Wat zijn jullie per week kwijt aan boodschappen?

Discussie in 'De lounge' gestart door Ly1, 8 feb 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.516
    36.479
    113
    Met alle respect voor diegenen die rond de 33 euro kwijt zijn aan de weekboodschappen, maar ik mis daar wel heel veel fruit etc. en het avondeten vind ik ook niet echt je van het qua gezondheid. Wij zijn denk ik al rond de 25 euro alleen aan fruit kwijt.
     
  2. Elena22

    Elena22 VIP lid

    10 feb 2010
    8.115
    1.801
    113
    Kraamverzorgende
    Ik doe maandboodschappen, tussen de 300 en 400 euro per maand voor alles. Voeding, drinken, verzorgingsartikelen, schoonmaakspul en alles voor de huisdieren (2 poezen en 1 kleine hond). Wij eten heel veel fruit en groenten, waar mogelijk bio en veel afwisseling tussen zilvervliesrijst, volkoren pasta, quinoa en aardappelen. Op dit moment krijgen de huisdieren gemiddeld 3 x per week gekookte vis of vlees ivm mogelijke allergie van een van de poezen en zelfs dit past in het budget.
     
  3. Ly1

    Ly1 Fanatiek lid

    1 mrt 2012
    1.148
    3
    38
    Drenthe
    #123 Ly1, 10 feb 2015
    Laatst bewerkt: 10 feb 2015
    Ik denk dat je niet helemaal goed gelezen hebt, ik heb in mijn verhaaltje erbij gezet dat ik vrijdag op de markt fruit haal, hier ben ik denk ik een euro of 10-15 voor kwijt en speltbrood haal ik op de markt 2,- per stuk en haak er twee, dan ben ik met 20 euro weer klaar voor de week erop,maar dan zit ik nog steeds onder de 60 euro deze week.

    daar in tegen vorige week weer wat meer uit gegeven, het gaat er ook niet om dat ik niet meer KAN uitgeven want wij werken allebei, maar ik kom gewoon echt niet over de 75 euro heen bij een boodschap voor 1 week. Ook niet als ik er een voorraadje bij heb.

    Natuurlijk heb ik zo nu en dan ook eens zin in een borrel en dan koop ik die bij de slijter en natuurlijk komen wij in het weekend wel eens bij de poelier voor spareribs oid maar dat kost mij 1 keer in de zoveel tijd eens een eurootje of 20-30 extra, maar dat is niet wekelijks.

    Verder heb ik altijd verse groente zoals boontjes, andijvie, broccoli, spinazie e.d in de diepvries dus gezonder dan eten met groente wordt hem niet.
     
  4. Luvv

    Luvv Fanatiek lid

    27 okt 2010
    2.803
    3
    38
    Ik vind t echt weinig wat sommige uitgeven. Jeetje. Ik koop ook bij de Lidl maar als ik alleen de basis koop ben ik al rond de 30 euro kwijt. Dan nog eten voor een paar dagen, in t weekend wat lekkers. Nee heb echt wel minimaal 75 euro nodig en liever nog wat meer. Misschien toch ook wat beter opletten 😉
     
  5. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    #125 Aszz, 10 feb 2015
    Laatst bewerkt door een moderator: 10 feb 2015
    Bij ons gaat er in de week alleen al 30 euro aan groente en fruit doorheen.
    Mijn man maakt ook elke dag smoothies dus daar gaat ook wel veel in zitten, maar toch.
    Vraag me toch af hoe mensen het doen.
    En ik haal onze groente en fruit ook van de markt! Wel van de lokale (bio)boer, maar toch,.
    Misschien eten wij gewoon veel :p Wij hebben 2 jongens die 2 stuks fruit per naar school mee krijgen en de oudste eet net zoveel als mij.
    Fruit + groente voor deze week ( lokale kweek en import )
    2 kg appels
    2 kg peren
    2 kg sinaasappelen
    2 trossen bananen
    2 mango's
    1 kg kiwi's
    1 galia meloen
    1 ananas
    2 avocado's
    Bakje druiven
    1 kg lychee's
    1 kilo boerenkool op stronk
    3 paprika's
    1 bakje champignons
    1 gember
    1 kilo tomaten
    4 komkommers
    2 bossen bospeen
    1 kilo verse spinazie
    1 kilo spruiten
    1 bloemkool
    2 stronken broccoli
     
  6. veense

    veense Niet meer actief

    Of gezond...

    Als ik zie dat mensen in 1 week 3 x een Knorr wereldgerecht, 1x patat en 1x brood met shoarma eten, kan ik dat niet heel erg gezond noemen...

    En wat ik me dan afvraag, geven jullie verder dan ook nergens iets aan uit? Zoals roken, smartphones met dure abonnementen enzo? Gezond eten van kwalitatieve producten lijkt me toch belangrijker dan dit soort zaken.
    Ik ben me er van bewust dat wij een erg hoog inkomen hebben hoor, maar ik heb toch ook het idee dat een hoop mensen hun prioriteiten niet goed weten te stellen. Wel een duur Koeka-dekentje voor de op komst zijnde baby kopen bijvoorbeeld, en dan de allergoedkoopste producten bij de supermarkt in je karretje laden...
     
  7. Jo85

    Jo85 Niet meer actief

    Hier zitten we gemiddeld op €60,- per week. Max is wel €70,- maar vaak zitten we onder de €50,-
    wij zijn met z'n vieren. 2 volwassenen en 2 kinderen van 1 en 3 jaar.
    Het is incl luiers en billendoekjes voor de jongste en flesvoeding .
    En incl honden voeding voor 2 honden die beiden vers vlees eten.
     
  8. Jo85

    Jo85 Niet meer actief

    Wij hebben ook een erg hoog inkomen maar dat ga ik niet spenderen aan duur eten. Ik geef dat liever uit aan andere zaken als de boodschappen ook (veel) goedkoper kunnen.
    Maar wij eten prima gezond. Eten veel fruit, geen pakjes en zakjes, zoveel mogelijk vers, bijna nooit chips af en toe noten als aanvulling op een gezond voedingspatroon.
    1 glas frisdrinken per dag verder water en thee.
     
  9. tuc

    tuc Niet meer actief

    Wij zitten tussen de 60/70 euro. Ik heb gekeken naar wat we aan soorten dingen uitgeven en onze grootste kostenposten zijn fruit en groenten en vlees. De eerste 2 omdat we er veel van eten...vlees omdat het duur is.
    Qua fruit gaan er hier 10/11 stuks per dag doorheen. De kinderen 3-4 per kind en mijn man en ik 1-2. Verder eten we naast de groenten voor het avondeten wordt hier altijd tomaat en komkommer bijgrmaakt. En eten mijn kindjes practisch elke avond een bakje paprika, wortel oid voor het avondeten. Dus met dat zit ik al aan 30 euro per week ofzo.
     
  10. tuc

    tuc Niet meer actief


    Gezond eten hoef niet meteen te betekenen dat je duur moet eten. Hier nooit pakjes of zakjes eten en toch red ik het met 60/70 euro
     
  11. Islah

    Islah Niet meer actief

    Dat ligt eraan, wij letten erg op aanbiedingen qua fruit. Zo was er laatst een aanbieding van appels voor 50 cent bij de Lidl. Daar zo'n 5 kg van gekocht, in de schuur (kou) blijven appels ontzettend lang goed.
     
  12. Islah

    Islah Niet meer actief

    En wij letten ook erg op seizoensgroenten, dus liever geen dingen als tomaten en paprika's in de winter, sinaasappels in de zomer enzo. Niet alleen vanuit financieel oogpunt (dat is buiten het seizoen duurder, en daarbij minder lekker) maar zeker ook voor het milieu.
     
  13. veense

    veense Niet meer actief

    Maar er zit wel degelijk verschil in de kwaliteit van goedkoop en wat duurder vlees bijvoorbeeld. Van de Jumbo kipfilet blijft echt maar de helft over in de pan dan van de kipfilet van de slager. Om over de smaak nog maar te zwijgen. Zelfde geldt voor kaas.
    Wij geven sec aan levensmiddelen een 100 euro per week uit denk ik, met 2 volwassenen en een 8-jarige. Dat is dan brood, kaas, vleeswaren, groente en fruit, zuivel, vlees en wat dingen als limonadesiroop, kokosmelk, kruiden etc.
    Schoolkoek en pakjes drinken enzo worden niet gebruikt: Dopper met water en een appel neemt ze mee, en voor de lunch gewoon brood en een stuk komkommer en een pakje Optimel (compromis omdat ze houdbare melk echt vies vindt, en verse melk is niet zo fris na 4 uur in een beker). Bijna alle kinderen hebben pakjes, koeken (1 neemt iedere dag een roze koek mee naar school!) voor het eten en drinken, en dan bij de lunch nog snoep naast het brood (en losse pakjes hagelslag en vlokken om het brood ter plekke mee te beleggen).:$
     
  14. Islah

    Islah Niet meer actief

    Weinig tot geen vlees eten scheelt ook echt in de portemonnee. Wij eten maar 2x per week vlees en de rest vegetarisch of vis. Dit is overigens op de eerste plaats voor onze gezondheid en het milieu. En als we vegetarisch eten, dan zijn het niet van die neppe op vlees lijkende vervangers.
     
  15. tuc

    tuc Niet meer actief

    hier gaat ook alleen fruit/rauwkost mee naar school...maar ik heb juust het idee dat ik dan goedkoper uit ben dan degenen die koeken mee zouden nemen.(nu mag dat hier op school niet dus dat is makkelijk)
     
  16. Roozjuh

    Roozjuh VIP lid

    1 okt 2007
    18.389
    1.292
    113
    Flevoland
    hier deden wij per week boodschappen. waren dan per week 80 a 90,- kwijt. Deden veel impuls aankopen tussendoor en dat was financieel niet meer te doen.

    Nu doen we elke 2weken op zaterdag boodschappen ipv elke week. we bestellen dan online voor 2weken boodschappen. Dit zorgt ervoor dat wij maar 1x per week naar de winkel lopen voor verse producten zoals groente en fruit.
    We slaan drinken in voor 2weken en vullen de vriezer met vlees, brood en bijvoorbeeld wokgroenten. Voor 2weken zijn wij nu ongeveer 120,- kwijt en daarbij nog aan 20,- aan verse producten die ik door de weeks haal op woensdag. Besparen op deze manier echt veel. Op = op en gaan niet meer tussendoor naar de winkel omdat we toch alles gewoon al in huis hebben. en dus ook geen impuls aankopen kunnen doen.

    Het menu staat dus ook al voor 2weken vast en hangt hier aan het memobord
     
  17. Spathiphyllum

    Spathiphyllum Bekend lid

    3 mei 2014
    536
    0
    16
    NULL
    NULL
    Wij geven zo rond de 120 euro per week uit voor twee volwassenen en een baby van 8 maanden. Het zou voor de helft misschien ook wel kunnen maar zo lang dat niet noodzakelijk is liever niet. Vlees komt van de biologische slager, vis van de visboer, daarnaast al rond de 15 euro per week aan kazen... Voeding is wat mij betreft ook niet een vervelende kostenpost waar je zo min mogelijk aan uit moet geven maar iets wat belangrijk, gezond en natuurlijk ook lekker is. Uit eten gaan we toch al nauwelijks meer met baby dus dan wil ik thuis wel een beetje van mijn eten genieten.
     
  18. Ly1

    Ly1 Fanatiek lid

    1 mrt 2012
    1.148
    3
    38
    Drenthe
    #138 Ly1, 10 feb 2015
    Laatst bewerkt: 10 feb 2015

    Dit is niet de insteek waarom ik dit topic ben gestart, wij werken allebei en hebben een goed inkomen dat ik zelf niet eens zou hoeven werken. Ik zei dat ik er gewoon niet aan kom, we eten wat we lekker vinden en we eten gezond maar kom gemiddeld per week niet boven de 60 euro. Daarnaast rijden wij mooie auto's, kopen spullen voor de baby die ik mooi vindt van babys only/ koeka (enkel als ik het mooi vind want merkloos kan soms net zo mooi zijn), koop elke maand voor een flink bedrag kleding voor de kids en onszelf maar daar gaat het niet om.

    Ik kom met 60 euro uit per week met boodschappen en dan koop ik gewoon merk spul, ik drink coca cola light, sprite en fanta, wij eten lays chips, nutella en de Ruijter op brood, mijn zoon krijgt echte roosvice en ik drink karvan cevitan, ik koop verse groentes en vers fruit en goed vlees en ik doe de boodschappen die we lekker vinden, merk of geen merk maar kom gewoon niet over die 60 euro. Naast mijn zoontje wordt er hier verder niet zoveel gedronken, want ik drink meestal thee, ranja of spa rood of gewoon water maar drink niet meer dan 4-5 glazen drinken op een dag, wij roken overigens niet.
     
  19. Bloem1990

    Bloem1990 Actief lid

    21 jul 2014
    237
    0
    0
    NULL
    Almere
    Het is bij ons (2 volwassenen) best wisselend. Gemiddeld tussen de 35 en 60 euro. Ligt er bijvoorbeeld aan of de voorraad aangevuld moet worden (vlees, wc-papier, verzorgingsproducten). Als er goede aanbiedingen zijn, sla ik ook in. Wij eten weinig luxe vlees, geven daar ook niet om. Probeer wel regelmatig vis te eten. Kaas van de kaasboer vinden we lekkerder, maar is nu niet zo goed voor ons budget dus dat doen we niet. Fruit eten we wel veel, maar zo veel mogelijk seizoensgebonden. Bovendien hangt het er ook nog vanaf of we visite krijgen of dat wij juist elders gaan eten.
     
  20. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.251
    7.289
    113
    Vrouw
    Brabant
    Lisa krijgt altijd een beker melk met ijsklontjes mee :) (die van plastic die je telkens opnieuw kan gebruiken en waardoor de melk niet waterig wordt)
     

Deel Deze Pagina