Ik ben op zoek naar ervaringen van inleiden ivm zware zwangerschap en depressie (en dus niet naar meningen hierover). Zijn er dames op gesprek geweest bij een gyn over inleiden op advies van de VK? Hoe reageerde de gyn? Voelde je je serieus genomen? Werd er een plan voor inleiden gemaakt?
Geen ervaring mee, maar wil wel zeggen dat ik voor je hoop dat de gyn. Je hoort en een plan maakt voor je! Wanneer ga je t vragen aan vk voor doorverwijzing etc.? Succes iig!
Dank voor je reactie. Doorverwijzing heb ik al. Morgen het gesprek. Ik moet ook meteen na het gesprek mijn VK bellen om te zeggen hoe ik het gesprek heb ervaren en of het aan mijn verwachtingen voldeed. Ik ben best zenuwachtig.
Ik hoop dat de gyn naar je luistert. Mijn ervaring (eerste zwangerschap) is dat ze niet zo dol zijn om in te leiden ivm complicatie's (schijnen vaker voor te komen bij inleiden). Hier heb ik echt jankend gevraagd of ze me niet in wilden leiden omdat ik het niet meer trok (heb MS, lopen werd steeds moeilijker en ik was 41 weken zwanger) Maar ja de baby deed het goed, bloeddruk en urine waren goed dus dat gingen ze niet doen. Uiteindelijk is de kleine dmv keizersnee (omdat hij niet door mijn bekken paste) geboren (43 weken) Dus bereid je goed voor, wees erg duidelijk over je klachten (dik ze desnoods wat aan) en neem iemand mee naar de afspraak
Jeetje wat een nare ervaring voor jou zeg! Per ziekenhuis is het beleid ook wel verschillend. Bij mijn schoonzus is het inleiden pas met 42 weken. Volgens de vk hebben ze hier wel een actief beleid qua inleiden en nemen ze veelal het advies van de vk over, maar toch ben ik er niet gerust op. Ik wil ook niet nu direct ingeleid worden, want ik wil natuurlijk het beste voor mijn kind en dat is nog blijven zitten, maar als er een plan ligt dan kan ik me mentaal daar op focussen en dan is het beter uit te houden. Dank voor je tip. Ik neem mijn man mee en kan toch niets anders dan huilen dus ik zal wel jankend in de kamer van de gyn zitten morgen...
Ik ben rond de 34 wkn zwangerschap behoorlijk ingestort en wilde maar 1 ding, de baby er uit Op dat moment kon dat natuurlijk echt niet, maar mijn VK heeft me wel doorverwezen naar een gyn. Deze gyn wilde me inleiden, maar wel vanaf 38 weken, eerder niet. Er werd hier meteen een plan gemaakt voor inleiden, de gyn had echt begrip voor mijn situatie. Uiteindelijk ben ik alsnog vanwege medische redenen ingeleid, maar anders hadden ze me dus ook ingeleid.
Ik ben met 38 weken ingeleid vanwege een zware zwangerschap. Ik hield extreem veel vocht vast (was ruim 30 kilo aangekomen, op het laatst zelfs 7 kilo in nog geen twee weken tijd...was toch echt niet alleen maar vet en baby ), en had een grote baby. Met 37.6 bij de gyn geweest, toen bleek dat m'n bloeddruk ook nog eens enorm was gestegen, terwijl deze de hele zwangerschap gewoon netjes laag was. En ik bleek al 3 cm ontsluiting te hebben. Toen mocht ik de volgende ochtend terug komen om ingeleid te worden. Ik weet alleen niet wat ze zouden hebben gedaan, als ik niet al die ontsluiting had gehad. Was wel gestript nog door de gyn, dus misschien dat ze dan nog wel even wat langer hadden gewacht. Maar we zaten toen ook net midden in de hittegolf, dus denk dat dat ook wel mee heeft gespeeld. Ik denk dat de gyn ook eerst gaat kijken hoe het met je kleintje er voor staat, en dan een besluit neemt. Heel veel succes in ieder geval morgen, hopelijk kunnen ze je een beetje tegemoet komen!
Als de gyn niet van plan is mee te gaan in jouw verhaal zul je op zoek moeten gaan naar een andere gyn in een ander ziekenhuis. Dit is mij ook aangeraden. Gelukkig was de gyn het met me eens en krijg ik een keizersnee. Maar bereid je er op voor dat de gyn er anders over denkt en dat je op zoek zult moeten gaan naar een andere.
Dankjewel! Hier vliegen de kilo's er ook aan. Laatste controle 4 kg in 1 week. Halleluja, zoveel eet ik echt niet. Ik ben dus niet de enige .
Ik was op het einde van mijn zwangerschap (40.3) ook mentaal helemaal op tegen het depressieve aan en kreeg een doorverwijzing naar de gyn. Ik kon alleen nog maar huilen. De gyn had mij toen gestript waarna de bevalling is begonnen, anders werd ik de volgende dag ingeleid.
Nee, lijkt me sterk dat dat van alleen eten en baby komt! Maar een voordeel...die kilo's zijn er ook weer redelijk snel vanaf! Alleen die 'vet' kilo's zijn wat hardnekkiger
Ieder ziekenhuis is anders, had een afspraak bij de klinisch verloskundige ivm bi en klinisch verlos belt gynaecoloog en kon binnen 2 dagen ingeleid worden omdat ik niet meer vooruit kon. Was toen wel 38 weken al....
Even een update. Begripvolle gyn! Actief inleid beleid. Volgende week inwendig onderzoek en gyn is akkoord met inleiden met 38 weken.
Mijn gyn praatte het uit m'n hoofd door te zeggen dat inleiden een hele heftige bevallig zal zijn met complicaties. Ik zat er echt helemaal doorheen. Zware bi, 40 kg aangekomen, huilbuien... Uiteindelijk kreeg ik met 40.3 weken een ballonkatheter (4 keer) het deed niks en uiteindelijk ben ik met 41.1 spontaan bevallen
Wat ontzettend fijn dat je een gyn hebt getroffen die naar je luisterde en meteen duidelijk heeft gemaakt hoe het verdere behandelingsplan is.
Ach wat fijn meid...Wat verschrikkelijk om je zo slecht te voelen ....Ik hoop dat je een voorspoedige bevalling zult hebben en dat je je snel weer goed gaat voelen... Sterkte en hou je taai! Foekje
Dank voor jullie lieve berichtjes. Het was heel fijn om gehoord te worden en dat er vanaf 38 weken meteen wat wordt gedaan als ik aangeef dat het echt niet meer gaat. Ik ga het zo lang mogelijk proberen vol te houden. Dan heb ik er voor mijn gevoel echt alles aan gedaan.