hey, mijn baby is voorbij 9 weken oud en heft zijn hoofdje nog steeds niet op, op internet staat dat ze het rond 12 weken al moeten kunnen, nu maak ik mij wel wat zorgen ook als ik hem op de buik leg is hij soms onrustig of begint hij te zoeken (voor te drinken) , toch probeer ik hem zoveel mogelijk op zijn buikje te leggen en leg ook baby spulletjes boven aan of zet ik mij vooraan en babbel ik zodat hij naar mij draait maar hij wilt altijd zijn hoofdje naar de rechter of linker kant leggen. Als hij bij mij op de buik ligt (wat ik raar vind) heft hij het wel wat op, ook niet zo veel maar toch wel een beetje hij kan het een paar seconden rechtop houden en kijkt hij naar mij. Maar in zijn parkje of verzorgingskussen doet hij het niet. Bij de geboorte heeft hij wel een gebroken sleutelbeentje gehad (was goed gebroken zei de osteopaat). Hij is 2x naar osteo geweest (van vorige week geleden) hij zei dat het niet meer nodig is om te komen omdat zijn spieren weer los is. Hij gebruikt heel goed zijn armpjes en kan zowel links als rechts zijn hoofdje leggen en knijpt ook heel goed in mijn vingers, moest hij zeer hebben zou hij wel wenen zei mijn vriend. We hebben ook een tummy trainer van fisher price maar weet niet of het al te vroeg is om dat te gebruiken. na zijn eten zet ik hem rechtop en hij kan goed zijn hoofdje rechtop houden, maar op de buik lukt het dan weer niet. Kan iemand mij helpen wat ik moet doen? Alvast bedankt
Rustig afwachten. Je baby is nog zo klein joh. Komt vanzelf! En als je hem ziet zoeken, gewoon borst aanbieden.
niet zo druk maken joh, je baby is nog zoo klein! Het is nog veel te vroeg om allerlei dingen te moeten, je kindje gaat het vanzelf wel doen hoor
Het komt vanzelf, dat hoofdje is ook zo zwaar! Wat ik op een gegeven moment deed was een spuugdoekje oprollen en deze bij mijn zoontje onder zijn oksels/borst leggen, zodat het wat makkelijker werd voor hem. Hier zie je een foto van wat ik bedoel (ik gebruikte een kleiner doekje): Wat is een voorkeurshouding | Kinderfysiotherapie Groningen
Ik sluit mij aan bij de andere dames: heb geduld, het komt goed! Mijn dochter heeft er ook heel lang over gedaan, ze weigerde op haar buik te spelen tot zeker 16 weken en tilde haar hoofd ook nauwelijks op. Moet daarbij wel zeggen dat ze een groot hoofd heeft. Maar ze heeft dat nu al flink ingehaald en loopt nu met 10 maanden zeer behendig langs de tafel.
Mijn zoontje is nu vier maanden en houd zijn hoofdje al een tijdje goed op, maar pas sinds een paar weken kan ik hem op zijn buik leggen zonder dat hij gaat huilen. Hij vond het gewoon helemaal niks op zijn buik waardoor hij gewoon plat bleef liggen en ging zeuren.
Mijn ervaring dat wanneer je je zorgen gaat maken is dat ze het ineens gaan doen. Komt goed maar houd geduld.
Ahh wat sneu zeg dat het sleutelbeentje is gebroken tijdens de bevalling..... Ik denk dat je niet teveel moet lezen wat ze al zouden moeten kunnen,. Ieder kindje ontwikkeld zich op zn eigen tempo. Net als rollen, De ene rolt met 6 weken en de andere rolt met 8 maanden pas. Op de buik wil mijn meisje ook niet graag, terwijl zij wel erg sterk is in haar nekje. Ik denk dat je er al heel goed aan doet om zo nu en dan te oefenen. Wij deden tijdens verschoonbeurt even een paar tellen op de buik.