Hangt er vanaf wat we eten. Vaak scheppen we in de keuken op, als we uitgebreid tafelen met visite en we eten bijv pasta of indisch, vind ik het wel gezellig om alles op leuke schalen te serveren
Dat ligt eraan.... Als ik alleen eet (zoals bijna dagelijks het geval is haha) dan schep ik gewoon in de keuken op en dan eet ik op de bank. Als er mensen mee eten dan eten we aan tafel en dan staan de pannen op tafel. Waarom? Zodat iedereen zelf kan bepalen hoeveel hij/zij op wil scheppen en niet tussendoor nog eens naar de keuken hoeft te lopen bij meer trek. Met zn allen in de keuken je bord 'volscheppen' vind ik gedoe en ik ga niet voor anderen bepalen hoeveel ze op hun bord krijgen.
Wij hebben een hele grote eettafel met veel ruimte, ik denk dat dat ook al scheelt. Met een kleine(re) tafel lijkt het mij wel irritant, als je 4/5 pannen op tafel hebt.
Dat vraag ik me eigenlijk ook af. Schep altijd op in de keuken, omdat ik liever met 2 borden heen en weer loop (kids hun eigen) als dat ik met warme/hete pannen loop + dat onze eettafel vrij smal is en ze dus constant bij de warme pannen kunnen en er nauwelijks ruimte over is voor borden Kinderen komen in de keuken kijken hoeveel ze willen en dan gaat het mee. Gebeurt eigenlijk zelden dat er nog meer moet komen of over blijft: schatten dat schijnbaar goed in zo samen. Staat dan nog wel op tafel een salade en bijv extra rauwkost, maar dus geen pannen etc.
Vroeger hadden we in ons gezin altijd de pannen op tafel. Dichte keuken waar je door een gang naar de woonkamer moest. Dan is het dus handiger de pannen op tafel te hebben. Wij hebben een open keuken welke vlakbij de eettafel is. Dus pannen in de keuken en opgemaakte borden aan tafel. Bij extra opscheppen, geen probleem. Je klets gewoon verder terwijl je opnieuw opschept. Je verdwijnt niet uit beeld; blijft in de buurt.
Bij hollandse pot en meng gerechten dus rijst met iets of pasta met iets zet ik altijd pannen op tafel. Maar bij 1pans gerechten maak ik de borden op het aanrecht klaar. Maar we eten wel altijd aan de tafel, tenzij we patatjes eten of afhaal eten.
Ja daar dacht ik nu dus ook overna. Wij hebben nl altijd de pannen op tafel en tot vanmiddag had ik er niet eens bij stil gestaan dat er mensen borden opmaken maar ik heb een tafel van 1.50x1.50
Dan zijn er veel boeren hier. Hier ook lekker de pannen op tafel. Scheelt mij weer een hoop werk en iedereen bepaalt zelf hoeveel hij/zij eet.
Ik vraag me ook af waarom sommigen anders continu heen en weer blijven lopen? Ik maak de borden in principe in de keuken op. Ovenschotels en de bak met salade staan wel altijd op de eettafel. Als we nog een 2e bord willen ben ik in een paar tellen in de keuken om nog wat op te scheppen, vind dat geen punt.
Pannen op tafel. We hebben een tafel van 2,40 m lang, dus plaats genoeg om de pannen er op te zetten zonder dat ze in de weg staan
De ene keer pannen op de tafel, de andere keer scheppen we in de keuken op. Ligt net aan waar we zin in hebben.
Liever geen pannen op tafel. Zo oubollig en ongezellig, doet me denken aan vroeger thuis haha. Voor de kinderen maak ik meestal alvast de borden in de keuken op en ons eten gaat in serveerschalen (klinkt duurder dan het is, gewoon mooie diepe borden of glazen schalen). Alleen een stoofschotel oid zet ik zo op tafel.
Geeeeen pannen op tafel, vind ik echt boers! En hoezo heen en weer lopen? Ik maak de borden op, iedereen eet tot hij of zij genoeg heeft en klaar. Er ligt altijd zoveel op dat een tweede keer opscheppen eigenlijk nooit voor komt.
Hier kleine tafel in de keuken, dus ik maak de borden op aan de aanrecht. Pannen op tafel zou hier vrij link zijn, de kindjes kunnen er heel makkelijk bij en bij hete pannen zie ik dat niet zo zitten ook. Het op en neer lopen valt heel erg mee, ik heb daar weinig last van en ik vind het gezelliger zonder pannen op de tafel. Mocht ik teveel opscheppen bij wie dan ook, dan moeten ze het maar laten staan....willen ze meer dan moeten ze maar roepen en wordt het bord bijgevuld. Makkelijk zat.
Toen wij een kleine tafel in de keuken hadden staan, borden opgemaakt. Pannen bleven op het fornuis staan. Was makkelijker. Nu met kind eten wij standaard aan de grote eettafel, hier staan de pannen op de tafel, mag iedereen pakken wat ie lust. Gebruik bij speciale etentjes wel mooie schotels, servies etc. Hanteer de regel, wat je opschept, moet je ook opeten. Vind dat opgemaakte borden je "dwingen" alles ook op te eten, ook zit je al vol.
Het hangt van het eten af. Ik vind het altijd wel makkelijk om het eten alvast op de borden te leggen ('borden opmaken' klinkt veel te mooi voor wat ik dan doe ), dan kan ik de pannen ook alvast afwassen.