Tenenkrommend, ik weet nog niet of ik het ga kijken. Ik zal wel heel hippie-achtig zijn, maar ik vind het nog steeds zo gek dat er denkbeeldige lijntjes genaamd grenzen bestaan en dat een groep mensen dat land dan claimt en heel kinderachtig zegt: Wij wonen hier, dus jij mag hier niet komen. Maar goed
Ik heb net via uitzending gemist even de aflevering van gister teruggekeken. Ga het wel volgen denk ik want ben benieuwd hoe het verder verloopt. Ik hoop dat die 3 (die roodharige, die blonde en die hagenees) hun mening wat bijstelllen. Overigens was die roodharige dame gister bij RTL Late Night en daar werd al duidelijk dat zij niet meer staat achter de dingen die ze gezegd heeft.
Kijkt er iemand? Ik kon het niet droog houden bij de moeder met haar zoontje toen ze eten in een vuilnisbak zocht... Dat arme kindje... En wij lopen veilig naar de supermarkt en kunnen onze kinderen vers belegde boterhammetjes geven. Vreselijk gewoon wat die mensen mee moetrn maken
Dat vond ik ergens ook! Maar ik vond haar ook heeeel erg eng. Ben niet zo in de politiek, maar ze klonk mij nog veeeeel erger en hatelijker dan ik Wilders ooit heb horen praten. Vond haar Hitler-achtige trekjes hebben. Had het alleen maar over de "eigen bevolking" en alles met een kleurtje en hoofddoek hoort niet in NL thuis. Brrrrr
Die wilde al vanaf het begin afhaken. Had wel verwacht dat ze er eerder mee ging stoppen, ze kon de realiteit niet meer aan. Inderdaad een harde vrouw met harde woorden. Vond het ook echt triest om te zien hoe dat jongetje (kleuter) met zn mama tussen het afval, op zoek was naar eten. Mijn God, vette brok in mijn keel, kon de tranen haast niet bedwingen, zo erg. En dat Griekenland dit toelaat en deze mensen (kindjes joh!!!) aan hun lot overlaat, bah bah en nog eens bah!
Ach ja asielzoekers zijn de oorzaak van alle problemen in dit land! Kijk nu de aflevering van gisteren, ze kunnen nooit ervaren wat een vluchteling ervaart hun hebben namelijk een veilige thuis haven waar ze straks naar terug kunnen gaan. Ze zullen dan nooit het gevoel van angst en machteloosheid kunnen ervaren als een vluchteling.
Hoezo...dat Griekenland dit toelaat... Griekenland en Italië en Turkije en ... hebben een enorme stroom van vluchtelingen die zij binnenkrijgen. Dit is niet alleen hun probleem, zij moeten het opvangen voor de rest van de EU. Wij laten dit net zo goed toe...laten het die landen oplossen.
Wees wat specifieker. Het kindje zit nu in hun land uit vuilnisbakken te graaien om voedsel te zoeken. Het kind is al IN het land, hoe bedoel je laat die landen het oplossen. De vluchtelingen die er zijn, die zijn er nu eenmaal. Hoe onmenselijk ben je dan om ze in deze barre situatie te houden. Snap dat er overvloed aan vluchtelingen zijn, maar om ze dan maar als wilde dieren aan hun lot (ja!) over te laten omdat het "hun probleem niet is" is bull s.hit! Griekenland moet net zo goed mee denken aan een goede menswaardige oplossing, aangezien de mensen daar aan komen stromen.
Dat zeg ik niet! Tuurlijk moet Griekenland wat doen... Ik vind het vreselijk! Maar ik vind het net zo erg dat wij met een beschuldigend vingertje wijzen naar Griekenland en Italië, die iedereen nauwelijks op kunnen vangen, terwijl wij niet de eerste binnenkomsthaven zijn.
Over vluchtelingen in zijn algemeenheid die deze landen binnen stromen, ja dat is zeker niet alleen dit land haar probleem, maar een EU probleem, ben ik met je eens. Maar ik had het nu puur over dit jongetje. (weet niet of jij dit programma dagelijks volgt?). Het kindje is er, het is gevlucht uit een oorlogsgebied en zit nu in jouw land uit afvalbakken te eten. Ik wijs nu even alleen naar Griekenland omdat het programma zich daar afspeelde en het kind nu op dit moment daar is. Vreselijk is het zeker, heel heftig om te zien dat stuk.
Griekenland is nou eenmaal niet te vergelijken met Nederland. En als je iedere maand duizenden vluchtelingen binnen krijgt. Bovendien houden ze zich toch ook juist verscholen?
Klopt, uit angst voor uitzetting. Wat ik wel begrijp, wat daar nu gebeurt waar ze vandaan komen is afschuwelijk. Snap dat hier moeilijk wat aan te doen is, en ik uit medelijden reageer. Vond het erg om te zien, je zou dat kindje zo in huis willen nemen en hem geven wat een normaal kind hoort te krijgen.