Bij mijn eerste begon ik meteen met 4 maanden met bijvoeden, ik vond het leuk om te zien hoe mijn dochter op bijvoeding reageerde zonder eigenlijk te kijken of ze er wel echt aan toe was. Bij mijn tweede wil ik het dus anders aanpakken, ik wil starten wanneer ik merk dat ze er behoefte aan heeft. Wat waren voor jou signalen dat je kindje toe was aan bijvoeding?
Ze trok de lepel uit mijn hand? Geen idee, ik begon ook met 4 maanden, ze was dan wel heel erg geïnteresseerd in echt eten.
Ergens tussen de 6 en 7 maanden begonnen. Eerder is ook meestal niet nodig. De meiden groeiden prima. Ook met 6 maanden geen signalen. Baby's weten immers niet wat vast voedsel is, dus dingen als 'hij keek het eten uit m'n mond' ed, bestaan naar mijn mening niet. Tuurlijk worden kindjes nieuwsgierig naar wat je doet, maar dat heeft niets met de behoefte aan vast voedsel te maken.
Op 4 maand. Ze dronk neocate en had niet meer voldoende aan minder dan een liter fv. En hoewel dat hier in België geen issue is, las ik toen al op dit forum mee, en werd ik nogal ongerust van alle berichten hier dat dat een verschrikkelijk plan was. Bovendien had ze heel erge reflux, en kon vaste voeding wel een oplossing zijn. Ik ben blij dat ik het gedaan heb, want voor ons was het een uitkomst. Ze had minder last van reflux, en was eindelijk voldaan met haar voedingen.
Ik ben ook rond 4 maanden begonnen. Bij ons was het de oplossing tegen obstipatie. Nooit spijt van gehad. Hoewel wel enorm getwijfelt of het juist was wat ik deed. Had soms het idee dat ik mijn kind iets verschrikkelijks aandeed. Maar het werkte voor onze kleine man. Wel altijd gedacht als hij zelf laat blijken er nog niet aan toe te zijn stop ik weer. Zou het bij een volgende net zo doen.
Hier met 6 maanden begonnen ivm gevoelige darmen / obstipatie. Cb adviseerde daarom om met 4 maanden te beginnen maar dat voelde niet goed. Dl heeft nog steeds gevoelige darmen / obstipatie dus ben blij dat ik niet met 4 maanden begonnen ben.
Bij onze dochter met 5 maanden begonnen, maar na een paar dagen gestopt omdat ze er zo heftig op reageerde. Toen pas met 6 maanden weer verder. Bij onze zoon beginnen we zeker niet voor de 6 maanden. Hij zou over twee weken al mogen beginnen met hapjes, maar ik vind hem er nog veel te klein voor
Hier begonnen iets voor de drie maanden. Waarom? Omdat we boven de liter uitkwamen en meneer nog steeds honger had. Inmiddels is hij bijna 6 mnd en eet een potje groenten en fruit en een hele boterham op. Klein vreetzakje is het
4 maanden, meneer mocht wel wat bij komen, en werd ons geadviseerd om vast te beginnen, en nu eet hij al best wel wat naast zijn flesjes. Liefs,
Bij gezonde baby's kun je het beste wachten tot zes maanden omdat de darmen nog niet volgroeid zijn. Vier maanden (niet zestien weken ) is de absolute ondergrens. Het consultatiebureau adviseert vanaf vier maanden, maar dat is gebaseerd op slecht uitgevoerd onderzoek met daardoor discutabele uitkomsten.
Drie maanden is dan wel echt veel te vroeg m.i.... Hebben jullie dat in overleg met een kinderarts gedaan? (Niet dat die er per se altijd verstand van hebben)
Mijn cb niet Tenminste ze vertelden me beide kanten en stuurden me naar huis om er over na te denken. Ik heb besloten om te wachten tot 5,5 maand ongeveer.
6 maanden. Cb probeerde hier ook eerder te pushen omdat ze wel wat extra mocht aankomen, maar is onzin dan groente en fruit te gaan geven: zitten geen extra calorieën in ten opzichte van melk (fv/bv).
Hier met 16 weken en ja ik kan commentaar verwachten. Mijn dochter begon ondanks als ze pas haar fles had gehad heel hard te huilen als ze ons eten rook en niet stoppen tot ze weer een fles had gekregen. Maar ook dat hielp op een gegeven moment niet meer.