Hey dames, ik wil graag weten of jullie bet herkennen en wat jullie zouden doen in deze situatie en of dat dit misschien een fase is. Mijn zoontje van net 2 zit savonds in zijn stoel aan tafel, prikt met zijn eigen vorkje maar eet alleen vlees op. Wanneer ik groente aan z'n vorkje prik en een aardappel bijvoorbeeld eet hij het niet op en doet hij dwars en eet niet meer. Als we na het toetje klaar zijn met eten en ik afruim en hem uit zijn stoel haal wil hij ineens wel alles van zijn bordje eten, de groente, de aardappels en komt hij elke keer bij de tafel staan om een "happie" Zouden jullie hem wanneer hij van tafel is ook gewoon nog de hapjes geven waar hij om vraagt zoals ik nu doe, of krijg je daar verwarring door omdat je tijdens het eten aan tafel zit en wanneer je van tafel bent hoor je verzadigd te zijn en moet je weten dat je aan tafel eten krijgt en niet later nog weer opnieuw kan beginnen met eten... Verder zoals nasi, en 1 pansgerechten eet hij prima zonder problemen in 1 keer weg
Ik denk zo lang ze eten,ben ik blij hoe en waar maakt me niet uit Jongste heeft soms ook buien en dan,wilt persee op de,grond etem em tv kijken Dan denk is zal wel een fase zijn als die maar eet Andere twee etem altijd aan tafel
Zo denk ik dus ook, maar dacht misschien 'voed' (grappig in dit zinsverband) ik de verkeerde gewoonte maar elke hap groente die er bij hem in gaat denk ik he he dat is er in ieder geval weer 1
Ik zou 'm lekker z'n eten laten eten. Het gaat naar binnen, toch? Even nieuwsgierig... wat gebeurt er als je eerst aardappels en groente aanbiedt? (dus zonder vlees)
Zoon,van 7 eet als eerste zelfs nog vlees op terwijl dochter vam 6 liever de,groentes als eerst eet em zelf vlees liever laat stAan Elk kind is anders wees blij dat wat,groente eet Sorry voor typfoutem zit op mobiel
Dan eet hij niks en dan gooit hij zichzelf achterover is de stoel en zegt hij boos MMM!! in de vorm van NEE! Haha zoiets gebeurt er dan haha
Mja wij doen dat dus niet. Oud genoeg om te begrijpen dat je eet als je aan tacel zit enzo. Maar onze dochter is een prima eter... Kan me voorstellen dat als je kind heel slecht eet je inderdaad blij bent met elke hap. (En met 2 jaar hielp ik ook niet meer met dr vork trouwens) Maar zolang je er in mee gaat hou je de situatie natuurlijk wel in stand. Dus tja.. Wat wil je zelf?
Vind het wel opmerkelijk dat ik de enige ben die het niet nodig vind trouwens Wij zijn de ouders.. En niet enorm authoritair ingesteld ook nog. Maar op de grond voor de tv eten... Nou echt niet. Eten doen we aan tafel, zonder te smakken en met mes en vork bovendien. Sommige dingen zijn nou eenmaal zoals ze zijn. En op vrijdag of zaterdag bestellen we pizza en kijken we film. Op de bank dan natuurlijk.
Dit is mijn gedachte ook hoor. Eten doen wij aan tafel, behalve patat en pizza (eten weinig pizza, maar ok). En wordt er opgeruimd, is het eten voorbij.
Ik zou het niet goed vinden. Uitzonderingen daargelaten. In principe eten we aan tafel. Ik kondig bij dit soort gedrag aan dat ik zo ga afruimen. Laatste kans. een hapje na afloop vind ik niet erg maar niet alsnog en halve maaltijd op die manier.
Wat jij beschrijft doen we met brood(korstjes) soms wel. Die zet ik op een lage tafel en dan pakt hij zo nu en dan nog een stukje. Maar met het avondeten doen we dat nooit! Warm eten is altijd aan tafel in de stoel en als je klaar bent, ben je klaar. Als hij een keer een bui heeft en niet meer wil eten pak ik zijn eten en probeer ik het een paar minuten later nog een keer. Eet hij niet, dan niet. Verhongeren doet hij niet Scheet dat wij ook wel een makkelijke eter hebben... Onze uk wil trouwens echt niet dat wij helpen met op zijn vorkje prikken enzo, als we dat doen eet hij het permanent niet. Misschien bij die van jou ook, eet hij beter als hij het zelf mag doen?
Ik ben zelf van eten aan tafel, maar kan me wel voorstellen dat je met slechte eters alles aan doet om ze te laten eten. Mijn zoontje is ook een hele slechte eter, dus ik gebruik ook weleens iPad om hem zoet te houden. Dan eet hij in een keer de hele bord leeg. Niet iedereen is het hiermee eens, maar voor ons werkt het en dat is belangrijk
Nee ik zou dat niet goed vinden..eten aan tafel, zijn we klaar dan ruimen we af. En hier wordt ook alleen aan tafel gegeten...fases van ik eet alleen op de grond voor de tv of met speelgoed en ipads aan tafel laat ik niet gebeuren. Dan eet je niet.
Hier eten we ook alleen aan tafel en idd met goede tafelmanieren. Als ze allemaal op een ander moment willen eten, kan ik de hele dag niets anders meer doen. En aangezien ik het belangrijk vind dat voor iedereen dezelfde regels gelden, eten we dus allemaal tegelijk aan tafel en is je kans voorbij als het eten is afgelopen.
Aan tafel eten is ook maar een cultureel bepaald ding. Het is op geen enkele manier objectief beter dan lopend eten. Zelf vind ik lopend eten ook het prettigst. (Niet dat ik dat binnenshuis doe natuurlijk, maar tijdens een wandeling bijvoorbeeld... heerlijk) dus begrijp ik best dat een jong kind dat ook fijner vindt. We hebben het bij oudste dochter ook zo gedaan tot ze een jaar of 2,5 was, en nu eet ze gewoon met ons mee aan tafel. Niet verpest ofzo. Dus ik zou zeggen: lekker lopend/spelend nog wat eten. Ze hebben nog hun hele leven om netjes aan tafel te eten.
Ik moet zeggen dat wij eigenlijk sowieso altijd aan tafel eten, ook als we een keer een pizza of patat eten dan doen we dat niet voor de televisie, wat weinig gebeurt eigenlijk. Verder staat hier tijdens etenstijd de tv sowieso niet aan omdat ik dat onnodig vind en dat enorm afleid van de gezelligheid en saamhorigheid aan tafel. Wanneer wij klaar zijn met eten mag mijn zoontje van tafel maar ook dan staat de tv niet aan. hij zit dus tijdens het eten netjes aan tafel en eet ook netjes zelf zijn vlees op maar het is pas tijdens het afruimen dat hij de groente en aardappels wil eten.
@ ts, maar hij eet wel dus en is dan geen hele slechte eter? En als hij dit elke keer doet, dan zie ik dit meer als een spelletje ervan maken hoor, ik zou hier dan ook heeel snel mee stoppen. Een keer kan, maar niet elke keer, dan heeft hij gewoon pech. Verhongeren doen ze echt niet hoor.
Ik zou blij zijn als mijn 2 jarige zo groenten eet. Onhandige gewoonte, ja. Ik heb na een evt toetje trouwens geen "happie" meer dan ligt alles in de pan.