Mama's wilde dit heel graag met jullie delen, het is afkomstig van een islamitische bron maar bevat verder niks waarvan ik denk dat het jullie zal storen: https://www.youtube.com/watch?v=D-rV44tnY2c Het heeft me echt laten huilen (kraamtranen?)
Yasmientje, ik denk niet dat je haar nu al iets aan kunt leren, maar tips heb ik eigenlijk niet. Als ze dan bij jullie in slaap valt en je legt haar weg, blijft ze dan slapen? Emma heeft vooral 's avonds dat ze graag bij mij of papa ligt. Ze heeft om 17.40 uur de fles gehad, heeft daarna even bij mij geslapen, VL heeft haar wakker op het aankleedkussen naast ons gelegd en ze slaapt net. Ze huilde af en toe wel iets, maar dan geef ik haar haar speentje en dan is het goed. Weet niet of jij een speentje gebruikt ivm bv... JMay, dat spammen is alleen maar leuk. Prachtig kereltje. Ik spam zelf ook graag, haha. Pinkster, wat een prachtig meisje heb je en wat een mooie bos met haar.
Nee gebruik geen programma haha De laatste foto is gemaakt met m'n spiegelreflex camera die maakt hele duidelijke en scherpe foto's
Denk dat je niets heb aangeleerd. Ze is pas een week oud en baby's kun je nog niks aanleren of verwennen. Je hebt haar 9 maanden bij je gedragen dus het is logische dat ze graag bij je wilt zijn. Ik zeg lekker bij je houden! Ritme en regelmaat met slapen komt vanzelf wel meestal pas rond een maand of 4. Je zou haar bedje of wiegje kunnen voorverwarmen met een kruik zodat ze niet van warm naar koud gaat zeg maar.
Yasmientje: Wij hebben dat ook met ons mannetje. Hij kan ook niet zelf in slaap vallen als hij wakker in bed gelegd word. Was ook al bang dat we hem verwend hadden. Weet niet goed of je het de kleine kan aanleren om zelf in slaap te leren vallen
Jmay bedankt voor je tips en adviezen, blijf moeilijk ... je wilt het graag goed doen en hebt natuurlijk een rugzak aan bagage over hoe je het opvoeden voor je ziet maar eenmaal voor de deur toch wel erg pittig het zoeken naar de juiste oplossingen. Set jouw kleintje is zelfs al een maandje ... dus ik ga er hier maar ook van uit dat dit geen probleem is wat opgelost zal zijn in een dagje, wil haar hechting ook niet verstoren maar aan de andere kant denk ik weer, hoe eerder je begint hoe makkelijker het voor ze is (zelf in slaap vallen) en het is denk ik juist zieliger wanneer ze straks maanden dit gewend is om het dan weer af te nemen .... moeilijk!! Hoe sta jij erin ? Spiegelreflexcamera heb ik hier ook en maakt ook prachtige foto's met dat met de oogjes krijg ik niet voor elkaar hoor, topwerk! echt heeel mooi, je bent er een stuk kundiger in dan ik zo te horen Elsa, nee als ze niet diep geoneg in slaap is lees al een half uur slaapt ongeveer dan begint ze weer van voor af aan ... Het is eigenlijk een probleem dat we alleen hebben tussen bepaalde tijdstippen begint meestal tegen het begin van de avond en stopt rond 02:00 's nachts ... In het begin clusterde ze rond deze tijden misschien ligt dat in elkaars verlengde ? Ik gebruik inderdaad geen speentje, maar dat van het aankleedkussen kan ik goed gebruiken als tip en ga ik zeker proberen! Kun je Emma ook op haar zij laten slapen op het aankleedkussen ?
Ik heb eigenlijk nog nooit geprobeerd haar op haar zij te laten slapen op het aankleedkussen. Emma heeft ook wel eens nachten gehad dat ze begon te huilen in haar wieg en op het aankleedkussen tussen ons in was ze stil. Ik heb altijd gezegd dat ik de kinderen niet bij me in bed zou nemen en nu doe ik het toch Ik laat haar ook niet huilen in haar wieg. De laatste dagen gaat het weer goed. Spiegelreflexcamera hebben wij ook. Daar heb ik die foto ook mee gemaakt van Emma op haar buik. Wij hebben helemaal geen gewone camera. Ik maak foto's met de spiegelreflexcamera of met mijn telefoon. Heb een Samsung Galaxy S4 die ook erg mooie foto's kan maken. Zaterdag hebben we een fotoshoot. Heb er zoveel zin in
Hahaha Elsa, hier dus precies hetzelfde, altijd grootste mond gehad dat kinderen in bed no no no ..... maar zie hier Ja vind de spiegelreflexcamera ook echt een fijn ding met mooi resultaat, heb al 3 dagen geen foto's gemaakt besef ik me nu, gewoon echt moe van de slapeloze nachten maar krijg ik later spijt van morgen weer eens achter de camera kruipen
Ik kom hier ook gezellig mee kletsen. L. Was bij de geboorte 3025 gram en woog vorige week dinsdag 3100 gram. Hij was in de eerste week 7,5% afgevallen. En bv kwam hier niet op gang. L. Hapte verkeerd aan, en melk kwam er weinig uit. Heb moeten bij voeden maar na 2 dagen klooien en tepelkloven (man wat is dat pijnlijk) ben ik over gegaan naar fv. En spijt heb ik er niet van. Ik ben een mama met kijk borsten haha Ik voed op vraag en op sommige dagen zit ik zelfs over de 500 cc ik hou t momenteel nog op papier bij, dan weet ik precies de hoeveelheid. Ik heb zelf nog wat last van mijn hechtingen. Ik heb een scheurtje door de bevalling, was op het randje van net wel of net niet ver genoeg gescheurd. Het trekt bij te veel inspanning zelfs door naar mijn lies. Durf daar ook nog niet te ontharen Mijn buik is al ver plat. Heb een krater van een navel haha en na 1 week was ik al 8 kilo kwijt. Afgelopen maandag, L. Was toen al 3 weken, was ik zelfs 0,5 kg weer aangekomen en zat op -9 kilo. Ik hou het gewicht wekelijks bij om zo in de gaten te houden dat ik niet te veel ga afvallen. Ik heb tot 3 jaar geleden altijd met ondergewicht gezeten waardoor ik me nooit lekker voelde, ik wil herhaling voorkomen. Zo.. Einde van mijn lange verhaal hihi, en tijd om L.weer in bed te leggen L. Hadnet nog 60cc gedronken
Onze zoon Devin is op 22 februari geboren met een gewicht van 3820 gram. Het was een sterrenkijker en is met de vacuum geboren. Hierbij ben ik zowel ingeknipt als gescheurd, en bijn een subtotaal ruptuur gehad (volensmij zeiden ze dat..iig niet helemaal doorgescheurd tot mn aarsch, kringspier nog intact). Ook was ik ruim een liter bloed verloren omdat de baarmoeder niet direct sloot. maandag is hij gewogen door het CB en toen was hij 3900 gram en 8 dagen oud. Dus hij doet het goed Dag 3 heel veel problemen gehad met BV, heel veel stuwing en pijnlijke tepels want ze waren helemaal kapot. Nu gaat het allemaal een stuk beter. Al heb ik nu weer last van stuwing en ik denk dat ik links een borstontsteking in ontwikkeling heb, dus morgen ff naar de dokter. Ook denk ik dat we spruw hebben...dus daar laat ik ook ff naar kijken. Heb gemiddeld tussen de 6 en 8 voedingen per dag en soms is hij tevreden met 1 borst. Maar hij groeit goed, dus niets aan handje
Ja die maakt idd ook mooie foto's he Ik heb de iPhone 6 en ben ook heel tevreden over de camera. Wat gaaf een fotoshoot ben benieuwd naar t resultaat! @yasmientje Ja ligt ook erg aan de instellingen het diafragma, de ISO enz Ik heb ooit z'n foto cursus gedaan haha @onyx Wat een schatje zeg! Fijn dat t zo goed gaat. Novan heeft vaak ook genoeg aan 1 borst en groeit als kool haha Hier weer een paar uur kunnen pakken. 22u laatste voeding en nu kwam hij on 4:15 weer.
Yasmientje: ik heb wel gemerkt dat de keren dat hij wakker is en niet wil slapen dat als je hem uit bed houd wakker blijft tot de volgende voeding. In de wipstoel is hij wel zoet en ligt lekker rond te kijken. Dit is zo'n 2a3 keer per dag. Daarna slaapt hij meestal weer na zn fles. Vind wel lastig want soms zie je m in zn wakkere tijd gapen en denk je, je ben moe. Dan baker ik hem in en leg hem in bed maar slapen ho maar. Hoop dat hij het wel gaat doen want is voor t ventje ook rot dat je niet zelf kan slapen terwijl je moe ben. Zak vandaag op consultatiebureau eens advies vragen.
Novan slaapt overdag eigenlijk altijd bij ons of bij ons in de buurt in ieder geval. In de box of wandelwagen zodat hij kan wennen aan geluiden en het licht, ik stofzuig dan ook gewoon als hij slaapt haha hij valt ook vaak in slaap aan de borst. Savonds heeft hij nog een wakker momentje van 19 tot 20 ongeveer En dan krijgt hij de borst rond 22 en gaat hij z'n wiegje in. Slaapt ook bij ons op de kamer de eerste maanden Wij gebruiken nu wel overdag af en toe een speentje omdat znnzuigbehoefte zo enorm is haha Snachts heeft hij hem gelukkig niet nodig. Ik ben ook erg benieuwd bij het cb vanmiddag Hij is nog geen 1x echt opgemeten, ja wij hebben t zelf gedaan om het een beetje voor op t kaartje hihi
Ik heb om half 8 vanmorgen L. even in bed gelegd omdat ik even wat anders moest doen.. Na 10 minuten was t muisstil haha. Meneer lag vredig te slapen tot 9.45 heeft hij geslapen. Is wel fijn om dan even tijd voor jezelf te hebben, al is het maar om te slapen. Overdag laat ik L. wel in de box liggen en slapen. Valt hij na een voeding in slaap, dan leg ik hem in bed. Maar dan wel met het gordijn open op zijn kamer. Ik mag maandag naar t cb. Ben benieuwd hoeveel het gewicht is gestegen en of L. in een maand en 2 dagen al flink gegroeid is in lengte. Ik zie/voel t wel dat hij groeit. Hij verzuipt niet meer in maat 50 Doen ze bij de eerste afspraak op t cb nog andere dingen dan wegen en meten?
Emma keken ze helemaal na. En er werden allerlei vragen gesteld. Ik moet 16 maart weer. Dan krijgt Emma haar eerste prikjes al. Net even lekker met Emma naar het dorp gelopen en wat boodschappen gehaald. Is een best eind lopen, dus ik heb nu even ingebroken bij mijn ouders Even uitrusten.
Hahaha Elsa ff een tussenstop hihi Ja hier doen ze dan ook de lengte meten. Ben benieuwd vanmiddag, ik voel ook dat Novan een stuk zwaarder is 50 past nu bijna niet meer maar 56 zit weer erg ruim.
Minimama, goed van je dat je zo sterk in je schoenen staat! Ik wist trouwens niet dat je met kv ook mag/kan voeden op vraag, ik hoor/lees er graag meer over ! Hier ook al een plat buikje maar niet strak strak helaas haha, ik ga zo maar eens voor het eerst op de weegschaal staan ben benieuwd! Goed dat je er nu al rekening mee houd en je gewicht goed in de gaten houd in jouw geval kan ik me voorstellen dat dit extra aandacht vergt. Krijg je ook hulp van een dieetiste of iets dergelijks ? Onyx, wat een lekker geboortegewicht! Mag ik vragen wat voor maat jouw kleintje past ? Hier zitten zowel 50 als 56 eigenlijk te klein maar vind het zo zonde dat ik hetgeen wat nog precies past haar nog wel lekker snel aantrek hihi voor ik over stap naar 62 misschien kan ik nog wat kleertjes van de 56 meenemen. Ik heb niet het idee dat ze erg groot is ?? Klinkt heftig je verhaal, fijn dat het achter de rug is en je heeeeerlijk kunt genieten van je kleine!! Hier ook aan de bv en ook ons meisje heeft genoeg aan 1 borst die ze niet eens leeg krijgt. Ik wil binnenkort gaan beginnen met kolven om voorraad aan te maken voor als ze op den duur niet meer aan de borst zou willen dan heeft ze nog even om vooruit op te gaan. Wil jij wel de borstvoeding gaan geven in de fles ? ik liever niet maar soms vooral in de nachten denk ik ... hmm wat zou het heerlijk zijn als ik door mocht slapen en papa een flesje kon geven hihihi Jmay, was je tevreden over de cursus ? ik wil er ook nog graag 1 gaan volgen, heb jij toevallig nog turtorials gebruikt ter ondersteuning ? Set, hoe was het bij het CB ? Nog nuttig advies gehad ? Ik weet het qua slapen even echt niet meer en dus doe ik voornamelijk wat goed voelt vanuit moeder instinct .... hopelijk kan ik wel snel wat routine gooien in haar dagje heb begrepen dat babys dit erg fijn vinden dat ze weten wat er gebeurd voor ze gaan slapen, na een voeding, voor een voeding etc. etc. Minimama sliep L. na 10 minuten huilen of na 10 minuten gewoon om zich heen kijken ??? ben benieuwd! ik heb het tot nu toe nog niet volgehouden haar langer dan 7 minuten te laten huilen meestal stop ik al na 3 minuten ... vooral omdat ze zo tevreden is dat ik dan denk .... en als er nou een boertje dwars zit, of buikkrampjes ? en meestal is het inderdaad 1 van die dingen...
Ons dikzakkie weegt alweer 4655 gram is is 54 cm. Hij was wel netjes gemiddeld dus dat is mooi. Ik mag hem 120/4 gaan aanbieden en hopelijk gaat hij dan maar om 6/7 voedingen vragen. Om 1 uur gelijk maar begonnen. Ben benieuwd hoe laat meneer zich gaat melden. CB: ze maakt een praatje, keek met lampje in zn oogjes, checkte zn gehemelte, heupjes, ruggenwervels en zn algemene conditie. Ze had het ook over het inenten. Wij zijn er nog niet over uit wat we gaan doen. Nog meer twijfelmoeders? Grappig dat je de groei ook echt aan de kleertjes gaat merken he. Maatje 50 boxpakjes zitten nu bij het kruis te strak. De eerste 3 pakjes heb ik nu dus al opgeborgen*slik*
Maatje 56 past af en toe wel. Ligt heel erg aan welke merk kleding het is. En borstvoeding wil ik zeker blijven geven. Zo af en toe fles is geen probleem hoor! Wil je toch een goede speen gebruikdn die het meest lijkt op de borst, moet je de calma speen gebuiken van medela. Ik heb hier nachten gehad dat ik moest kolven door stuwing, en op aanraden van de kh de calma speen gebruikt. Hier ook nog een slap buikjw, al wel aardig het oude formaat. Als ik mn weegschaal mag geloven ben ik al 11 kilo kwijt Weet niet of dat zo goed is.... Had de eerste dagen ook weinig eetlust omdat ik veel bloed verloren was en me echt niet lekker voelde. Vandaag bij de dokter geweest, dev had 1 klein vlekje in de mond wat op spruw leek, en mn borstontsteking is nog niet echt bezig, maar ik zit er vlak tgenaan. Goed oppassen dus. Vraagjes aan iedereen hier: - hebben jullie kindjes ook van die verschrikkelijke vieze soep ogen? Moet ze bij dev meerdere keren per dag schoonmaken. vieze gele troep komt eruit. - wat doen jullie met het kindje als hij/zij wakker is? Als eerste keer mama en totaal geen ervaring met baby's weet ik echt niet wat ik moet doen in de box leggen ofzo?