*mompelt iets over normen & waarden. Waarom is er een discussie over het je wel of niet houden aan afspraken? Het is toch gewoon normaal om gemaakte afspraken na te komen? Hoe wordt het aan kinderen geleerd dan?
Schijnbaar heeft hij er niet van geleerd toch? Want hij heeft zich WEER niet aan de afspraak gehouden... En zoals al is gezegd gaat dit niet om 1x maar gaat het 9 van de 10x fout.... En houd hij zich niet aan wat hij zegt
Ik heb niet geapt dat ik later thuis zou zijn. Heb vrijdag ochtend gezegd dat we een borrel hebben en dat ik zou proberen gewoon met eten thuis te zijn maar dat ik dat niet kan garanderen, hij zei dat hij gewoon het eten zou maken en als ik niet zou komen zou hij mijn bordje gewoon in de koelkast zetten. Uiteindelijk was ik er dus niet met eten en door de gezelligheid heb ik er niet aan gedacht om even te appen dat ik er met het eten niet zou zijn. Weet je wat mijn man vroeg toen ik thuis was? '' Hoe was het schat, heb je lekker genoten, blij dat je er weer bent (kus) '' Dus ja mijn man vond het niet erg, wat heeft het voor zin om je daar boos over te maken? Nogmaals als het iedere week zou gebeuren dan zou ik ook boos worden maar voor die enkele keer nee dan hoor je ons niet. En ja ik had een wijntje teveel op, nee was niet ladderzat maar je merkte het wel.
Dus dit inderdaad. Waarom moeten we allemaal zoiets pikken van de man? Omdat hij vader is moet hij toch wel een keer zoiets kunnen doen? Flikker toch op. Je bent vader, je hebt verantwoordelijkheden. En dat houdt in dat je niet 3 uur lang spoorloos bent en vervolgens lam komt aanzetten. En al die vrouwen die dat accepteren; hopelijk voed je je kinderen wel anders op....
1x heeft hij zich niet aan de afspraak gehouden 1x. Wie zegt dat het nog een 2e keer word? of nog een 3e keer? Kom op zeg, loop niet op de zaken vooruit zeg Maar laat het maar, wij kijken er anders tegenaan, dat kan en dat mag
Ik vind overigens "je man kort houden" een héél nare uitdrukking. Ten eerste alsof hij aan een riem zit, ten tweede alsof jij zijn baasje bent. Mijn man ziet me aankomen. Wij zijn gewoon twee volwassen mensen met dezelfde rechten en plichten en de dag dat ik hem ga "kort houden" is de dag dat we uit elkaar gaan. En.. ik denk dat als hier een man zou komen verkondigen dat hij z'n vrouw kort moet houden hij een heeeeeeeeleboel dames over zich heenkrijgt.
Misschien is het belangrijk om ook even naar karaktereigenschappen te kijken. Sommige mensen hebben structuur nodig, zijn zelf erg stipt en punctueel. Dan heeft het niets met de verhouding tussen man en vrouw te maken, maar meer met waarde hechten aan het nakomen van afspraken. Daarentegen zijn er ook zat mensen, die juist altijd te laat komen, de dag laten komen zoals deze komt, en misschien wat chaotischer leven. Het is maar net hoe je samen in een relatie staat, en hoe vrij je elkaar kunt laten, en vooral ook rekening met elkaar houdt! Dat zegt niets over bemoederen maar meer over bepaalde karakters die samen leven, daarbij speelt natuurlijk ook een stukje vertrouwen en verleden mee.
Nou die van mij had de rambam kunnen krijgen.. Sta je een beetje voor Jan Joker te koken, daar word ik echt niet blij van hoor.. Ik vind het prima als iemand blijft plakken in een kroeg of waar dan ook, maar laat me dat dan wel even weten en niet net doen alsof je thuis komt en dan niet thuis komen, nou dan vlieg ik hem echt niet om zijn nek om te vragen of mijn schatje het gezellig heeft gehad..Ik neem aan dat je hem al fris en fruitig uit bed hebt gesleurd?
Precies dat gaf ik ook al aan. Iedereen staat daar anders is. En denk dat hierin geen goed of slecht is. Ik snap ts dan ook wel, er is gewoon een heel verleden en hij had gisteren kunnen bewijzen daarvan geleerd te hebben. .
Dat klopt, maar een half uurtje later is nou niet echt een ramp... Tenzij je een uur later ofzo dan afgesproken thuis was, ja dan vind ik dat ook niet netjes van jou(zonder verder nog iets te laten horen oid)
Jij leest Volgens mij niet he? Volgens mij wat ik begrijp heeft hij zich in het verleden wel 100 x zich niet aan afspraken gehouden... Dit is dan dus nr 101 en niet de 1e keer
het gaat er inderdaad om dat hij ZELF zegt ik ben om 18 uur thuis. Vervolgens belt en ZELF zegt ik ben voor 19 uur thuis want pa gaat even eten en dan haalt die me op. Ik ga er dus van uit dat hij om 19 uur thuis is , dus zorg dat er eten is. Als hij nou belt Schat het is gezellig ik weet niet hoe laat ik thuis bent is het wat heel anders. Inderdaad we hebben hier een verleden in , en ik ben het er mee eens dat je het verleden achter je moet laten maar door zijn verleden heeft hij wel iemand nodig die zegt tot hier en niet veder. Dan maar zijn moeder maar zo werkt het voor ons en kunnen we samen veder leven. Daardoor is ons zoontje er gekomen want 5 jaar terug waren we niet meer samen door dit soort dingen (nog wel veel meer aan de hand maar goed). We hebben toen afspraken gemaakt SAMEN , waar wij soms beide in vinden . En dat ik hem bel als je zin heb ga maar even de kroeg in is niet omdat ik bepaal wanneer die gaat maar omdat ik zoiets had ik ben even druk nog hij heeft hard gewerkt hij zal vast wel zin hebben in een biertje. Het gaat er niet om dat ik dat bepaal. Al is het hier wel inderdaad dat het in overleg gaat. En dat vind ik niet meer als normaal eigenlijk. Maar goed hij is thuis gekomen , hebben gepraat , heeft spijt maar goed dat is altijd. Ik ga er veder geen dikke ruzie om maken maar leuk vind ik het niet. Weer een bewijs dat hij het gewoon niet aan kan. Hoe kinderachtig dat misschien ook klinkt.
Sorry hoor maar even serieus, lees dit stukje over en oordeel zelf. Ik vind het inderdaad belachelijk kinderachtig overkomen, kom uit die moederrol. Ik zou aangeven, joh vind het niet erg dat je niet thuis eet, maar bel dan. En kook de volgende keer lekker niet.
Als je het hele verhaal kent zou je niet zo reageren geloof me. Daarom zeg ik er ook bij hoe kinderachtig het ook klinkt. En daarbij is het toch ook dat hij het niet aan kan ? Elke keer als hij weggaat bewijst die dat. En ik heb wel een miljoen keer gezegd als je niet thuis komt prima maar zeg dat dan. Hij ligt niet aan de ketting en ik verbied hem niks , ben absoluut zijn moeder niet en vind het normale dingen die ik mijn kind ook bij breng als hij groter is. Afspraak is afspraak gewoon een kwestie normen en waarden. Maar goed ik wil hier veder niet in discussie over gaan.
Allereerst hou ik er ook niet van als afspraken niet nagekomen worden. Maar als ik heel eerlijk ben zie ik in je berichtje geen afspraak. Jij verteld hem dat hij weg mag maat dat je hem maar tot 19 uur kan halen. Ik haal niet hieruit dat hij dan ook naar huis moet, maar misschien heb je hem dat verteld. Maar dan nog vind ik het geen afspraak maar iets wat jij hem opdraagt. Je zegt zelf dat hij echt veranderd is, geef hem dan ook een eerlijke kans om zich te bewijzen. Mijn man mag zelf bepalen wanneer en met wie hij weg mag. Hij gaat ook niet vaak. Maar vaak wordt het dan wel nachtwerk. Volgende dag mag hij uitslapen en ben ik blij dat hij een leuke avond had. Ik wil alleen wel dat hij belt of appt zodra hij wegrijdt. Dan hoef ik niet ongerust te zijn als het laat is dat er onderweg wat gebeur (hij gaat vaak ver weg, maar drinkt niet). Ik slaap namelijk bijna niet als hij er niet is
Snap jou volkomen. Menig maal dit soort dingen mee gemaakt. Ik kon er niet meer mee om gaan. Wij leven nu apart van elkaar. Wat een rust heeft mij dat gebracht. Hij is een lieve vader en de laatste jaren gaat het steeds beter. Kan haast niet beter zelfs zo twijfel ik om terug samen te gaan leven in een huis. En dan weet ik. Je mag wel hoop houden naar het daadwerkelijk doen nee. Er zijn. Nog steeds dingen waar van ik denk. Ik ga op nieuw ellende te gemoed. Wij blijven leven zoals we het nu doen. Samen en toch los van elkaar. Heb geen verwachtingen meer die hij niet kan waar maken. En idd boos worden verder is verspilde energie.. z.n avond geeft al weer genoeg spanning.