Oh nee! De nachtvoedingen zijn weer terug. Hoe kan dit?

Discussie in 'Flesvoeding' gestart door Kleintjuh85, 11 mrt 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Kleintjuh85

    Kleintjuh85 Fanatiek lid

    5 feb 2014
    3.992
    2.283
    113
    Noord-Brabant
    Sinds een week of 2 hebben wij weer een nachtbrakertje in ons midden.
    Ze krijgt rond 23:30 uur de laatste fles, normaal sliep ze dan tot 07:00/7:30 uur. Nu krijgt ze het voor elkaar om iedere nacht rond 05:00/06:00 uur wakker te worden. Eerst dachten we dat ze dan haar speentje kwijt was, even speentje terug erin en verder slapen.
    Dat is dus niet het geval. Ze blijft een half uur allemaal druk met haar armpjes zwaaien en flink op haar speen zuigen. Ze valt dus niet terug in slaap.:( Ze drinkt dan een flesje van ongeveer 120 cc op.
    Ze krijgt overdag 5x 150 cc. ( is 4,5 schep), deze gaan bijna altijd helemaal zonder moeite op. Ze is nu wel verkouden en geeft daarom meer mondjes terug dan normaal. Ook geeft ze tussen de voedingen door wat terug. Ik weet niet of ze teveel voeding terug geeft, dat ze daarom s'nachts honger krijgt.
    Ze is nu bijna 3 maanden oud en ik schat bijna 5,5 kg. (Ze moet dinsdag naar CB) Verder groeit, plast en poept ze goed. :)

    Wat is dit? Is dit een fase? Proberen overdag aantal CC's op te hogen?
    Of gewoon hierin mee gaan?
    Iemand ervaringen? Want eerlijk is eerlijk, gaat nu toch wel weer een beetje opbreken.:(;)
     
  2. Madelein84

    Madelein84 Fanatiek lid

    5 jun 2013
    1.042
    80
    48
    Gewoon in mee gaan, is volkomen normaal.


    Als het je opbreekt, misschien afwisselen met je partner? De een op tijd naar bed en de voeding om 5/6 uur doen en de ander doet de voeding om half twaalf en blijft in de ochtend liggen?
     
  3. Jennifer0306

    Jennifer0306 Bekend lid

    19 mei 2012
    809
    7
    18
    Is heel normaal dat je kindje nog met deze leeftijd om nachtvoeding vraagt. Ik zou er ook in meegaan en gewoon voeding geven. Grote kans dat ze de voeding vanzelf laat vallen als ze het niet meer nodig heeft.
     
  4. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Hoe dit kan? Omdat je kindje volop in ontwikkeling is en de ene periode meer nodig heeft dan de andere.

    Een fles vragen rond 6u vind ik overigens geen nachtvoeding. Dat is gewoon een vroege ochtend fles.
     
  5. cc93

    cc93 Bekend lid

    10 okt 2010
    996
    2
    18
    +1

    Ik zou als ik jou was er maar van uitgaan dat je voorlopig regelmatig in de nacht wakker wordt, kan het alleen maar meevallen;)

    Hier een van net 1 die nog regelmatig wakker wordt, en soms zelfs nog een flesje melk krijgt. Het kan ook anders hoor, haar tweelingzusje wordt namelijk nauwelijks wakker in de nacht.
     
  6. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Klopt. Zijn fases/groeispurtjes waardoor ze automatisch dus om meer voeding gaan vragen en ja, helaas ook weer in de nacht.

    Rond 6 maanden krijg je weer zo'n periode.

    En tja, kinderen zullen je 's nachts wakker blijven houden. Helaas. Hier heeft Aiden af en toe nare dromen. Of hij kan even niet slapen. Of hij is zijn knuffel kwijt.
    Finley wordt 's nachts ook wel eens gillend wakker, omdat hij gedroomd heeft. Of last heeft van kiesjes.

    Dat krijg je ook nog. Doorkomende tandjes en kiesjes waardoor ze onrustig kunnen gaan slapen.

    Ik denk dat je beter kunt gaan proberen te accepteren dat je 's nachts weleens uit je slaap gehaald zult worden.
     
  7. Kleintjuh85

    Kleintjuh85 Fanatiek lid

    5 feb 2014
    3.992
    2.283
    113
    Noord-Brabant
    Alvast bedankt voor de reacties. Fijn om te weten dat dit normaal is.
    En natuurlijk weet ik dat een kindje je vaak of weleens wakker kan houden s'nachts. Weet dat dat erbij hoort, en daar hoor je mij ook niet over zeuren. Maar vond het alleen gek dat het weken achter elkaar wel goed is gegaan s'nachts. Daarom vroeg ik dit mijn eigen af. Vannacht toevallig al afgesproken dat we wisselen met de fles geven s'nachts.
    Dat komt wel goed.

    We zullen er gewoon in mee gaan, wie weet slaapt ze over een tijdje wel weer door.
     
  8. Eva2011

    Eva2011 Niet meer actief

    Rond drie maanden kondigt het volgende sprongetje zich ook aan geloof ik. Wij zijn van een nachtvoeding naar twee gegaan. Eerst kwam ze rond vier uur, nu twee en vijf uur. Kan ook niet anders doen dan er in mee gaan...

    De laatste voeding voor de nacht is trouwens wel van 23:00 naar rond negenen gegaan bij ons.
     
  9. Vlinderbloem

    Vlinderbloem VIP lid

    27 mrt 2008
    8.128
    1.682
    113
    Ik denk dat dat meer een uitzondering is dan wel een nachtvoeding geven, kindje is nog zo jong. Lekker in mee gaan idd. (nouja..lekker...maar je snapt wat ik bedoel ;) )
     
  10. Patrijs1981

    Patrijs1981 Fanatiek lid

    22 dec 2011
    2.011
    1
    36
    Draagdoekconsulent
    Woerden
    Maar dit is toch geen nachtvoeding?
    Zou echt niet het aantal cc's verhogen. Tenminste ik heb geen ervaring met flesvoeding maar zie geen reden waarom je dit zou doen eigenlijk? 5 uur is misschien wat vroeg in de ochtend. Maar 6 uur vind ik wel een heel normale tijd voor een baby om de dag te starten.
     
  11. rijtjes

    rijtjes Niet meer actief

    Ik vind dat je mini het al best goed doet! Maak je wakker voor die voeding van 23 uur? Want ik zou gewoon zelf lekker om 21:30 naar bed gaan en niet wekken. En dan gewoon kijken wanneer ze zichzelf weer meldt. Zo pak je zelf lekker wat slaap en haal je je kleine niet uit een diepe slaap. Ik zou zeker niet ophogen overdag, 180/6 is echt heel veel voor een baby van 2,5 maand. Maar ik vind zelf 150/5 al erg veel.
     
  12. Blemma

    Blemma Fanatiek lid

    11 mrt 2013
    2.472
    16
    38
    Vrouw
    Verpleegkundige in de wijk
    Hoort helemaal bij die nachtvoedingen. Lees het hier erg veel

    Onze zoon heeft met 2 maanden 2 weken klokje rond geslapen en sinds dien komt hij weer 1 of meestal 2 keer voor voeding.
     
  13. meis1987

    meis1987 Fanatiek lid

    13 dec 2011
    2.450
    372
    83
    in een huis
    Het is een fase. Het is een fase. Het is een fase! Hihi

    Heel herkenbaar. Iedere keer als ik denk het gaat de goede kant op begint het weer 😉 ik geniet dus maar van de nachten dat het goed gaat. Probeer me er niet meer druk over te maken. Al snap ik best dat het zwaar is. Ik zou zeggen go with THE flow!
     
  14. one of kind

    one of kind VIP lid

    14 feb 2006
    22.149
    278
    83
    Helaas idd iets normaals.
    Mijn dochter is 6 maanden en heeft maar 4 nachten echt doorgeslapen
     
  15. Arya

    Arya Bekend lid

    26 jun 2014
    847
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier in de afgelopen acht maanden (zo oud is zoon :D) twee keer een blok van meer dan zes uur geslapen. Verder altijd minimaal een, twee of meer nachtvoedingen.
     
  16. Arya

    Arya Bekend lid

    26 jun 2014
    847
    0
    0
    NULL
    NULL
    (Huh forum flesvoeding? Wat doe ik hier? Sorry :))
     
  17. Blemma

    Blemma Fanatiek lid

    11 mrt 2013
    2.472
    16
    38
    Vrouw
    Verpleegkundige in de wijk
    Haha daar let ik ook nooit op. Ik hoor hier eigenlijk ook niet.
     
  18. Arya

    Arya Bekend lid

    26 jun 2014
    847
    0
    0
    NULL
    NULL
    Gelukkig, ik ben niet de enige die niet op zit te letten.
     
  19. sther3

    sther3 Niet meer actief

    Tik em aan, hier precies hetzelfde. Ook wel borst trouwens. Alleen mijn zoon is inmiddels 9 maanden.
    Geniet van de goede nachten TS
     
  20. Kleintjuh85

    Kleintjuh85 Fanatiek lid

    5 feb 2014
    3.992
    2.283
    113
    Noord-Brabant
    Ik ga ook nog niet ophogen. Ze krijgt nu 5x 150 cc. Pas als ik merk dat ze echt meet wil drinken. Gisterenavond hebben we haar na de fles van 21:00 naar bed gebracht en haar laten liggen totdat ze zelf wakker werd. Dat was 01:45 vannacht geworden. En toen werd ze vanmorgen om 08:30 weer wakker. Dus mochten vannacht niet klagen. 😊
    Vriend en ik hebben afgesproken om gewoon haar te volgen qua slaapjes en eten. Idd! Go with The flow. 😜
     

Deel Deze Pagina