Ben ik nu een slechte moeder? :x

Discussion in 'Peuter en kleuter' started by Nosam, Jan 15, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Speelzaal gaan heel veel peuters ook 2 cohtenden heen. KDV is bekend terrein voor hem dus in mijn ogen een logischere keuze als speelzaal. Tsja, je zou ook kunnen kiezen de hele donderdag te gaan maar een extra ochtend, het is jouw keuze!
     
  2. Pink Peony

    Pink Peony Niet meer actief

    Inderdaad!
     
  3. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,176
    16,511
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Gewoon doen.
    Kindjes die naar de peuterspeelzaal gaan gaan soms ook weleens 3 dagdelen dus waarom niet een extra ochtend naar de crèche.
    Hier gaat dochter ook 2 dagen naar de crèche wanneer ik aan het werk ben maar ik neem ook weleens een dagje vrij en dan gaat ze ook gewoon.
    Ze vind het veel te leuk om te missen.
    Wat een ander ervan vind moet toch niet van invloed zijn op je keuze.
    Ik ken genoeg kinderen die bij op/oma worden gebracht zodat moeder even wat voor zichzelf kan doen.
     
  4. Divatje

    Divatje Bekend lid

    Aug 22, 2011
    516
    0
    0
    Midden van NL
    Nee je bent zeker geen slechte moeder.;)

    Als jullie het financieel prima vinden en je kindje vindt het leuk, waarom niet?

    Ik werk 3 dagen, ben 2 dagen dus alleen thuis met ons zoontje. Hij gaat sinds kort 1 ochtend naar de peuterspeelzaal. Op een dag dat ik niet werk.
    Niet voor mezelf overigens, maar omdat hij niet naar een opvang gaat maar naar oma's, en we het dus belangrijk vinden dat hij leert van/met juffen en andere kindjes.

    Het is maar een paar uurtjes, maar heerlijk om na 2 a 2,5 jaar te moederen 2-3 uurtjes per week voor mezelf te hebben. Om makkelijker het huishouden te doen, die ene boodschap te doen die makkelijker is zonder peuter erbij...

    Hoewel mijn voornemen was om die ochtend aan mezelf te besteden (sporten/relaxen/winkelen) :D is het meestal een praktisch-multitask-supersnel-huishoudochtendje. En ik verbaas me erover hoe veel je als moeder kunt doen in zo'n korte tijd :p:p Dat kon ik voorheen niet hoor haha!
     
  5. Nosam

    Nosam Bekend lid

    Jan 28, 2014
    842
    6
    18
    ✖
    #25 Nosam, Jan 15, 2015
    Last edited: Jan 15, 2015
    Bedankt allemaal. Heb heel wat aan de reacties gehad. :)

    Inderdaad Divatje. :) de grote wekelijkse boodschap gaat ook wat makkelijker zonder een peuter erbij. :)

    Ik vind het jammer dat mensen trouwens direct weer zo afkerend reageren.
    Tuurlijk maak ik m'n huis ook wel aan kant als zoontje thuis is. Maar grondig poetsen kan ook geen kwaad een keer toch?

    Als ik m'n kind nou 5 dagen in de week dropte bij de opvang had ik het terecht gevonden. Maar hij gaat nu maar 1 ochtend in de week een niet naar de peuterspeelzaal.

    M'n doel van deze topic was eigenlijk om te weten te komen of meer meiden dit zo doen. En als ze dat niet doen. Ook prima. Maar om dan direct zo bot te reageren. Vind ik jammer..
     
  6. Nosam

    Nosam Bekend lid

    Jan 28, 2014
    842
    6
    18
    ✖

    Wat ik hierboven ook al zeg. Ik maak wel schoon als zoontje thuis is. Natuurlijk. Maar niet zo grondig. Echt de badkamer een grote poetsbeurt geven zit er dan gewoonweg niet in. Dat kan toch? Ik vind dat niet zo gek.

    Maar goed dat het bij iedereen anders gaat.

    En even niks doen zal ik dan echt niet doen. Zo steek ik totaal niet in elkaar.
    Je kent me niet eens? Hoe kun je dat dan zeggen.

    Ik snap dat niet op fora's.
    Over mensen zulke oordelen vellen die je niet eens kent.
     
  7. Nosam

    Nosam Bekend lid

    Jan 28, 2014
    842
    6
    18
    ✖
    De rest, bedankt voor de antwoorden. :D
    Ik ben wel even geholpen!
     
  8. Pien72

    Pien72 Lid

    Nov 14, 2011
    59
    0
    0
    NULL
    NULL
    Je bent aan niemand tekst en uitleg verschuldigd hoor. Als het jou een goed idee lijkt moet je het vooral doen. Niets mis met een beetje "me" time, hoe je dat ook in wilt vullen. Wat een ander daarvan vindt...tsja jammer dan.
     
  9. Arian

    Arian Fanatiek lid

    Dec 6, 2010
    1,587
    36
    48
    Mijn reactie was ook niet aanvallend bedoelt hoor.. ;) jouw leven, jouw keuzes! :) Ik ga er ook van genieten als dochter straks naar de psz is. Alleen heb ik dan nog een zoontje die te jong er voor is.. Dus echt "vrije tijd" helaas niet.. ;)
     
  10. Ikdus

    Ikdus VIP lid

    Aug 1, 2008
    10,695
    15
    38
    Mijn kind is stront vervelend en super aandacht vragend maar die dingen lukken mij toch altijd. En geloof me ik heb echt een bemoeizuchtige etterbak 😊.

    Maar thuis zitten en ontspannen je ding doen is echt een betere smoes.
    Ik vind niet dat het je een slechte mama maakt.
    Ik breng mijn kind ook gewoon naar de opvang terwijl ik misschien spontaan vrij ben.
     
  11. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Wanneer je het puur voor hem zou doen zou ik het wel begrijpen, de redenen die jij geeft snap ik niet zo maar natuurlijk maakt je dat geen slechte moeder.
     
  12. adi

    adi Niet meer actief

    Ach joh, waarom denk je dat jezelf moet verdedigen? Het is doodnormaal dat een peuter 2 dagdelen per week naar een kdv of psz gaat, ongeacht wat de ouders in die tijd zelf doen. En natuurlijk doe je je kind een plezier mee. Het is toch veel leuker voor een kind om in die tijd met leeftijdsgenootjes te spelen dan om achter de stofzuiger te lopen of in de winkelkar te moeten zitten?
    Laat je niet gek maken, al zit je die hele ochtend lekker in bad :), paar uurtjes per week even alleen in huis zijn goud waard: )
     
  13. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    #33 sydneys, Jan 16, 2015
    Last edited by a moderator: Jan 16, 2015
    Ons zoontje blijft elke vrijdag op zaterdag bij mijn ouders slapen tenzij anderen het beter vinden als ik hem op zaterdag om 4u snachts wakker maak om naar mijn ouders te brengen aangezien we maar 1 auto hebben of het beter is dat mijn vriend hem in een rugzakje duwd en met de scooter naar mijn ouders brengt om 7u :p;) (vriend werkt ook op zaterdagen) en als ik op vrijdag ook moet werken kan het zijn dat hij al om 8u s'ochtends bij mijn ouders is. Dan ga ik na het werk wel even naar mijn ouders.
    En vanaf februari gaat hij elke donderdag naar de psz van 9 tot half 12 en neen dan werk ik ook niet. Dan kan je toch ook niet werken tenzij je thuis werkt. Ik vind het goed voor de ontwikkeling, omgang met andere kindjes.
    Mijn planning is dan om een uur goed te poetsen boven en anderhalf uur te chillen. In bad liggen met netflix erbij of op de bank niks doen :p

    Waarom zou je dat een slechte moeder maken?
    Je doet dan ook dingen in huis waar je normaal niet aan toekomt. Badkamer poetsen is hier zoiets. Vind dat niks met die geuren van die poetsmiddelen en als hij slaapt hou ik hem wakker als ik de badkamer poets.
    Zo krijg je meer quality time met je kindje.
    Je hebt je ding sneller gedaan dus in een uurtje ipv 3u. En ik hem mijn chillmoment al gehad en heb ik daar geen nood meer aan :p
     
  14. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,176
    16,511
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Denk je nu trouwens echt dat die moeders die hun kind naar de psz brengen daarna naar een werkgever gaan voor 2,5 uur.Is natuurlijk grote onzin.Doorgaans zijn dat kinderen van niet werkende moeders of moeders die wel werken en hun kinderen op werkdagen naar grootouders brengen en daarnaast nog een aantal dagdelen naar de psz gaan.Ik ken genoeg moeders die hun kind naar de psz brengen en die hoor ik altijd verzuchten hoe heerlijk ze het vinden om even hun handen vrij te hebben wat ook heel logisch is.Hier op ZP is dat wschl ondenkbaar want we zijn allemaal super moeders die 24 uur per dag hun kinderen bij zich willen hebben en ook nooit naar een psz zouden brengen want ook dat kan natuurlijk niet.
     
  15. babbel1983

    babbel1983 Fanatiek lid

    Jul 3, 2013
    1,338
    302
    83
    Als je zoontje het op het kinderdagverblijf naar zijn zin heeft, jullie de extra ochtend kunnen betalen en het KDV ruimte heeft, waarom niet?

    Of je nou gaat poetsen, boodschappen doen of relaxen, dat moet je helemaal zelf weten, maar zou niet inzien waarom je het niet zou doen. Zoontje kan lekker spelen en jij hebt even wat tijd voor jezelf/ huishouden. Dat je voor kinderen hebt gekozen hoeft toch niet te betekenen dat je nooit wat voor jezelf zou mogen doen ;)

    Wel zou ik even overleggen met je moeder dat zij het niet erg vind dat je hem een extra ochtend op woensdag brengt i.p.v. op de dag dat je moet werken, zodat je daar in ieder geval geen rare gezichten over krijgt. Maar vind zij het geen probleem, dan lekker doen hoor.
     
  16. Nosam

    Nosam Bekend lid

    Jan 28, 2014
    842
    6
    18
    ✖
    Zoals ik eerder al zei. Reden nummer 1 is omdat hij het zo
    ontzettend naar z'n zin heeft. En maar 4 uurtjes per week
    gaat. Vind ik dat hij ook wel een extra ochtend kan.
    Hij gaat niet naar de PSZ. Vandaar dat wij een extra
    ochtend KDV wouden doen.
     
  17. Nosam

    Nosam Bekend lid

    Jan 28, 2014
    842
    6
    18
    ✖
    Haha. Wat een heerlijke zin!
    ''Het is toch veel leuker voor een kind om in die tijd met leeftijdsgenootjes te spelen dan om achter de stofzuiger te lopen of in de winkelkar te moeten zitten?''
    Ik heb namelijk inderdaad het idee dat m'n zoontje dat denkt haha. :D
     
  18. Nosam

    Nosam Bekend lid

    Jan 28, 2014
    842
    6
    18
    ✖
    He Sydneys daar ben je weer haha. :D We hebben veel overeenkomsten in meerdere topics ;)
    Precies, de badkamer. Hier ook zoiets. Ik haal er wel een
    keer een doekje door. Maar echt echt schoonmaken is lang
    lang geleden. Als zoontje overdag slaapt kan ik inderdaad boven
    niet aan de gang want hij slaapt behoorlijk licht. Nou slaapt
    hij ook maar een uurtje. :)
     
  19. Nosam

    Nosam Bekend lid

    Jan 28, 2014
    842
    6
    18
    ✖
    Amen! *duikt weg* :p
     
  20. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    Jul 4, 2011
    2,225
    2
    0
    Zoontje is nu heerlijk bij de peuters spelen. En ik ga even shoppen, bij mijn zus thee leuten en klein boodschapje halen. Heerlijk om even zonder hem te zijn. Ik zit veel thuis en heb ook dat momentje voor mezelf nodig. En hij vind het helemaal super en gaat graag naar "school".
     

Share This Page