Afgelopen woensdag hadden we na een heeeel lang tijd wachten weer een positieve test in onze handen! Nu had ik vanmorgen een afspraak in het ziekenhuis voor een bloedtest. Helaas bleek mijn hcg maar 31 te zijn. Vandaag ben ik officieel 4 weken en 1 dag zwanger. In het ziekenhuis gaven ze aan dat het nog 2 kanten op kon gaan, maar dat ik er rekening mee moest houden dat de kans toch erg groot is dat het een miskraam gaat worden... ik weet niet wat ik hiervan moet denken. Als ik zoek op Google kom ik ook veel positieve verhalen tegen van mensen met een zelfde soort situatie en bij wie het alsnog goed ging. Ik ben dus eigenlijk een beetje op zoek naar positieve verhalen van jullie... We hadden zo gehoopt na vandaag duidelijkheid te krijgen omdat we nog niet echt blij durfden te zijn ivm ons verleden. En dan nu dit....we zijn nog niks wijzer. Als mijn zwangerschap op z'n retour zou zijn, dan had ik toch op z'n minst al wel wat bloed moeten verliezen ofzo? Ik heb geen enkel symptoom van een aankomende ongesteldheid (geen enkel krampje en geen zeurende onderrug). Ik weet gewoon niet wat ik ervan moet denken... Even ter info: wij zijn zwanger geworden nav de terugplaatsing van een cryo (blastocyst). Deze is op 29 december teruggeplaatst.
Ten eerste gefeliciteerd! Een zwangerschaps test is gebaseerd op 25 hcg of 50 heg afhankelijk van het merk. Ze kunnen geen conclusies trekken met 1 keer bloedprikken daarvoor zouden ze echt over een paar dagen nog eens moeten prikken om te zien wat het verloop is. Wacht rustig af en probeer te genieten, het kan altijd fout gaan daar heb je geen controle op.
Ik heb die 3x keer meegemaakt, waarvan een keer met een goede afloop. Sugartje heeft gelijk, je kunt alleen conclusies trekken wanneer je 2x hebt geprikt. Een resultaat wilt niet zeggen. Ik wens jou een goede uitkomst!
Nou inderdaad. Ik dacht dus ook, dan volgende week nog maar een keertje prikken om te kijken of er iets gebeurd. Maar nee, ik moet afwachten . Volgende week ga ik gewoon nog een bloedtest aanvragen mocht ik niet ongesteld zijn geworden. Lijkt me geen gekke vraag toch?!
Ik zou inderdaad om nog een bloedtest vragen. Ik begrijp je onzekerheid, en hoop met je mee dat het HCG goed stijgt. En gefeliciteerd natuurlijk, want zwanger ben je
Bloedtest Een bloedtest kan je niet zelf uitvoeren maar wordt gedaan door de arts. Een bloedtest kan een lagere HCG-waarde meten. Voor een bloedtest worden de volgende uitslagen gehanteerd: Minder dan 5: niet zwanger Tussen de 5 en 25: zwanger, maar deze kan nog eindigen in een miskraam Boven de 25: positieve uitslag: zwanger HCG waarden: 3 weken / 21 dagen Tussen 1 en 5 4 weken / 28 dagen Tussen 5 en 427 Dus blijf positief! Je bent 4 weken en pas 1 dag. Als je nagaat dat hij op 3 weken tussen de 1 en 5 zit begin je bij 4 weken dus net iets hoger dan 5, heel praktisch gezien. Jij zit op 31. Volgens mij is dat helemaal niet zo slecht?
Ik weet niet meer precies hoe hoog mijn hcg was. Maar ook heel laag. Was ook heel vroeg in de zwangerschap. Zie mijn banner nu. Sterkte met wachten meis!
Tja, als ik het overgrote deel van jullie reacties lees, dan is er nog niks aan het handje, haha. Zit ik me dan zo druk te maken om niks? I hope so
Op 29-12 5dpo is vandaag 16dpo. En dat maakt je 30 dagen zwanger, wat 4w2d is. Een enkele hcg waarde is in principe niet voldoende om te constateren dat je zwangerschap niet goed zou zitten. hCG moet elke 48-72u verdubbelen en je hebt dus altijd een tweede meting nodig om te bepalen of het dat doet of niet. De range voor deze termijn is tussen de 5 en de 426. Maar de gemiddelde hCG waarde voor 16dpo 279 is (bron: The BetaBase). En dat is helaas behoorlijk meer dan jouw waarde. Ik ga even heel eerlijk zijn: Kan het goed zitten? Ja, dat kan. Is de kans groot dat het goed zit? Ik ben bang van niet. Helaas heb ik aan den lijve ondervonden dat een lage hCG waarde slecht nieuws kan betekenen. Nogmaals.. Het hoeft niet! Ik hoop van harte dat het in jouw geval wel goed zit!
Gefeliciteerd mpo.... Ik hoop en ens voor jou hetzelfde toe...helaas ben ik iemand met een negatieve afloop. Na 2 blasto tp ook lage hcg...1 kloppend hartje gezien maar met bijna 8 weken alsnog ons ukkie verloren. Dat wil zekers niet zeggen dat t bij jullie ook zo is..,,,,,dr zijn zekers goede positieve verhalen....blijf hoe moeilijk het ook is hoop houden want hoop doet leven. Suc6 meissie xxx
Hey, ik vind het raar dat ze je niet terug laten komen voor nog een bloedtest! bij ons in het ziekenhuis was het standaard 2 bloedtesten, ik heb er 1 gehad 14dagen na PU exact 4 weken, toen was mijn hcg 78, ben dan 2 dagen later moeten terug gaan, en toen vroegen ze of ik een week later nog eens bloed wou trekken... Dus ik heb er zelf 3 gehad. Van dat testje, is echt frustrerend, ik weet wel bij mij ik heb ook meerdere testjes gedaan en de 1e 2 (met 2 dagen ertussen) zag ik ze nu ook wel niet oplopen... Ik zou proberen toch maandag een bloedtest te laten doen, veel duidelijk dan een testje, dan weet je waar je staat, of het is mooi vermeerderd, of te weinig, en dat laatste betekend niet veel goed. Veel succes!
mijn hcg was met 4w 3 d 78 en daar deden ze al moeilijk over. Dat werd al vrij snel een mk. Eerst steeg het wel een paar weken maar bleef ver onder de maat.. (78 - 240 - 488) 2e zwangerschap was met 4w 228. ik hoop voor je dat het toch goed zit!!
Een lichte test wil ook niet altijd iets zeggen heb ik ondervonden. Mijn test was licht, met een digitale toch 2-3 weken verschenen. En met een bloedonderzoek op 4w+5 kreeg ik een HCG te horen van 2026. Ondanks dat de test 3 dagen eerder vrij licht was was mijn HCG wel hoog. Ik zou gewoon een maandag terug gaan en erop staan dat je nog een keer bloed mag prikken. Dat schept meer zekerheid denk ik dan dat je zelf een test doet. Ik hoop voor je dat de arts zonder al te moeilijk doen nog een keer bloed laat prikken en op die manier je onzekerheid weg kan nemen (positief of negatief). Op deze manier blijven jullie enkel in onzekerheid zitten en dat kan ook niet de bedoeling zijn lijkt mij.
Ik wil je nipt on nodig blij maken, maar dat wil ook niet zoveel zeggen. Bij mijn 2 miskramen had ik het ook: laag Hcg icm met zwangerschapstesten die niet donkerder werden (de ene keer weer lichter, de andere keer weer donkerder maar dan weer licht). Beide keren werd het een miskraam na 5.5 weken. Bij mijn derde zwangerschap begon het precies zo dus ik wist zeker dat het weer mis was. Maar het bleef plakken en ben ik nu 31 weken zwanger. Vooral aan het pril begin, als de Hcg laag is, zijn zwangerschapstesten gevoelig voor hoe geconcentreerd jouw urine is. Ik had vaak een lichter test s ochtends dan de avond ervoor.