Tijdstippen antibiotica

Discussie in 'De lounge' gestart door engeltje23, 20 feb 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. engeltje23

    engeltje23 VIP lid

    14 aug 2011
    9.348
    0
    0
    Het is al erg lang geleden dat ik A.B. moest gebruiken, maar ik heb er even een vraag over.
    Er staan richttijden op de verpakking, nl 7.00, 15.00 en 23.00. Nu weet ik dat het wel iets mag afwijken, maar zou 7.30, 14.00, 20.30 ook mogen, of is dit te kort op elkaar?
    Ik slaap nu al bijna een week niet snachts en wil zometeen dan ook graag op tijd naar bed en mocht ik wel slapen, dan is het natuurlijk niet fijn om als t lukt om 23.00 weer wakker te worden. Aan de andere kant heb ik het er natuurlijk wel voor over om beter te worden.
    Graag jullie advies gevraagd!
     
  2. din0

    din0 VIP lid

    14 aug 2011
    5.131
    1.830
    113
    8,30-15:00- 21:30 doe ik meestal bij 3x daags.
     
  3. 2jees

    2jees Niet meer actief

    Mij is verteld dat de tijden niet (veel) uitmaken als er maar 8 uur tussen zit.
     
  4. Snowball

    Snowball Niet meer actief

    Als je 3x daags antibiotica moet nemen, moet je eigenlijk precies 8u tussen elke dosis laten. Tijden maken niet zoveel uit, zolang er maar 8u tussenzit.
     
  5. engeltje23

    engeltje23 VIP lid

    14 aug 2011
    9.348
    0
    0
    Ok, ik ben vanmiddag om 14.00 ermee begonnen, dus dan zou het nu dus 22.00 en 6.00 moeten worden. Best balen dat er echt zolang tussen moet zitten, maarja wat moet dat moet! Bedankt voor jullie reacties in ieder geval.
     
  6. Dvd87

    Dvd87 Actief lid

    27 jan 2013
    415
    0
    16
    NULL
    NULL
    Dat is voor de spiegel in je bloed het beste maar het maakt echt niet zo heel veel uit hoor als jij het een uurtje eerder inneemt zodat je kunt gaan slapen.
     
  7. engeltje23

    engeltje23 VIP lid

    14 aug 2011
    9.348
    0
    0
    Nee, zou dat toch niet zo heel veel uitmaken? Ik neem aan dat er wel een minimale tijd tussen moet zitten toch?
    Voor hetzelfde geld heb ik weer gewoon een slapeloze nacht en maakt het totaal niet uit hoor, maar anders zou het wel fijn zijn als ik mijn slaap niet hoef te onderbreken natuurlijk.
    Stom dat ik het vergeten ben te vragen bij de apotheek.
     
  8. Majo1983

    Majo1983 Fanatiek lid

    1 feb 2013
    3.689
    2.387
    113
    Vrouw
    Broek
    Die van mij moet bij de maaltijd. Dus ik doe ontbijt, lunch en diner. Ik wist helemaal niet dat er 8 uur tussen moet zitten. Moet ik hem dan snachts wakker maken en wat te eten geven?
     
  9. Dvd87

    Dvd87 Actief lid

    27 jan 2013
    415
    0
    16
    NULL
    NULL
    Je kunt altijd de dienstdoende apotheek bellen voor advies. a 8 uur is een advies maar om er de wekker voor te moeten zetten is echt waanzin. In het ziekenhuis gebeurd dat ook echt niet precies op vaste tijden. Er zijn maar een aantal medicijnen waar het echt heel nauw speelt.
     
  10. Dvd87

    Dvd87 Actief lid

    27 jan 2013
    415
    0
    16
    NULL
    NULL
    Als er staat 3x daags bij den maaltijd dan is het helemaal goed zoals je het doet hoor.
     
  11. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    Dat is te kort op elkaar. Als er 8 uur voor staat dan moet er ook 8 uur tussen zitten. Dit is om de AB spiegel in je bloed hoog te houden. Als er een te korte tijd tussen de pillen in zit dan word de AB level te hoog in die tijd. Er zit 6,5 uur tussen bij jouw tijden. Niet goed voor je lichaam. En als je hem nu als laatste keer om 20.30 uur in neemt dan betekend dat ook dat je de volgende 8 uur later in moet nemen. Dus om 4.30 uur in de ochtend.....
    Denk niet dat je daar op zit te wachten.
    Als je zou wwchten tot bijvoorbeeld 8 uur s'ochtends dan zit er weer veel telange tijd tussen je avond en ochtenpil. Niveau AB daalt dan teveel en de bacterien kunnen dan weer toe slaan.
    Ook even goed opletten of het niet zoveel tijd voor of na de maaltijd moet.
     
  12. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    Dat verschilt per AB. De ene moet met de maaltijd, de ander ervoor of erna. De ene 6 uur er tussen, de andere 8 uur en sommige 1× per dag.
     
  13. lauraa

    lauraa Actief lid

    17 nov 2010
    230
    17
    18
    Je moet wel een goede spiegel in je bloed opbouwen. Anders werkt het minder. Als je dus de eerste dag gelijk al met de tijden gaat schuiven dan wordt het wel lastig. Ik hou zelf altijd 07.00-15.00-22.00 aan. Is s morgens niet te vroeg, en s Avonds niet te laat.
     
  14. Dappertje Dik

    Dappertje Dik Niet meer actief

    Ik zou het zo breed mogelijk spreiden.

    Om de 7 uur is ook prima.

    AB heeft een heel korte halfwaardetijd.
    Na 8 uur zit er nog ongeveer 10% in je bloed.

    Ik zou er niet langer dan 10 uur tussen houden, da's een lekker nachtje toch?
     
  15. engeltje23

    engeltje23 VIP lid

    14 aug 2011
    9.348
    0
    0
    Gister uiteindelijk om 21.00 (uurtje eerder dus) ingenomen, want was echt op en nu net weer, dus dat is wel netjes na 8 uur.
    Die betere nachtrust is er toch ook nog niet, 2 x 2 uurtjes helaas, maar toch is dat al beter als de afgelopen nachten ;) Nu hopen dat ik zo weer een paar uurtjes kan slapen.
    Thnx voor jullie adviezen, ik probeer zoveel mogelijk die 8 uur aan te houden met een rek van een half uur tot een uur, dan moet het vast goedkomen denk ik zo.
     
  16. RoIn

    RoIn VIP lid

    3 feb 2014
    5.918
    595
    113
    Vrouw
    Nou. ...
    Toen mijn moppie in het zh lag (ik lag erbij) kwam het wel ongeveer om de 8 uur.

    Zit er in de nacht 9 uur tussen is er heus geen man overboord hoor!
    Maar ja, hoe vroeger je de AB in de avond geeft Hoe eerder je er uit moet. Lastig hè?
     
  17. Dvd87

    Dvd87 Actief lid

    27 jan 2013
    415
    0
    16
    NULL
    NULL

    het streven is natuurlijk om de 8 uur. Maar de praktijk is dat de verpleegkundige niet kan garanderen dat de patiënt de medicijnen altijd stipt op tijd krijgt. Op een kinderafdeling vaak wel want daar heeft de verpleegkundige lang niet zoveel fysieke zorgtaken omdat de ouders erbij zijn. Op een volwassenafdeling is het continu prioriteiten stellen en je planning aanpassen omdat er van alles tussendoor komt. Waardoor het delen van de medicijnen ook wel eens eerder/later gebeurd dan volgens voorschrift.

    Is voor de patiënt vaak een frustratiepuntjr. Helemaal wanneer mensen thuis zich strikt aan de voorschriften houden. En dat vind ik ook begrijpelijk hoor.
     
  18. RoIn

    RoIn VIP lid

    3 feb 2014
    5.918
    595
    113
    Vrouw
    Dat begrijp ik. Maar mijn ervaring met zo'n kleintje is wat Day betreft dus wel zo.
    Voor mezelf ben ik minder strikt. Zo werkt dat nou eenmaal hè? :D
     
  19. Indy1986

    Indy1986 Niet meer actief

    In het ziekenhuis gebeurt het wel op vaste tijden. In het ziekenhuis waar ik gewerkt heb zeker. Daar kregen patiënten om 6.00-14.00-22.00 uur. Zodat er steeds 8 uur tussen zit.
    Staat niet voor niks in de bijsluiter.
    Mijn zoon had laatst ook een kuurtje. Bij hem gaf ik 7.00-15.00-23.00 uur. Ik maakte hem er dan wakker voor om 23.00 uur.
     
  20. RoIn

    RoIn VIP lid

    3 feb 2014
    5.918
    595
    113
    Vrouw
    Ik maakte ons moppie ook wakker toen ze naar huis ging. Ze moest het 4x per dag. Dus iedere 6 uur. Ze was toen net een week oud.
    Ik zette mijn wekker op 4 uur. Probeerde het te laten uitkomen met haar flesje en mijn kolfsessie. Wat een gepuzzel was dat.
     

Deel Deze Pagina