Wat te doen? Oma dood en familie laat niks weten.

Discussie in 'De lounge' gestart door Valora, 14 jan 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. siriel

    siriel VIP lid

    15 nov 2010
    5.124
    2.959
    113
    Vrouw
    Quote=Siriel: Ik had dat hondsbrutaal gevonden, in ons geval dan. Dat is wat ik aangeef (wel goed lezen;))

    Ik heb uitgelegd hoe ik het zie en ervaren heb toen mijn oma overleed. Dus ik kan het begrijpen dat je geen kaartje oid hebt ontvangen. Misschien was dit een wens van oma (zoals dat in ons geval was)
    Ik had het in ons geval dus inderdaad hondsbrutaal gevonden als bijvoorbeeld mijn nichtje was op komen dagen om het gedeelte van haar vaders erfenis (overleden zoon van oma) op te komen eisen.
    Gelukkig heeft bij ons de familie die nooit bij oma kwam allemaal netjes afstand gedaan van hetgeen er nog te erven was.
    Dat vind ik erg netjes van ze. Daarmee zeggen ze, we wilden oma bij leven niet meer zien, dus nu willen we ook niets van haar.

    Mijn nichtje was ook gepikeerd dat ze niet persoonlijk door ons was ingelicht en het in de krant had moeten lezen (maarja dat was oma haar wens, achteraf een advertentie)

    Wat jij in jouw situatie wilt doen is helemaal aan jezelf natuurlijk. Maar ik kan de familie die wel contact had met jouw oma wel goed begrijpen.
     
  2. mamaatjevan5

    mamaatjevan5 VIP lid

    30 sep 2007
    5.584
    2
    38
    Nou eigenlijk is het wel haar erfenis en bepaalt zij uiteindelijk wie er erft en wie niet, dus ik mag voor jou hopen dat oma geen testament heeft op laten maken waarin jij uitgesloten wordt :) dat recht had jou oma

    daarnaast vind ik het op zijn minst te noemen merkwaardig dat je in een eerdere post wil aanbieden om mee te helpen de begrafenis te betalen maar vervolgens begin je over de erfenis ;) ik bedoel als er een begrafenis betaald moet worden en er is geen geld voor dan gaat die betaling uit de erfenis, maar ik mag toch aannemen dat oma een verzekering hiervoor had

    ook ik vind het hondsbrutaal dat jij denkt uberhaubt ook maar enkel recht te hebben op 1 euro van je oma puur omdat als je vader niet zou overlijden dan zou jij tenslotte van je vader erven, wie weet zou jou vader ook niets erven, daarnaast vind ik het nadenken over de erfenis al heel brutaal en helemaal van jou uit, hoe durf je na te denken over enige erfenis terwijl je jarenlang niet naar haar omkeek wil je nu opeens een beeldje of een stoel hebben, ik heb meer en meer het gevoel dat het om de erfenis gaan en dat er best wat geld mee gemoeit is ik vind heel naar stelletje raven lijkt het dan wel, en ja het is hypocriet maar jij denkt daar waarschijnlijk anders over

    ps je heb je tante gecondoleerd die heeft je ook niet uitgenodigd toch ?
     
  3. siriel

    siriel VIP lid

    15 nov 2010
    5.124
    2.959
    113
    Vrouw
    Ik kan je erg goed begrijpen hoor.
    Laatst was ik in gesprek met iemand en toen kwam het ter sprake dat zij een familieruzie hadden gehad jaren geleden. Zij heeft toen gebroken met haar broer en inmiddels al 18 jaar niet gezien.
    Haar broer is ziek, en toen zij ze, als hij overlijd, ga ik naar zijn begrafenis, het blijft toch mijn broer.
    Ik denk dan echt :(:(:( Hallo, maak het dan of goed, en doe normaal tegen elkaar, of laat het dan ook helemaal.
    Als haar broer straks overlijd, en zij gaat daar gewoon onuitgenodigd heen, dat moet je toch niet willen, ook niet voor jezelf. Je kunt dan ook respect tonen naar de nabestaande en dat gewoon niet doen.
    Je wilde elkaar toch niet meer zien, dus waarom dan wel.. dat kan ik echt niet begrijpen.
     
  4. siriel

    siriel VIP lid

    15 nov 2010
    5.124
    2.959
    113
    Vrouw
    #64 siriel, 15 jan 2015
    Laatst bewerkt: 15 jan 2015
    Ik dacht al dat mijn gedachten gang zo gek was..;) Mijn oma heeft toen, voor zover dat kon haar kinderen die geen contact meer hebben onterft, en laten beschrijven bij de notaris. Mijn oma pinde bewust elke maand al haar geld van de bank, zodat ze op papier niets had. Hetgeen wat er nog stond toen ze plotseling overleed, daar is haar begrafenisverzekering mee aangevuld wat te kort schoot. Zo bleef er op papier niets te erven (haar huis was jaren geleden al verkocht en ze huurde.) Qua inboedel was er nog wel het nodige, maar daar hebben ze dus afstand van gedaan. (via de notaris volgens mij die ze heeft ingelicht)
    Bij ons heeft de familie zonder contact ook nooit het lef gehad om te kijken wat er nog te halen viel. Zo verstandig waren ze dan weer wel. En zo hoort het ook.
     
  5. mamaatjevan5

    mamaatjevan5 VIP lid

    30 sep 2007
    5.584
    2
    38
    nee hoor jou gedachtegang is absoluut niet gek, sterker nog het toont van respect als je je plek gewoon kent, en TS kent haar plek niet, ik word er lichtelijk boos om zelfs dat mensen altijd lopen te draaien om die erfenis heen, alsof er wat te halen valt ooo dan zijn ze er als de kippen bij, oma was ziek was TS er nee jarenlang niets geen oma niet eens gevraagd naar oma, maar nu is oma overleden oooo de erfenis echt om te kotsen sorry dat ik het zeg :)
     
  6. Valora

    Valora Niet meer actief

    Jullie lezen echt enkel wat je wil. Alles tegen mij gericht, maar het feit dat zij mijn vader al begonnen kaal te plukken nog dezelfde dag, dat ontgaat iedereen. Nou sorry, maar als zij dat mogen, heb ik ook zeker recht op een stuk waar ik notabene al 7 jaar geleden successierechten op betaald heb.
    jullie lezen alles nogal zwart-wit, maar weinig contact komt ook van 2 kanten uit. Ik weet redelijk zeker dat de familie er ook zou willen bij zijn mocht ik sterven, ook al is er dan weinig contact.

    Ik heb mijn tante gesproken, gecondoleerd en ze heeft me uitgenodigd. En in de loop van deze dagen zal ik nog eens bellen en vragen of ik ergens mee kan helpen of bijspringen. Ik zal ook nog een kaartje sturen naar de familie.

    Dus denk ervan wat je wil. Elke familie is anders en ik heb enkel het beste met hen voor. Weinig contact betekent niet automatisch ruzie of niet om elkaar geven.
     
  7. siriel

    siriel VIP lid

    15 nov 2010
    5.124
    2.959
    113
    Vrouw
    Ik ben het helemaal met je eens..
     
  8. Valora

    Valora Niet meer actief

    Oma was nog maar 2 weken ziek en ik heb wel soms gevraagd naar haar de laatste jaren. Jij denkt er gewoon dingen bij die ik nooit gezegd heb.
     
  9. mamaatjevan5

    mamaatjevan5 VIP lid

    30 sep 2007
    5.584
    2
    38
    wij lezen enkel wat jij typt, en dat anderen respectloos waren tijdens en na het overlijden van jou vader, wilt nog niet zeggen dat jij dit ook maar mag doen, ik vraag mij ook af waar jij succesierecht over betaald heb want dit betaal je pas na het overlijden van iemand en dat gaat over de erfenis dus dan heb je al erfenis van je vader gehad lijkt mij, dat deel heb je dus al gekregen en heeft de erfenis van jou oma niets te maken met dit succesierecht ;) succesierechten betaal je tenslotte niet over een erfenis dat nog niet is verdeeld, jou oma kan geen eerstelijns erfgenaam van jou vader zijn aangezien hij volwassen had en kinderen had, dat betekend dat de kinderen automatisch eerstelijns erfgenamen zijn evenals de vrouw (indien getrouwd of bij testament)

    nogmaals je vroeg meningen en je hebt ze gekregen en zogenaamd ben je nu uitgenodigd (ik betwijfel het maar goed) je zegt dat je het beste met hun voor hebt maar ik lees enken wat jij vind, en wat jij wilt, en waar jij denkt recht op te hebben ;)
     
  10. mamaatjevan5

    mamaatjevan5 VIP lid

    30 sep 2007
    5.584
    2
    38
    nee ik haal er geen dingen bij, jij verzint nu dingen puur omdat iedereen je afraadt om te gaan, en omdat mensen zelfs durven te zeggen dat je met je grijpgrage stuivers van de erfenis af dient te blijven.

    maar goed ik begin inmiddels door te krijgen waar het daadwerkelijk omgaat :) en ik hooooop dat oma een testament heeft vast laten leggen in dit geval sorry :)
     
  11. TinaTeenslipper

    TinaTeenslipper VIP lid

    5 jun 2013
    7.027
    551
    113
     
  12. Beheer

    Beheer Administrator
    Medewerker

    11 feb 2005
    16.280
    2.983
    113
    Op verzoek van ts gesloten.

    Met vriendelijke groet,
    Beheer Zwangerschapspagina.nl
     

Deel Deze Pagina