gastouder clubje op het forum???

Discussie in 'Algemene clubs' gestart door tuc, 21 sep 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Korenbloem86

    Korenbloem86 Fanatiek lid

    1 mrt 2013
    1.843
    1.354
    113
    Ik zou denk ik ook het gewone tarief rekenen.

    Gisteren heb ik alles weggedaan voor de belastingaangifte, vandaag bericht terug. Bij mijn zwangerschapsuitkering is de loonheffing gewoon ingehouden, dus ik krijg aardig wat inkomstenbelasting terug. ZVW moet ik nog wel betalen en dat is iets minder dan het bedrag dat ik terugkrijg. Wel erg lekker, had me er op ingesteld dat ik aardig wat zou moeten betalen.

    Vanmorgen heb ik een koppelingsgesprek gehad. Baby komt vanaf april. Kindje komt 1 april voor het eerst, dan heb ik die dag 3 kinderen onder de 0. Onze dochter is 2 april jarig. Stel dat de GGD dan onverwachts op controle komt, zou die dan erg moeilijk doen omdat onze dochter dan nog net geen 1 is?
    Ik verwacht niet dat de GGD komt, ze zijn in die twee jaar dat ik als gastouder werk nog niet langs geweest (alleen om me goed te keuren).
     
  2. Sammie1

    Sammie1 Fanatiek lid

    14 feb 2012
    3.494
    2
    38
    Als het echt om 1 dag gaat, zou ik of zelf regelen dat je dochter bij iemand anders is, of aan de ouders vragen of ze iets kunnen regelen.
    Je maar net controle krijgen. Ze staan in hun recht igg, om wel moeilijk te doen. Dus als je een ouwe tang op bezoek hebt ;)
     
  3. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek
    #603 Mams136, 5 mrt 2015
    Laatst bewerkt: 5 mrt 2015
    Hier ook gister de aangifte gedaan en was eigenlijk best verbaast.
    Had behoorlijk wat aftrekposten en op belastingvrije voet gebleven.
    In mijn berekeningen kwam uit dat ik nog een paar 100 terug zou krijgen. In de praktijk blijkt het "maar" 67 euro te zijn.
    Natuurlijk beter dan betalen maar ik snap niet hoe het ineens zo zwaar veranderd kan zijn.

    Edit....heb het al gevonden. De heffingskorting is zwaar omlaag getrokken dit jaar :$

    Afbouw uitbetaling algemene heffingskorting 2014

    Toch jammer...
    Maar het stimuleert wel om meer te werken ;)
     
  4. tuc

    tuc Niet meer actief

    ja voor 1 dag zou ik even oma vragen oid.
     
  5. misa

    misa Niet meer actief

    Omat het een nieuw kindje is zou ik misschien ook oppas regelen voor je eigen kindje. Ligt er ook aan hoe ver onder de 0 en hoe makkelijk of moeilijk ze zijn.

    Ik heb het incidenteel wel eens gehad (teveel kids) en dan liet ik het gebeuren.
     
  6. cvm1985

    cvm1985 Fanatiek lid

    2 aug 2010
    3.692
    32
    48
    Nou werd net gebeld door de belastingdienst, het kan weken/maanden duren voor ik het juiste programma kan invullen :( Ik moest maar vast uitstel aanvragen. Zo niet blij mee! Zij maken een fout, ik zit ermee
     
  7. Goldsword

    Goldsword Fanatiek lid

    14 dec 2013
    1.422
    0
    36
    NULL
    Rotterdam
    Vervelend zeg!

    Ik zou het denk ik gewoon riskeren. GGD komt hier alleen op afspraak, en alleen voor registratie nummer (met verhuizing oid). Tussendoor heb ik ze nog nooit gezien.

    Ik had vandaag voor het eerst vier kleintjes (oudste 1,5), wat een drukte, maar wel heel gezellig :)
     
  8. tuc

    tuc Niet meer actief

    Nou lekker dan....waarom moet dat in hemelsnaam zo lang duren?
     
  9. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ggd is per gemeente verschillend. Ons gob heeft gastouders in 2 gemeenten en in de ene komen ze onaangekondigd (zoals bij mij) en in de andere alleen op afspraak

    Het riskeren zou ik even goed overna denken. Sowieso kunnen de ouders dus zien dat je je niet aan de max houdt...en er zijn dus ook nog 3 hele kleintjes. En misschien niet zo'n goede indruk als een kindje voor het eerst komt. En mocht er onverhoopt iets gebeuren waardoor je naar de dokter oid moet dan wordt wel bekend dst je teveel kindjes/baby's had.
     
  10. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek
    He wat rot dat je zo lang moet wachten zeg!
     
  11. Korenbloem86

    Korenbloem86 Fanatiek lid

    1 mrt 2013
    1.843
    1.354
    113
    Ik had net vandaag 'besloten' om het toch te doen, nu zit ik alle reacties te lezen en begin ik toch weer te twijfelen. Nu niet vanwege een mogelijk onverwacht bezoekje van de GGD, maar dat ouders misschien denken dat ik het allemaal niet zo nauw neem.
    Ik zit trouwens niet boven het maximum aantal kinderen. Het gaat bovendien alleen om woensdag 1 april, dan komt de nieuwe baby voor het eerst. Dus op 1 april heb ik een kindje van 2,5 jaar, de 'nieuwe' baby van net 4 maanden, baby van ruim 6 maanden (heel makkelijk kindje) en onze eigen dochter die een dag later 1 jaar wordt. Maar ik heb nog even om verder te denken. Als het langer zou duren voor er eentje 1 jaar zou worden, zou het makkelijker zijn en zou ik het niet doen, maar nu die ene dag vind ik toch wat lastiger.
    Heb het ook nog nooit eerder gehad, ben altijd hard aan het tellen.

    CVM1985, wat balen dat je nu zo lang moet wachten.
     
  12. Sammie1

    Sammie1 Fanatiek lid

    14 feb 2012
    3.494
    2
    38
    Je kunt toch vragen of je dochter die dag bij iemand mag spelen?
    Of vragen aan de nieuwe ouders of ze die dag iets kunnen regelen.Als je de situatie uitlegt zijn de meeste wel meewerkend.
     
  13. misa

    misa Niet meer actief

    Korenbloem 86: ik zou het echt gewoon doen die ene dag.
    Je kunt natuurlijk altijd vragen of bijvoorbeeld opa of oma zin hebben om die dag op te passen. Zou dat een optie zijn?
    Maar anders zou ik het gewoon doen. Als die ouders vragen zeg je gewoon eerlijk: die ene verjaardagsdag maakt je kind echt niet ineens een heel stuk ouder en wijzer. Vanaf 1 mag het gewoon en op die ene dag zit het dus niet vast. Als ouders die daar al moeilijk over doen??

    Of als je echt twijfelt, dan leg je het bij die ouders neer. Vertel je het verhaal eerlijk (leeftijden en wat wel en niet mag). Dat je het uitzonderlijk deze keer wel wil doen aangezien je kindje de volgende dag jarig is, maar dat het bij hen ligt wat ze willen en of ze het oke vinden.

    Ennuh.... Je bent ect niet de enige die eens een dagje of soms enkele uurtjes overlap heeft..! Ik hoor wel veel 'ergere' dingen soms.

    Ik heb eens een topic geopend over mijn vraag voor de nachtopvang. Eens kijken wat ouders vinden die een gastouder hebben. Maar jeetje, echt totaal andere reacties dan hier. Zelfs een reactie van iemand die het als gunst zou doen...... Nou nee, hoe leuk het werk ook kan zijn: ik werk ook echt voor geld. ;)
     
  14. tuc

    tuc Niet meer actief

    en 25 euro...die is gek!
     
  15. misa

    misa Niet meer actief

    :$:D
     
  16. tuc

    tuc Niet meer actief


    Valt dat niet onder slavernij of uitbuiting..als je je go maar 25 euro betaalt als hij regelmatig een nachtje blijft.;)
     
  17. Catou

    Catou Fanatiek lid

    11 okt 2013
    3.688
    1.862
    113
    Ff reageren, lees hier vooral mee eigenlijk ;)
    Nooit aan beginnen aan 3 baby's, je krijgt er zo'n gezeur mee als ze net die ene keer wel langs komen! Ik weet van een geval met 3 baby's voor een paar uurtjes. Was zelfs een gunst, yep GGD aan de deur. Handhaving, hoop gezeur,nu weer goed gekeurd. Overigens is de opmerking van niet te veel kinderen ook niets zeggend, je hebt dan nml wel teveel kinderen ( van een leeftijdsgroep).....

    Overigens krijgen jouw ouders toch geen KOT over hun trouwdag?! Ik zou het in deze situatie ook met grote korting/ gratis doen. Natuurlijk niet als het werk is van de ouders of elke week/ maand. Maar een grote/ goede klant daar doe ik best weleens wat extra's voor. Zo heb ik een aantal weken de grote zus opgehaald toen moeders geen auto mocht rijden wegens ks/ ziekte. De ouders waren er erg blij mee. Komt ook niet wekelijks voor deze service hoor.
     
  18. misa

    misa Niet meer actief

    Hmm catou, dat is wel heftig ja.

    Tuurlijk krijgen mijn ouders wel kot. Deze mensen hebben wisselende diensten dus moeten belastingtechnisch altijd eenbeetje in het middag gaan zitten van wat ze nodig denken te hebben. Dus aan het einde van het jaar kunnen ze dat rechttrekken. De belastingdienst kijkt niet naar wanneer je opvang afgenomen hebt. Dus ik geef deze hoeveelheid uren als afgenomen uren door bij het gob en dan kunnen zij daar dus kot over krijgen.
     
  19. Gerdatje

    Gerdatje Fanatiek lid

    27 apr 2012
    1.920
    0
    0
    100% Mama
    Achterhoek
    Even een vraag. Doen jullie 1a2 keer per jaar met de ouders een gesprek? Om te horen hoe het gaat?
    Of doen jullie het schriftelijk?

    Zit er aan de denken om toch een gesprekje/ mail te doen.
    Ook de mening van de ouders dan te horen over hoe je je werk doet.
    Misschien verbeter punten.

    Hoe staan jullie hier in?
     
  20. Sammie1

    Sammie1 Fanatiek lid

    14 feb 2012
    3.494
    2
    38
    Als je een gesprek wilt, dan wel persoonlijk :)

    Hier hebben we de afspraak dat als er dingen zijn dit direct gezegd moet kunnen worden. En het gob belt 1x per jaar voor evaluatie met ouders.
     

Deel Deze Pagina