Hoe kut is het om een tas van 4 kilo onder je arm te gaan tillen. "Dan hou je hem in twee handen" Ja, hand-ig ( leuke woorspeling maar ok) , alleen heb je dan geen arm meer vrij om een kinderwagen te duwen of een autodeur open te doen. Dan kan je dat ding weer op de grond gaan neerzetten, door je knieën heen en natuurlijk hup, in een plasje water, het enige plasje water wat er ligt dan natuurlijk. En dat heb je dan niet door, tot je je tas op tilt en al je tampons, maandverband, appels en wattenstaafjes op de grond blijven liggen en jij een leeg omhulsel vast hebt van papier wat ooit een tas was. En dan heb je nog maar 1 tasje.. wat als je weekboodschappen doet... Hoe ga je al die pakken drinken, fruit, zware dingen etc, in papierentassen vervoeren? Dan heb je er ruim 8 nodig omdat je ze maar tot de helft kan vullen omdat ze anders topzwaar worden en scheuren zoals een mesje door de boter gaat. En dan zet je al die volle papieren tassen in een winkelkar, rij ermee naar de auto en zet ze dan achterin de auto. Kan, is een optie. Maar enig idee hoe kut het is om een zware tas zónder handvatten uit een karretje van 70 cm diep op te pakken. En daarbij, moeten ze ook de auto weer uit. Tenzij je een winkelkar thuis in de tuin hebt staan, is dat gewoon niet handig. Nee, ik ben tegen. Echt. en het is zielig voor de bomen.
Ze kunnen beter eerst beginnen met de verpakkingen ipv de tasjes. Bij sommige producten moet je eerst een compleet kado uitpakken voor je het uiteindelijk hebt. Wat is bijvoorbeeld het nut van een plastic condoom om een komkommer?
Hier in BE al 5 jaar ofzo in voegen. Een heel deel mensen betalen het er gewoon bij. Als ik recht van mijn werk kom en ik stop nog effe bij de supermarkt (en dus geen tas bij heb), betaal ik ook gewoon die 3 à 10 cent extra. Ik merk tegenwoordig zelfs winkels die erop terugkomen. Zeker bij van die mini-zakjes. Laatst bijvoorbeeld effe snel gestopt bij Mediamarkt na 't werk voor 1 ding (zowat naast het treinstation waar ik af- en opstap voor mijn werk) en ik wou geen tas omdat ik dan weer aan 5 cent extra hing ... Maar bleek dat ze die 5 cent hadden afgeschaft voor kleine zakjes. Altijd handiger om toch een zakje te hebben als je nog een uur onderweg bent naar huis met trein en bus.
Misschien een goeie tip, maar je hebt handige inklapbare kratjes. Ideaal om boodschappen mee te doen als je met de auto bent. Verder heb je lichtgewicht bigshoppers, die lang mee kunnen gaan. Ik snap gewoon niet dat waarom mensen voor ieder wissewasje een plastic tasje moeten hebben. Ook vindt je het zielig voor de bomen (ja, ik lees de kleine lettertjes ), misschien weet je het niet maar in de magen van alle vogels zit wel een bepaalde hoeveelheid plastic. Ze gaan er aan dood! Misschien heb je weleens van plastic soep gehoord? Het is gewoon echt heel zielig. Papieren zakken is ook niet goed voor het milieu. Gewoon standaard een opvouwbaar tasje in je handtas doen, dat scheelt toch enorm. Overigens schijnt het in andere landen met die plastic tasjes veel erger te zijn. Ik zag laatst bij de jumbo een zuil waar je gebruikte plastic tassen in kunt doen, zodat iemand die zijn tas vergeten is daar eentje weg kan halen. Dat vind ik ook goede initiatieven.
Ik deed het ook altijd in de boodschappenmand onder de kinderwagen. Ideaal. Wist je dat je ook speciale uitwasbare broodzakken kunt kopen? Ook voor fruit en groente e.d. Niet dat ik dat heb, maar was het aan het overwegen, om zo een steentje bij te dragen.
Ik vind het een prima plan. Voor de boodschappen gebruiken wij al tijden van die big shoppers en ik heb meestal een opgevouwen tas in mijn handtas. En dan moet je in veel winkels aangeven dat je geen tasje nodig hebt.
Hier ben ik het mee eens Ik doe het al jaren gewoon op de fiets met een big shopper. Ideaal. En natuurlijk de fietstassen. De fietskar gooi ik altijd bij de supermarkt vol. Dan hoef ik dus helemaal geen tas mee. ( en ook niet de auto) Ik ben ook niet voor papieren tassen. Gewoon tassen die je jaren kunt gebruiken ( grote shoppers van afbreekbaar materiaal met een lange levensduur)
Ik ben voor. Een stevige tas is zo genaaid, of anders gekocht. Misschien ook minder rondzwervende plastic tasjes? Gewoon aanwennen je eigen tas mee tee nemen....
Wow, denk jij altijd zo in problemen? Ach, als ik hier in Nederland om mij heen kijk irriteer in mij sowieso om alle vervuiling en dat zijn niet alleen plastic tasjes. Bijna alle afslagen op de snelweg zijn dumpplekken van fastfood keten, de fietsroutes van middelbare school kinderen kun je volgen dankzij afvalresten, sloten, kanalen en de zee worden als dump plek gebruikt, vuurwerk dat niemand opruimt... Vooral in mijn vorige woonplaats was het een verschrikking! Hoe vaak ik auto's en scooters voorbij heb zien rijden die ondertussen schaamteloos afval op straat dumpen en voornamelijk de achterstands wijken, waar mensen werkelijk alles op straat gooien en zelfs overal tegenaan staan te zeiken of schijten, gewoon omdat ze ermee weg kunnen komen. Dan zijn de plastic tasjes slechts een heel klein onderdeel van het probleem en daar moet de overheid eens iets aan doen!
heb ook van die opvouwbare tasjes in me handtas en fietsmand maar als ik veel kleding koop voor kids/mezelf of manlief past het niet erin en dan zou ik het wel prettig vinden om gewoon een tasje van de winkel te krijgen. helemaal bij een groot bedrag en de tasjes die we nu hebben worden hergebruikt totdat ze helemaal versleten zijn
Zeeman idd goed alternatief, het zijn nog lekkere tassen ook. en klein opvouwbaar. Ik vind het echt even wennen, maar je loopt met een goed gevoel de winkel uit
Vind het een goed besluit. Nu moeten ze in nederland nog aan statiegeld voor blikjes. Dan is dat zwerfafval ook snel een stuk minder.
Ik heb ook een bigshopper. Dat zei ik al. Koop nooit tasjes slecht voor het milieu. Ik zeg alleen maar dat ik papieren tasjes geen goed alternatief vind.
Verbeter de wereld,begin bij jezelf. Er zijn talloze andere manieren om je boodschappen te vervoeren,dan papieren zakken. Daar moet je wellicht even wat meer bij nadenken.
Nou dan loop ik met al veel plastic tassen etc en weet niet altijd van te voren of ik wat koop of niet Vind t ook beetje een service als je veel koopt.
Hier in Duitsland moet je gewoon statiegeld betalen voor je blikjes. Alleen dan weer niet voor flessen met sappen erin, dus bijvoorbeeld literflessen jus d´orange... en dat vind ik nou weer jammer. Doe het dan allemaal. Maar heb ook alweer gehoord dat ze alle statiegeld willen afschaffen omdat ze niet meer weten waar ze met al dat gerecycelde plastic heen moeten... en dan krijg je dus weer een groter probleem, want dan puilen je afvalbergen binnen no time uit... meest milieuvriendelijke is, is dat je zelf je eigen (glazen) flessen ergens laat vullen, met melk of wat dan ook.. Ja, een hoop gedoe, maar geen statiegeld, geen gerecycle en geen afvalbergen want je hebt je eigen flessen weer nodig. Plastic flessen afschaffen. Alleen nog glas gebruiken.
Ik denk dat het wel even wennen zal zijn. Probeer nu al zoveel mogelijk een eigen tas mee te nemen, maar vergeet het meestal. En heb geen zin om de stad in te gaan met een lege bigshopper, waar ik dan misschien een uur later nog mee rond loop. En verwacht dat ik minder impulsief koop, onverwacht een heleboel kopen gaat dan toch minder makkelijk (heb ook geen fietstassen ivm fietsstoel). Hebben ze geen hippe stoffen tasjes? Kan in mn handtas blijven zitten.