Ik heb het 2 weken geprobeerd 3 jaar geleden maar BAH! Wat was dat vies zeg. En ik miste het eten verschrikkelijk. Uiteindelijk 20 kg afgevallen door goed te eten, en meer te bewegen ( sporten, wandelen etc ).
Als je zoiets wilt proberen dan zou ik voor Herbalife gaan.. Daar krijg je tenminste gewoon nog tussendoortjes en normaal avondeten en dat is bij cambridge niet vertelde een collega ? (Behalve de 800 maar dan zit je alsnog maar op 800 kcal per dag )
Ik heb t ook gedaan voor mij was het perfect, was al 10 kilo afgevallen met gezond eten en bewegen en heb de laatste 10 kilo met Cambridge gedaan, daarna alles netjes af en opgebouwd en nooit meer aangekomen. Ook geen last gehad van haarverlies, darmproblemen enz. Ben zeker 2 op gewicht gebleven en toen werd ik zwanger, inmiddels is m'n meisje 5 maanden en ik hoef nog maar 2 kilo voor m'n steeefgewicht
Mijn man heeft dit 2 jaar geleden ook gedaan. Hij was een pot chagrijn omdat wij wel aten en hij niet. in een half jaar was hij 40 kilo kwijt om het er binnen 3 maanden weer aan gevreten te hebben. Bij hem zat er ook veel meer achter waarom hij eet en is inmiddels begonnen bij een langdurend traject bij co-eur.
Ik zelf geen ervaring maar hoor veel slechte dingen net als giet beschreven Wat helpt is gezond eten en meer bewegen zo ben ik in 3 maanden 5kg kwijt niet veel maar begin is er
Ik heb het 8 weken gedaan ben er 23 kilo mee afgevallen. Helaas heeft het mij een half jaar later bijna mijn leven en dat van onze ongeboren dochter gekost. Nu een dik jaar later kilo's zitten eraan en ik heb nog steeds de medische gevolgen ervan.
Eens in de 4-6 weken heb je een eetweek waarin je dus wel degelijk gezond leert te koken. Ik heb groenten gegeten waar ik nog nooit van had gehoord en vond het heerlijk. Juist omdat je al die weken niets eet, worden je smaakpapillen gereset en je maaginhoud kleiner. Ook als je op je streefgewicht bent is de juiste begeleiding van je consulent heel belangrijk. Er zijn strakke af- en opbouwschema's waarin je heel geleidelijk aan weer leert te eten en ook gezonde en bewuste keuzes leert te maken. Mensen kunnen net zo goed na Sonja Bakker de 30 afgevallen kilo's er ook weer zo aan eten als bij dit dieet. Hoe sterk en gedisciplineerd ben je?! Daar heeft het alles mee te maken. Je bent er zelf bij wat je in je mond stopt. En nogal logisch dat als je na dit dieet weer vrolijk verder gaat zoals hiervoor en volop aan de pizza en friet gaat, tsja dan kom je aan ja... Verder moet je altijd een paar kilo onder je streefgewicht gaan zitten. Omdat je inderdaad aankomt zodra je aan het afbouwen gaat beginnen en je weer geleidelijk aan steeds meer gaat eten. Je darmen gaan zich weer vullen en je lijf gaat weer vocht vasthouden. Dus die paar kilo houd je als reserve zodat je uiteindelijk toch aan het einde op je streefgewicht zit. Ook krijg je tips en trics mee voor als je bijv 4 kg bent aangekomen na een tijdje; hoe je weer terug kunt naar je streefgewicht. En over die maagbandjes en sleeves waar ik hier ook iets over las: ook dat is GEEN wondermiddel. Vraag maar eens aan de gemiddelde cambridge consulent: een kwart van hun klanten heeft zo een maagoperatie ondergaan en zijn alsnog weer dik geworden omdat ook zij hun eet- en leefgewoontes niet veranderd hebben. Dus wat voor dieet of hulpmiddel dan ook: je bent er zelf bij en jij bent als enige verantwoordelijk van hoe jij het er van af brengt!
Eens in de 4 a 6 weken mag je een week 's avond wat groente en mager vlees of vis eten, dat is niet realistisch en nog steeds geen gezond eetpatroon. Natuurlijk heeft het met wilskracht te maken, ik heb 4 maanden lang zelfs met geen komkommertje "gezondigd". Dat geldt ook voor allerlei andere dieeten, het is gewoon niet realistisch om zoiets je hele levenlang vol te houden. Ooit moet je toch weer de confrontatie aan gaan met uiteten gaan of een gebakje nemen op een verjaardag. Het heeft allemaal te maken met een knop in je hoofd en daar heb je geen dieet voor nodig. Feit blijft dat Cambridge een crashdieet is wat tevens ontzettend veel impact heeft op je lijf, een mens is er niet voor gemaakt om maar 500 calorieën op een dag binnen te krijgen. Vaak met het bereiken van je streefgewicht, met dit soort crashdieeten, hebben mensen er al genoeg van en trekken het niet meer om rustig op te bouwen want als zij eenmaal weer met een "normaal" eetpatroon in aanraking komen, gaan alle remmen weer los. En wie neemt het hen kwalijk na maandenlang "overleven" op 500 calorieën per dag!
Ik ben er bijna 20kg mee afgevallen, eis van fert. arts was 30kg dan pas mochten we starten met behandelingen, maar toen spontaan zwanger geraakt. Nu zit ik weer op hetzelfde gewicht als van voor Cambridge. Mocht je het gaan doen, de afbouwfase is misschien wel het belangrijkst! Als je lichamelijk verder gezond bent, als in niet in een rolstoel of andere beperkingen, zou ik toch aanraden om het met sporten te proberen. Overigens ligt het er ook aan hoeveel je kwijt wil. Als je "maar" 10 - 15 kwijt wil kan het zijn dat ze je misschien niet eens willen helpen.
Mijn zus heeft het gedaan. Ze is ruim 35 kilo afgevallen (en weer aangekomen toen ze stopte met het dieet --oke en inmiddels weer afgevallen maar d.m.v. operatie--) Volgens mij was het loeizwaar. Ze at alleen maar die (gore) repen, smerige soepen en nog viezere shakes. Ik zelf wou voor de zomer 3 kilo kwijt en dacht ik ga het ook twee weken doen Nou, anderhalve dag en toen ben ik er mee gekapt. Ik vond het zo goor. En ik was licht in mn hoofd Ik ben geen voorstander
Ik vond mn zus die tijd ook ontzettend stinken.. Ja dat is niet aardig maar ze stonk uit haar mond en ze had ontzettend last van gassen.
Oh de chocolademint shake vind ik echt heerlijk! Maar ja, je gaat onwijs stinken vanwege de Ketose (?). Iets met spaarstand, verbranden etc. Echt, onwijs stinken! Kan me de geur zo weer herinneren, iejhl.
Ik verloor in de eerste 2 weken al 11 kilo en kreeg direct galstenen vreselijk veel pijn. Hoorde erbij zei de consulente was het proces. Na 8 weken was mijn lichaam letterlijk op. Nog wel afgebouwd en gestopt korte tijd later zwanger geworden. Na 13 weken pijn vreselijk zelfde pijn . Maar na paar uur weer weg. Dit gebeurde eens in de 2-3 weken bij 19 weken zwangerschap ben ik Door de huisarts in het zh gebracht. Mogelijk galstenen dit was ook zo. Mijn galblaas zat zo vol stenen Dat het niet de vraag was of ik weer een aanval kreeg maar wanneer. Ik ben toen ik 22 weken zwanger was geopereerd behoorlijk risicovol. Direct na de operatie nieuwe aanval. In die weken heb ik enorm getobt wond ging open Door groeiende buik. Toen ik weer terug kwam bij chirurg ivm de wond was ik zo verzwakt het ging niet goed bij de chirurg werd ik direct naar het lab gestuurd. Mijn waarden waren vreselijk slecht. Nog slechter dan voor de galblaas verwijderd werd. Mijn galweg zat weer vol met stenen. Toen ik 25 weken zwanger was ben ik met spoedopgenomen met een alvleesklierontsteking. T was op hoop van zegen mij stabiel krijgen en weer opereren en anders wachten tot mijn organen niets meer deden en ze ons meisje moesten halen. Bij 26 weken ben ik voor de 2e keer geopereerd. En hebben zijn galweg open gemaakt ik heb een directe doorgang nu mijn lichaam blijft ook nog steeds stenen maken. Nu ruim 1 jaar later zijn mijn bloedvaten nog niet goed lever werkt niet meer 100% en nieren zijn beschadigd daarvoor medicatie. Waarvan ik weer aankom. Ik zal nooit meer volledig herstellen. Nee t was t mij niet waard. Om mij heen hebben best veel mensen dit " dieet" gedaan en op 1 na allemaal galblaas verwijderd.
Nou tis nu wel duidelijk dat dit een no go wordt! Hou mijn haar en galblaas liever intact en mijn mond fris .
Ik ben er op dit moment mee bezig. Als reden dat ik van de gyn eerst moet afvallen voor ik clomid mag. Ik heb het een keer eerder gedaan en 50kg afgevallen. Een jaar lang heb ik mn gewicht redelijk stabiel kunnen houden. Daarna werd ik zwanger en na mn zwangerschap kreeg ik een traagwerkende schildklier. Een half jaar rondgelopen met die schildklier zonder medicijnen. Dus weer 30kg aangekomen. Ik vind het een 'makkelijk' dieet. Maar mentaal is het zwaar. Ik ben nu een week bezig, wil het 3mnd gaan doen.
Als je een traag werkende schildklier hebt en je gaat dit snelle crashdieet doen, is dat heel, heel slecht voor je schildklier en je verdere hormoonhuishouding. Je kan een te trage schildklier overigens niet de schuld geven van ruim 1 kilo in de week aankomen. Wel iets, maar geen 30 kilo.
Ik heb het een maandje gedaan en ben daarna gaan afbouwen! Voor mij wel fijn als snelle start zeg maar ben er ruim 6 kilo mee afgevallen en daarna langzaam nog 4 kilo. Is nog niks bij! Maar blijf wel redelijk consequent met veel water drinken en let op m'n calorieën. Ik deed de Cambridge 800 met een maaltijd, goed te doen!
Vriend van ons heeft het een paar keer gedaan, viel mega af, inderdaad vieze adem en hij is dikker dan voorheen. Geen aanrader. Ik zag van de week trouwens een documentaire waarbij duidelijk bleek dat de dieet business erg groote is en niets echt werkt op langer termijn waardoor cynisch genoeg mensen toch blijven proberen en dieeten dieetproducten blijven proberen.