Mijn man heeft bizar genoeg een kat gekocht voor onze dochter van 2. Met de geniale reden "Ze vindt poesjes zo leuk". Nu is dat wel waar, ze is verzot op katten, maar dit lijkt me nou niet echt een reden om er gelijk een aan te schaffen. Als gevolg zit ik nu met een katje, mijn dochter, en een zoontje van net 1 die een enorme wildebras is. Ze zijn veel te klein voor een huisdier, vind het een beetje zielig voor t beest. Ben zelf wel echt gek op katten, altijd gehad voor de kinderen kwamen, maar had nou niet echt de wens voor een kat. Heb man natuurlijk duidelijk gemaakt dat ik not amused ben, maar nu? Dochter is natuurlijk helemaal wild van t beest. Wat zouden jullie doen?
Ik zou even kijken hoe het gaat. Als het katje er echt onder lijdt, dan is herplaatsen een optie, maar vaak zijn katten wel snel in het zich uit de voeten maken.
Als je het beestje houdt, de kinderen leren er normaal mee om te gaan, zorgen dat de kat een plekje heeft om tot rust te komen, waar ze er niet bij kunnen. Is de eerste tijd best wat werk en je zult ze goed in de gaten moeten houden, maar het interessante doordat het nu nieuw is, zal waarschijnlijk wel afnemen. Als je katten zelf echt niet leuk vindt, zou ik hem terugbrengen.
Oei, dat is niet handig om zonder overleg zo mee te nemen! Zou zomaar een actie van mijn man kunnen zijn Mannen denken niet verder na. Dochter vind het leuk dus, hoppa kat mee! Ik zou het poesje wel houden. De kindjes worden vanzelf groot. Als je nog een kat gehad had voor de kinderen kwamen moest deze ook van alles pikken van de kids als deze gingen kruipen ed. De kindjes en de kat groeien samen op. Ze zullen vast aan elkaar wennen, al zul je er misschien wel wat meer energie in stoppen om je kids te leren dat ze zachtjes met het beestje om moeten gaan. Maar uiteindelijk zal dat vast goed komen joh! En zullen ze misschien wel hele dikke maatjes worden
Lastig. Lijkt me enorm frustrerend als je man zoiets doet zonder te overleggen, het gaat tenslotte wel om een levend beestje. Maargoed, de poes is er ni. Jij vind katten leuk en je dochter ook. Ik zou er het beste van maken OF nu direct de kat terugbrengen. Ik zou, als jij het echt niet ziet zitten, nu kiezen voor terug brengen naar fokker (heet dat zo bij katten?) ipv over 2 weken. Dan is het beestje toch "tweedehands" en komt het misschien in hef asiel oid.
Wat lief van je man! Hoewel de gedachte erachter heel lief is, zullen jullie als ouders natuurlijk gewoon verantwoordelijk zijn voor de verzorging van het katje.
Haha dank je voor je reactie, fijn dat er meer mannen zijn zoals hij . Ik hou m ook wel hoor, het is een schatje, t viel gewoon rauw op m'n dak. Ik snap gewoon soms niet hoe man zulke dingen bedenkt en ze dan nog doet ook
Het lijkt me in ieder geval duidelijk wie de kattenbak schoon gaat maken en vanaf nu elke week een bosje bloemen mee neemt (oh wacht, dat schijnt niet zo'n goed idee te zijn als je katten hebt) Kun je nog tegen je kinderen zeggen dat hij komt logeren of kom je daar niet mee weg? Dan kun je het nog even aankijken.
Aaaa ik zou een echtscheiding aanvragen! Nee ff serieus..ik zou not amused zijn omdat ik hier onder geen beding een kat wil,maar misschien ligt dat bij jullie anders? Tja wegdoen kun je eigenlijk ook niet maken, maar ik zou je man verantwoordelijk maken voor schoonmaken enz
Haha! Die kattenbak is een goed idee! Ben inmiddels over de eerste schok heen en dochter was zo blij, we houden m maar gewoon. Ze zullen wel aan elkaar wennen en de nieuwigheid zal er voor de kinderen wel af gaan. Hoe meer t bezinkt hoe leuker ik t eigenlijk wel vind, ook wel gezellig
Dat snap ik! Sowieso koop je geen huisdier zonder overleg! Maar wie gaat dat beest nu verzorgen? Wie gaat elke dag de kattenbak verschonen? Hij?
Nou ik vind het alles behalve lief van je man, hier was hij dan ook direct terug gegaan naar waar hij vandaan komt vrees ik. Hoe leuk het ook is, het is niet zomaar iets om aan te schaffen en daar hoor je volwassen mee om te gaan ipv impulsief in huis te halen. wie weet mankeert er van alles aan dat katje qua gezondheid en zit je binnen de kortste keren met giga rekeningen aan dierenartsbezoekjes en dure voeding... voordat je zoiets op je neemt hoor je dit te overleggen met elkaar als volwassenen. Ohhh neee hier was ik niet blij mee geweest haha. Zou dus goed de voor en na delen tegen elkaar op wegen en van daar uit beslissen wat jullie doen met dit katje.
Eerlijk. Eigenlijk kan het zo echt niet. Maar het klinkt van uit je man zijn kant. Super schattig. Zo te lezen. Gaat het wel goed komen. In elk geval mag hij de kattenbak doen.
Vind het wel een lief gebaar! Mijn zoontje van anderhalf heb ik ook geleerd rustig met de poes om te gaan . gaat prima
Leuk toch! En goed dat de kids opgroeien met een huisdier. Een kat maakt zich trouwens wel uit de voeten hoor, als het spel te wild wordt. Ook iets wat je de kids kunt bijbrengen de kat tijdig met rust te laten. Maar een kat laat wel weten wanneer genoeg genoeg is en als je hem een plekje geeft waar hij zich ook rustig even kan terug trekken....
Ik zou hem toch echt wel vriendelijk verzoeken om in 't vervolg overleg te plegen over zulke dingen. Maar als je nog al katten hebt gehad moet het uiteindelijk wel loslopen, lijkt mij. Geef de kat wel voldoende tijd om zich aan te passen aan een nieuwe omgeving en een nieuw huisje! En leer je kinderen dat ze niet moeten trekken aan haar staart en dergelijke. En je weet morgen gelijk wat doen ... Kattenbak, krabpaal en katteneten gaan kopen samen met de kinderen en je man zijn bankkaart . En qua krabpaal eventueel één met een hoog ligplekje ... dat de kinderen er voorlopig niet bij kunnen. Heeft het beestje al een naam?
Wat lief van je man!. Hier zou het meer dan welkom zijn geweest maar ik ben dan ook echt iemand die het liefst 100 dieren heb. In dit geval had je man wel even moeten overleggen en is dit niet echt een goede actie. Ik zou even kijken hoe het gaat, je kinderen leren vanzelf wel hoe ze moeten omgaan met een dier. Als je al een kat had gehad hadden ze dit ook vanzelf geleerd.
Ai lastig dag ie niet eerst overlegd heeft.. Wij hebben ook een kat, gehaald toen de oudste 4 was en de middelste 2 jaar en de jongste nog niet geboren...als je nog een kitten hebt kunnen ze echt heel goed aan elkaar wennen hoor...hier wordt de poes al sinds kleins af aan getild en mee gesjouwd en zelfs in de kinderwagen gestopt (toen ie klein was) en hij vind/ vond het allemaal prima al die aandacht...en als ie het niet leuk vind haalt ie zijn poot wel uit .. Ik vind her zelf erg leerzaam en gezellig voor de kinderen (en ook voor onszelf) een huisdier..het beestje komt hier geen liefde tekort <3