Wie nog fulltime werken na bevalling?

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door Nelllie, 2 feb 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Dat is dus ook exact wat wij doen. Geen idee hoe ik die schooltijd anders moet opvangen.
     
  2. Vanille28

    Vanille28 Lid

    4 jan 2015
    81
    0
    0
    Ik werk nu fulltime en ben van plan om dat te blijven doen.
    Mijn vriend gaat waarschijnlijk 3 dagen werken.
    Maar het is natuurlijk altijd afwachten hoe het loopt. Misschien wil ik wel na een tijdje toch minder werken om meer bij het kindje te zijn.
     
  3. beautevil

    beautevil Fanatiek lid

    23 dec 2011
    2.156
    1
    38
    in het oosten !!
    Ik werkte na de geboorte van de eerste parttime, het bedrijf ging bijna kapot en toen ben ik op zoek gegaan naar een nieuwe baan.

    Die vond ik maar t was wel fulltime, ik red het prima hoor! En als de 2e er is blijf ik fulltime werken.

    Liefs xx
     
  4. beautevil

    beautevil Fanatiek lid

    23 dec 2011
    2.156
    1
    38
    in het oosten !!
    Mee eens! hoevaak ik wel niet nare blikken krijg en dat mijn zoon als zielig wordt bestempeld omdat ik zoveel werk...

    Terwijl ik onregelmatig werk en ik elke stadia van de dag wel meemaak. Maar dat ga ik onwetenden echt niet uitleggen.

    Ik heb destijds ook een schoonmaakster in dienst genomen, de tijd dat ik namelijk thuis ben wil ik niet poetsen :)
     
  5. Cathelijne1986

    Cathelijne1986 Niet meer actief

    Is er in belgie geen Bso dan?

    Het ligt eraan wat bij je past. Ik ben tbm, vriendin van mij werkt 4 dagen per week. Alles is prima als jouw gezin zich er goed bij voelt :)
     
  6. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Bso=buitenschoolse opvang? Ja, dat is er wel. Maar kinderen gaan hier vanaf 2,5 jaar naar school, en dat vind ik nog wat te jong om al volledige dagen van pakweg 8u tot 18u te maken.
     
  7. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Ik ben de eerste vier maanden thuis geweest, mijn verlof dus wat verlengd met de uren die ik nog had. Daarna een klein jaar 3 dagen gewerkt (27 uur). Vanaf 1 februari werk ik weer 4 dagen (36 uur p.w. is fulltime) en heeft vriendlief één dag per week verlof. Die werkt nu dus ook 4 dagen. Wij zijn dus allebei één dag thuis en dan nog twee dagen opvang en één dagje oma/opa.
    Ik mis mijn kleine mannetje wel, maar die ene volle dag met papa vind ik ook belangrijk voor beiden. :D Hoe we het volgend jaar gaan doen.... Ik weet in ieder geval wel dat mijn baas en naaste collega's het niet ziet zitten dan ik weer drie dagen wil gaan werken... maar goed, dat zien we dan wel weer. Kleine man is dan ook alweer ruim 2 jaar.
     
  8. Wensmamma

    Wensmamma Fanatiek lid

    4 jun 2013
    2.347
    993
    113
    Ik blijf wel mijn 36 urig contract aanhouden, maar ga 4 ouderschapsverlof erbij doen. Dus 32 uur per week. Nog redelijk fulltime dus. Als het anders kon zou ik het zo doen, maar ja dat kan helaas niet.
     
  9. Lumiere

    Lumiere Fanatiek lid

    11 dec 2012
    3.622
    593
    113
    doktersassistente
    Brabant
    Ik ben 34u blijven werken na de bevalling. Omdat het financieel anders te krap wordt. We hebben een particuliere huurwoning en zijn nu op zoek naar een koopwoning.
    Ik vind mijn werk leuk om te doen, zou op zich best een middag minder willen werken maar minder dan 28u zou ik niet willen. Dan zou ik me te afhankelijk van mijn vriend (werkt 36u) voelen.

    Mijn moeder was financieel afhankelijk van mijn vader, na de scheiding is ze bijstandsafhankelijk geworden, geen pensioen opgebouwd, niets. Nu is het sappelen geblazen voor haar en wenst ze dat ze haar baan niet had opgegeven. Dat speelt voor mij wel een grote rol
     
  10. Fleur1984

    Fleur1984 Niet meer actief

    het lijkt me super om fulltime te werken.
    Ik werk normaal altijd 32 uur, maar nu 24 uur (8 uur ouderschapsverlof).
    Er is een grote kans (weet bijna al zeker) dat ik binnenkort ontslag krijg. Een deel van het bedrijf waar ik zit is al ontslagen, maar het loopt helemaal niet goed.
    Ik ben al aan het rondkijken en solliciteren. Maar ik zou zo graag fulltime willen werken. Ik had bij sommige bedrijven gevraagd of de vacature ook voor 4 dagen kon (4x9), maar dat kon niet. Moet echt 5 dagen zijn. Alleen mijn man wil niet dat ik 5 volle dagen ga werken. Hij vind het zielig voor de kleine dat die alleen maar bij de oppas zit dan. Ik snap ook dat hij dat zielig vindt.
    Hij kan met geen mogelijkheid minder werken ivm zijn functie.
    Hij ziet liever dat ik gehele dagen thuis zit. Maar ik word daar doodongelukkig van.
     
  11. Nelllie

    Nelllie Fanatiek lid

    26 aug 2014
    2.220
    517
    113
    Blij om nog veel positieve verhalen te lezen over het fulltime gaan werken na de bevalling:)

    Ik vind het langs de ene kant ook soms 'zielig' dat m'n kindje zo vaak in de opvang zal zitten. Maar langs de andere kant ... in de opvang zal ze het ook goed hebben en wordt er ook goed voor gezorgd. Tussen de leeftijdsgenootjes zal ze het wel naar d'r zin hebben zeker?:) Ik vraag me af of ik er ook nog zo over zal denken eens ik haar daar zal moeten achterlaten, hahahahahaha:D;)

    Ik denk dat het belangrijkste is dat je doet waar je jezelf goed bij voelt en dat je daar een mooi evenwicht in kan vinden...
     
  12. Nelllie

    Nelllie Fanatiek lid

    26 aug 2014
    2.220
    517
    113
    En waarom wil jij een fulltime baan vinden als ik vragen mag? Als je vriend graag heeft dat je lekker veel thuis bent...:)

    Niet dat ik hele dag zou willen thuiszitten, begrijp me niet verkeerd. Maar zou je dan niet liever een job zoeken waarbij je maar 3 dagen ofzo per week moet gaan werken, zodat je lekker bij je kleintje kan zijn? Als het toch financieel haalbaar is (denk ik, dat leid ik een beetje af uit hetgeen je geschreven hebt). Of zijn er voor jou andere argumenten om niet minder te gaan werken?

    Ben ik wel benieuwd naar:)
     
  13. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Zielig is maar wat je ervan maakt. In België is het heel gewoon dat beide ouders fulltime werken met kinderen. Veel baby's gaan dan ook fulltime naar de opvang vanaf een maand of drie. En ik betwijfel dat de kinderen in België er slechter aan toe zijn dan die in Nederland. Mijn dochter is gewoon heel erg graag bij de onthaalmoeder, en ze leert er veel dingen die ik haar niet kan leren.
     
  14. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Grappig. Ik werk 4 dagen en ik krijg ook steeds de vraag of ik niet 3 dagen wil werken want financieel kan dat prima. Ik wil dat niet nee. Omdat ik zorgvuldig gestudeerd heb en een baan wil waar ik mijn ei in kwijt kan. Het minimum in mijn branche is eigenlijk altijd minimaal 4 dagen per week en dat vind ik zelf ook nodig. Met 3 dagen per week heb ik het idee dat ik constant achter de feiten aan loop. Vind ik niet prettig. Ik wil zelf dus ook minimaal 4 dagen werken. Al is het nu terwijl hij klein is ook een maximaal ;)
     
  15. Fleur1984

    Fleur1984 Niet meer actief

    @ Nellie. eigenlijk precies de redenen die Vrolijkheid opnoemt.
    Ik heb vroeg ook paar jaar geleerd en wil daar nu ook gebruik van maken. In de branche waar ik zit zie je erg veel 5 dagen en heel soms 4.
    Als we naar het financiële plaatje kijken hoef ik niet eens te werken, maar ik wil het zo graag omdat ik geleerd heb en ik kan daar ook idd mijn ei in kwijt.
     
  16. Swopke

    Swopke Lid

    28 jan 2015
    22
    0
    0
    Ik zal na mijn bevalling weer full-time aan het werk gaan. 'Helaas' heb ik geen keuze aangezien ik de kostwinner ben in ons gezin, mijn vrouw werkt 2 a 3 dagen per week. Onze dagen kunnen we redelijk op elkaar afstemmen en we hebben ook nog een oma die best een dag of dagdeel wil oppassen, dus wat betreft opvang hebben wij gelukkig geen problemen. Ik werk in een seizoensbedrijf wat betekent dat ik de maanden april t/m september 40 tot 60 uur per week werk, maar de maanden daarom heen ben ik gelukkig wel veel thuis. Het liefst zou ik vier dagen per week gaan werken, maar voorlopig zit dat er nog niet in...
     
  17. liefde1978

    liefde1978 Fanatiek lid

    4 feb 2009
    1.493
    0
    0
    noord-holland
    Eens, ik werk ook graag, heb er op latere leeftijd nog een opleiding voor gedaan, waarom zou ik dat moeten opgeven. Ik ben echt een leukere moeder met veel tijd voor mijn kinderen op de momenten dat ik thuis ben. Ik heb mazzel dat mijn schoonmoeder veel in kan springen. DAt wil ze ook graag. Ik kijk nu zelfs rond naar wat ik leuk vind en dat zal waarschijnlijk weer een fulltime functie zijn.
    het zou mooi zijn als de moeders in mijn omgeving die minder werken (niet om een discussie uit te lokken, gaat om moeders die ik ken!) dat net zo zouden accepteren als dat ik accepteer dat zij minder werken. In mijn omgeving krijg ik de vraag waarom ik zoveel werk maar zij krijgen van mij niet de vraag waarom ze zo weinig werken....
     
  18. Nicci1982

    Nicci1982 Niet meer actief

    Ik werkte altijd fulltime en dat is bij ons 36 uur. Deed dit in 4x9 dus 1 dag vrij. Na mijn verlof het in ouderschapsverlof opgenomen van 9 uur en werkte ik een jaar lang 27 uur en dus 2 dagen vrij. Over de ouderschapsverlof uren kreeg ik 40% salaris, best lekker voorbehoud niets doen. Maar ik ben geen thiisblijfmama en ben dus gauw weer terug gegaan naar 36 uur. Kleine is 3 dagen bij opa's en oma's (2x eigen huis en 1x buitenshuis) en 1 dag Kdv (omdat we het wel goed vonden om wat meer met kindjes vam zijn eigen leeftijd te spelen) en 1 dag met mij thuis.
    Ik vind dit ideaal omdat ik ook echt van mijn werk hou. Ik zou het nu niet anders willen. En eerlijk gezegd vind ik het totaal niet zwaar. Snap ook nooit zo goed waarom mensen dat vinden.
     
  19. Nelllie

    Nelllie Fanatiek lid

    26 aug 2014
    2.220
    517
    113
    Daar kan ik best wel inkomen :) Leuk dat je je job zo graag doet. Is altijd fijn!:) Ik doe m'n job ook heel graag, zou niet weten wat anders gedaan. Kan me niet voorstellen hoe je het jaar moet doorkomen als je elke dag met tegenzin naar het werk moet vertrekken...
     
  20. Nelllie

    Nelllie Fanatiek lid

    26 aug 2014
    2.220
    517
    113
    Je moet zelf doen waar je je goed bij voelt. Maar inderdaad wel waar dat je je dikwijls moet gaan verantwoorden als je veel blijft werken. Dan krijg je meteen een vragende blik van: "En hoe gaan jullie dat dan doen met opvang?" Dan denk ik in mezelf: "Hoe doen jullie dat financieel dan?!" :D Haha ik denk dat iedereen gewoon in z'n eigen situatie zit en het zich daarom niet anders kan voorstellen :) Niemand hoeft verantwoording af te leggen aan iemand op dat vlak vind ik, dat is alleen een keuze van jezelf en je (eventuele) partner...
     

Deel Deze Pagina