dreumes met tarwe, koemelk en pinda allergie

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door 2mam2, 16 feb 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Tja ik weet niet of een ei-allergie echt over kan gaan en wat de beweegredenen zijn in dit specifieke geval.
    Wat ik weet, hoor en terug vind is dat het vermeden moet worden om erger te voorkomen en voor evt er overheen te groeien. Wat ik dan zou willen is in gesprek gaan met zo'n man(vrouw?) en meer uitleg willen. Want blijkbaar heeft het geen ei eten geholpen om de allergie makers te verminderen. Dus wat als je nog een paar maaden extra dat dieet volhoud?

    Het is goed mogelijk dat die prof gelijk heeft hoor, maar ik wil altijd meer weten of het waarom. Elke arts is een mens en een mens heeft een mening. In je werk laat je ook je mening doorschemeren.
    Ook kan een mens niet alles weten en zelfs fouten maken.

    En als ik de uitleg van ts lees zou ik denken dat de tarwe juist wel vermeden moet worden. Eventueel andere dingen niet? Maar daarom mijn eerdere advies om naar een allerloog te gaan.
     
  2. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Nee je hebt gelijk hoor. Ik zou ook doorvragen. Mijn zus dus niet :) Ik ben ook wel benieuwd wat nu 'waarheid' is.
     
  3. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Misschien zijn er wel meer waarheden.

    Wie weet gaat de kippenei allergie nooit over en kan je het op deze manier onder controle houden. Kijk dan snap ik het advies. Alleen ik snap dan niet hoe een eerdere waarde kan dalen door het niet te eten.

    Ik vind dat je hoe dan ook vooral zelf moet nadenken en niet klakkeloos moet aannemen wat iemand zegt.
    Ik heb zelf helaas ervaringen met dingen die volgens artsen onmogelijk waren en toch zo was. Die ook vergaande gevolgen hadden kunnen hebben (en mogelijk gehad hebben).
     
  4. Micera

    Micera Fanatiek lid

    23 jun 2013
    3.296
    547
    113
    Het verschil zit er waarschijnlijk in of je kindje allergisch of intollerant is. Zoals meerdere al schrijven zijn bloedtesten niet betrouwbaar. Daardoor kan je kindje wel antistoffen maken, zonder een allergische reactie te vertonen. Vroeger was het advies om meteen alles te vermijden na een positieve bloed test. Nu kijken ze of je kindje allergisch reageert en is dat de maatstaf.

    Een kindje met koemelkallergie reageert ook op verwerkte producten. Dus dat moet je mijden. Maar als je kindje enkel intollerant is, en geen klachten heeft als hij bijvoorbeeld een product met ei als ingrediënt eet, is het inderdaad niet nodig om te vermijden.

    Licht blootstellen aan producten waar geen allergische reacties op vertoont worden, heeft inmiddels de voorkeur dan standaard alles vermijden vanwege een bloedtest
     
  5. 2mam2

    2mam2 Fanatiek lid

    16 feb 2015
    1.088
    0
    0
    ahja, duidelijk.
    het geen waar ik vooral mee zit is dat mn zoontje natuurlijk niet kan praten en ik weet dus niet goed of hij nou echt nergens last van heeft na het consumeren van die producten. Maar inprinciepe hebben kinderen bij een intolerantie dus nergens last van..
    wat ik zo dubbel vond is dat mn zoontje intollerant blijkt voor kabbeljauw en toevallig hadden we dat de dag voor het bezoek aan ka gegeten en hij had bij de kinderarts 2x diarree, en toen zei de ka; waarschijnlijk rommelt het vanwege de kabbeljauw gister. Maaar hij mag het wel gewoon eten hoor!
    maar blijkbaar heeft zn lichaam er toch reactie op..

    nou, ik voel me iig wel al een stuk beter dan de dagen hiervoor:)
     
  6. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Ik lees haar uitleg denk anders dan jij.

    Ik lees;
    als je kindje reageert, allergische of intollerantie reactie (verschil is van buiten vaak niet te zien), op product x; dan moet je dat product niet meer geven, ondanks wat de bloeduitslagen zeggen.
    Als je kindje niet reageert, allergische of intollerantie reactie, op product x; dan kun je dat product wel geven, ondanks de uitslagen van de bloedtest.

    Klopt dat Micera? Of bedoel je het wel anders?


    En ts, het is niet mijn bedoeling om je onzeker te maken. Ik probeer juist zelf ook het positieve te zien. Onze zoon reageert nu hierop, maar als ik nu nog eennpaar maandjes doorzet is de kans dat hij er niet meer op reageert en dus daarna de rest van zijn leven het wel mag eten.
     
  7. Micera

    Micera Fanatiek lid

    23 jun 2013
    3.296
    547
    113
    Klopt helemaal. De reactie van je kindje is bepalend voor de beslissing om producten of ingrediënten te laten staan. Omdat een bloedtest zowel vals positief als negatief kan zijn. Eigenlijk heel logisch ;)
     
  8. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Ja idd :)
     

Deel Deze Pagina