pasgeboren baby op goedkopere kunstvoeding?

Discussie in 'Flesvoeding' gestart door Schilderijtje, 11 feb 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Wij doen onze wekelijkse boodschappen bij de jumbo.
    Eerst nog even etos gegeven, maar daar had hij wat meer moeite met zijn ontlasting. Overgegaan op jumbo en de problemen waren over.

    In principe zijn alle voedingen bijna gelijk aan elkaar.
     
  2. Zweden

    Zweden Bekend lid

    14 nov 2011
    711
    79
    28
    Oh wat een narigheid... klinkt als een hele zware start sowieso met jullie oudste. Ik kan me goed voorstellen dat je niet uitkijkt naar nogmaals zo'n drama. Maar even ter bemoediging: elk kindje is weer anders, wat bij de ene baby makkelijk is, kan bij de ander heel lastig zijn en omgekeerd. Ik ben inmiddels moeder van twee en zij zijn zeer verschillend, ook op gebied van voeding. Het kan dus zo zijn dat voeden dus bij je tweede veel gemakkelijker zal zijn. Bij ons ging dat wel op. Maar ja, het hoeft niet natuurlijk. De onzekerheid is lastig he, zeker met het verleden wat jullie hebben. Maar proberen kan altijd, je kunt altijd nog overstappen op kunstvoeding, maar andersom gaat niet zo makkelijk... Ik hoop voor jullie dat je tweede een makkelijkere start zal hebben! En dan bedoel ik niet alleen de voeding (wat je dan ook gaat kiezen), maar meer algemeen!
     
  3. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Wat jammer, zo'n vervelende ervaring! Logisch dat je dan direct weer aan de fles denkt ( Ik had bij mn dochter ook zo'n moeite met voeden! ) maar een goede hulp bij borstvoeding kan zo'n verschil maken! Zo heb ik ook een vriendinnetje die bij de eerste 2 fulltime gekolft heeft want ze pakten de borst niet en de 3e die was een natuur talent en heeft een jaar aan de borst gedronken.

    Ik zou het toch niet direct aan de kant schuiven, BV geven doe je niet zomaar, dat moet je echt leren en jezelf de tijd en de goede hulp gunnen het te leren. Maar anders, zonder slechte gevoelens, toch gelukkig de fles he!
     
  4. Schilderijtje

    Schilderijtje Niet meer actief

    ik zal er nog eens goed over nadenken meiden.
    ene kant twijfel ik inderdaad nog een beetje. maar anderzijds geeft de gedachte fles me ook rust.
    gelukkig heb ik nog even om me dat te bedenken:)
     
  5. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Ook niet om je te pushen, maar ik ken nogal wat verhalen waarbij BV bij de oudste mislukte en bij de volgende als een trein liep en zomaar vanzelf ging...
    Als je kostenbesparing dus een fijne vindt, zou je gewoon KV in huis kunnen halen, maar wel eerst even kijken of het deze keer wel lukt. En met jezelf vooral vooraf een grens dan afspreken, wat voor jou wel en niet OK is daarin :)

    (Oudste heeft hier 26 maanden BV gehad, maar heb ik flink voor moeten investeren. Bij jongste wel weer gestart met BV, maar na 5 dagen duidelijk dat het dezelfde kant op ging als bij de oudste en toen gewoon gelijk overgegaan op KV. Ik ben wel blij dat ik het geprobeerd heb: weet nu dat het geen optie was hier bij de jongste en kon daardoor ook echt helemaal achter de KV staan zonder me toch ergens stiekem schuldig te gaan voelen ;) ).
     
  6. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Ja hoor! Hier niets anders dan kruidvat gehad (na 3 weken BV) :)
     
  7. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.497
    2.948
    113
    Snap ik!
    En als je toch voor de fles kiest zou je als je stuwing hebt in je krsamweek de druk eraf kolven en dat kleine beetje bij de fles erbij doen. Dan krijgt je kleintje een boost antistoffen ;)
     
  8. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Ik snap dat je met je vorige ervaring rust voelt bij de gedachte aan kunstvoeding hoor. Dat is niet mis wat jij hebt meegemaakt!
    Maar sluit me bij anderen aan: elk kind is anders. En je hebt al ervaring, je weet wat er mis kan gaan.
    Met de rustgevende gedachte in je achterhoofd dat je altijd een fles kunt geven zou je ook op zoek kunnen gaan naar meer info over zelf voeden en je kind de eerste dagen aanleggen zodat je de colostrum meegeeft (6 weken antistoffen!). Is het niks, dan pak je gewoon een fles.

    Qua merk: goedkoop is even goed als duur! Jumbo en Kruidvat is hetzelfde poeder. Kijk hier even: Babyvoedingchecker
     
  9. Baukje1985

    Baukje1985 Fanatiek lid

    26 jul 2010
    2.732
    44
    48
    Dat was idd wel zo dat Jumbo en Kruidvat eigen merk dezelfde samenstelling hadden. Nu niet meer zag ik deze week op de babyvoedingchecker. Jumbo nadert qua samenstelling Nutrilon heel erg.

    TS; ik snap je terughoudendheid. Ik zal ook niet zeggen wat je moet gaan doen. Kan alleen mijn ervaring delen met je. Mijn eerste lukte totaal niet om aan de borst te krijgen. Er kwam ook (bijna) niets uit, zelfs niet na 4 dagen kolven (7x per dag). Daarna overgestapt naar de fles (met heel veel verdriet en schuldgevoel. Ik wilde het zó graag). Dit wilde ik mezelf bij de tweede besparen. Kleine werd prematuur geboren nadat ik ziek werd. Eerste 20 uren niet bij de kleine geweest. Ook nooit begonnen met kolven die eerste dagen. Ik wilde geen polonaise meer aan mijn lijf. 4(!) dagen na zijn geboorte kreeg ik plotseling stuwing. Dankzij een dubbelzijdige kolf heb ik het heel goed opgang gekregen. Zo zie je maar, ik had alles tegen: premature bevalling, keizersnee, pre-eclampsie/HELLP, niet direct na de geboorte huid op huid contact en nooit gestimuleerd de eerste dagen. En toch is het uiteindelijk gelukt.

    Wat ik hiermee wil vertellen is dat geen enkele situatie gelijk is. In mijn geval wist mijn lijf nu wél dat het melk moest gaan maken en flink ook..
     
  10. Elijfay

    Elijfay Actief lid

    13 jun 2012
    443
    0
    0
    Overijssel
    Ik koop alles bij de kruidvat eigenlijk. Mijn zoon kreeg de melk van Kruidvat, gebruikt de luiers van kruidvat en ook verzorgingsproducten haal ik van hun eigen merk. Ik ben zeer tevreden hoor. Onze zoon was dysmatuur en heeft een flinke inhaalslag gemaakt op de voeding van Kruidvat :D. Daarnaast, als het niet goed zou zijn voor je baby dan zou het niet verkocht mogen worden.
     

Deel Deze Pagina