hoe zit het met urgentie?

Discussie in 'De lounge' gestart door tompoes, 16 feb 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. tompoes

    tompoes Bekend lid

    12 okt 2014
    979
    0
    0
    Centrum
    Vrienden van mijn man gaan scheiden. Ze hebben een koophuis, 2 kinderen, je kent het wel. Nu blijft zij in de woning (zij verdient veel meer dan hem) dus mogelijk kan het op haar naam gezet worden. Kinderen blijven bij haar, en ze spreken een regeling af wbt kinderen, ouderschap e.d.

    Nu krijgt hij denk ik urgentie voor een woning? Hoe werkt dat nou? Je gaat naar de gemeente en zegt: ik ga scheiden, ik wil graag een andere woning? Heb je dan nog wat te vertellen? Bijv. niet te ver bij zijn kinderen vandaan, niet te lang reizen naar werk? Het moet natuurlijk niet zo zijn dat hij ineens 20km verder komt te wonen dat is lastig ivm kinderen ophalen, werken, e.d. (vrachtwagenchauffeur, zij werkt in de zorg onregelmatig).

    Ik ben benieuwd hoe dat werkt en of je inderdaad echt alles moet accepteren of dat je in zekere zin nog een beetje kieskeurig mag zijn.
     
  2. MyMiracle

    MyMiracle Fanatiek lid

    2 jun 2013
    4.657
    2.872
    113
    Waar mijn huis woont
    Volgens mij krijg hè bij een scheiding geen urgentie meer.
    Verder geen idee hoe het werkt.
     
  3. Moppiemuis

    Moppiemuis Fanatiek lid

    6 okt 2014
    1.996
    232
    63
    Ergens in het midden
    Per gemeente zijn regels omtrent urgentie anders.
    Meestal is scheiden geen reden voor urgentie. Hier niet in mijn gemeente en de gemeente van een vriendin ook niet (die is net gescheiden).

    En sorry dat ik het zeg, maar ik vind het gelukkig maar dat je geen urgentie krijgt om die reden, anders zou geen enkele starter, kf doorstromer, meer een huis krijgen als iedereen die gaat scheiden lekker urgentie krijgt. Je had ook ingeschreven kunnen staan al die jaren.... Net als alle anderen die jaren wachten op een huis.

    En normaal bij urgentie, nee je hebt niks te zeggen, je mag al mazzel hebben dat je een dak over je hoofd krijgt met voorrang op alle mensen die al jaren op een huis wachten. Dan ook nog eisen stellen :$, nee dat kan praktisch niet.
     
  4. Nahla2013

    Nahla2013 VIP lid

    4 okt 2012
    5.965
    3
    0
    Naar mijn weten krijg je geen urgentie als je in een scheiding ligt.
    Als dat zo zou zijn dan zouden de wachtlijsten heel lang zijn.

    In mijn gemeente krijg je bijvorbeeld alleen urgentie als je bijv in een levensbedreigende situatie zit en zelfs dan word je aanvraag getoetst door een hele commissie.
    Dus ik denk dat het een vrije sector woning wordt als hij op korte termijn een woning wil.
     
  5. Drieka

    Drieka Niet meer actief

    Helaas bestaat urgente bij de meeste gemeenten en woningbouwverenigingen niet meer.
    Je moet je gewoon ergens inschrijven en reageren op woningen net als elke andere woningzoekende.

    Dus een tip is dat hij zich per direct bij woningbouwverenigingen doet inschrijven en ondertussen goed rond kijkt of hij particulier iets kan huren.
     
  6. Mamzb

    Mamzb Niet meer actief

    Hier krijg je bij een scheiding wel urgentie, mits de kinderen meeverhuizen. Dus als degene die de zorg over de kinderen behoudt, het huis uit moet.
     
  7. AnneThamar

    AnneThamar Niet meer actief

    In onze gemeente bestaat dat wel nog, vriendin had 3 weken na inschrijving een nieuwe woning.
     
  8. AnneThamar

    AnneThamar Niet meer actief

    Kortom even informeren bij de gemeente.
     
  9. Nahla2013

    Nahla2013 VIP lid

    4 okt 2012
    5.965
    3
    0

    Ja het verschilt heel erg van gemeente inderdaad.
    Mijn vriendin stond ooit echt met 2 kinderen op straat en woonde jarenlang hier en daar met haar 2 zoontjes. Ze kreeg geen urgentie omdat het geen nood of een levensbedreigende situatie was.
     
  10. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    ik zou maar helemaal niet op urgentie rekenen. In de meeste gemeentes krijg je dat echt niet.
     
  11. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Dit dus. Urgentie zal hij écht niet krijgen...
     
  12. flowersoflove

    flowersoflove Bekend lid

    15 nov 2013
    811
    0
    16
    Kinderopvang
    In de meeste gemeentes heb je inderdaad geen recht meer op urgenties, in heel veel gevallen krijgen zwangere vrouwen of alleenstaande moeders niet eens urgentie, dus het is echt heel moeilijk om op dit moment op die manier aan een huis te komen. En als je al urgentie krijgt, mag je volgens mij 1x een huis afwijzen, als het daarna nog niet goed is, heb je geen recht meer op urgentie. Maar het wordt ook niet echt gewaardeerd als je een huis afwijst, urgentie is tenslotte voor nood.

    Daarom is het belangrijk, ook al is je huwelijk nog zo goed, om altijd ingeschreven te staan bij een woningcorporatie, mocht het puntje dan wel bij het paaltje komen, heb je tenminste een huis.
     
  13. annelie566

    annelie566 Niet meer actief

    Hier krijg je geen urgentie voor scheiding en de wachttijden zijn hier niet eens lang(ong 2 jaar). En áls je urgentie krijgt krijg je gewoon de eerste beste woning aangeboden, je hebt daarin dus niks te eisen. En terecht maar dat is mijn mening.
     
  14. Bailey07

    Bailey07 Fanatiek lid

    8 okt 2010
    3.187
    1.749
    113
    Urgentie is tegenwoordig echt heel moeilijk te krijgen. Vaak is het; ga maar bij ouders/vrienden oid, succes...
     
  15. penseel

    penseel Niet meer actief

    Denk dat hij het beste een particuliere woning moet gaan zoeken twee kamers bijvoorbeeld kinderen blijven toch bij mama. Als de kinderen komen kunnen die in de slaap kamer en papa maakt een woonslaapkamer er van.

    En daarnaast zich in schrijven bij de woningbouw en over een jaar of 5/6 heeft die wel een woning hij neemt de kinderen niet mee dus het is niet zo heel belangrijk dat hij snel een geschikte woning nodig heeft.

    Er is te veel misbruik gemaakt van de urgentie.s daarom zijn ze strenger. Geworden.

    Wel vind ik het belachelijk om te lezen dat moeder met kinderen op straat komt te staan en geen urgentie kan aanvragen, ik vind voor kinderen moet er altijd een uitzondering gemaakt worden.

    Kan die niet een klein appartementje kopen?
     
  16. Kimberly 33

    Kimberly 33 Fanatiek lid

    19 mrt 2014
    2.080
    0
    36
    Urgentie is hier afgeschaft, zijn spoedwoningen die door een loting verloot worden, dus iedereen evenveel kans.
     
  17. Micchan

    Micchan VIP lid

    24 jan 2012
    22.458
    2.258
    113
    Vrouw
    Wenen
    Ik schat de kans erg klein, sorry..
     
  18. Kolovski

    Kolovski Niet meer actief

    Ik kom nhet uit zo'n situatie.

    En ik kreeg geen urgentie. Zelfs niet toen de situatie zo onhoudbaar werd. Ik had namelijk een dak boven mijn hoofd en de situatie was niet levensbedreigend.
     
  19. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Bij scheiding krijg je nergens meer urgentie. Zou ook nogal oneerlijk zijn: mensen die dan al jaren op de lijst staan, (wachttijden van 8 jaar zijn vrij normaal, zeker in de grotere steden), en dan maak je een potje van je relatie en zou je direct een ander huis krijgen?
    De regels verschillen wel per plaats/woningbouwvereniging en soms moet je ook flink betalen om een urgentie te mogen krijgen.

    Maar hij zal particulier iets moeten zoeken, via sociale woningbouw duurt het minimaal een aantal jaren, voor hij wat heeft.
     
  20. MZS

    MZS Fanatiek lid

    7 mrt 2014
    1.605
    0
    0
    Home sweet home
    gelukkig maar dat er geen urgentie is bij een scheiding
    niet eerlijk voor iedereen die al jaren ingeschreven staat

    particulier zou wel kunnen dan heb je meer kans
     

Deel Deze Pagina