarige leeftijd ook vrijwel niet zelf uit kan komen. Maar er is echt heel onzorgvuldig omgesprongen met urgentieverklaringen. Ten tijde dat ik nog op zoek was, kon ik op bepaalde fora uitgebreid lezen hoe je, als zwanger vrouw, door een beetje zielig te doen, makkelijk een urgentieverklaring kon krijgen. En ook een zwangere vriendin van mij is zo aan haar woning gekomen. Daarnaast hebben alle asielzoekers die onder het generaal pardon van 2007 vielen ook allemaal een urgentieverklaring gekregen... Lang leve het systeem...
ben het helemaal met je eens ipinky. ik ben totaal geen voorstander van urgentie vind gewoon dat iedereen eerlijk moet wachten.. is sommige gevallen zoals de dame met haar vader is een opvanghuis of urgentie nodig is. maar de huizencrisis heeft de regering/woningbouw helemaal aan hunzelf te danken. Ik kom zelf uit Amsterdam en pfff belachelijk ken dames die maar 2x snikkend bij de UWV zitten of een of andere maatschappelijk werk en boem huisje... of tijdens de " tienermoeder" epidemie ( 2007/8) kregen ze bijna allemaal snel Een huisje. Nu is er een flinke huize tekort waardoor de eerlijke zoekers zo lang moeten wachten .
Ik ben alleen voor urgentie in extreme gevallen. Toen wij ingeschreven stonden voor een huurwoning besloot de gemeente een hele wijk te gaan renoveren. Die mensen gingen allemaal voor ons. Dat kon ik nog snappen. Maar toen kreeg je hier in de gemeente ook nog urgentie als je ging scheiden, problemen had met je ouders of tienermoeder was. En zo nog allerlei redenen. En wij maar wachten. Dat heeft alles bij elkaar vijf jaar geduurd. Inmiddels hebben wij een koophuis maar dat die urgentieregeling is aangescherpt vind ik niet meer dan eerlijk. Je werd onderhand gestraft omdat jij je leven wel op de rit had. En nou weet ik wel dat veel mensen echt niet kiezen voor die problemen maar als je als jong stel vijf jaar moet wachten op een huis voelt het wel zo.
Hou op, schei uit. Die vriendin van mij was 'ongepland' zwanger geraakt van haar vriend. Vervolgens dus een urgentieverklaring gekregen via de gemeente voor een mooie sociale huurwoning. Vriend woonde bij haar in, maar uiteraard niet op papier. Arme jongen heeft zijn studie laten vallen om fulltime te gaan werken om alles voor haar te kunnen betalen. Omdat hij niet officieel ingeschreven stond bij haar, kreeg ze natuurlijk huursubsidie. Dankzij kabinet Balkenende kreeg ze subsidie omdat ze op jonge leeftijd kinderen had gekregen. (???) Daarnaast uitwonende beurs, maximale aanvullende beurs én maximaal lenen. Kinderopvang werd volgens mij volledig vergoed. En tot slot kreeg ze nog een keer een jaar collegegeld terug, omdat ze zwanger was geraakt. Uiteindelijk bracht ze het kind elke dag vrolijk naar de opvang, waarna zij lekker thuis op de bank bleef hangen. Ze had geen puf meer voor haar studie. Was ook altijd sprake van geldproblemen. Ze moest altijd naar nutsbedrijven bellen voor uitstel van betaling, terwijl er in huis de nieuwste gameconsoles te vinden waren en een 50 inch TV scherm. Laatste wat ik van haar hoorde is dat ze na zoveel jaar toch maar ging stoppen met haar studie. Toen heb ik het contact maar verbroken. Ik ben echt niet afgunstig, maar ik kon het gewoon niet langer aanzien. Ik durf er niet eens aan te denken hoeveel geld er wel niet doorheen gejaagd is al die jaren. (En waarvan ze nu waarschijnlijk een groot gedeelte moet terugbetalen als ze haar studie niet heeft afgemaakt.) Ik hoop maar dat het goed gaat met haar en haar kinderen (want ze heeft er ondertussen nog één van een andere man, als ik het goed begrepen heb). Ze zeggen altijd 'eerlijk duurt het langst'. Dan vraag ik me weleens af of ze bedoelen dat eerlijkheid het langste effect heeft of dat het het langst duurt voordat het z'n vruchten af gaat werpen... Maar goed, ik ga nu wel heel erg off topic. Misschien heeft TS wel een grondige reden voor een urgentieverklaring en als dit het geval is, dan hoop ik ook van harte dat ze er eentje krijgt.