Is er een soort van "verplicht instapmoment"? Of kan je op gelijk welk moment instappen? Ik zou eerst kijken wat het brengt als je thuis zit en begint te solliciteren. Komt daar na termijn x niets uit voort, zou ik gaan rekenen (of het financieel haalbaar is) en het overwegen. Maar dan moet je dus wel op elk moment kunnen beginnen en niet aan een verplicht instapmoment vast hangen.
Als je die kans krijgt dan zou ik het zeker doen. Met diploma heb je altijd meer kans op de arbeidsmarkt dan zonder diploma. In jou geval zou ik met behoud van je ww aan de opleiding beginnen. Je moet dan wel toestemming vragen aan het uwv, maar als blijkt dat een opleiding van belang is dan zul je die toestemming vast krijgen. Je zou wanneer je je ww toegewezen hebt gekregen via de werkmap contact op kunnen nemen om met een adviseur werk de mogelijkheden m.b.t. je opleiding en een ontheffing van de sollicitatieplicht te bespreken tot je je diploma hebt behaald. Opleidingen financieren doen ze niet, maar zolang je je ww achter de hand hebt heb je toch iets.
Ik zou er niet aan beginnen omdat er nu veel mensen uit de zorg weg moeten en je dan nog geen garantie hebt op een baan.
Dat is juiste het grote probleem.... nergens heb je meer garantie tegenwoordig. Of je nu in de zorg werkt, of in de schoonmaak, overal wordt er bezuinigd.
Als het een verzorgde opleiding niv 3 is, niet doen. Is het verzorgende 3 IG, absoluut doen. Die laatste baan zit veel toekomst in. Daar komt een enorm tekort van.
Ig zou ik wel doen. Wel met de vraag aan familie of als het niet gaat hun de kosten kunnen voorschieten. ( denk aan opleidingskosten aftrek bij belastingdienst �� en dan terug betalen als het gaat.
Vraag bij je werk na hoe zij het perspectief voor die opleiding zien. Zij weten waar de vraag en de verminderde vraag ligt. Bel de hr afdeling, dan heb je de beste info om goed overwogen je beslissing te nemen.
TS: Weet je of je vrijstelling vd sollicitatieplicht krijgt als je een opleiding volgt en in de ww zit? Naar mijn idee kun je vanuit de zw wel een opleiding gaan volgen (maar daar zit jij niet in) en heb je vanuit de ww toestemming nodig van je werkcoach. Helemaal zeker weten doe ik het niet, mijn specialisatie is een ander rechtsgebied.
Ik zou die kans zeker aangrijpen. Niveau 3 ig hebben ze straks genoeg nodig en van daaruit kan je eventueel ook doorleren voor niveau 4.
Nou..... gelijk gedemotiveerd.... ik had van het weekend een aantal sollicitaties eruit gedaan voor een stage. En had vanmorgen alweer een aantal afwijzingen. En dan vooral om de reden dat er geen plek is, of dat dit niet meer wordt gegeven bij de organisatie. Ik heb alles in een straal van 30 km wel gehad inmiddels. Ik weet het gewoon echt niet meer..... kan wel janken inmiddels.... Nou kan ik 2 dingen doen.... wachten tot de economie aantrekt, en hopen dat ik dan nog aan de bak kom.... Of de hele zorgsector maar vergeten... maar dat gaat echt tegen mijn gevoel in..... want dat is wat ik heel graag wil.
En hoe denk je over de beroepen doktersassistente en apotkekersassistentes of kraamverzorgende, misschien liggen daarbkansen?
Dan moet je een bepaald niveau hebben en dat heb ik niet. Dat is het hele probleem. Ja ik baal er enorm van..... motivatie ontbreekt het niet aan bij mij. Maar het kost gewoon ontzettend veel moeite om zover te komen. Voor kraamverzorgende moet je eerst verzorgende IG zijn. Dat heb ik ook al eens geprobeerd en kreeg dit antwoord. En ze nemen daar ook geen leerlingen aan momenteel. Doktersassistente vragen ze een bepaald niveau voor.
Jullie nog ideeën of suggesties? Wat ik nog kan proberen is om verder weg te solliciteren.... geen doen... maar wat moet dat moet.
Als ik het goed begrijp werk je momenteel als helpende? Kun je de opleiding VIG niet bij je huidige werkgever doen in een BBL traject?
Oei dat is zuur... Meestal is de instroom van dit soort opleiding in februari en in augustus/september en werving is vaak eind april, wellicht dan opnieuw proberen bij de verschillende organisaties?