Ouderbijdrage Vrije School

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door Nedyse, 7 jan 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Hmm zo'n wachtlijst is vaak puur voor de kleuters... Instroom jn latere jaren gaat soms ineens een stuk makkelijker.
     
  2. Nedyse

    Nedyse Actief lid

    29 apr 2014
    237
    0
    16
    NULL
    NULL
    Klopt, maar dat zou betekenen dat mijn kleuter en straks mijn nu nog peuter op een andere school zitten dan hun oudere broer en zus en dat is logistiek niet mogelijk vanwege de afstand. Bovendien wil deze school geen instromers van groep 7 meer,
     
  3. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Hm dat is lastig...
    Hier is het zo dat sowieso jongere broertjes en zusjes voorrang krijgen.
    DUs dan is 1 kind in een hogere groep laten instromen een praktisch voordeeltje voor degenen die nog niet op school zitten.

    Maarja... Moet het wel kunnen natuurlijk.
    Alle kinderen op dezelfde school is wel zo handig :)
     
  4. Nedyse

    Nedyse Actief lid

    29 apr 2014
    237
    0
    16
    NULL
    NULL
    We hebben in elk geval besloten om eens te gaan kijken op die Vrije School op de open dag. Die is over drie weken, dus dat is mooi. Ik wil de kinderen ook niet nu zomaar ineens van hun huidige school halen. Bovendien krijgen ze vanaf volgende week al hun Cito's, die moeten eerst wel gemaakt zijn.
    Over de ouderbijdrage moeten we het dan nog maar eens hebben, mochten we echt geinteresseerd zijn. Het is wel zo dat de kinderen dan niet meer naar de overblijf hoeven en dat scheelt al zo'n 64 euro per maand.
     
  5. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Hm ja.. Dat gaat hier ook weer beginnen :)

    Ben benieuwd wat dochterlief er van bakt...
    Als ze de tips van de logopedie ter harte neemt zouden de cijfers ineens zo maar eens een stuk hoger uit kunnen vallen ;)
     
  6. Nedyse

    Nedyse Actief lid

    29 apr 2014
    237
    0
    16
    NULL
    NULL
    De druk om de Cito's op niveau I te maken, wordt door school enorm opgevoerd. Ik merk aan mijn twee oudsten dat zij nerveus worden bij de gedachte aan al die toetsen, terwijl ze dit nooit eerder hebben gehad. En kom op, ze zijn 8 en 10. Laat ze kind zijn.

    Dochter van 4 krijgt vanaf volgende week logopedie. Ik hoop dat het helpt. Ze kan nu al goed rekenen, maar het wordt niet gezien omdat haar spraak helaas nog niet optimaal is.
     
  7. schorpioentje82

    schorpioentje82 Actief lid

    13 mrt 2008
    234
    14
    18
    Mijn kids zitten ook op de vrije school.
    Dochter zit nu al op de middelbare school, zoon in de 2de klas.
    Ik ben erg tevreden met de school.
    En ouder bijdrage zijn wel richtlijnen voor, maar heb dat nooit aangehouden.
    Betaal iets van 15 euro per maand. Al die jaren zo gedaan en nooit gehoord dat het niet goed is.
    Ik zou echt niet 150 euro per maand kunnen missen. En al helemaal niet als je meerdere kinderen op school hebt zitten.
     
  8. Elsss

    Elsss Fanatiek lid

    26 jul 2013
    2.023
    3.257
    113
    Dat de uitstroomresultaten goed zijn, wil niet direct iets zeggen over de kwaliteit van onderwijs.
    Intelligentie is voor een groot deel erfelijk. Hoogopgeleide (intelligente) ouders hebben vaak banen waarmee ze de bijdrage van de vrije school kunnen betalen. Intelligente ouders krijgen vaak intelligente kinderen.Daardoor zal het percentage bovengemiddeld intelligente kinderen op een vs hoger liggen dan op een 'gewone' buurtschool.
    Natuurlijk zijn er op een vs vaak regelingen te treffen voor ouders die de aanbevolen bijdrage niet kunnen betalen, maar deze reglingen staan niet uitgebreid in de schoolgids of op de website. Dit is dus bij veel mensen niet bekend. Mensen met een lager inkomen ( vaker laagopgeleid) zullen daarom minder snel voor de vs kiezen.
    De vs heeft er ook belang bij om deze regelingen niet openbaar te maken. Zij hebben dat geld gewoon nodig voor alle extra dingen die zij bieden. Een paar ouders die niet de (volledige) bijdrage kunnen of willen betalen is niet zo erg, maar als het er teveel worden, kunnen ze gewoon hun lespakket niet meer bieden omdat er geen geld voor is.
     
  9. Nedyse

    Nedyse Actief lid

    29 apr 2014
    237
    0
    16
    NULL
    NULL

    Mijn man en ik zijn allebei hoogopgeleid en we zien aan de twee oudsten dat zij erg goed kunnen leren. Ik heb een goed betaalde baan, maar 150 euro per maand voor twee kinderen kan ik echt niet ophoesten. Ik heb het mijn collega's voorgelegd en niemand van hen kon dit. Ik wil graag een school die goed bij mijn kinderen past en die fijn is om naartoe te gaan. Je zou denken dat dat niet zo moeilijk moet zijn, maar dat is het dus wel.
    Ik heb overigens net gehoord dat er meer ouders overwegen om hun kinderen van de huidige school te halen. Ik ben dus gelukkig niet de enige die zo haar twijfels heeft.
     
  10. els1

    els1 Actief lid

    23 jan 2013
    293
    0
    16
    Mijn dochter zit op de vrijeschool en ik ben super tevreden..ze heeft het er ontzettend naar haar zin..ze zat hiervoor op een christelijke school..maar daar voelde zij zich niet thuis..erg prestatie gericht..terwijl mijn dochter juist heel creatief is...ze doen erg veel aan: dans..toneel..euritmie...etc.
    vwb de ouderbijdrage..het blijft een 'vrijwillige' bijdrage..ik heb er voor gekozen om 100 euro te betalen per jaar en niet meer..ik zou ook niet meer kunnen missen..
     

Deel Deze Pagina